Mivvy Dual Music - Plusy a mínusy aneb jak na něj

15. září 2010 v 16:15 | Jan Cicálek |  MIVVY

Mivvy Dual Music - "Plusy a mínusy aneb jak na něj"

Za zapůjčení přístroje děkuji firmě mivvy a.s.


O Mivvy Dual Music toho již bylo napsáno mnoho a to jak pozitivního tak negativního. Takže jsem se rozhodl nepsat recenzi jako takovou, ale zaměřit se na dotazy, které se objevily na oficiálním fóru fy.Mivvy. Na které se vám pokusím dát odpověď. Dále zrekapituluji proč Mivvy Dual Music ANO. Berte to spíše jako můj objektivní pohled na věc ve kterém nechci zadupat Mivvy Dual Music do země, ale ani ho vynést do nebes. Protože co si budeme nalhávat každý telefon má své mouchy a ani Mivvy Dual Music není v tomto ohledu jiný.

Proč ANO?

Rozhodně co vás na první pohled na telefonu zaujme jsou miniaturní rozměry a jeho titěrný displej, takže telefon nejvíce připomíná empétři přehravač. Je to zkrátka taková miniaturní cihlička s barevnou hudbou (podle barevně problikávající klávesnice při každém stisku). Dalším rozhodujícím faktorem bude zajisté cena. Ta v případě Mivvy Dual Music činí pouhých 999Kč. Za tuto cenu dostanete levný dualsimový telefon s dostačujícím portfóliem funkcí, takže již sebou nebudete muset vláčet kvůli dvěma SIM kartám dva přístroje. Ve výbavě samozřejmě najdete MP3 přehrávač, FM rádio, Diktafon, nástroje pro organizaci, podporu SMS/MMS/microSD nebo fotoaparát. Rozlišení fotoaparátu je však pouze 0.1 MPx (355x288Px), na nějakou tu momentku však stačí (viz foto). Takže proč si Mivvy Dual Music nekoupit?


Otázky z oficiálního fóra Mivvy a mé odpovědi na ně.

* Podpora SDHC, G-Sensor a Kalibrace
- Používejte pouze microSD do max. kapacity 2GB, nicméně i při správné funkci paměťové karty se někdy na displeji při spuštění telefonu zobrazí hláška "Vložte pam.kartu". Nalámejte si s tím však hlavu i po zobrazení této hlášky se paměťová karta načte.
- G-Senzor je nefunkční. V případě Mivvy Dual Music ztrácí na významu jelikož displej je doslova titěrný a při rozlišení 160x120 Px si nedovedu představit jeho reálné využití. Pokud budete chtít přepnout video do plného zobrazení stiskněte "*" u fotografií tato volba však nefunguje.
- Kalibrace - tuto vůbec nespouštějte, protože přístroj nemá dotykový displej a ztrácí tak na významu. Po zahájení kalibrace se vám tak akorát "zapeče" telefon. Takže budete muset vyndat baterii a znovu ho zapnout.

* Automatické přijmutí hovoru - nepotvrdilo se mi, že by telefon "sám od sebe" příjímal hovory, pokud to není nastaveno.

* USB - zdířku pro miniUSB konektor pro jiný účel než pro nabíjení telefonu z PC nevyužijete, proto je naprosto zbytečné investovat do koupě kabelu USB>miniUSB i když stojí jen několik desetikorun.

* A2DP pravděpodobně nepodporuje skoro žádná zařízení - k dispozici jsem měl pouze Bluetooth headset čínské provenience a je pravdou, že se mi ho s telefonem nepodařilo spárovat. Přesněji řečeno telefon ho nenašel.

* Nejde volat ze SIM 2 - Toto se mi bohužel nepotvrdilo a asi po týdenním užívání Mivvy Dual Music jde bez problémů volat z obou SIM karet.

* Nezobrazují se mi jména ani při SMS ani při volání - Telefonní čísla v přístroji musíte mít uložená v mezinárodním formátu, tedy +420xxxyyyyyy. Pozor na duplicitu stejných telefonních čísel pod jinými jmény. 100% funguje v České republice. U slovenského T-Mobile jsou problémy s identifikací volajícího, zobrazuje se číslo i když je kontakt uložený v telefonním seznamu. Toto jsem však osobně neměl možnost vyzkoušet.

* Výdrž baterie, podsvícení, zámek klávesnice
- Výdrž baterie na jedno nabití je při běžném používání asi 4dny.
- Podsvícení klávesnice se nastavuje v "Profily" a můžete si nastavit délku podsvícení. V případě "barevného podsvícení" si můžete vybrat ze 6ti vzorů nebo podsvícení klávesnice úplně vypnout.
- Zámek klávesnice je pouze automatický a můžete ho nastavit v intervalech 5sec., 30sec., 1min.,5 min. nebo ho úplně vypnout.

* NASTAVENÍ WAP - viz tabulka nastavení níže. Jedná se o jednoduchý wapový prohlížeč, který vám umožní prohlížení jen těch jednodušších stránek. Takže např. na Facebook zapomeňte, avšak online messenger pro protokoly ICQ, MSN, Yahoo nebo Chikka v pohodě spustíte na wap.tjat.com .

WAP O2MMS O2


Služby
Datový účet
GPRS
Upravit


NÁZEV ÚČTU - o2 wapo2 mms
APN - wapmms
UŽIVATELSKÉ JMÉNO - nicnic
HESLO - nicnic
TYP OVĚŘENÍ - normálnínormální
HOTOVOHOTOVO
2x ZPĚTNÁVRAT DO HL.MENU


WapZprávy
NastaveníMMS
Upravit profilNastavení zpráv
SIM1Profil serveru - OK- SIM1
OKo2 mms(Vyberte profil k úpravě)- SIM1 - OK
Upravit profilUpravit profil
PŘEJMENOVAT PROFIL - o2 wapo2 mms
DOMOVSKÁ STRÁNKA - http://wapMMS centrum - http://mms.o2active.cz
DATOVÝ ÚČET - o2 wapo2 mms
TYP PŘIPOJENÍ - wapwap
PROXY - 160.218.160.218160.218.160.218
UŽIVATELSKÉ JMÉNO - nicUŽIVATELSKÉ JMÉNO - nic
HESLO - NICHESLO - nic

HOTOVO - ULOŽIT ? - ANO

AKTIVOVAT PROFIL - OK - 6x ZPĚT


VODAFONE
APN - wap nebo data.vodafone.czmms
PROXY - 010.011.010.011010.011.010.111


T-MOBILE
APN - wap.t-mobile.czmms.t-mobile.cz
PROXY - 010.000.000.010010.000.000.010* Tapeta - musíte se spokojit pouze s přednastavenými obrázky v telefonu. Vlastní obrázek jako tapetu displeje tedy nepoužijete.

* Video / MP3 / eBook / správa kontaktů / MMS

1.V jakém formatu má být video (avi, mp4, mpg, 3gp,...), v jakém rozlišení a s jakým kodekem, aby ho telefon přehrál? Dosud jsem s žádným formátem/rozlišením neuspěl - například mp4, mpg, 3gp nedávají vůbec volbu k přehrání a jakýkoliv avi píše: NEPLATNÝ VIDEO SOUBOR.
- Video natočené jiným mobilním telefonem v rozlišení 176x144Px, formátu AVI, při bitrate 128kbps a audio formátu PCM je plně funkční. Naproti tomu AVI video stažené z internetu nebo konvertované v PC na malé rozlišení 144x112Px je nefunkční.U videí ve formátech MP4 i 3GP i v nejmenším rozlišení 128x96Px telefon hlásí "NEPLATNY VIDEO SOUBOR". Pak se v tom vyznejte.

2. V jakém formátu má být mp3 - naládoval jsem tam několik druhů birtratů, sám jsem nějaké nagraboval, ale každého to piše: NEPLATNÝ FORMÁT - zkrátka na to že to má v názvu MUSIC jsem zatím nepřehrál vůbec nic...
- Telefon podporuje pouze formát MP3 a nestalo se mi, že by byla nějaká empétrojka nefunkční. Pokud máte nějaký problém konvertujte si hudbu do MP3 formátu programem FormatFactory 2.20 . Dokáže "vytáhnout" zvuk i z videí rozličných formátů. Viz screen.


3. eBook nepodporuje českou diakritiku
- Bohužel v žádném ze 3možných kódování nabízených telefonem nejde česká diakritika a znaky se pak zobrazují nekorektně.

4. Jak na správu kontaktů či SMS / MMS?
- Při použití programů níže a správném vytvoření virtuálního portu by jste neměli mít žádný problém. Menší problém je u obou programů pouze v načítání SMS ze SIM2. Testováno na Windows XP SP3 Professional s bluetooth adapterem Gamebird a softwarem BlueSoleil. Viz screen.

Matsunichi D620 Phone Suite


MivvySync


Kompletní album fotografiíí a screenů se vám zobrazí po kliknutí na obrázek níže :

Mivvy Dual Music
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 alenka15987788 alenka15987788 | Web | 12. října 2010 v 16:23 | Reagovat

Dobrý článek.

2 J.Boy J.Boy | E-mail | Web | 12. října 2010 v 17:32 | Reagovat

Děkuji. Snažil jsem se být co nejvíce objektivní :o))

3 Radek Mora Radek Mora | 22. října 2010 v 13:40 | Reagovat

Automatické přijmutí hovoru - Opravdu je tady taková funkce je schovaná v menu Nástroje hned první položka "Záznamník"

Kde je nastaveno že se zapne po 30 vteřinách. Pokud dáte vypnout. Přestane fungovat Automatické příjmutí hovoru. Píše o tom i vlada_vac na mivvy foru
Tady je odkaz: http://www.mivvy.eu/forum/viewtopic.php?f=43&t=627

4 alenka15987788 alenka15987788 | Web | 23. října 2010 v 17:45 | Reagovat

G.O.D. - moc fajn

5 Míla Míla | E-mail | 23. prosince 2010 v 23:27 | Reagovat

měl jsem mivvy dual music a byl jsem s ním spokojen, sice Nokia to není, ale má i celkem podobné menu a jednoduché ovládání. Jen SMS byly hrůza psát! Exnul mi software ale i přesto jej sháním pro jeho pidi velikosti, dual, pamětovku, mp3, foťák vybavení tak dejte vědět kdyby jste se ho někdo zbavoval! 777646920 ;-)

6 Petr Petr | E-mail | 21. června 2012 v 12:32 | Reagovat

ma prosim dual mivvy videokameru?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama