Říjen 2008

TYNMAN DUALSIM

30. října 2008 v 10:58 | Jan Cicálek |  Čínské MT

TynMan DualSim

TynMan DualSim podporuje práci s dvěmi SIM kartami, takže můžete být 2x online na různých číslech (SIM kartách). Už podle technické specifikace i příslušenství, které je dodáváno společně s mobilním telefonem lze poznat, že se jedná o jeden z mnoha telefonů čínské provenience. Jeho jasným znakem je dotykový displej, o kterém mohu z vlastní zkušenosti říct, že je výborný a dle podpory dvou SIM karet (pozn. Číňani už vyrábí i mobilní telefony na 3 SIM karty). Jeho technická specifikace je takřka na vlas stejná s mobilním telefonem ZETEL N82y o kterém jsem již psal, takže nebudu nijak rozebírat to co TynmMan umí a co ne. Takže pokud chcete vědět víc stačí se jen kouknout na můj test mobilního telefonu Zetel N82y . Kladem však je, že pokud se rozhodnete pro tento mobilní telefon seženete ho i u nás za 3.799Kč a samozřejmě i s dvouletou zárukou.

FUNKCE
TYP TELEFONU


TynMan DualSim
Pásma
GSM 900 / 1800 MHz


V prodeji
Ano


Cena
3 799,00 Kč


Rozměry
107 x 55.5 x 16 mm


Hmotnost
?


Konstrukce
Klasická


Typ displaye
TFT, 2.6", dotykový, 262tisíc barev


Rozlišení displaye
240 x 320 Px


Vnější display
240 x 320 Px


Vyzvánění
Polyfonní / MP3


Přizpůsobení
Ano


Vibrace
Ano


Telefonní seznam
Až 1000 záznamů


Paměťová karta
Ano, microSD max. 4GB( 256MB v balení)


Dual SIM
Ano


Interní paměť
?


GPRS
Ano


HSCSD
Ne


EDGE
Ne


3G
Ne


WI-FI
Ne


Integrovaná GPS
Ne


Bluetooth
Ano, v 2.0


Infraport
Ne


USB
Ano


SMS,MMS
Ano / Ano


T9
Ano


Paměť na SMS
Až 100


Email
?


Internetový prohlížeč
?


Prohlížeč
WAP, 2.0


Hry
Ano


Fotoaparát
Ano, 1.3MPx


Video snímání/přehrávání
Ano / Ano (3GP, MP4, AVI)


Java
?


MP3 přehrávač
Ano (MP3, AMR)


FM Radio
Ano


Handsfree
Ano


Kalkulačka
Ano


Kalendář
Ano


Baterie
Li-ion, 1000mAh, 2ks jsou součástí balení


Pohotovostní režim
Až 150 hod.


Doba hovoru
Až 5 hod.
OBSAH BALENÍ :
2x Baterie, kožené pouzdro,
stylus, microSD 256 MB

USB nabíječka, datový kabel, stojánek pro nabíjení baterie,
manuál


EMPORIA LIFE

28. října 2008 v 11:31 | Jan Cicálek |  Ostatní MT

Emporia Life - mobilní telefon pro seniory


Tak je to tady, konečně je tu telefon primárně určený pro seniory. Jedná se o jednoduchý mobilní telefon vysouvací konstrukce s rozlehlým 2.7" displejem, která má oranžové podsvícení a obrovské fonty. Jeho rozměry jsou 112 x 55 x 26mm a hmotnost činí 152g. Takže se dá předpokládat, že tento mobil nikdo na krku nosit nebude. Zvonění si můžete vybrat s pěti předinstalovaných melodií a jako návdavek telefon ještě obsahuje jakýsi jednoduchý upomínač narozenin.

* Co je na tomto přístroji tak zajímavé?

1) Nouzové tlačítko : Toto je červené barvy a najdete ho na zádech telefonu. V případě nebezpečí při jeho stisku odešle volání o pomoc až na 5 předprogramovaných čísel, začne blikat LED dioda a houkat poplašný signál. Při přijetí hovoru uslyší volaný právě ono volání o pomoc.

2) Etrémně silné vibrace a hlasitý reproduktor : Řekl bych, že o mnoho silnější než jsme zyklí z našich běžných mobilních telefonů.

3) Indikace příchozích hovorů : Při příchozím hovoru rozhodně nebudete tápat jaké to tlačítko vlastně máte zmáčknout, jelikož ono tlačítko začne blikat zeleně.

4) Svítilna : Tato je umístěna na horní straně telefonu

5) Stavové diody : Jsou vespod telefonního přístroje, červená = slabá baterie, kdy se zároveň na dipleji telefonu objeví hláška, která vás na tuto skutečnost upozorní. Zelená = signalizace příchozího hovoru.

6) Baterie : V případě, že vám tato "dojde" a nemáte si možnost tuto dobít, je zde možnost použít pro provoz 3ks AAA baterií.


EMPORIA LIFE

FUNKCE
TYP TELEFONU
Emporia Life

Pásma
GSM 900 / 1800 Mhz

V prodeji
Ne (listopad 2008)

Cena
Asi 3500Kč

Rozměry
112 x 55 x 26 mm

Hmotnost
152 g

Konstrukce
Vysouvací

Typ displaye
Monochromatický, FSTN, 2.7"

Rozlišení displaye
128 x 160 Px

Vnější display
128 x 160 Px

Vyzvánění
Polyfonní

Nouzové tlačítko
Ano

Vibrace
Ano

Telefonní seznam
Až 200

SMS,MMS
Ano / Ne

Paměť na SMS
Až 50

Budík
Ano

Svítilna
Ano

Baterie
Li-Ion, 1000 mAh nebo 3x AAA baterie

Pohotovostní režim
Až 200 hod.

Doba hovoru
Až 180 min.Telefónica O2 - 27.10.2008 tisková zpráva / Mobil pro seniory exkluzivně u O2

27. října 2008 v 21:08 | Jan Cicálek |  Tiskové zprávy

Mobil pro seniory exkluzivně u O2

27.10.2008

Mobilní telefon vhodný pro seniory,představuje od 1. listopadu 2008 exkluzivně ve své nabídce společnost Telefónica O2. Mimořádně jednoduchý a snadno ovladatelný přístroj Emporia Life je speciálně určen pro starší osoby a zdravotně postižené, kteří mají s ovládáním běžných mobilních telefonů potíže. Zákazníci mají nyní jedinečnou příležitost využít do konce roku k tomuto telefonu výhodnou nabídku služby O2 NEON S s neomezeným voláním do vlastní sítě každý víkend za měsíční paušál 190,- Kč vč. DPH nebo předplacené služby O2 Fajn s kreditem 1000,- Kč za poloviční cenu. Za každý zakoupený telefon navíc společnost věnuje 100,- Kč na podporu Linky seniorů.Telefónica O2 se dlouhodobě snaží nabídnout všem zákazníkům ty nejlepší produkty a služby, které jsou šité na míru jejich požadavkům a potřebám. Segment zákazníků starší generace byl prozatím operátory opomíjen. Přitom je v současné době v České republice téměř 2 miliony osob v důchodovém věku a trend stárnutí populace je stále vzrůstající. Starší generace se často cítí ve světě moderních technologií ztracená a potřebuje větší podporu, jednodušší ovládání přístrojů a srozumitelné služby.
Proto O2 přichází s nabídkou mobilního telefonu Emporia Life, který byl speciálně vyvinut pro generaci lidí ve věku 60+.V mobilním telefonu Emporia mají senioři předvolené číslo Linky seniorů 800 200 007.Linku seniorů finančně podporuje od roku 2008 Nadace O2 a díky této podpoře je volání na ni zdarma. Senioři na Linku seniorů volají, když potřebují poradit, pomoci či jen chtějí s někým sdílet své radosti a trápení. Mohou také dostat informace z oblasti medicíny, práva, psychologie a systému sociální podpory. Navíc, za každý zakoupený telefon Emporia do konce roku, věnuje společnost Telefónica O2 100,- Kč na podporu provozu Linky.
Emporia Life je velice jednoduchý telefon se základními funkcemi pro volání a posílání SMS. Menu přístroje je samozřejmě v češtině, srozumitelné a obsahuje minimum doplňkových nastavení. Obří tlačítka na klávesnici umožňují velmi snadné ovládání. Velký displej telefonu je koncipován v oranžové barvě, která umožňuje lepší rozlišení znaků, než jakákoliv jiná barva. Na zadní straně telefonu je umístěno speciální červené tlačítko pro rychlé vytočení pomoci. Jedním stiskem umožňuje vytočit až pět různých předdefinovaných kontaktů. Telefon je navíc vybaven speciálním tlačítkem pro budík, svítilnou a diodami, které signalizují příchozí hovor.
" Složité funkce a velké množství malých tlačítek současných mobilních telefonů jsou častým důvodem, proč se starší občané brání jejich používání. Telefon Emporia Life je naopak zkonstruován tak, aby speciálně vyšší věkové skupině, ale i zdravotně postiženým lidem po všech stránkách naprosto vyhovoval,"komentuje uvedení telefonu na český trh Jan Karas, ředitel pro marketing residentního segmentu společnosti Telefónica O2 a dodává: "Rodiče v důchodovém věku běžně dědí jednodušší telefony starší generace po svých dětech. S Emporia Life teď však mohou mít úplně nový a navíc uživatelsky příjemný telefon, který letos může být i skvělým dárkem pod vánoční stromeček."
Telefónica O2 nabízí telefon Emporia Life exkluzivně jako první na českém trhu. Společně s uvedením telefonu na trh připravila pro seniory do konce roku také atraktivní nabídku pro volání. Příznivci předplacených služeb mají možnost využít speciálního balíčku s přednastaveným tarifem O2 Fajn a kreditem v hodnotě 1 000 Kč, který je bude stát jen polovinu. Paušální zákazníci nad 60 let věku mohou využít velmi výhodnou nabídku tarifu O2 NEON S za měsíční paušál pouhých 190,- Kč vč. DPH. Díky němu získají volání na mobilní čísla O2 a pevné linky o víkendu zdarma a 40 volných minut měsíčně na volání do všech sítí. Cena za minutu volání ve všední den a do ostatních sítí je 5,50 Kč (vč. DPH) a cena SMS je 1,50 Kč (vč. DPH).
Telefon je k dostání v nedotované verzi za 3 495 Kč včetně DPH. V kombinaci s některým z paušálních tarifů je pak možné jej pořídit za cenu již od 1 Kč včetně DPH.
Více informací naleznete na www.cz.o2.com/emporia, www.nadaceo2.cz, www.linkasenioru.cz

ZETEL N82Y

19. října 2008 v 14:21 | Jan Cicálek |  Ostatní MT

Zetel N82y - Dual SIM telefon

Mobilní telefon Zetel N82y, který jsem měl možnost si vyzkoušet byl dovezený z Indie, avšak pod baterií je jako země původu uvedena Korea a aby toho nebylo málo veškerá nastavení jsou pro čínského operátora ChinaMobile : ). Takže si to přeberte sami. Jedná se o mobilní telefon s podporou dual SIM, který mě mile překvapil svým přívětivým prostředím a opravdu dobrým dotykovým displejem, který můžete "šudlat" klidně prstem jako iPhone 3G a když vás to přestane bavit, tak se prostě vrátíte ke klávesnici.

