LG - tisková zpráva / LG KC910 RENOIR

10. ledna 2009 v 12:21 | Jan Cicálek |  Tiskové zprávy

TISKOVÁ ZPRÁVA

Bavte se s novým multimediálním mobilem LG KC910 Renoir
Wi-fi, 8Mpix. fotoaparát, DivX, Dolby Mobile, widgets
Foťte, natáčejte, dívejte se, bavte se!


Praha, 16. prosince 2008 --- Nový význam pojmu "multimediální telefon" dává novinka od LG, která přichází na český trh. Netrpělivě očekávaný model KC910 s přezdívkou Renoir přináší širokoúhlý celodotykový displej, nadstandardně vybavený fotoaparát s 8Mpix. optikou s certifikací Schneider-Kreuznach, wi-fi, Dolby Mobile či přímé přehrávání DivX souborů.
Určité mobilní telefony na trhu jsou silné fotoaparátem, pokročilými technologiemi (například GPS či DivX) nebo velkým dotykovým displejem. Ovšem každý z nich je v některé z uvedených vlastností slabý. Proto společnost LG Electronics, která patří mezi nejvýznamnější světové výrobce mobilních telefonů, vyvinula LG KC910 Renoir dominující ve všech třech kategoriích.
Mimořádnou kvalitu fotografií garantuje certifikovaná optika Schneider-Kreuznach. Fotoaparát se snadno zapne odsunutím krytky a pořizuje snímky o velikosti až 8 Mpix. Ke spokojenosti uživatele přispívá pokročilý stabilizátor obrazu, extra výkonný xenonový blesk, automatické i ruční zaostření, zoom či manuální vyvážení bílé. Tím se LG KC910 stává sebevědomou konkurencí klasických digitálních fotoaparátů, jejichž výrobcům přidělává vrásky i funkcí geotaggingu. Ta fotce automaticky přiřadí zeměpisný údaj, kde byla pořízena. Dalším plusem je zabudovaný editor obrázků.

Telefon se snadno ovládá pomocí velkého dotykového displeje, který zabírá téměř celou přední stěnu elegantně vyhlížejícího přístroje. Obdobný způsob práce s menu využilo LG, které je lídrem v segmentu dotykových displejů, již na modelech LG Prada či LG Viewty.

S LG KC910 Renoir může uživatel snadno přehrávat soubory DivX, a to bez nutnosti jakékoliv úpravy či konverze formátu. Stačí přetáhnout příslušný DivX soubor z počítače na microSDHC kartu (až 8 GB) a pustit si na širokoúhlém displeji oblíbený film, seriál nebo videoklipy. A to dokonce i na televizoru, neboť tato novinka od LG disponuje TV výstupem.

O úsporu energie se stará technologie Intelliegent Sensor, kterou společnost LG využívá i u úspěšných hi-endových LCD televizí řady Scarlet. Zabudovaný senzor neustále analyzuje okolní osvětlení a tomu přizpůsobuje úroveň jasu, a tím prodlužuje výdrž.

Kvalitu si majitel LG KC910 vychutná i při přehrávání hudby. LG jako první firma na světě nabízí v mobilním telefonu Dolby Mobile, který výrazně zvyšuje požitek z poslechu.

Mobilní telefon LG KC910 Renoir se v Česku prodává například v Electroworldu či prodejnách Mobilní pohotovosti za cenu zhruba 11 990 Kč.


NA ZÁVĚR MŮJ KOMENTÁŘ:

Nepopírám, že je LG KC910 Renoir špičkovým mobilním telefonem s mnoha "nadstandardními" funkcemi, např. 8MPx fotoaparát s optikou Schneider-Kreuznach je špičkou a asi i dosavadním maximem. Jak už to tak bývá za nadstandard se platí a nastavená prodejní cena 11.990Kč za tento model nepatří zrovna k těm nejnižším. Kdo si však bude chtít pořídit novinku se kterou si nemálo vyhraje tato prodejní cena ho pravděpodobně nezastaví. Pro ostatní, kteří chtějí nějaký trochu "slušný" telefon od LG aniž by to bylo jen tak nějaké ořezávátko uvádím jako možnou eventualitu např. modely LG KU990 Viewty 5.500Kč nebo LG KB770 asi 7.900Kč.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama