LG - 30.7.2008 tisková zpráva / LG HB620T

30. července 2008 v 16:25 | Jan Cicálek |  Tiskové zprávy
Tisková zpráva LG Electronics CZ
LG začne jako první v Česku prodávat mobil s digitální televizí zdarma
Telefon LG HB620T přijímá DVB-T
Praha, 30. července 2008 --- První mobilní telefon s digitální televizí zdarma na českém trhu dnes představila společnost LG Electronics. Model LG HB620T využívá pozemní digitální vysílání DVB-T, které je zcela nezávislé na mobilních operátorech. Novinka od LG se začne prodávat od začátku srpna v síti Vodafone za cenu kolem sedmi tisíc korun včetně DPH.
Tento model firma LG již několik týdnů úspěšně nabízí v Německu, kde si získal sympatie především sportovních fanoušků. Tamní prodeje dosáhly před zahájením fotbalového Eura desítek tisíc kusů. "Jsme první firma, které se povedlo přijít s reálným business modelem mobilního telefonu s televizí," uvedl Ki Ju Song, generální ředitel LG Electronics CZ. Na českém trhu není pro přístroj LG HB620T konkurence. "V tuto chvíli jsme jediní," řekl Song.
Většina spotřebitelů se při diskusích o televizi v mobilu setkala zatím jen s technologií DVB-H. Za mobilní televizi DVB-H musí zákazník platit a v České republice je dosud ve stádiu testování. Standard DVB-T má oproti této variantě několik výhod. Je dostupný ihned, nevyžaduje investice od mobilních operátorů a pro majitele příslušného telefonu je zdarma. Například na již zmíněném německém trhu se DVB-T rozhodly preferovat O2, T-Mobile a Vodafone.
LG vyrábí přístroje podporující oba způsoby šíření televizního signálu. "V České republice prodáváme model s DVB-T, v jiných zemích s přijímačem DVB-H," řekl Song.
LG HB620Tje plnohodnotný mobilní telefon. Kompaktní tělo skrývá 2MPix. fotoaparát s funkcí nahrávání videí. Hudbu ve formátu MP3 přehrává i z externí microSD karty. Internetový prohlížeč, e-mailový klient
a podpora rychlého Internetu EDGE a HSDPA zaručuje snadnou práci v on-line světě. S okolními zařízeními telefon komunikuje prostřednictvím Bluetooth nebo USB kabelu.
Pozn. Dostupnost signálu a nabídka stanic závisí na místě příjmu; při používání přístroje nutno respektovat zákon č. 345 / 2005 Sb.,
o rozhlasových a TV poplatcích, v aktuálním znění.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama