Stahování do MT aneb jak se nenechat napálit

29. prosince 2007 v 13:09 | Jan Cicálek |  Rady

Stahování JAVA aplikací/her,obrázků...aneb jak se nenechat napálit (ne)jen operátorem


Stahování obrázků,melodií,videí,témíček,JAVA aplikací/her není vůbec žádný problém.Stačí vám k tomu datový kabel,příp.bluetooth,infraport a software pro daný mobilní telefon dodávaný v drtivé většině výrobci MT zdarma,vyjímku snad tvoří pouze zn.Motorola,ale i zde není nic ztraceno a lze použít neoriginální program,který na webu zcela jistě najdete.
Rozhodně bych neplatil horentní sumy operátorům,firmám nabízejících formou inzerce v časopisech různá loga aj. tretky v cenovém rozmezí 30+ Kč.Tapetka na display není v podstatě nic jiného než obrázek stažený z webu a rozměrově přizpůsobený v kterémkoli grafickém editoru pro váš MT.Takto uzpůsobený obrázek pak stačí poslat do MT metodou,kterou jsem popsal již zde.
Pokud nemůžete z jakéhokoli důvodu metodu kabel(bluetooth,infraport)+SW využít a jste nuceni použít w@p postupujte obezřetně,ať vás tato kratochvíle stojí co nejméně.Je třeba dodržovat tyto zásady:
  • V tomto případě je zcela jedno,zda stahujete přes vytáčené připojení nebo GPRS.Použít vytáčené připojení je u tohoto providera holý nesmysl.Účtuje zcela nepochopitelně poplatek za vytáčené připojení+za stažená data přes GPRS,takže nezbývá nic jiného než použít GPRS.V případě stažení JAVA hry(za 50Kč) o velikosti 50kB bude tato stát 50Kč+0.60Kčx50=30Kč takže tato hra vás přijde na 80Kč.
  • Takže mé doporučení: pokud máte SIM "jiného" providera použijte ji nebo si třeba půjčte od kamaráda.UŠETŘÍTE!
  • Rozhodně použijte vytáčené připojení(asi 3,57Kč/min).Stejná hra,kterou budete stahovat přes CSD 4min. bude tedy stát 64,28Kč.
  • Zde není co řešit,jednoznačně vyhrává vytáčené připojení(asi 1,79Kč/min).Cena tedy bude 57,16Kč.
Pokud tedy budete z webu stahovat nekomerční "věci" tj, free.Platíte pouze poplatek za čas strávený na webu bez poplatku za hru/aplikaci....Podmínkou je však mít v prvé řadě správně nastavený MT.Toto zjistíte na stránkách vašeho providera nebo přímo na stránkách výrobce MT.Manuální nastavení pro VF najdete zde : www.techforum.cz automatickou konfiguraci pro TMO na : www.konfigurator.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama