Leden 2010

LG GW300 - VELKÁ RECENZE

29. ledna 2010 v 12:42 | Jan Cicálek |  LG

LG GW300 - Velká recenze o tomto telefonu vhodném (ne)jen pro pisálky

Za zapůjčení telefonu k testu děkuji firmě LG Czech Republic


Odkaz na album

LG GW300

ÚVOD:
LG GW300 je mobilní telefon klasické konstrukce, který svým vzhledem připomíná BlackBerry. Co bych především vyzdvihl je přehledné menu, jednoduché (intuitivní) ovládání a vynikající QWERTY klávesnice. Takže sečteno a podtrženo GW300 je vhodný hlavně pro pisálky.

KONSTRUKCE :
Jedná se o telefon klasické konstrukce s rozměry 115.5 x 61 x 12.8 mm a hmotností 95g. Zpracování telefonu je více než dobré, kryty sedí pevně, takže jsem nezaznamenal žádné vrzání. Po obvodu telefonu najdete zdířku na miniUSB pro nabíjení/dobíjení, 3.5 mm jack pro sluchátka, slot pro microSD kartu, talčítko na zesílení/ztlumení zvuku a také očko pro šňůrku.

KONEKTIVITA :
Telefon pracuje v GSM pásmech 850/900/1800/1900 Mhz. Připojit k PC ho můžete pomocí bluetooth nebo datovým kabelem, který je součástí balení. Toto není nijak obtížné, hned při startu PC(OS) musíte mobilní telefon připojit k datovému kabelu, díky podpoře USB mass storage se vám i bez instalace jakéhokoli SW zobrazí na ploše 2 disky. Nenalezl jsem nejmenší problém a telefon bezchybně a rychle pracoval s kterýmkoli jiným bluetooth zařízením. Z datových funkcí podporuje LG GW300 GPRS a EDGE připojení třídy 12. Nemá integrovaný internetový prohlížeč, který jsem však ve skutečnosti ani nepotřeboval, protože přímo v menu telefonu najdete Yahoo vyhledávač a wapový prohlížeč. Díky této dvojici se mi nestalo, že bych neotevřel nějakou webovou stránku. Pohyb po webu byl svižný a jediné co mě brzdilo bylo zpomalování rychlosti ze strany Vodafone. Přečerpaná data. Potom to už taková sláva nebyla.

PAMĚŤ PŘÍSTROJE :
Interní paměť je 15MB, ale lze ji rozšířit paměťovými kartami typu microSD do max. velikosti 16GB. Slot najdete na boční straně telefonu, takže výměna paměťové karty za "chodu" je více než pohodová.

DISPLEJ :
2.4 palcový TFT displej má rozlišení 320x240 Px a "umí" 262tisíc barev. Je rovnoměrně podsvíceny a písmo na něm lz nazoomovat ve 3 úrovních. Menu přístroje tvoří 12 ikon uspořádaných do matice. Displej není dotykový.

TELEFONOVÁNÍ :
Zvuk při hovoru je čistý, žádné zpětné echo jsem při mých hovorech nezaznamenal, což mě mile překvapilo. Telefonní čísla díky plnohodnotné QWERTY klávesnici zadáte naprosto bez jakýchkoli překlepů. Do telefonního seznamu si můžete uložit až 1000 vícepoložkových záznamů.

ZPRÁVY :
Samozřejmostí jsou SMS, MMS i emailové zprávy. Telefon je vhodný zejména pro chronické psavce. Plnohodnotná QWERTY klávesnice je rovnoměrně podsvícená. Pro pohyb v menu a přístupu ke zkratkám slouží 4směrová klávesa s potvrzovacím tlačítkem uprostřed. Na pravo i levo od ní jsou 2 "kulaté" kontextové klávesy. Při psaní oběma rukama jsem nezaznamenal žádné překlepy a nemusel čekat na to, že by telefon nestíhal.

ZÁBAVA :
1/ HRY - Přiznám se bez mučení, že ani nevím kolik je jich přímo ve výbavě telefonu, protože jsem měl k dispozici testovací kousek. Není však problém si je do telefonu doinstalovat na webu jich nejdete až až. Stahovat můžete např. z www.getjar.com, mobango.com....
2/ FOTOAPARÁT - 2MPx s možností úprav fotografií a přidání různých efektů přímo v telefonu. Co mi však chybělo byla přisvětlovací LED nebo blesk. Fotky pořízené tímto fotoaparátem jsou však kvalitativně dobré.

Odkaz na fotografie, které jsem pořídil LG GW3003/ FM RÁDIO - FM stereo rádio má kvalitní zvuk a umožňuje ukládání stanic. Přes reproduktor hraje jak jinak pouze s připojenými sluchátky.
4/ MP3 PŘEHRÁVAČ - Taktéž je pěkně vyvedený. Sluchátka, které obsahuje balení jsou vcelku dobrá. Pokud by vám však z nějakého důvodu nevyhovovala není problém je vyměnit za jiná s koncovkou - 3.5mm Jack. Podporuje formáty MP3, WMA a eAAC+.
5/ PŘEHRÁVÁNÍ/NAHRÁVÁNÍ VIDEA - Přehrává video ve formátech MP4,3GP. Naopak nahrává jen ve formátu 3GP a to v max. rozlišení 176x144Px. Toto video není příliš kvalitní a ani rozlišení není nic moc.


6/ ZÁZNAMNÍK

BATERIE :
Baterie je typu Li-Ion o kapacitě 900 mAh. Při mém testování mi nevydržela déle než jeden den. Je však pravdou, že jsem byl stále online nebo vyměňoval soubory pomocí bluetooth. Při běžném užívání vydrží baterie na jedno nabití max. 3dny.

JAVA - KOMPATIBILNÍ APPS/GAMES :
APPS :

* Movamail v2.4.6 je možný i online upgrade na v2.4.7 obě jsou plně funkční. Jedná se o mutimailového klienta. Řekl bych, že v mnohém předčí i ten integrovaný. Je zde možnost si nastavit až 7 účtů.
* GMAIL - emailový klient pro účty na Google.
* I-Messenger - Online multiprotokolový messenger využívající k připojení k ICQ, MSN, Yahoo, Chikka... webovou bránu na wap.tjat.com .
* eBuddy - Multiprotokolový messenger. Jeho spolehlivost je však minimálně o třídu lepší než u I-messengeru.
* BMI - Jednoduchá utilitka, která vám po zadání výšky+hmotnosti spočítá vaši ideální hmotnost.

* Snaptu - Výborná věc, zastře šující téměř všechny sociální sítě (Facebook,Myspace, Twitter, Netlog, Youtube...) i ty (ne)sociální (např. Yahoo, GTalk...)
* Opera Mini ( NEPOUŽITELNÁ ) - Testoval jsem v4 i v5 beta2 a obě verze jsou pro LG GW300 nepoužitelné! Písmena psaná na klávesnici neodpovídají tomu co se vám po jejich napsání objeví na displeji.
- Vlastně ani Operu Mini nepotřebujete, v telefonu je integrováno YAHOO vyhledávání + wapový prohlížeč. Takže se mi nestalo, že bych neotevřel pomocí této dvojice nějakou webovou stránku.

GAMES :
* BlackSharks_3D
* BomberXmen
* Bottle4 (Flaška)
* Growing Pains
* Kamikaze 2 Ninja
* PW BlackJack
* Pearl Lagoon* PlazaWin
* Postal Babes
* SL Tomb Rider

Především hry od fy. HeroCraft a Gameloft po Vás po prvním levelu vyžadují odeslání SMS v ceně 40CZK. Zač? Za to, že vás "pustí" do dalších levelů. Takže doporučuji obezřetnost. V tomto přpadě je již lepší si hru prostě na nějakém herním portálu koupit. Apps/games přes wap stahujte především z http://mobango.com , případně na microSD kartu z www.getjar.cz a v telefonu pak nainstalujte. Wapová verze getjar.com není to pravé ořechové.

OBSAH BALENÍ :
* Mobilní telefon LG GW300
* Baterie
* Datový kabel
* Nabíječka
* Sluchátka
* Uživatelský manuál

TEST :
Veškerá testování jsem uskutečnil na PC s OS Linux(Ubuntu 9.10), Windows XP Pro sp2 a mobilními telefony SciPhone, Mivvy ch@t a Mobi P290.

TISKOVÁ ZPRÁVA - MIVVY - 28.1.2010 / mivvy dual slider II

28. ledna 2010 v 16:26 | Jan Cicálek |  Tiskové zprávy
TISKOVÁ ZPRÁVA

mivvy dual slider II: Elegantní telefon pro 2 SIM karty s výsuvnou klávesnicí a fotoaparátem

Telefon mivvy dual slider II je řešením pro používání 2 SIM karet a zachování stylové elegance. Je vybaven fotoaparátem, funkcí Bluetooth, umožňuje přehrávat MP3, nahrávat zvuk a mnoho dalšího.

Praha, 28. ledna 2010 - Společnost mivvy® rozšiřuje své produktové portfolio další novinkou roku 2010 a představuje stylový telefon mivvy dual slider II.

Zařízení s rozměry 93 × 45 × 15 mm disponuje displejem s jemným rozlišením 320 × 240 bodů a výsuvnou klávesnicí, která mu dodává elegantní vzhled v kombinaci se stylovou praktičností. Přístroj je, mimo standardních funkcí, vybaven fotoaparátem, přehrávačem MP3 a videa, funkcí Bluetooth, FM rádiem, polohovým senzorem či čtečkou e-booků.

Telefon mivvy dual slider II je díky svému designu, technologii a funkcím naprosto výjimečným přístrojem v kategorii současných duálních telefonů. Díky své koncepci zcela jistě uspokojí požadavky všech uživatelů.

Doporučená maloobchodní cena mivvy dual slider II je stanovena na 3499,- Kč s DPH.

Další informace jsou k dispozici na www.mivvy.eu.


Mivvy Dual Slider II

28. ledna 2010 v 16:19 | Jan Cicálek |  MIVVY

Telefónica O2 - 19.1.2010 tisková zpráva / O2 StyleSkin - nové oblečení pro mobilní telefony

23. ledna 2010 v 16:01 | Jan Cicálek |  Tiskové zprávy

O2 StyleSkin - nové oblečení pro mobilní telefony


19.1.2010

Díky novince O2 StyleSkin mohou dát nyní zákazníci O2 svému mobilnímu telefonu zcela unikátní vzhled. Do konce února navíc platí akce 1 + 1 zdarma.


O2 StyleSkin nabízí speciální foliové polepy pro vybrané druhy koncových zařízení (především mobilní telefony). Zákazník má možnost vybrat si z portfolia obrázků, případně použít vlastní obrázek včetně vlastního textu. Personifikovaný polep si zákazníci O2 mohou objednat na webu www.o2styleskin.cz.

O2 StyleSkin je i ideálním dárkem. Stačí zakoupit na www.o2styleskin.cz virtuální poukaz na odběr a ten komukoliv darovat. Elektronický poukaz bude doručen na email zákazníka a bude obsahovat unikátní číselný kód, který obdarovaný při nákupu zadá do objednávkového formuláře.

"O2 StyleSkin dodá každému telefonu unikátní podobu, díky které bude odpovídat lépe image a životnímu stylu jeho majitele, ať už miluje auta, svého domácího mazlíčka čí některou z postav animovaných seriálů," říká Bohdan Tetiva, ředitel pro produktový marketing a věrnostní programy společnosti Telefónica O2.

Koncové ceny pro zákazníka začínají od 240 Kč včetně DPH a jsou odstupňovány v závislosti na zvoleném způsobu doručení služby. Do konce února můžou navíc všichni zákazníci díky akci 1+1 získat dárkový poukaz na odběr druhého O2 StyleSkin zdarma.

Databáze zařízení bude postupně rozšiřována, a to nejen o další typy mobilních telefonů, ale i o přenosné počítače a v budoucnu také o jiná vybraná zařízení poskytovaná společností Telefónica O2.

Co je to O2 StyleSkin?

Jedná se o velmi kvalitní, tenkou vinylovou folii, která je individuálně potištěna podle přání zákazníka. Její rozměr přesně odpovídá velikosti polepovaných ploch telefonu či jiného zařízení.

Na zadní, lepivé straně folie jsou speciální vzduchové kanálky, které umožňují jednoduché odvedení vzduchových bublinek z pod folie a velmi usnadňují její přesné nalepení.

Povrch folie je chráněn anti-abrasivní vrstvou, která zajišťuje její dlouhou životnost a zároveň chrání telefon před možným poškrabáním.

T-MOBILE : LEDEN 2010

23. ledna 2010 v 15:52 | Jan Cicálek |  Tiskové zprávy

NOVINKY OD T-MOBILE

LEDEN 2010Pevnost dobyta! Od teď nabízíme i pevný ADSL internet
I my pro vás máme
vysokorychlostní internet
Pevnost dobyta - STOP - Ztráty na životech žádné - STOP - Spokojenost podmaněných vysoká - STOP. Zaútočíme i na vaši datovou zásuvku a připojíme vás k říši vysokorychlostního internetu ADSL.
Více o pevném ADSL internetu od T-Mobile

Ve dvou se to lépe táhne - Volání a pevný ADSL internet společně

Pevný internet + voláníS novým balíčkem 2v1 - volání a pevný internet - můžete mít obě služby, a ušetřit až 450 Kč měsíčně. Aktivujte si ke svému hlasovému tarifu pevné připojení ADSL Internet Standard bez pevné linky o rychlosti až 8 Mb/s a plaťte jen jeden zvýhodněný měsíční paušál.
Více o výhodném balíčku 2v1

Premiéra Kryštofova nového alba Jeviště

Pořiďte si nové CD skupiny Kryštof s názvem Jeviště už 14 dní před oficiálním vydáním! Od 7. 1. 2010 si můžete album stáhnout na t-music, a jako zákazníci T-Mobile za něj zaplatíte bezkonkurenční cenu 99 Kč.
Album stahujte zde

U nás Vánoce nekončí, protože my nadělujeme i v lednu

Nenašli jste pod stromečkem nový mobil, o který jste si psali Ježíškovi? Nevadí! Máme pro vás novoroční nabídku, a to hned s dvěma výhodami najednou. Aktivujte si jeden z tarifů na 2 roky a získáte telefon třeba už za 1 Kč a k tomu 20 % kreditu navíc.
Pojďte si vybrat podle svého vkusu


Roaming Cestovatel ocení každý světoběžník

Ať už budete lyžovat v Alpách, relaxovat v maďarských termálních lázních, anebo si zaletíte na výlet do New Yorku, můžete být v neustálém kontaktu s těmi, kteří zůstali doma. S roamingovým zvýhodněním Cestovatel voláte do ČR již za 4,80 Kč/min. K tomu můžete využít výhodných cen SMS, MMS či datových přenosů.
Zjistěte více o roamingou Cestovatel

eShop tipy
Mládeži pozor! Speciální nabídka pro vás
Vezměte si tarif Bav se s Mých5 v eShopu, a nejen že dostanete slevu 20% na paušál, ale navíc máte možnost vybrat si své telefonní číslo.
Předplacené Twist sady na eShopu se slevou 10%
Vyberte si v eshopu ze široké nabídky Twist sad, které obsahují předplacenou SIM kartu s tarifem Twist Přátelé. Voláte tak na vybraných 5 čísel jen za 3,50 Kč/min a posíláte SMS za 1,50 Kč.
Vstup do eShopu

T-Mobile Bonus program
Víkendové SMS za 0,50 Kč
Palce připravit! Je tady pro vás nová výhoda věrnostního programu. Pro všechny věrné zákazníky máme víkendové SMS v rámci sítě T-Mobile jen za 0,50 Kč!
Surfujte za Bonus body
Za 2110 bodů získáte tarifní zvýhodnění Internet+ na měsíc zdarma.
Pro objednání přejděte na www.t‑mobile.cz/bonuskatalog do kategorie Tarifní zvýhodnění.
Bonus katalog

LG GW300

16. ledna 2010 v 12:25 | Jan Cicálek |  LG

LG GW300 - ZÁKLADNÍ INFO

Recenze, včetně několika telefonem podporovaných apps/games bude brzy následovat. Telefon LG GW300 mi zapůjčila k testování firma LG ČESKÁ REPUBLIKA za což jí patří můj dík. Zatím se můžete kouknout na základní technická data.

Technická specifikace telefonu
TECHNICKÉ PARAMETRY
LG GW300

Frekvence
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 Mhz

Rozměry
115.5 x 61 x 12.8 mm

Hmotnost
95 g

Konstrukce
Klasická

Operační systém
LG

Typ displeje
TFT, 2.4"

Počet barev
262 tisíc

Rozlišení displeje
320 x 240 Px

Vnější displej
320 x 240 Px

Telefonní seznam
1000 vícepoložkových záznamů

Paměť na SMS/MMS
Ano, 500


Baterie
Li-Ion 900 mAh

Pohotovostní režim
Až 400 hod.

Doba hovoru
Až 5 hod.


UŽITEČNÉ FUNKCEPaměťová karta
microSD, max 16 GB

Interní paměť (Uživatelská/Systémová)

14.6 MB/23.7 MB

GPRS
Třída 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slot), 32 - 48 kbps

HSCSD
ne

EDGE
Třída 12

3G
ne

WLAN
ne

Integrovaná GPS
ne

HW modem
Ano

Bluetooth
Ano, v2.1 s A2DP

Infraport
ne

USB
Ano, v2.0 microUSB

E-mailový klient
Ano

Internetový prohlížeč
ne

Wapový prohlížeč
Ano, WAP 2.0/xHTML, HTML

Yahoo vyhledávač
Ano

T9
Ano

Hlasité handsfree
Ano

Kalkulačka/Světový čas
Ano/Ano

Kalendář/Poznámky
Ano/Ano

Konvertor jednotek/měn
Ano


ZÁBAVAFotoaparát
2 Mpx, 1600x1200 Px

Video snímání/přehrávání
Ano/Ano ( MP4, 3GP)

Java
Ano, MIDP2

Hry
Ano

MP3 přehrávač
Ano MP3, WMA, eAAC+)

Konektor na 3.5mm jack
Ano

FM Radio
Ano

Vyzvánění
Polyfonní/MP3

Přizpůsobení
Ano

SMS,MMS, IM
Ano/Ano/Ano


OSTATNÍV prodeji
Ano

Cena
Od 3149Kčhttp://www.ppelectronic.cz/zbozi/mobilni-telefony/lg-gw-300
HUAWEI U7510

14. ledna 2010 v 15:47 | Jan Cicálek |  Ostatní MT

HUAWEI U7510


Na značce Huawei je jasně vidět, jak je portfólio mobilních telefonů nabízených našimi třemi, pardon čtyřmi operátory chudé. Přitom je tolik krásných modelů a různých značek. Je jen na škodu nás uživatelů, že naši mobilní operátoři jsou tak "zkostnatělí" a občas je nenapadne nabízené portfólio trošičku rozšířit :(.

Huawei u7510 je mobilní telefon klasické konstrukce kompaktních rozměrů 108 x 56 x 13.8 mm. Podporuje GPRS, EDGE i 3G. Má 2.8 palcový displej s 256 tisíc barvami. Plně dotykový TFT displej má rozlišení 240 x 320 Px. Interní paměť o velikosti 100 MB můžete rozšířit microSD kartou až do max. 8 GB. Ve výbavě samozřejmě nechybí MP3/MP4 přehrávač, stereo FM rádio s RDS nebo 2 MPx fotoaparát. Jako bonus můžete brát Skype, MSN Live nebo Google Maps v základní výbavě.

Co na něj říkáte?


Technická specifikace telefonu


TECHNICKÉ PARAMETRY
HUAWEI U7510


Frekvence
GSM 900 / 1800 / 1900 Mhz
HSDPA 2100 Mhz


Rozměry
108 x 56 x 13.8 mm


Hmotnost
Konstrukce
Klasická


Operační systém
Huawei


Typ displeje
TFT, dotykový, 2.8"


Počet barev
256 tisíc


Rozlišení displeje
240 x 320 Px


Vnější displej
240 x 320 Px


Telefonní seznam
Až 1000 záznamů


Paměť na SMS/MMS
?


Baterie
Li-Ion


Pohotovostní režim
Až 380 hod.


Doba hovoru
Až 4 hod.
UŽITEČNÉ FUNKCE
Paměťová karta
Ano, microSD, max. 8 GB


Interní paměť
100 MB


GPRS
Třída 10 (4+1/3+2 slot), 32 - 48 kbps


HSCSD
Ne


EDGE
Třída 10, 236.8 kbps


3G
HSDPA 3.6 Mbps


WLAN
Ne


Integrovaná GPS
Ne


HW modem
Ano


Bluetooth
Ano, v2.0 s A2DP


Infraport
Ne


USB
Ano


E-mailový klient
Ano


Internetový prohlížeč
Ne


Wapový prohlížeč
WAP 2.0 / xHTML


T9
Ano (EN)


Hlasité handsfree
Ano


Kalkulačka
Ano


Kalendář
Ano


BONUS
Skype, MSN, Google Maps
ZÁBAVA
Fotoaparát
2 Mpx, 1600 x 1200 Px


Video snímání/přehrávání
Ano / Ano, MP4/H.263


Java
Ano, MIDP2.1


Hry
Ano


MP3 přehrávač
Ano, MP3/AAC


Konektor na 3.5mm jack
?


FM Radio
Stereo FM s RDS


Vyzvánění
WAV / MP3 / MIDI


Přizpůsobení
Ano


SMS,MMS
Ano / Ano
OSTATNÍ
V prodeji
Ne


Cena
?

HUAWEI U7510

Telefónica O2 - 7.1.2010 tisková zpráva / Vánoční nabídka od O2 nekončí

7. ledna 2010 v 11:01 | Jan Cicálek |  Tiskové zprávy

Vánoční nabídka od O2 nekončí


7.1.2010

Až do konce ledna 2010 mohou zákazníci získat Internet na doma a na cesty na rok za příznivou cenu, 30% slevu z paušálu za mobilní tarify O2 NEON a O2 [:kůl:] či mobilní telefon Samsung za korunu.Zákazníci předplacených služeb si dokonce mohou bonus v podobě slev na dobití a doplňkové služby užívat až do 28. února 2010.

Prodloužená nabídka pro zákazníky paušálních služeb

Internet na doma a na cesty na rok za stejnou cenu
Všichni zákazníci mohou nyní surfovat doma nebo na cestách za speciální cenu 600 Kč s DPH měsíčně po dobu jednoho roku. Stačí, pokud si do 31. ledna 2010 objednají službu O2 Internet nebo O2 Mobilní internet a uzavřou smlouvu na 24 měsíců. Za rok tak ušetří 1 800 Kč. Aktivace je vyjde pouze na 1 Kč. K dispozici mají také zvýhodněnou nabídku modemů. Za Wi-fi modem pro pevné připojení zaplatí namísto standardních 1 599 Kč pouze 990 Kč. K mobilnímu internetu dostanou zákazníci malý kompaktní USB modem za pouhou 1 Kč, jeho standardní cena činí 1 895 Kč.

Sleva 30 % z paušálu a Samsung za korunu
Všichni zákazníci mobilních služeb, kteří do 31. ledna 2010 přejdou se svým číslem k O2, získají 30% slevu z pravidelného měsíčního poplatku jakéhokoliv tarifu z řady O2 NEON či tarifu pro mladé O2 [:kůl:]. Na slevu se nevztahují žádná časová omezení, proto budou zákazníci slevu čerpat po celé 2 roky. Při současném pořízení mobilního telefonu Samsung S3650 Corby dostanou za pouhou jednu korunu další telefon Samsung C3050. Jeho standardní cena činí 2 195 Kč. Nabídka platí při uzavření smlouvy se závazkem na 24 měsíců, případně při prodloužení stávajících smluv.

Prodloužená nabídka pro zákazníky předplacených služeb

Bonus na dobití 3 x 50%
Každý, kdo si v době do 28. února 2010 pořídí jednu z předplacených O2 karet s tarifem O2 NA!PIŠTE nebo O2 NA!HLAS, dostane jednou za měsíc po dobu tří po sobě jdoucích kalendářních měsíců speciální bonus v podobě 50 % kreditu navíc. Pro jeho získání stačí každý měsíc jednorázově dobít v hodnotě minimálně 300 Kč, přičemž první dobití touto částkou musí proběhnout do 28. února 2010. Maximální výše bonusu je 3 000 Kč, tedy 1 000 Kč měsíčně.

Doplňkové služby za polovic
Dárek v podobě 50% slevy na doplňkové služby O2 Internet v mobilu, O2 Pokec na jedno a O2 Pokec nonstop získají všichni zákazníci k nové aktivaci dané služby do 28. února 2010. Sleva platí po celých dvanáct týdnů. O2 Internet v mobilu tak na tuto dobu namísto 40 Kč pořídí zákazníci za týdenní poplatek 20 Kč. Neomezené volání na jedno vybrané číslo - O2 Pokec na jedno - vyjde zákazníky týdně pouze na 9,50 Kč v případě čísla pevné linky a 24,50 Kč týdně u mobilního čísla O2. Pouhých 15 Kč za první 3 minuty a 0,50 Kč za každou další minutu zaplatí pak zákazníci za volání v mobilní síti O2 a na pevné linky se službou O2 Pokec nonstop.
MOTOROLA XT701

7. ledna 2010 v 8:16 | Jan Cicálek |  MOTOROLA

MOTOROLA XT701PLUSY
  • Displej : rozlišení 480x854 Px, 3.7 palce, Multi-Touch, 16 mil. Barev
  • Google apps : Gmail, Youtube, Google Talk, Maps
  • Podpora 3G, GPS
  • Podpora microSD až do kapacity 32 GB
  • Video v HD rozlišení
MÍNUSY
  • ??????
Technická specifikace telefonu
TECHNICKÉ PARAMETRY
MOTOROLA XT701Frekvence
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz

HSDPA 900 / 2100 MHzRozměry
?Hmotnost
?Konstrukce
KlasickáOperační systém
Android OS, v2 (Eclair)Typ displeje
TFT, dotykový, 3.7"Počet barev
16 miliónůRozlišení displeje
480 x 854 PxVnější displej
480 x 854 PxTelefonní seznam
NeomezenáPaměť na SMS/MMS
NeomezenáBaterie
Li-PolPohotovostní režim
?Doba hovoru
?


UŽITEČNÉ FUNKCE

Paměťová karta
Ano, microSD, max. 32 GBInterní paměť
?GPRS
Třída 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbpsHSCSD
NeEDGE
Třída 123G
HSDPA, 10.2 Mbps; HSUPA, 5.76 MbpsWLAN
Wi-Fi 802.11 b/gIntegrovaná GPS
Ano, podpora A-GPSHW modem
AnoBluetooth
Ano, v2.1 s A2DPInfraport
NeUSB
Ano, microUSB v2.0E-mailový prohlížeč, Messenger
Ano / AnoProhlížeč
HTMLT9
AnoHlasité handsfree
AnoKalkulačka
AnoKalendář, Organizér
Ano / AnoAplikce GOOGLE
Search / Maps / Gmail / Youtube / Google TalkKncelářské aplikace
Word / Excel / PDF


ZÁBAVA

Fotoaparát
5 MPx, 2592 x 1944 Px, autofocus, xenonový bleskVideo snímání/přehrávání
Ano / Ano , HD Video (720Px) - (MP4/H.263/H.264)Prohlížeč+Editor obrázků
AnoJava
Ano, MIDP2Hry
AnoMP3 přehrávač
Ano (MP3/eAAC+/WAV)Konektor na 3.5mm jack
AnoFM Radio
Stereo FM s RDSVyzvánění
Polyfonní / MP3 / WAVPřizpůsobení
AnoSMS,MMS
Ano / Ano


OSTATNÍ

V prodeji
Ne, asi 1.Q 2010Cena
?aPhone i9+

3. ledna 2010 v 15:15 | Jan Cicálek |  Čínské MT

aPhone i9+ = "iPhone" s JAVOU

Do roku 2010 jsem se rozhodl vstoupit s novým mobilním telefonem a jelikož se mi zdá cena iPhone stále dost vysoká rozhodl jsem se pro jeho "kopii" aPhone i9+. Cena za tento kousek je na české koruny pouhých 1521Kč. Možná si někdo řekne, že je to bláznovství, ale proč to nezkusit, obzvláště, když je u mnoha těchto "napodobenin" popisována lepší funkčnost než u originálu??? Prioritou pro mě byla JAVA, abych si mohl doinstalovat chybějící apps, které portfólio funkcí telefonu neobsahuje (OperaMini, emailový prohlížeč, Facebook nebo Skype). Zatím mi ještě telefon z Hong Kongu nedorazil, ale jak ho obdržím a trošičku se s ním sžiji napíši na mých stránkách velkou recenzi, včetně kompatibilních JAVA apps/her.Technická specifikace telefonu


TECHNICKÉ PARAMETRY
aPhone i9+
Frekvence
GSM 850/900/1800/1900 Mhz
Rozměry
115 x 60.5 x 11.5 mm
Hmotnost
111 g
Konstrukce
Klasická
Operační systém
Vlastní, aPhone
Dual SIM
Ano
Typ displeje
TFT, Dotykový, 3.2"
Počet barev
262 tisíc
Rozlišení displeje
240x320 Px
Vnější displej
240x320 Px
Telefonní seznam
500 záznamů

Paměť na SMS/MMS
Ano/Ano
Baterie
Li-Ion 1080mAh (2ks v balení)
Pohotovostní režim
210 - 300 hod. (pri mém zatížení = 1 den)
Doba hovoru


Podporované jazyky
čínský/anglický/francouzký/vlámský/italský/španělský/


vietnamský/malajský/turecký/arabský/ruský/portugalský
UŽITEČNÉ FUNKCE


Paměťová karta
Ano, microSD, max. 4GB (1GB pam.karta v balení)
Interní paměť
759 kB
GPRS
Ano
HSCSD
Ne
EDGE
Ne
3G
Ne
WI-FI
Ne
Integrovaná GPS
Ne
HW modem
Ano
Bluetooth
Ano, v2.0 s A2DP
Infraport
Ne
USB
Ano, USBmicro
E-mailový klient
Ne
Prohlížeč
Ano, WAP 2.0
T9
Ano(EN)
Hlasité handsfree
Ano
Kalkulačka
Ano
Kalendář
Ano
ZÁBAVA


Fotoaparát
Ano, 0.3 Mpx(640x480 Px)
Video snímání/přehrávání
Ano/Ano (3GP/MP4/AVI)
Java
Ano, MIDP2
Hry
Ano
MP3 přehrávač
Ano ( MP3)
Konektor na 3.5mm jack
Ne

FM Radio
Ano s RDS
Vyzvánění
Polyfonní/MP3
Přizpůsobení
Ano
SMS,MMS
Ano/Ano
OSTATNÍ


V prodeji
Ano
Cena
$82.20 (asi 1521Kč)
OBSAH BALENÍ
Mobilní telefon aPhone i9+


2 ks baterie


Stereo headset


Pouzdro


microSD 1GB


Nabíječka


Dat.kabel


EN manuál


Nabíječka do auta


Záruka 12 měsíců