KONSTRUKCE :
Jedná se o telefon klasické konstrukce s rozměry 106.5 x 49 x 15.5 mm a hmotností 90g. Zpracování telefonu není nejhorší, žádné "vrzání" krytů + festovní konstrukce. Po obvodu telefonu najdete tlačítka pro rychlý přístup k fotoaparátu, zesilování/zeslabování zvuků, zdířku na dat.kabel+nabíječku+sluchátka(univerzální), slot pro stylus, indikační diodu a očko na šňůrku. Ještě je tam jedna zdířka vypadající jako 2.5mm jack, avšak do této nepasovalo žádné příslušenství, které bylo obsahem balení a nevím sám k čemu by mohla sloužit.


KONEKTIVITA :
Telefon pracuje v GSM pásmech 900 / 1800 MHz. Připojit k PC ho můžete pomocí bluetooth nebo datovým kabelem, který je součástí balení. Toto není nijak obtížné, hned při startu PC(OS) musíte mobilní telefon připojit k datovému kabelu, díky podpoře USB mass storage se vám i bez instalace jakéhokoli SW zobrazí na ploše 2 disky(viz obrázek). Disk-1= telefon, disk-2 = paměťová karta. Propojení telefonu přes bluetooth je ještě pohodovější, tady jsem nenalezl nejmenší problém a telefon bezchybně a rychle pracoval s kterýmkoli jiným bluetooth zařízením. Z datových funkcí to už pak je pouze GPRS připojení. Mě samému se povedlo "rozchodit" dat.profily GPRS wap a CSD wap. Profil GPRS internet, který je nejlacinější jsem prostě nezprovoznil a to ani i když jsem zkombinoval všechny dostupné možnosti. Zetel N82y lze použít i jako webkameru.


PAMĚŤ PŘÍSTROJE :
Tato je pouhých 506kB, ale lze ji rozšířit paměťovými kartami typu microSD do max. velikosti 4GB. Slot najdete pod baterií telefonu, což se někomu nemusí líbit. Avšak při podpoře až 4GB karet se ani nepředpokládá častá výměna.

DISPLEJ :
Tento bych zařadil spíše k těm lepším i když jsem si zprvu myslel, že jeho rozlišení je alespoň 240 x 320 Px. Omyl, rozlišení je 176 x 220 Px, avšak nic to nemění na tom co jsem již napsal. TFT displej je samozřejmě dotykový a zobrazuje 65 tisíc barev. Jeho podsvícení je rovnoměrné.


TELEFONOVÁNÍ :
Díky podpoře Dual SIM jsou obě SIM stále na příjmu, takže sebou zbytečně nemusíte nosit 2 přístroje. Pokud tuto funkci nechcete využívat můžete prostě 1 SIMku v vypnout přímo v nastavení telefonu. Zvuk při hovoru je čistý, žádnou zpětnou vazbu(echo) jsem nezaznamenal, což mě mile překvapilo. Telefoní čísla můžete zadávat jak na klávesnici, tak stylusem na dotýkovém dipleji. Do telefonního seznamu si můžete uložit až 500 vícepoložkových záznamů.

ZPRÁVY :
Samozřejmostí jsou SMS a MMS zprávy, při jejichž psaní můžete využít prediktivní slovník, v tomto případě to není klasická T9, ale eZi. Třošičku jsem měl problém telefon nastavit pro příjem/odesílání MMS, ale vše se nakonec v dobré obrátilo. Po odeslání vám přijde nejen potvrzení o doručení, ale i jakýsi podrobný report o zprávě. Psaní SMS na klávesnici je díky dostatečnému zdvihu kláves pohodlné, a odezva telefonu je též svižná. Při psaní jsem téměř nezaznamenal překlepy. Díky dotykovému displeji je možné psát i dotykovým perem(stylusem), což pro uživatele, který tuto metodu nikdy nepoužíval je o hodně pomalejší. Je to vše samozřejmě jen věc zvyku. Ještě je tu možnost využívat funkci CHAT, která je v telefonu také dostupná. Co úplně chybí je emailový prohlížeč. Jelikož telefon nepodporuje javu, budete se muset bez něj obejít.

ZÁBAVA :
1/ HRY - V telefonu najdete pouze 1 hru. Je to samozřejmě mahjong a hraje se na čas. Po velké snažení se mi podařilo dostat "až" do 3.levelu.
2/ FOTOAPARÁT - Je pouze VGA, s rozlišením 0.3MPx (640 x 480 Px) bez pokročilých funkcí. Obrázky jím pořízené nejsou "nic moc", zkrátka kvalita chybí.
3/ FM RÁDIO - je graficky pěkně propracované a stanice lze ladit automaticky i ručně, avšak příjem signálu není z nejlepších.
4/ MP3 PŘEHRÁVAČ - Taktéž pěkně graficky vyvedený. Poslech písniček, přes přiložená sluchátka není nejhorší. Podporuje však pouze formát MP3. Nainstaloval jsem do telefonu i nějaké písničky ve formátu WMA avšak telefon se "nechytal". Právě jen podpora formátu MP3 může skýtat pro některé uživatele jisté omezení.
5/ PŘEHRÁVÁNÍ/NAHRÁVÁNÍ VIDEA - Přehrává video ve formátech MP4,3GP. Nepovedlo se mi naopak přehrát stažená videa z internetu ve formátu AVI, i když právě v tomto formátu se videa vámi pořízená ukládají. Proti tomu videa pořízená telefonem v AVI přehraje bez problému.
6/ JAVA - Javu prostě Zetel N82y "neumí" takže jakékoli rozšíření o apps/games nehrozí.

BATERIE :
Baterie je typu Li-Ion o kapacitě 2.800 mAh a součástí balení jsou 2 ks. Při této kapacitě bych předpokládal "nekonečnou" výdrž telefonu na jedno nabití. Opak je však pravdou, při mém tastování jsem mobilní telefon nabíjel i 2x za den. Takže při běžném užívání tipuji, že telefon bude třeba nabíjet každé 1.5 - 2dny. Kladem je doba poměrně krátká doba nabíjení, kdy telefon dosáhne plného nabití jen za 1hod 15min.
Velmi slabá výdrž baterie se tak stává největší nectností tohoto modelu! Řešením by snad mohlo být vyzkoušet do něj použít baterii z Nokie N82. Však se koukněte, jak jsou si tyto dva mobilní telefony podobné.
BALENÍ :
2x Baterie
1x Datový kabel
1x Nabíječka
1x Sluchátka

Součástí není manuál.

TEST :
Veškerá testování jsem uskutečnil na PC s OS Linux(Ubuntu 7.04 FF), Windows XP Pro a s mobilními telefony Mivvy ch@t a BenQ-SIEMENS EF51 Q-fi.
Obrázky s komentářem najdete zde : Zetel N82y

Zetel N82y

FUNKCE
TYP TELEFONU


Zetel N82y


Pásma
GSM 900 / 1800 MHz

V prodeji
Ne u nás

Cena
90$, tj. asi 1.500Kč

Rozměry
106.5 x 49 x 15.5 mm

Hmotnost
90 g

Konstrukce
Klasická

Typ displaye
TFT, dotykový, 65tisíc barev

Rozlišení displaye
176 x 220 Px

Vnější display
176 x 220 Px

Vyzvánění
polyfonní / mp3

Přizpůsobení
Ano

Vibrace
Ano

Paměť na SMS
Až 100 míst

Telefonní seznam
Až 500 míst

Paměťová karta
Ano, microSD max. 4GB

Interní paměť
506 kB

GPRS
Ano

HSCSD
ne

EDGE
ne

3G
ne

WI-FI
ne

Integrovaná GPS
ne

Bluetooth
Ano

Infraport
ne

USB
ne

SMS,MMS
Ano / Ano

T9
Ano, eZi

Email
ne

Internetový prohlížeč
ne

Prohlížeč
Ano, wap 2.0

Hry
Ano / 1 = Mahjong

Fotoaparát
Ano,0.3 MPx, 640 x 480 Px

Video snímání/přehrávání
Ano / Ano (mp4, 3GP, AVI)

Java
ne

MP3 přehrávač
Ano

FM Radio
Ano

Handsfree
Ano

Kalkulačka / světový čas
Ano / Ano

Kalendář / úkolovník
Ano / Ano

Baterie
Li-Ion, 2.800 mAh (2ks v balení)

Pohotovostní režim
max. 48 hod.

Doba hovoru
1 hod. 30 min.T-MOBILE: NOVINKY ŘÍJEN 2008

16. října 2008 v 0:15 | Jan Cicálek |  Tiskové zprávy

T-MOBILE: NOVINKY ŘÍJEN 2008


SMSkujte o víkendech a svátcích za 0,50 Kč
Tarify

V T-Mobile Bonus programu můžete od 1. října zasílat SMS o víkendech a svátcích za 0,50 Kč. Nezáleží, jestli jste tarifním nebo Twist zákazníkem - sleva je určena všem. Stačí, abyste byli členy T-Mobile Bonus programu nebo se rychle zaregistrovali a jako odměnu si zvolili výhodné SMS.

Aktivujte si T-Mobile Bonus program:

* on-line přes Můj T-Mobile
* zasláním bezplatné SMS ve tvaru BON A na 4603
* telefonicky na infolince 4603

Typ odměny na výhodné SMS si jednoduše změníte též přes Můj T-Mobile, zasláním SMS ve tvaru BON VYHODA na 4603 nebo zavoláním na 4603.

Výhodnější víkendové SMSky vám skvěle vynahradí noční volání za 1 Kč/min. platné do konce září.

iPhone, na který jste čekali. Je tady.
Tarify

Již za 1 Kč!Jednoduše krásný, inteligentní a moderní iPhone 3G se již zabydlel na značkových a partnerských prodejnách T-Mobile i na eShopu! Tento senzační přístroj, který kombinuje telefon, širokoúhlý iPod a špičkový internetový komunikátor, přitom může být váš už za 1 Kč!
iPhone 3G

* jedinečné dotykové ovládání
* snadná komunikace
* přehrávání nejrůznějších multimediálních formátů
* snadné a přehledné surfování po internetu, synchronizace e mailu a kalendáře s MS Exchange
* vestavěná GPS

Tato nabídka se vztahuje ke smlouvě a závazku minimálního měsíčního plnění na 2 roky.

Nemusíte vědět všechno - stačí znát číslo 1183
Tarify

Služba T-Mobile Asistent vám dá odpověď i na nejzapeklitější otázky. Je připravena 24 hodin denně, 365 dní v roce a pro zákazníky T-Mobile i z ciziny. Na čísle 1183 můžete úspěšně žádat například o:

* telefonní čísla účastníků v ČR
* asistenční služby nejrůznějšího druhu, např. tlumočení a překlady do 40 jazyků nebo objednávky letenek či taxi
* informační služby, jako jsou jízdní řády, otevírací doba konkrétního podniku, kulturní a meterologický servis apod.

Zažij tu pravou TEXTÁZI - SMSkuj zdarma, volej výhodně
Twist

SMS až na 5 číles zdarmaBýt neustále v kontaktu s blízkými je zase o něco snadnější. A levnější. S novým tarifem pro mladé BAV SE s Mých5 můžeš na jakýchkoli 5 čísel posílat SMS zdarma a navíc na ně volat jen za 2,90 Kč/min.

Stačí mít 26 let a méně a platit 99 Kč měsíčně se smlouvou na 1 nebo 2 roky! Navíc si můžeš vybrat nový mobil s jedinečnou aplikací Mých5 a za zvýhodněnou cenu.

Aktivuj si tarif BAV SE s Mých5:

* on-line přes eShop
* telefonicky na infolince 4603
* osobně na značkové prodejně T-Mobile

Zkombinujte si výhody tarifu a Twistu
Twist

Využíváš předplacenou kartu Twist, ale přitom by se ti hodily výhody jako u tarifních zákazníků? Předplať si tarif T-Mobile Combi!

* cenově zvýhodněný telefon, nebo měsíčně 20% kreditu navíc (60 Kč)
* volání, zasílání SMS a MMS za tarifní ceny
* dobíjení kreditu stejně snadno jako u předplacené karty
* kontrola nad útratou - neprovoláš víc, než máš dobito
* možnost aktivace všech balíčků Twist dle aktuální nabídky

Nízké ceny i s kartou Twist

To vše za písemný závazek minimálního dobití 300 Kč měsíčně po dobu 2 let, a to buď ke svému stávajícímu Twist číslu, nebo s novým telefonním číslem. Aktivuj si T-Mobile Combi:

* on-line přes eShop
* telefonicky na infolince 4603

Přijďte k T-Mobile a volejte za nulu
Pro firmy

S voláním za nulu podnikání šlape:
Pro nové firemní zákazníky máme skvělý dárek. Přijďte se svojí firmou k T-Mobile, vyberte si kreditní tarif na dobu určitou a do sítě T-Mobile budete mít volání od první minuty zdarma, a to po dobu 4 až 24 měsíců. Ušetřený kredit můžete provolat do jiných sítí.
Platí jen do konce října!

Akce:
Přiveďte k T-Mobile dalšího firemního zákazníka a získáte pro něj 30 volných minut měsíčně na čtvrt roku a pro svoji firmu bonus až ve výši 5 000 Kč!

Ať jste kdekoli, internet si vás najde
Internet

Mějte internet neustále k dispozici! Pořiďte si špičkový notebook HP Compaq 6735s s modemem Huawei E220 za 1 Kč a můžete na internetu surfovat ve dne v noci.Novinka

Nadupaný notebook HP Compaq 6735s nabízí:

* Širokoúhlý displej s rozlišením WXGA (1280x800)
* Procesor AMD Sempron 2,0 GHz
* Operační paměť 1 GB
* Vypalovací DVD mechanika

Notebook od 1 Kč

Nabídka platí s tarifem Internet Premium a účastnické smlouvě na 2 roky do vyprodání zásob.

Pokud již máte vlastní notebook nebo počítač, máme pro vás jedinečnou nabídku 50% slevy k některému z tarifů Internet 4G:

* Sleva na 6 měsíců ke smlouvě na 2 roky
* Sleva na 3 měsíce ke smlouvě na 1 rok

Nabídka platí do 31. 12. 2008.

Nepropásněte: výprodej telefonů - pouze na eShopu!
eShop

Sony Ericsson W880iSleva až 30 %V eShopu T-Mobile najdete nejnovější telefony, ale můžete si také objednat širokou nabídku doprodejových modelů. Stylové, hudební i manažerské telefony zde koupíte s tarifem podle vašich potřeb, a to obzvláště výhodně - sleva je až 30% oproti původní ceně!

Nabídka platí do vyprodání zásob.

Objednejte si Twist sadu Samsung SGH-J700 s bonusem za 2 299 Kč
eShop

Z aktuální nabídky eShopu doporučujeme Twist sadu Samsung SGH-J700. Za exkluzivních 2 299 Kč dostanete tento chytrý a elegantní telefon a bonus 500 Kč formou přednabitého kreditu!

Samsung SGH-J700 (Twist sada)
Jen do vyprodání zásob!

* přednabitý kredit 500 Kč
* interní paměť 8 MB
* 1,3 Mpix fotoaparát
* MP3 přehrávač, FM rádio
* 1 000 vícepoložkových kontaktů
* e-mail, WAP, Java, MMS
* EDGE, Bluetooth, USB připojení

Cena na eShopu: 2 299 Kč
Běžná cena: 2 649 Kč

Pořiďte si výhodný tarif s telefonem už za 1 Kč
eShop

Získejte telefon Samsung E250, Nokia 2600, LG KP 130 nebo Samsung B100 za speciální cenu s tarifním zvýhodněním HIT!

* dostanete o 20 % více kreditu nebo o 20 % levnější volání a SMS
* sami si zvolíte pro vás nejvhodnější typ tarifu (kreditní či minutový) a jeho výši
* neplatíte žádnou další zálohu

Nabidka platí při smlouvě na 2 roky. Po využití nabídky HIT balíčků s tarifem Mých5 HIT není možné po dobu následujících 12 měsíců změnit tarif na Kredit 150 HIT, Kredit 250 HIT ani T 30 HIT.

HIT balíček můžete mít nyní i s T-Mobile Combi tarifem, který kombinuje výhody předplacené karty a paušálního tarifu!

Dej nudě na FRAG počtvrté - vyšlo další číslo!
Hudba a zábava

Časopis o mobilních hrách FRAG je zpět s dalším, už čtvrtým vydáním! Tentokrát se dočteš, proč hrát mobilní hry a jak je stahovat, co zajímavého je mezi novými gamesami a také jak vyhrát stylové telefony Sony Ericsson. K dostání zdarma na prodejnách T Mobile do vyčerpání zásob!

Dej volajícím další důvod čekat, než to zvedneš
Hudba a zábava

Nechtělo by to už pustit těm, co ti volají, nový uvítací tón? Portál www.uvitacitony.cz je zase bohatší o řadu kousků. Zkus třeba:
Ewa Farna

* Abba - Mamma Mia
* Madonna - 4 Minutes
* Ewa Farna - Jaký to je
* Banjo Band Ivana Mládka - Jožin z bažin
* Vlasta Burian - To neznáte Hadimršku
* Kabát - Kdoví jestli
* Morandi - Angels (Love Is the Answer)
* Petr Kolář - Jednou nebe zavolá
* Code Red - Kanikuly 2007
* Kryštof - Atentát

Víš o tom, že…

* … uvitacitony.cz umožňují přiřadit každému volajícímu jiný song? Rodičům hlášku "Rodina základ státu" z filmu "Ecce Homo Homolka", trenérovi sportovní fandění "Dáme góla dáme!", kamarádům "(Let's Have A) Party" Elvise Presleyho…
* … jde nastavit různé tóny pro den a večer? Ráno vtipnou hlášku "Ranní rozcvička" a večer třeba "Kde spí láska" Tří sester…
* … můžeš mít nastaveno současně až 99 různých uvítacích tónů? Když budeš chtít, můžeš opravdu každému vyzvonit to jeho - možnosti jsou téměř neomezené.

Telefónica O2 - 13.10.2008 tisková zpráva / O2 Internet ADSL 8Mb za 500Kč měsíčně

14. října 2008 v 0:10 | Jan Cicálek |  Tiskové zprávy

O2 Internet ADSL 8Mb za 500Kč měsíčně

13.10.2008

Neopakovatelnou příležitost pořídit si nový internet přichystala pro zákazníky Telefónica O2. Noví zákazníci mohou nyní získat O2 Internet ADSL 8Mb jenom za 500 Kč s DPH měsíčně po dobu jednoho roku, a to bez dalších poplatků za pevnou linku! V rámci akce Dny pohádkových cen mohou pořídit tuto časově omezenou nabídku až do 26.10.2008. Začít objednávat je možné již dnes.
"Po nedávném zrychlení Internetu ADSL na 8Mb v již základní variantě, které se setkalo s ohromným zájmem, pokračujeme další nabídkou, kterou české domácnosti jistě uvítají. Tou je vysokorychlostní internet za atraktivní cenu a bez dalších poplatků," říká Jan Karas, ředitel pro marketing spotřebitelského segmentu a dodává: "věříme, že tato nabídka bude zajímavá i pro zákazníky, kteří uvažují o změně poskytovatele internetu."
Zákazníci, kteří si od 13. do 26. října 2008 nově objednají Internet ADSL 8Mb/s v balíčku O2 Duo, mohou surfovat na internetu celý rok za cenu 500 Kč měsíčně včetně DPH. Navíc mohou využívat 300 minut na volání do všech pevných sítí v České republice.
Nabídka platí při uzavření smlouvy na 12 měsíců. Standardní cena za O2 Duo ADSL 8M od 13. měsíce je jinak 899 Kč včetně DPH. Aktivace služby je 1 Kč včetně DPH.
Ke službě je také možné si pořídt moderní Wi-Fi modem, se kterým bezdrátově pokryjí celou svoji domácnost a k internetu připojí všechny svoje počítače a další elektroniku. Cena je opět příjemná, a to 599 Kč včetně DPH.

VODAFONE 231

11. října 2008 v 18:54 | Jan Cicálek |  VODAFONE

VODAFONE 231 - Jen to nejnutnější...Spolupráce Vodafonu se Sagemem, je zřejmě více než výhodná pro obě strany. I když se jedná většinou o jednoduché telefony je jasné, že si svou skupinu uživatelů najdou. Je tomu tak i tentokrát, Vodafone 231 je mobilní telefon, který umí "pouze" volat a esemeskovat. Jeho cena je však pouhých 777Kč. Takže pokud svůj mobilní telefon využíváte právě jen na SMS a volání bude pro vás možná Vodafone 231 to pravé.

Co umí (specifikace):

Rozměry: 105x46x12mm
Hmotnost: 70g
Sítě: GSM 900/1800MHz
Display: rozlišení 128x160Px
Počet barev: 65tisíc
Kalendář: Ano
Kalkulačka: Ano
Budík: Ano
Hlasité handsfree: Ano
SMS/T9: Ano/Ano
Vyzvánění: Polyfonní, 16hlasé
Peměť telefonu: 128kB
Paměť na SMS: 100
Paměť na jména: 250
Baterie: Li-Ion, 670mAh
Pohotovostní režim: Až 4hod. 30min.
Délka hovoru: Až 3hod.

Cena: 777Kč

SONY ERICSSON G502

9. října 2008 v 17:19 | Jan Cicálek |  SONY ERICSSON

Sony Ericsson G502 - STŘEDNÍ TŘÍDA BEZ KOMPROMISŮ


Nový model G502 přináší do řad Sony Ericssonu svěží vánek. Hned na první pohled zaujme uživatele, svým designem. Tento vypadá dražší než ve skutečnosti je. Obzvláště elegantně působí "kovový" pásek po obvodu telefonu, a jeho cena 3.299Kč je bezkonkurenční. Za tuto dostanete jak už bývá u Sony Ericssonu zvykem telefon s bohatou softwarovou výbavou. Jeho rozměry jsou 109 x 46 x 13.5 mm a hmotnost 83.5g. Povedený je obzvláště TFT display, který "umí" 262tisíc barev a má rozlišení 240 x 320 Px. Ve výbavě telefonu samozřejmě najdete 2MPx fotoaparát, mp3 přehrávač, rádio s RDS, internetový/emailový prohlížeč, podporu 3G sítí nebo paměťových karet MS Micro (M2). Toto je jedna z mála věcí, která mě na Sony Ericssonech štve, že stále prosazuje své paměťové karty MS Micro na úkor daleko rozšířenějších a hlavně také levnějších karet typu microSD. To jsem však trošičku odbočil. Vrátím se ještě k výbavě. Tento model má ve výbavě jako návdavek jakousi meteorologickou aplikaci, která dokáže předpovídat počasí až na 3dny dopředu. Zaujal vás také jako mě nový Sony Ericsson G502?

TECHNICKÁ SPECIFIKACE TELEFONU


Funkce telefonu

Parametry

Sony Ericsson G502
Rozměry

109 x 46 x 13.5 mm


Hmotnost

83.5 g


Display

TFT, 262tisíc barev


Rozlišení

240 X 320 Px


Pásma

GSM 900 / 1800 / 1900 MHz


GPRS/EDGE/UMTS

Ano, třída 10(4+2) / Ano, třída 10(4+2) / Ne


3G

Ano, 3.6 Mbps


USB

Ne


Bluetooth/infraport

Ano / Ne


Připojení kabelem

Ano


Modem

Ano


Synchronizace s PC

Ano


Vestavěný GPS modul

Ne


Emailový klient

Ano


Internetový prohlížeč

Ano


Prohlížeč

WAP 2.0


Interní paměť

32MB


Paměťové karty

MS Micro (M2)


Telefonní seznam

Až 1000 záznamů


Pohotovostní režim

Až 340hod.


Doba hovoru

Až 10hod.


Baterie

Li-Ion, 950 mAh


Hry

Ano


JAVA

Ano, MIDP2


SMS/MMS

Ano / Ano


T9

Ano


Fotoaparát

Ano, 2 MPx


Přehrávání/nahrávání videa

Ano / Ano


MP3

Ano


FM radio

Ano


Vyzvánění polyfonní/reálné

Ano, 64hlasé / Ano


WI-FI

Ne


Operační systém

Vlastní

V prodeji od

09_2008


Cena

3.299Kč


Telefónica O2 - 8.10.2008 tisková zpráva / Vánoce u O2 začínají SMS nadílkou

8. října 2008 v 17:53 | Jan Cicálek |  Tiskové zprávy

Vánoce u O2 začínají SMS nadílkou

8.10.2008

od 15. října 2008 si mohou uživatelé předplacených karet přijít k O2 pro vánoční nadílku. Čeká na ně až 500 SMS zdarma do všech sítí a zkrátka nepřijdou ani přiznivci volání, pro které je připraven dárek v podobě bonusového kreditu.
Až 500 SMS zdarma do všech sítí
Pro vyznavače psaní textových zpráv je připravena nadílka SMS.
Každý, kdo si v době od 15. října 2008 do 31. prosince 2008 zakoupí O2kartu z vánoční edice s tarifem O2 TXT, dostane nadílku SMS zdarma do všech mobilních sítí v počtu 50 % z dobité částky. To znamená, že pokud dobije svůj kredit například částkou 1000 Kč, může během následujících 28 dnů poslat 500 SMS zpráv zdarma do VŠECH sítí. Pro získání tohoto vánočního dárku stačí jednorázově dobít v minimální hodnotě 300 Kč.
Vánoční SIM karta s tarifem O2 TXT zdarma
Při pořízení mobilního telefonu za zvýhodněnou cenu v rámci služby Mobil+ a současném uplatnění Benefit bodů, získají všichni zákazníci navíc zdarma předplacenou SIM kartu s tarifem O2 TXT. Díky té mohou získat ve vánoční edici až 500 SMS zdarma do všech sítí.
100 % kreditu navíc
Pro všechny, kteří s předplacenou kartou raději volají, připravilo O2 vánoční nadílku extra kreditu navíc.
Každý zákazník, který si od 15. října do 31. prosince 2008 pořídí novou předplacenou vánoční kartu s tarify O2 MIX nebo O2 FAJN, získá speciální bonus v podobě 100 % kreditu navíc k prvnímu dobití. Dvakrát více legrace při volání a posílání zpráv až do výše 1000 Kč si může užít každý, pokud jednorázově dobije minimálně 300 Kč.
"Pro uživatele předplacených karet je hlavní mít možnost neustále komunikovat, to znamená mít svůj telefon vždy v pohotovosti. A to nejen pro volání, ale také pro posílání SMS, které jsou zvlášť v předvánočním a vánočním období velmi frekventovaným způsobem spojení s kamarády a rodinou. Proto jsme našim zákazníkům připravili extra porci SMS nebo kredit navíc jako vánoční dárek,"říká Jan Karas, ředitel marketingu residenčního segmentuspolečnosti Telefónica O2 Czech Republic.

Telefónica O2 - 6.10.2008 tisková zpráva / Telefónica O2 a Huawei zahajují spolupráci na rozšíření pokrytí sítě 3G

6. října 2008 v 17:30 | Jan Cicálek |  Tiskové zprávy

Telefónica O2 a Huawei zahajují spolupráci na rozšíření pokrytí sítě 3G

6.10.2008
Telefónica O2 Czech Republic učinila významný krok k avizovanému rozšíření pokrytísítě 3G, založenou na technologii UMTS/HSDPA. Pokračuje tak ve své strategii rozšiřování vysokorychlostních mobilních datových služeb v České republice, ve které je leaderem. Telefónica O2 si jako dodavatele síťové infrastruktury UMTS a modernizace sítě 2G vybrala ve výběrovém řízení společnost Huawei, se kterou uzavřela smlouvu na konci září. Kromě rozšíření pokrytí 3G bude pracovat také na modernizaci stávající 2G sítě.

"Telefónica O2 Czech Republic stála vždy v čele rozvoje vysokorychlostních datových služeb," říká Salvador Anglada, generální ředitel a předseda představenstva společnosti Telefónica O2 Czech Republic a dodává: "Nyní chceme veškeré výhody vysokorychlostního mobilního internetu nabídnout zákazníkům v co nejvíce českých městech. Proto jsme se rozhodli rozšířit 3G a modernizovat 2G sítě. Pro tento krok jsme si vybrali společnost Huawei, která je jedním z významných dodavatelů produktů v oblasti mobilních sítí. Vybrali jsme ji pro její zkušenosti, kvalitu a technickou vyspělost poskytovaných technologií."

"Zahájení spolupráce se společností Telefónica O2 na rozšíření pokrytí si velmi ceníme. Oblast 3G technologií je momentálně velmi diskutovaným tématem. Těší nás, že právě naše nabídka uspěla a můžeme tak přis pět k dalšímu zásadnímu vývoji v oblasti mobilních datových technologií," řekl Xiaoming Tang, President of Telefónica Key Account Departmentspolečnosti Huawei Technologies Co. Ltd.
Telefónica O2 v současné době jako jediný český operátor poskytuje pokrytí sítí 3G, založené na technologii UMTS/HSDPA v Praze a Brně. Uživatelé v těchto městech se mohou těšit na zvýšení přenosové rychlosti na 3,6 Mbit/s již začátkem příštího roku. Do konce roku 2009 plánuje společnost rozšířit signál do 20 až 30 měst České republiky. Během příštích dvou až tří let bude pokryto cca 70 % české populace.

Do konce roku 2010 dojde ve spolupráci s firmou Huawei také k významné modernizaci sítě 2G, která prostřednictvím technologie EDGE umožní zvýšení rychlosti v celé síti GSM na 150-200kbit/s.

Telefónica O2 Czech Republic byla první společnost v České republice, která v roce 2004 uvedla vysokorychlostní mobilní datové služby založené na technologii CDMA 450, první představila mezinárodně kompatibilní vysokorychlostní mobilní datové služby na technologii UMTS a jako jedna z prvních 10 světových operátorů komerčně zavedla technologii HSDPA.

Technologie UMTS pro třetí generaci mobilních sítí, umožní v první fázi přenosy dat až rychlostí 3,6 Mbit/s. V horizontu dalších let je možné zvýšení přenosové rychlosti až na 7,2 Mbit/s. Díky UMTS/HSDPA technologii se tak budou moci mnohem rychleji než v jiných sítích připojit k internetu a prohlížet webové stránky, stahovat a posílat emaily či streamovat.

BELTEL PB11 NOREA

4. října 2008 v 18:20 | Jan Cicálek |  BELTEL

BelTel PB11 Norea - LEVNÝ SMARTPHONE


BelTel PB11 Norea se řadí do kategorie smartphonů, i když cena za kterou je možné ho koupit je pouhých 3.099Kč. Co vám nabídne : Operační systém Windows Mobile 6 Professional, podporu WI-FI, GPS, Bluetooth v2.0 nebo MP3 přehrávač. Svými rozměry 112 x 56 x 16.5mm i hmotností 110g nijak nevybočuje z této kategorie. Dotykový TFT display má rozlišení 240 x 320Px (2.4") a dokáže zobrazit 65tisíc barev. Tento telefon jsem si měl možnost vyzkoušet a pro pohyb v menu není stylus takřka potřeba, chce to jen chytit ten správný grif. Takže jsem dotykový dispay v pohodě ovládal prstem, tedy kromě psaní SMS. Vše chybějící si do PB11 můžete díky operačnímu systému WM6PRO a podpoře javy ve verzi MIDP2 doinstalovat. Paměť telefonu je možné rozšířit paměťovými kartami typu miniSD max. na 2GB.
* Více informací najdete v přiložené specifikaci mobilního telefonu.
* Za cenu 3.099Kč můžete přístroj koupit zde: 1m.cz
* Manuál k BelTel PB11 Norea je zde: MANUÁL


BELTEL PB11 NOREA


Telefónica O2 - 1.10.2008 tisková zpráva / O2 nabízí exkluzivně telefon agenta 007

2. října 2008 v 0:20 | Jan Cicálek |  Tiskové zprávy

O2 nabízí exkluzivně telefon agenta 007


1.10.2008

Pro všechny milovníky hi-techových vychytávek agenta 007 připravilo O2 od dnešního dne exkluzivně James Bond edici mobilního telefonu Sony Ericsson C902 Cyber-shot. Tento přístroj v titanovo-stříbrné barvě, který má O2 exkluzivně v nabídce, používá Daniel Craig v nejnovější "Bondovce" Quantum of Solace. Limitovaná edice 1200 kusů je speciálně pro fanoušky Jamese Bonda vybavena tematickými vyzváněcími melodiemi, stylovými pozadími, trailerem k filmu, schématy, spořiči a uvítací zprávou ve stylu agenta 007.
Pro prvních 500 fanoušků Jamese Bonda, kteří si telefon zakoupí na prodejnách O2 bohužel není připraveno povolení zabíjet, za to však obdrží dva lístky na Quantum of Solace v síti Village Cinemas, Palace Cinemas, Cinema City, Cinestar nebo v Golden Apple Zlín. Lístky mohou "Bondšmekři" využít kdykoli od 6.listopadu do 31.prosince 2008.

Některé z předností telefonu Sony Ericsson C902, který je dost dobrý i pro agenta 007:

· 5Mpx fotoaparát s autofocusem, 2,5 digitálním zoomem, rozpoznáváním obličeje a automatickým otáčením a stabilizátorem obrazu

· podpora 3G, videohovory

· vyzvánění ve formátech MP3 a AAC, rádio, streaming a přehrávání videa

Sony Ericsson C902 z této limitované edice je k dostání nedotovaný za 8 495 Kč a pro maximální využití doporučujeme kombinovat s novými tarify O2 NEON, se kterými můžete získat tento bondovský telefon za lepší cenu.

Zákazníkům na značkových prodejnách i kolemjdoucím, ukrátí čas zajímavá kampaň a roadshow. Značkové prodejny budou brandovány ve stylu agenta 007 a na vybraných z nich poběží i zajímavá interaktivní projekce. V rámci roadshow, která pojede po celé České republice od 7. října se návštěvníci prodejen budou moci detailně seznámit s telefonem a nechat si udělat profesionální fotografii na bondovském pozadí.

Více informací o tomto výjimečném telefonu a zejména novém, již 22. "Bondovi" včetně galerií, videí a zajímavých soutěží, nejen o Sony Ericssson C902 "Bond edition", naleznete na
www.extrabond.cz.