SAMSUNG C3050 - LEVNÝ VYSOUVÁK

17. června 2010 v 10:30 | Jan Cicálek |  SAMSUNG

Samsung C3050

C3050
ÚVOD: Samsung C3050 je telefonek vysouvací konstrukce za velmi příjemnou cenu 1577Kč. Koho rozhodně nezklame? Začínající i středně pokročilé uživatele. Co od něj můžete čekat? Snad nekonečnou možnost personalizace i možnosti rozšíření portfólia funkcí. Na C3050 na internetu najdete nepřeberné množství kompatibilních java aplikací i her, spořičů, tapet nebo vyzvánění.

KONSTRUKCE: C3050 je telefon vysouvací konstrukce o rozměrech 97 x 47 x 14.9 mm a hmotnosti 86 g. Přístroj je solidně zpracovaný a vysouvací mechanismus se po více než měsíčním užívání nijak nevyklá ani nevrže. Po obvodu telefonu najdete: na bočních stranách zdířku pro sluchátka a nabíječku, tlačítko pro regulaci hlasitosti a otvor pro microSDHC kartu. Po vysunutí mechanismu najdete na zadní straně čočku fotoaparátu.
C3050_2
OVLÁDÁNÍ: Ovládání telefonu je pohodové a ani k tomu nemusíte vysouvat klávesnici. Tedy pokud zrovna nechcete psát SMS. Pro pohyb v menu plus potvrzování voleb vám stačí 4směrná klávesa se středovým potvrzovacím tlačítkem. Pod displejem najdete dvě kontextová tlačítka. Levé slouží pro přítup ke zkratkám (vlastnímu menu), které si také sami navolíte. Pravé tlačítko slouží pro rychlý přístup k wapovému prohlížeči (měl jsem mobilní telefon od Vodafone), takže jsem nastavení klávesy nemohl nijak ovlivnit. Déle už to jsou jen klávesy pro ukončení hovoru (vypnutí telefonu) a příjem hovoru.
C3050_03
C3050_04
KONEKTIVITA: Přístroj pracuje v GSM pásmech 850/900/1800/1900 MHz. Obsahuje vestavěný wapový prohlížeč se kterým jsem otevřel snad všechny možné stránky, i když Opera je Opera. S nastavením datových profilů si hlavu lámat nemusíte, protože při pokusu o připojení do sitě(k internetu) mi automaticky přišla konfigurační SMS s nastavením (o2, na Vodafone již byl mobilní telefon přednastavený). Pohyb po webu je svižný, neboť telefon zvládá nejen GPRS, ale i rychlejší EDGE. Pokud byla v dosahu EDGE, dá se říci, že to byl kvapík. Problém s daty jsem měl pouze u Vodafone, protože internet v mobilu na den se stropem 5 MB byl pro mě nedostačující, takže jsem ho přešvihl a hned jsem byl na znatelně pomalejším GPRS. U o2 jsem problém s daty( rychlostí) neměl, tzn. žádné omezení neplatilo. Díky přítomnosti technologie JAVA jsem portfólio funkcí rozšířil o webový prohlížeč (Opera 4.2), emailový prohlížeč (MovaMail), Facebook, Messaging (eBuddy Lite).....Takže jsem byl zase o něco mobilnější. U Samsungu C3050 jsem ani neměl potřebu ho párovat s PC, i když pomocí modrého zubu to nebyl žádný problém. Stejné to bylo i v případě telefon - telefon, žádný problém nevyvstal a soubory pomocí modrého zubu "lítaly" jako na běžícím pásu. Daleko praktičtější však je pro přenos souborů využívat čtečku paměťových karet, přenos je svižnější a "amputace" paměťové karty díky přítomnosti slotu na boční straně telefonu zabere jen chviličku. Tím jsem chtěl říci jen tolik, že do mého PC jsem neinstaloval žádný "zbytečný" software.

PAMĚŤ PŘÍSTROJE: Interní paměť C3050 je 20 MB. Díky podpoře paměťových karet microSDHC ji však můžete rozšířit až na 8 GB.

DISPLEJ: 2 palcový TFT displej je rovnoměrně podsvícený a jeho rozlišení je 160 x 128 obrazových bodů, což se mi zdá na 2 palcový displej trošičku málo. Odpovídající rozlišení by bylo alespoň 176 x 220 Px, protože při použitém fontu(zbytečně velký) se mi zdá displej hodně nevyužitý. Menu přístroje tvoří 12 ikon uspořádaných do matice. Jejich "umělecké" ztvárnění je spíše průměrné. Vybrat si můžete ze 3 motivů.

TELEFONOVÁNÍ: Zvuk při telefonování je čistý bez zpětné vazby a jiných vedlejších "efektů". Do telefonního seznamu se vám vejde až 1000 vícepoložkových záznamů.

ZPRÁVY: Do paměti telefonu uložíte až 500 SMS zpráv. Klávesnice je spíše průměrná. Jelikož sám sebe nemohu charekterizovat jako chronického psavce tak pro mě bylo pohodlí klávesnice C3050 plně dostačující. Při psaní jsem nezaznamenal téměř žádné překlepy a i odezva přístroje byla celkem dobrá. Při psaní můžete samozřejmě použít českou T9, pokud jste na ni zvyklí. Klávesnice se uzamyká automaticky, avšak její uzamčení lze provést i manuálně.

ZÁBAVA:

1/ HRY - V telefonu je pouze 6 her jedná se o DEMA, která mě nijak nenadchla. Takže jsem volil cestu internetu a nepřeberné množství kvalitních her do C3050 doinstaloval odsud.
2/ JAVA - Samozřejmostí je podpora technologie JAVA, takže pokud Vám bude něco chybět je ten nejmenší problém si to do telefonu doinstalovat. Jediné omezení, které jsem zaznamenal je ve velikosti instalovaných aplikací. Pokud je moc velká (pro telefon "neskousnutelná") objeví se na displeji hláška, že aplikaci nejde nainstalovat.
MovaMail
3/ MP3/MP4 PŘEHRÁVAČ + FM RÁDIO s možností automatického i ručního ladění. Můžete si uložit max. 10 stanic.
4/ FOTOAPARÁT - Je pouze VGA 0.3 MPx (640 X 480 Px), s některými nadstandardními funkcemi, např. rámečky nebo vyvážení bílé. Fotografie bych zařadil spíše do kategorie "uspokojivé". Avšak pro nějakou tu momentku jsou dostačující.
5/ DIKTAFON

ORGANIZAČNÍ FUNKCE:
- Kalendář
- Poznámky
- Úkoly
- Převodík
- Kalkulačka
- Světový čas
- Opakovaný budík

BATERIE: Je typu Li-Ion o kapacitě 800 mAh. Na jedno nabití jsem vydržel mezi 3-4 dny. Doba nabíjení je asi 3 hodiny.

OBSAH BALENÍ:
* Samsung C3050
* Nabíječka
* 1ks Baterie 800 mAh
* Stereo Headset
* Uživatelský manuál

VERDIKT: Za cenu 1577 Kč dostanete mobilní telefon vysouvací konstrukce s hezkým designem a nekonečnými možnostmi personalizace. Samsung C3050 zvládá nejen GPRS, ale i EDGE takže pohyb po webu je dostatečně svižný. Vyjma již překonaného rozlišení displeje, které je již opravdu slabé, mohu telefon jen a jen doporučit. Poměr výkon - cena je v tomto případě zcela na straně uživatele, neboť za slušnou cenu dostanete přístroj s nemalým potenciálem.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | E-mail | 18. prosince 2010 v 8:56 | Reagovat

Dobrý den, s telefonem jsem spokojená ale nemůžu vypnout zvuk klávesnice. Díky za radu jestli mi někdo poradí.

2 J.Boy J.Boy | E-mail | Web | 19. prosince 2010 v 16:36 | Reagovat

Tlačítkem na boku přístroje.

Nahoru: +
Dolů: -

3 ccinda ccinda | E-mail | 2. března 2011 v 11:43 | Reagovat

dobry chtel bych se zeptat jestli nevite jake to potporuje videa??

4 J.Boy J.Boy | E-mail | Web | 2. března 2011 v 15:10 | Reagovat

[3]: Videa ve formátu 3GP + MP4 v odpovídajícím rozlišení. To je rozlišení displeje 60 x 128 Px.

5 Azazel Azazel | E-mail | 5. června 2011 v 12:04 | Reagovat

K videu: osvědčilo se mi použít následující kombinaci: kontejner: MPEG 4; video: MPEG 4; audio: AAC; rozlišení: 160x128 (5:4). U videí ve formátu 4:3 nepatrný vertikální roztažení obrazu vůbec nevadí, u široloúhlých formátů doporučuju upravit poměr stran na 5:4 přidáním černých horizontálních pruhů v nějakým videoeditoru, protože jinak se video nepříjemně roztáhne. Použití nativního rozlišení displeje pro video není pro srandu králíkům, obraz je pak krásně ostrej a bez chyb, protože vzhledem k tomu, že přehrávač videa nepoužívá pro přizpůsobení rozlišení videa displeji žádnou interpolaci, sloupce/řádky obrazu jednoduše zahodí/duplikuje, což může vypadat hnusně.

6 Azazel Azazel | 5. června 2011 v 12:28 | Reagovat

Jo a k telefonu- jeho RAM je i  pro Operu mini 4.3 nedostačující, stačí si prohlídnout pár větších stránek, a hned mi nahlásí OOM, nebo dokonce celej telefon zamrzne a po chvíli se restartuje. klávesy nic moc, jsou na můj vkus příliš plochý, přes mozoly na palci vůbec necejtím, na jakej čudl to vůbec hrabu, takže občas se dostaví nějakej ten překlep. Ani slovník T9 nikterak neohromí, není zrovna inteligentní a má chabou slovní zásobu, takže každý třetí slovo musím doplňovat. Ale za ty prachy...
P. S.: interní paměť má ~20MiB, ne jen 2MiB.

7 J.Boy J.Boy | E-mail | Web | 5. června 2011 v 19:30 | Reagovat

Díky za upozornění. Co se týče interní paměti prostě jsem jen zapomněl na nulu. Zdroj : Samsung
http://www.samsung.com/cz/consumer/mobile-phone/mobile-phone/slider/GT-C3050MKAXEZ/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=specification

8 polenta polenta | E-mail | 1. dubna 2012 v 16:13 | Reagovat

chci se zeptat kde seženu hry za darmo na mobil samsung c3050
já jsem je nikde totiž zdarma nenašla :-(

9 jana jana | E-mail | 3. června 2015 v 23:00 | Reagovat

poradte mi prosím někdo jak nastavit u samsungu c3050 MMS?děkuji :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama