Telefónica O2 - 13.11.2008 tisková zpráva / O2 spouští portál pro mobilní telefony

14. listopadu 2008 v 8:49 | Jan Cicálek |  Tiskové zprávy

O2 spouští portál pro mobilní telefony


13.11.2008

Společnost Telefónica O2 Czech Republic spustila nový O2 Mobilní Portál, který se pro statisíce zákazníků stane branou do světa mobilního Internetu. Tento portál je určen zejména pro zákazníky s aktivovaným datovým tarifem a mobilním telefonem zaručujícím plnohodnotné surfování na internetu.

Návštěvníkům portálu je k dispozici personalizovaná hlavní stránka, jejíž obsah si může každý uživatel upravit podle vlastního vkusu, a strukturovaný katalog s více než 300 odkazy na uživatelsky nejoblíbenější servery v Čechách a ve světě. Velký důraz je přitom kladen na personalizaci. Pro zjednodušení ovládání webového prohlížeče v prostředí mobilního telefonu je do každé navštívené stránky vkládána navigační lišta s vyhledávacím políčkem, historií a oblíbenými položkami. Uživatelé tedy najdou nejpoužívanější funkce v prohlížeči vždy po ruce.

Základní struktura je rozdělena do deseti sekcí, mezi které patří novinky, vyhledávání, společenské rubriky a volný čas, cestování, mobily a technologie, hudba a film, nakupování, lidé a komunikace, hry a sekce pro dospělé. Uživatelé v každé z nich naleznou přehledně rozčleněný seznam nejpoužívanějších stránek na českém a světovém Internetu.

" Rychlému rozvoji mobilního Internetu bránily tři hlavní věci - cena, technologie a obsah. První problém odstranilo rozšíření paušálních datových tarifů, kde například s naší nabídkou O2 Internet v Mobilu mohou zákazníci využívat datové služby 3 měsíce zdarma. Druhý problém vyřešili výrobci mobilních telefonů a ten třetí pomáhá řešit náš nový portál" říká Jan Karas, ředitel marketingu pro residentní segment, společnosti Telefónica O2 Czech Republic. Podle něj je současný obsah koncipován buď pro prohlížení z osobních počítačů, nebo ve velmi zjednodušené a omezené podobě pro mobilní telefony. Chyběl ale mezistupeň, který by umožnil naplno využít rychlosti a výpočetní kapacity současných telefonů a přenosových sítí. Jan Karas k tomu dodává: "Chceme zákazníkům ve spojení s našimi datovými tarify nabídnout co nejjednodušší navigaci v optimalizovaném internetovém obsahu."

Na stránky O2 Mobilního Portálu budou od druhé poloviny listopadu nasměrováni všichni zákazníci, kteří mají aktivován libovolný paušální datový tarif a připojí se z podporovaného telefonu. Podporovaných telefonů jsou v první vlně desítky a jedná se o nejoblíbenější modely mezi zákazníky, jako např. Nokia 6220 classic. Počet telefonů se bude nadále rozšiřovat. Portál bude zobrazen automaticky uživatelům, pokud použijí výchozí nastavení O2. Pokud jim z nějakého důvodu nebude vyhovovat, mohou dále využívat vstupní stránku telefonu, na kterou jsou zvyklí. Uživatelé bez tarifu s neomezenými daty a zákazníci ostatních operátorů nebo WiFi sítí mohou potom novinku vyzkoušet na přímé adrese http://m.o2active.cz. Za jeho používání není účtován žádný zvláštní poplatek a zákazníci (pokud nemají neomezený tarif) zaplatí pouze za přenesená data.

Seznam telefonů, podporovaných od 17. 11. 2008:

Motorola V8
Motorola Z10
Motorola Z8
Nokia 6120 classic
Nokia 6220 classic
Nokia 9300
Nokia E51
Nokia E66
Nokia E90
Nokia N78
Nokia N81
Nokia N82
Nokia N93
Nokia N95
Nokia N95 8GB
Sony Ericsson C702
Sony Ericsson C902
Sony Ericsson K850i
Sony Ericsson P1i
Sony Ericsson P700i
Sony Ericsson P990i
Sony Ericsson W910i
Sony Ericsson W980
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama