3G mobilohodinky LG GD910 v prodeji již v červenci

4. června 2009 v 16:38 | Jan Cicálek |  Tiskové zprávy
Tisková zpráva LG Electronics CZ


3G mobilohodinky LG GD910 v prodeji již v červenci

Fantazie ze špionážních filmů se stává skutečností a stylovým doplňkem

Spolecnost LG Electronics dnes oznamila, ze Francie bude prvnim trhem, na nemz bude siroke verejnosti poprve predstaven netrpelive ocekavany mobilni telefon LG GD910. Tento unikatni pristroj vypada jako hodinky a je vybaven celodotykovym displejem a funkci pro videohovory. V prodeji se poprve objevi v polovině cervence. Uz ted se zapisuje do historie jako prvni 3G telefon ve forme hodinek na svete a stava se splnenym snem drive znamym jen ze spionaznich filmu.

LG patří dlouhodobě mezi špičku v oblasti dotykové technologie, která je základním prvkem tohoto jedinečného přístroje. V roce 2007 uvedla LG na trh první telefon s plně dotykovým displejem na světě, model LG PRADA, a tuto technologii od té doby neustále zdokonalovala. Model LG GD910 je výsledkem celého výzkumu a vývoje LG v této rychle se rozvíjející oblasti.


Zkonstruovat tak malý dotykový displej, jaký mají 3G mobilohodinky, je mnohem obtížnější než v případě větší obrazovky. Aby displej byl prakticky použitelný, musí být mnohem preciznější a citlivější než dosud dostupná technologie. Pro tento model se LG podařilo vyvinout displej o velikosti 1,4 palce (3,55 cm) s velmi vysokým rozlišením, který je snadno čitelný a citlivý vůči příkazům uživatele.


Dotyková technologie nebyla jediným technickým úskalím. Miniaturizace součástek kladla sama o sobě nároky, které vyžadovaly převratné řešení. Výsledný kompaktní model obsahuje všechny funkční prvky obsažené v vyspělejších mobilních telefonech současnosti. Tedy kompatibilita se sítěmi 3G HSDPA, videohovory, MP3 přehrávač nebo hlasitý odposlech. Zabudovanou funkcí Bluetooth se LG GD910 odlišuje od všech ostatních miniaturních telefonů, které byly v minulosti koncipovány.


Na rozdíl od filmových scén není držení náramkového telefonu u úst během hovoru ani trochu praktické
a pohodlné. Technologie Bluetooth je klíčovým prvkem, díky němuž 3G mobilohodinky představují praktické moderní řešení, které je při volání na veřejnosti méně nápadné. Mobilní telefon je rovněž vybaven nejmodernější hlasovými technologiemi, které umožňují hlasové příkazy a hlasité předčítání textových zpráv.

Po svém debutu ve Francii budou 3G mobilohodinky postupně zaváděny na ostatní světové trhy. O tom, zda se tato novinka objeví také v Česku a na Slovensku, dosud nebylo rozhodnuto.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama