LG GM205 - Velká recenze

5. listopadu 2010 v 11:18 | Jan Cicálek |  LG

LG GM205 BRIO

Za zapůjčení přístroje děkuji firmě LG Czech Republic a PR agentuře Euro RSCG

Brio
ÚVOD:
Musím se bez mučení přiznat, že od lowendového telefonu, mezi které lze zařadit i LG GM205 Brio jsem toho mnoho neočekával, o to více jsem však byl překvapen. Mile. Když k tomu navíc připočtu cenu asi 1700Kč za kterou je Brio k mání jeví se mi jeho koupě jako více než výhodná. Ale pěkně od začátku, není všechno zlato co se třpytí.

POPIS TELEFONU:
LG GM205 Brio je telefon klasické konstrukce a oblých hran. Na kterém vás jistě na první pohled zaujme vkusně zvolená barevná kombinace. Já jsem měl k dispozici červeno-stříbrnou variantu tohoto modelu, ale v prodeji je též oranžovo-černé provedení. Přední stranu telefonu zabírá v poměru asi padesát na padesát displej a klávesnice. Těsně pod displejem se nachází logo LG a pod ním je to již osvědčená klasika - 2 kontextové klávesy, tlačítka pro příjem/ukončení hovoru a 4směrová "programovatelná" klávesa s potvrzovacím středem. Pod těmito tlačítky se nachází klávesnice, které je rovnoměrně podsvětlená. Tedy až na dvě kontextové klávesy, tam jaksi bílé podsvětlení nedosáhne. Na bocích přístroje se nachází dva reproduktory, kolébkové tlačítko na regulaci hlasitosti, talčítka pro přístup k FM rádiu a MP3 přehrávači, slot pro microSD kartu a zdířka pro microUSB konektor. Tento slouží k připojení datového kabelu nebo nabíječky. V horní části je zdířka pro audio jack 3.5 mm a očko pro šňůrku. Na "zádech" najdete čočku 2 MPx fotoaparátu a 2.1 ch woofer.
Brio
Brio - back
TECHNICKÁ DATA VE ZKRATCE:
Pracuje v GSM pásmech 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz a pro připojení k webu můžete použít GPRS a EDGE třídy 10. Sítě 3G ani WiFi bohužel Brio nepodporuje. Rozměry přístroje jsou 106 x 48 x 14.4 mm a hmotnost 85 gramů. 2 palcový TFT displej má rozlišení 176 x 220 Px a "umí" 256tisíc barev. Interní paměť přístroje čítá 14 MB a můžete ji rozšířit paměťovou kartou microSD až do maximální kapacity 2 GB. O víc to bohužel nejde. Samozřejmostí je přítomnost Bluetooth verze 2.0, možnost synchronizace s PC pomocí programu LG MobileSync I. Tuto možnost jsem však nevyužil, telefon(microSD) se díky podpoře USB mass storage zobrazí jako další výměnný disk, takže práce se soubory je více než pohodlná. Nechybí samozřejmě podpora technologie JAVA a tak i obohacení portfólia aplikací(funkcí) je více než jednoduché a věřte, že jich na internetu najdete habaděj.

OVLÁDÁNÍ:
Je intuitivní a nikdo by s ním neměl mít problémy. Menu tvoří 12ikon uspořádaných do matice a pohyb v něm je více než svižný. K některým funkcím navíc můžete přistupovat pomocí 4směrové klávesy a kontextových kláves. Můžete si vybrat ze dvou motivů - bíla & černá. Mě se zdá povedenější černý motiv, i když přiznávám, že to je věcí vkusu každého z nás.


VOLÁNÍ A ZPRÁVY:
Hlas při hovorech je čistý a oproštěný od veškerých rušivých elementů. K tomu nemám námitek. Poněkud horší to je esemeskami. Problém nastane, např. u příchozí SMS z webu s odkazem na internet. Telefon ji nějak neumí rozlousknout a načítá, načítá a načítá, až se nakonec sám od sebe restartuje. Problém budete mít i s jejím odstraněním, lze ji odstranit pouze tak, že smažete všechny příchozí SMS v telefonu. Není to sice nejlepší řešení, ale jiná cesta ven bohužel není. Další problém je v rychlosti telefonu při psaní SMS a i když se neřadím mezi psavce musím říct, že telefon prostě nestíhal a dost často jsem na něj čekal. Za to se zálohou vašich esmesek nebudete mít žádný problém, v menu najdete položku "ZÁLOHA SMS" a snadno si tak můžete esemesky na paměťovou kartu jako TXT soubor. Tady uvádím malé HOWTO:
Zprávy - Nastavení - Záloha SMS - Zkopírovat do externí paměti - OK.
Vytvořenou zálohu najdete na : Externí paměť - Others - Text message Backup.txt

ZÁBAVA:
  • FOTOAPARÁT - Je 2 MPx bez LED(blesku). Fotky z něj jsou spíše průměrné. Za "dobré" lze považovat ty pořízené při denním světle.
Zdroj Foto from LG GM205 Brio
Zdroj Foto from LG GM205 Brio
  • MP3/MP4 PŘEHRÁVAČ - Podporuje širokou škálu formátů. Taktéž přítomnost zdířky pro 3.5 mm Jack ho řadí do kategorie "music". Samozřejmostí je tvorba playlistů, avšak tady vám vyvstane maličký problém. Tvorba playlistů je poněkud kostrbatější a postup v manuálu neodpovídá realitě, takže asi budete chvíli tápat. Nakonec se však playlisty vytvoříte, stejně jako já.
  • STEREO FM RÁDIO S RDS - s možností uložení až 48 stanic a možností nahrávání rádia je pěkně propracované a navíc hraje díky integrované anténě i bez připojených sluchátek.
  • JAVA - Na webu najdete pro Brio spoustu aplikací/her. Pamatujte, že LG GM 205 = LG GM 200. Za těch 10 dní co jsem měl telefon k dispozici jsem vyzkoušel několik užitečných aplikací, které jsou plně kompatibilní. Namátkou uvedu Opera Mini 4.2, Facebook Mobile, Gmail, Snaptu nebo eBuddy. Nainstalované aplikace/hry se instalují do telefonu.
  • HRY A APLIKACE - V telefonu jsou předinstalovány pouze dvě hry - Sudoku Puzzle a ZooZooClub. Nic Vám však nebrání "dostat" do telefonu další. Jelikož nepatřím k pařmenům tak jsem zkoušel jen ty jednodušší a mnou nahrané hry jako BricksGame, Monkey Madness, JASS či legend of Zelda... byly plně funkční.
UŽITEČNÉ FUNKCE:
Brio zvládá jen základní organizační funkce, jako kalendář(100 záznamů), možnost vytvoření max. 50ti poznámek a úkoly(50 záznamů). Dále je to hlasový záznamník, opakovaný budík, světový čas, kalkulačka a stopky. Jako bonus bych bral pokročilý "převodník", který dokáže převádět měnu-plochu-délku-hmotnost-teplotu-objem-rychlost. Jeden nikdy neví, kdy se to může hodit.

BATERIE A JEJÍ VÝDRŽ:
Baterie o kapacitě 950 mAh mi během testování vydržela na jedno nabití asi 3 dny. Je pravdou, že jsem telefon extrémně zatěžoval téměř nepřetržitým připojením k internetu, stahováním, přehráváním filmů.... Na plnou kapacitu telefon dostanete po 2.5 - 3 hodinách nabíjení.

ZÁVĚR:
Pokud jste ochotni akceptovat drobné nedostatky telefonu LG GM 205 nevidím důvod, proč si jej nekoupit. Vždyť cena 1700Kč je tak lákavá.

ODKAZY:
Galerii fotografií LG GM205 Bria : LG GM205
Fotografie pořízené telefonem : Moje fotografie

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Michal Michal | 9. června 2014 v 3:57 | Reagovat

jj přesně ten oranžovo černý jsem dostal od kámoše po tom co mi klekla dotykovka Nokia xpres-music a po jiném zatim aninetoužim. Doporučuji hlavně lidem co hodně využívají mobil i na poslech hudby.Jakmile někam jdu okamžitě dávám sluchátka. Po zvukové stránce (co se kvality zvuku a hlasitosti týče) a to jak přes sluchátka tak i přes reproduktor se mezi telefony bude hledat horko těžko konkurence. Již zmiňovaná Nokia je proti tomu úplný břídil a přitom i baterie má výdrž a další pro mě bomba věc jelikož umím zaspávat i přes nařízené budíky........věřte že s tímto telefonem pokud si zadáte ton budíku 01_1 RING.mid nezaspíte. Tak hnusně pronivakej a hlasitej budík jsem ještě nezažil,to snad musí vzbudit celý vchodpro jistotu si dávam 4 budiky ale už při třetim bych ten telefon nejradši rozkousal. Já notorický zaspávač říkám -  NEMÁTE ŠANCI!!!!! Fakt šikovný telefonek,hlavně pro vášnivé posluchače,discofily atd,

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama