MIVVY MUSIC

1. února 2008 v 15:55 | Jan Cicálek |  MIVVY
Mobilní telefon nebo MP3 přehrávač ?
Dá se říct,že Mivvy music se vymyká všemu zažitému a musí tedy zaujmout každého,ať chce nebo ne svým zcela neotřelým moderním vzhledem. Již při prvním pohledu na něj si kdekdo položí otázku jde mobilní telefon nebo mp3 přehráváč? Ano,je to mobilní telefon,který se především zaměřuje na média,potažmo hudbu.Pracuje v pásmech 900,1800,1900MHz takže jej můžete použít i při cestě za oceán. Dominuje mu klávesnice ve tvaru písmene "O" a malý OLED display v rozlišení 96x96Px,který i přes toto rozlišení má překvapivě dobré zobrazení bez viditelného rastru.MP3 přehrávač přináší možnost vybrat si skin třeba podle nálady u FM rádia zase můžete uložit do paměťi až 40 rozhlasových stanic......
Možnosti telefonu :
- Za zmínku stojí hlavně pěkně propracovaný mp3 přehrávač,který podporuje skinování,postupné a náhodné přehrávání,má předdefinované ekvalizery.Své oblíbené písničky můžete nahrávat a sdílet také díky bezdrátovému Bluetooth připojení. Kromě všech ostatních standardů využijete také podporu A2DP profilu vybraných bezdrátových stereo sluchátek.Ač je to k nevíře vydrží hrát až 10hodin. V mobilním telefonu je slot pro paměťovou kartu typu microSD,který je ukrytý pod baterií. Karty microSD jsou podporovány do maximální velikosti 1GB.
- Detekce telefonu počítačem je bezproblémová pod OS Windows nebo Linux. Telefon se zobrazí jako další externí disk,takže není třeba žádný extra software a hudbu si do něj jednoduše "posíláte" přetažením myší. K tomu můžete použít USB kabel(který je součástí balení) nebo bluetooth. USB kabel je taktéž vhodný pro dobíjení MT z PC.
- Dále FM radio ,které dovoluje automatické i manuální ladění. Je zde možnost uložit do paměti až 40 stanic. V balení samozřejmě najdete i stereo sluchátka bez,kterých by jste se patrně neobešli,ale stejně tak dobře můžete použít jakákoli jiná sluchátka s 3mm jackem.
- Velmi praktický je též záznamník zvuku,který umožňuje ukládat zvuk ve formátu AMR nebo nahrávat probíhající telefonní hovor.
- SMS zprávy se píši na klávesnici která je miniaturní a navíc nezvykle uspořádaná velmi dobře. Její podsvětlení je rovnoměrné a k psaní můžete použít predikivní slovník T9.
- Hry jsou v Mivvy Music předinstalované dvě. Horo bump(klon arkanoidu) a Angle cube.
- Obsahuje i kalkulačku,stopky,budík,poznámky,kalendář,světový čas.
Co telefon "neumí" :
Nehledejte v něm fotoaparát,podporu JAVA,GPRS a MMS.
Obsah balení :
  • Mobilní telefon Mivvy music
  • Baterie
  • Nabíječka
  • USB kabel
  • Stereo sluchátka
  • Uživatelský manuál
Balení neobsahuje microSD kartu,která je pro plné využití potenciálu mobilního telefonu nezbytná!

Cena :

Asi 3.000,-Kč

Závěrem :

Mivvy music je telefon,který má intuitivní ovládání a zvládne ho opravdu každý. Hodně tomu napomáhá i tzv. "mačkací kolečko" známé již z dřívějška z mobilních telefonů značky Sony,které umožňuje pohodlný pohyb v menu telefonu. Jeho plusy vidím především v miniaturních rozměrech(jedná se o nejmenší mobilní telefon na světě),malé hmotnosti,pohodlné práci s empétrojkami a nízké ceně. Zamrzí snad jen absence GPRS,MMS a JAVY. Prominout lze chybějící fotoaparát,jelikož jak je patrno z předchozích řádků výrobce se v tomto případě zaměřil především na hudbu.

Technická specifikace :
Několik obrázků najdete zde: Moje Galerie
Za zapůjčení mobilního telefonu a poskytnutí kompletní technické dokumentace děkuji společnosti Mivvy a.s.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama