Leden 2011

VODAFONE ZPRÁVY - LEDEN 2011

27. ledna 2011 v 23:18 | Jan Cicálek |  Tiskové zprávy
Vodafone zprávy - leden 2011

SMS   Samoobsluha   eShop   Vodafone park   ČILICHILI   Centrum péče   Vodafone.cz
Tichá pošta - leden 2011
Děláme všechno proto, aby dopady naší činnosti na Matičku Zemi byly co nejmenší. Proto je od nového roku naše síť zelená. 70 % elektrické energie pro naši síť pochází z obnovitelných zdrojů. Zbývajících část elektřiny, jejíž původ nemůžeme ovlivnit, dorovnáme výsadbou stromů ve spolupráci s Agenturou pro ochranu přírody a krajiny ČR.
Stáhněte si zdarma tapetu na monitor nebo vyhrajte některou ze skvělých cen.

Ochutnejte naši zelenou

Dobijte a vyhrajte

Vyhrajte HTC Desire HD nebo třeba kredit navíc pro svou Vodafone kartu. Stačí do 13. února 2011 dobíjet kredit v Internetové samoobsluze a mít největší počet dobití. Čeká na vás 25 skvělých cen.

Dobíjejte online a vyhrajte

500 MMS nebo SMS zdarma jen do konce ledna

Nepropásněte šanci získat hodnotný dárek. Každý uživatel registrovaný na Vodafone parku získá 500 SMS nebo MMS zpráv do všech sítí zdarma na 3 měsíce.

Zaregistrujte se na Parku

Sony Ericsson Xperia X8

Pokud hledáte zlatou střední cestu mezi hudebními telefony X10 a X10 mini, pak jste našli svého vítěze. S třípalcovým displejem a aplikací Timescape™ budete mít dokonalý přehled o všech svých známých. Navíc to díky unikátnímu systému ovládání zvládnete jednou rukou.

Pořiďte si mobilní jukebox

Zapomeňte na drahé roamingové hovory

Se službou Vodafone Passport můžete volat domů z celého světa za spojovací poplatek dle roamingové zóny a za sazbu jako doma za volání do jiných sítí.

Aktivujte si Vodafone Passport

Stáhněte si do mobilu ty nejlepší hry roku 2010

Zažeňte nudu s hrami v mobilu! Připravili jsme pro vás výběr těch nejlepších her za minulý rok od předních světových vydavatelů, a navíc jsme je pro vás zlevnili na příjemných 60 Kč. Neváhejte, nabídka platí jen do konce ledna.

Vyberte si hru

MIVVY 112D - RECENZE + PÁR "CHYTRÝCH" RAD

27. ledna 2011 v 8:41 | Jan Cicálek |  MIVVY

MIVVY 112d - seniorský mobil

Mivvy 112D - Cover

ÚVOD: Mivvy 112d je mobilní telefon primárně určený pro starší generaci, která si už s nejnovějšími technologiemi nerozumí tak dobře, ale potřebuje být také mobilní. Tento typ telefonu nazývám kalkulačka, protože jeho design ji v mnohém také připomíná. Společným znakem seniorských telefonů jsou velká tlačítka (esemesky se na klávesnici píší opravdu pohodlně), programovatelné SOS tlačítko a povětšinou také monochromatický displej s velkými číslicemi/písmeny. Jinak tomu není ani v případě mivvy 112d, avšak tady navíc najdete MP3 přehrávač či UV lampu. Nebudu se v této recenzi nijak dlouze rozepisovat o tom co telefon umí a co zase ne, spíše berte tento článek jako takové malé HOWTO (jak ne něj).

POPIS: Rozměry přístroje jsou 108,5 × 51 × 15 mm a hmotnost 100g. 1.8 palcový monochromatický displej má rozlišení 128 x 64 Px a je oranžově podsvícen. Ovládání telefonu je více než jednoduché (intuitivní), čemuž napovídá i menu telefonu, které je tvořeno 8 ikonami uspořádanými do "roletky". Klávesnice je podsvícena rovnoměrně, vyjma klávesy pro odeslání hovoru, tam jaksi červené podsvícení nedosahuje. Klávesy jsou dostatečně velké s plastickými popisky (vhodné především pro slabozraké a nevidomé). Po obvodu telefonu se nachází : V horní části je to teleskopická anténa rádia, dioda svítilny a UV lampy. Napravo je posuvné tlačítko pro zapnutí/vypnutí svítilny (je funkční i při vypnutém telefonu). Ve spodní části je očko pro šňůrku a zdířka pro miniUSB konektor (nabíječku nebo USB kabel) pro nabíjení. Na zadní straně je programovatelné SOS tlačítko červené barvy. Slot pro paměťovou kartu se nachází pod baterií. Podporovány jsou paměťové karty typu microSD do maximální kapacity 2GB.  

OVLÁDÁNÍ TELEFONU:  
* ŠIPKA NAHORU = RÁDIO
* ŠIPKA DOLŮ = MP3 PŘEHRÁVAČ
* PRAVÁ SOFT KLÁVESA = TELEFONNÍ SEZNAM
* LEVÁ SOFT KLÁVESA = MENU + OK TLAČÍTKO
* ZELENÉ TLAČÍTKO = ZAHÁJENÍ HOVORU + HISTORIE VOLÁNÍ
* ČERVENÉ TLAČÍTKO = ZAPNUTÍ TELEFONU + AKTIVACE KLÁVES + UKONČENÍ HOVORU
Mivvy 112D - Popis
TELEFONOVÁNÍ A SMS: Tady nemám, žádné výhrady. Zvuk vycházející z telefonního přístroje je oproštěn bez jakýchkoli vedlejších efektů a 112d tak plně naplňuje rčení slyšet a být slyšen.
Taktéž je to i u SMS. Na "obrovských" klávesách se píše více než pohodlně a i odezva telefonu je více než slušná. Telefon stíhal naprosto v pohodě, takže jsem nebyl nucen na něj čekat.
Telefon má kapacitu telefonního seznamu pro 300 jednopoložkových záznamů a 280 SMS. Pro uložení SMS dejte volbu "Odeslat a uložit".


NĚKOLIK "CHYTRÝCH" RAD:  
* PAMĚŤOVÁ KARTA - Telefon podporuje microSD karty do max. kapacity 2GB. Paměťovou kartu před vložením do telefonu vždy naformátujte v PC na souborový systém FAT32 a vložte zpět do telefonu. Tento krok vám zaručí, že ji telefon určitě "uvidí".
* MP3 PŘEHRÁVAČ - Na paměťové kartě si vytvořte adresář "My Music". Do něho v PC nakopírujte hodební soubory ve formátu MP3 nebo AMR. Při spuštění přehrávače je pak tento automaticky najde.
* UV LAMPA - Ověřuje např. pravost bankovek. Zapíná se dlouhým stiskem šipky nahoru a vypíná se stiskem červeného tlačítka pro ukončení hovoru.
* FM RÁDIO - Máte možnost automatického i ručního ladění. Do paměti telefonu lze uložit 9 předvoleb ke kterým pak přistupujete stiskem numerických kláves 1 - 9. Při ladění mějte vždy vysunutou teleskopickou anténu, jinak se vám také může stát, že v místě se slabším radiosignálem, případně uvnitř budovy žádnou stanici nenaladíte. S vysunutou anténou loví mivvy 112d signál na jedničku, ať jste kdekoli.
* SOS TLAČÍTKO - Pracuje sice na 100%, ale na můj vkus je až příliš citlivé. Nastavit si můžete až 5 předvoleb na které se v případě jeho stisknutí odešle SMS s textem !!!SOS!!! (můžete si však vložit i text vlastní). Zároveň se s odesláním SMS zapne hlasitý odposlech a telefon postupně vytáčí čísla dle toho v jakém pořadí jsou uloženy (1,2,3,4,5) a spustí se hlasitý alarm.
Má rada je taková, programujte si max. 2 tlačítka, jednak vás to nebude tolik stát při planém poplachu a nepoplašíte moc lidí.
 - NASTAVENÍ SOS TLAČÍTKA: Nastavení - SOS Tlačítko - Tísňová čísla - Vložit číslo - OK - Vložit další číslo - OK - Hotovo.
* KALKULAČKA - Je jednoduchá, avšak s trošičku "divným" ovládáním.
- Šipka nahoru = +
- Šipka dolů = -
- Levá soft klávesa = x
- Klávesa volat ( zelené tlačítko) = :
- Výsledek = #
* OPAKOVANÝ BUDÍK - S možností nastavení až pěti různých budíčků, ke kterým si můžete přiřadit vlastní zvonění.
* ÚKOLY - S možností nastavení události pro: Upomínka, Jednání, Kurz, Datum, Volat a Výročí.
* UZAMYKÁNÍ/ODEMYKÁNÍ TELEFONU - Je možné úplně vypnout. Manuálně uzamčete telefonstiskem pravé soft klávesy a křížku. Pro odemčení musíte nejprve stisknout tlačítko pro ukončení hovoru - pravou soft klávesu - křížek. Automatický zámek klávesnice lze nastavit v intervalech 15s, 30s, 1min. a 5 min.
* PERSONALIZACE - Nastavit si můžete pouze vlastní vyzvánění + zvonění budíčku. Pro vaše vyzvánění máte rezervováno 5 pozic. Doporučuji je využít, protože předinstalované tóny opravdu za moc nestojí.
Vlastní tón pro SMS + obrázek displeje nelze nastavit.
* KÓD TELEFONU - je "1122"


OBSAH BALENÍ:
* Telefon mivvy 112d
* Baterie Li-Ion 1200 mAh
* Nabíječka
* Uživatelský manuál


PLUSY A MÍNUSY:
PLUS - Jednoduché ovládání - Velmi dobrá odezva telefonu při psaní SMS - Programovatelné SOS tlačítko - Dobrá výdrž baterie - Příjemná cena.
MÍNUS - Paměťová karta pod baterií - Stereo headset není obsahem balení (funkčnost jsem proto nemohl vyzkoušet)

Mivvy 112d

Motorola Cliq 2 - PRVNÍ INFO

24. ledna 2011 v 22:29 | Jan Cicálek |  MOTOROLA

Motorola Cliq 2

CLIQ 2
Technická specifikace telefonu


Motorola Cliq 2


TECHNICKÉ PARAMETRY
FrekvenceGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 Mhz

HSDPA 1700 / 2100 / 850 Mhz
Rozměry116 x 59.6 x 14.5 mm
Hmotnost175 g
KonstrukceVýsouvací
Operační systémAndroid OS, v2.2 (Froyo)
CPU1 Ghz
RAM512 MB
Typ displejeTFT, dotykový kapacitní, MOTOBLUR UI, 3.7", G-Sensor + QWERTY klávesnice
Počet barev256 tisíc
Rozlišení displeje480 x 854 Px
Vnější displej480 x 854 Px
Telefonní seznamNelimitovaná
Paměť na SMS/MMSNelimitovaná
BaterieLi-Ion 1420 mAh
Pohotovostní režimAž 320 hod.
Doba hovoruAž 7 hod. 50 min.


UŽITEČNÉ FUNKCE
Paměťová kartamicroSD(HC), max. 32 GB
Interní paměť1 GB
GPRSTřída 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 sloty), 32 - 48 kbps
HSCSDNe
EDGETřída 12
3GHSDPA, 10.2 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA
Integrovaná GPSAno s podporou A-GPS, + Google Maps
HW modemAno
Bluetoothv2.1 s A2DP, EDR
InfraportNe
USBmicroUSB v2.0
E-mailový klientGmail
ProhlížečHTML
T9Ano (EN)
Hlasité handsfreeAno
Kalkulačka, Budík, OrganizérAno / Ano / Ano
Kalendář, Hlasové poznámkyAno / Ano
Kancelářské aplikaceQuickOffice dokument editor, Adobe Flash Player 10.1
GOOGLE applikacePicassa, Youtube, Google search, Google Talk
OstatníDigitální kompas


ZÁBAVA
Fotoaparát5 MPx, 2560х1920 Px, autofocus, dual-LED flash
Video snímání/přehráváníAno / Ano, MP4/H.264/H.263/WMV9
JavaAno, MIDP 2.0
HryAno (stažitelné přes Android market)
MP3 přehrávačAno, stereo reproduktory, MP3/eAAC+/WAV/WMA9
Konektor na 3.5mm jackAno
FM RadioStereo FM s RDS
VyzváněníVibrační, MP3, WAV
PřizpůsobeníAno
SMS,MMS, IMAno / Ano / Ano


OSTATNÍ
V prodejiNe (plánovaný na 01/2011)
Cena???


PLUSY A MÍNUSYPLUS
MÍNUS
* Rozlišení displeje - 480 x 854 Px + "velikost" displeje 3.7"
* Hmotnost
* QWERTY klávesnice

* Zajímavý design (klávesnice)

* Android OS, v2.2 (Froyo)

* Podpora 3G, WiFi, GPS
CLIQ 2 - COVER
CLIQ 2 - BACK

SIM & microSD Card Reader - Čtečka SIM & microSD karet

22. ledna 2011 v 16:42 | Jan Cicálek |  Příslušenství

Čtečka SIM & microSD karet - VÍC NEŽ JEN DOBRÝ POMOCNÍK

Konečně jsem se dostal ke článku o tomto velmi užitečném zařízení. K dostání je zhruba za částku $2.54 třeba na http://buyincoins.com/  a věřte, že to není vůbec špatná koupě. Těch utracených 50Kč vůbec nelituji, protože toto je zrovna ta věc, která se může hodit každému a v našich končinách je její cena úplně jiná.
SIM + microSD card reader
Se čtečkou je dodáváno i miniCD s ovladači a programem pro zálohu kontaktů a SMS. Pro správnou funkci musíte mít v PC nainstalován ".NET Framework", bez této maličkosti program bohužel nerozjedete a bude vám tak pracovat pouze čtečka microSD karet. Nezapomínejte však na to, že musíte mít kontakty i SMS uložené na SIM. Klíďánko můžete mít SIM kartu opatřenu heslem, program vás po startu požádá o vložení PIN kódu.
Autentifikace heslem
Uživatelské rozhraní programu je velni přehledné a pohyb v něm je naprosto pohodový i když je celý v angličtině. Nezaznamenal jsem vůbec žádné problémy a načtení i vytvoření zálohy kontaktů bylo otázkou jen několika málo kliků.
Phonebook
BackUp
Aby jste viděli, že opravdu nekecám, přidám ještě obrázek s načtenými esemskami.
SMS
Závěrem přidám ještě několik mých obrázků tohoto velmi užitečného zařízení. Pokud budete mít zájem shlédnout celou galerii obrázků čtečky SIM & microSD karet + screeny z programu pro synchronizaci kontaktů a SMS klikněte na SIM_microSD_Card_Reader.
SIM + microSD card reader
SIM + microSD card reader
Testováno na PC s operačním systémem Windows XP Professional sp3. Je však plně kompatibilní i s Windows Vista a Windows 7.
SIM_microSD_Card_Reader

T-MOBILE : LEDEN 2011

22. ledna 2011 v 15:30 | Jan Cicálek |  Tiskové zprávy

Novinky od T-Mobile

Leden 2011 

Dobrý den,
dovolte nám popřát v roce 2011 mnoho úspěchů a štěstí. Jsme rádi, že nám zachováváte přízeň, a věříme, že budete s našimi novinkami nadále spokojeni. Pokud máte nápady jak novinky vylepšit, napište nám je do naší diskuze na Facebooku. Předem děkujeme!
Chytré telefony skutečně pro každého
Mít chytrý telefon s velkým displejem a brouzdat s ním po internetu se stává běžnou součástí našeho života. Proto jsme zlevnili celou řadu těchto chytrých telefonů až o 4500 Kč. V eShopu pro Vás navíc máme slevu 1000 Kč na všechny Nokie z nabídky chytrých telefonů. Pokud se například rozhodnete pro Kredit 300, dostanete Nokii 5230 jen za 1 Kč.
Chytré telefony se slevou až 4500 Kč

T-Mobile televize - kompletní servis a HD balíček zdarma

HD balíček na 3 měsíce zdarmaChcete sledovat svoje oblíbené programy v HD kvalitě a vychutnat si opravdu dokonalý obraz? Máme pro Vás řešení v podobě satelitní T-Mobile televize. Televizi Vám kompletně zapojíme a k objednávce T-Mobile Televize Standard dostanete na 3 měsíce HD balíček zdarma.
Nová satelitní T-Mobile Televize pro Vás

Hrajte zbrusu nové hry s Fragem

První online půjčovně počítačových her frag.cz se podařil parádní kousek. Přímo v den celosvětového vydání byl do databáze přidán herní hit Bejeweled 3. O tom, že Fragu se opravdu daří, svědčí i další dobré zprávy. Půjčovna přivítala 20.000 registrovaného uživatele a navíc rozšířila svoji nabídku na více než 500 her. Zkuste frag.cz na 7 dní zdarma! Pokud jste milovníkem mobilních her, určitě si nenechte ujít novinku Kdo chce být milionářem 2011.
Hrajte hry s Fragem

Snažili jsme se celý rok pomáhat

Svět sice spasit nedokážeme, ale snažíme se, co to jde. Již sedmým rokem pomáháme prostřednictvím Fondu T-Mobile neziskovým organizacím a zapojují se i naši zaměstnanci. Prostřednictvím sbírek a charitativní aukce věnovali naši zaměstnanci oblastem zasaženým živelnými katastrofami téměř 3 miliony korun. Navíc 617 z nich neváhalo na celý den vyměnit mobily a počítače za lopaty, hrábě, štětce a jiná náčiní, aby pomohli organizacím a obcím, které to zrovna potřebovaly.
Pro svět kolem náseShop tipy
Prodlužte si smlouvu chytře
Víte, že v eShopu při prodloužení smlouvy získáte na první 3 měsíce slevu 30 % na tarif? A v balíčku s internetem do mobilu dostanete i jeden z top telefonů s exkluzivní slevou až 4500 Kč.
Co za vízo? Super dotykáč s 10% slevou!
Nejen za samé jedničky koupíte telefon v předplacené Twist sadě v eShopu s 10% slevou! Twist sady obsahují SIM kartu, se kterou po 5. minutě nebo 5. SMS voláte či SMSkujete ZDARMA.
Vstup do eShopu

Telefon pro vás
Špičková Nokia N8-00 od 4 499 Kč
Nokia N8-00Chytrá Nokia N8 Vás nezklame. V pevném kovovém těle se skrývá operační systém Symbian^3, který zajišťuje plynulý
chod veškerých multimediálních funkcí. 12 Mpx fotoaparát s optikou Carl Zeiss s xenonovým bleskem a možnost natáčet videa v HD kvalitě dělají z N8 vskutku nádhernou hračku pro všechny fanoušky fotografování a videí. Tři výchozí displeje Vám naopak umožní přehlednou práci s aplikacemi, které využíváte. Od sociálních sítí až po synchronizaci s MS Exchange a práci s Office dokumenty.

SCIPHONE NÁHRADNÍ DÍLY - PRODEJ

16. ledna 2011 v 17:53 | Jan Cicálek |  BAZAR

Stereo headset pro SciPhone i68+, i9+....

Prodám BÍLÁ stereo sluchátka pro mobilní telefony SciPhone - NEPOUŽITÁ. Cena 90Kč + 30Kč pošt. Dostupnost 1ks.
Stereo headset
Stereo headset

Kryt Baterie pro SciPhone i68, i68+

Kryt baterie na SciPhone i68, i68+  stříbrný. Jako nový. Cena 100Kč + 30Kč pošt. Dostupnost 1ks.
Kryt baterie

Baterie pro SciPhone -  P R O D Á N O

Baterie "zlatá" Li-Ion 1800 mAh. Kompatibilní se SciPhone, Cect.... Vynikající Výdrž, při běžném užívaní asi 3dny. Cena 100Kč + 30Kč pošt. Dostupnost 1ks.
SciPhone Baterie

Stylus pro SciPhone i68, i68+

Stylus pro SciPhone i68 nebo i68+. 100% stav. Cena 65Kč + 30Kč pošt. Dostupnost 1ks.
Stylus i68, i68+
Stylus i68, i68+

V případě zájmu mě kontaktujte na email:

jan(T)ci(Z)centrum(T)cz

nebo na telefonním čísle:

( 723 - 549 058 ) stačí SMS

V případě, dostupnosti, Vám pošlu číslo účtu na které zašlete částku včetně poštovného. Vy mě nazpět pošlete Vaši přesnou adresu. Pokud se neozvu, je  Vámi požadovaný náhradní díl již vyprodán. Jsem ověřený uživatel na aukro.cz (JBoy68), odklepnuto.cz + ikup.cz (J.Boy), ebay.cz (JBoy2804). Dobírku neakceptuji, v případě tak malých částek by se stal prodej/nákup nerentabilní.

NOKIA C1-01

15. ledna 2011 v 17:35 | Jan Cicálek |  NOKIA

NOKIA C1 - 01

Nokia C1-01 je telefon řadící se do lowendové kategorie. Jedná se o telefon klasické konstrukce s konzervativním designem. I takové telefony se líbí . Pro připojení k internetu lze použít pouze GPRS třídy 10,  avšak v přístroji je internetový i emailový prohlížeč, takže brouzdání po něm je celkem v pohodě. I když trošičku pomalejší než v případě EDGE nebo 3G, ale to se dá překousnout. Za to cena je bezkonkurenční, např. vodafone.cz nabízí tento model za 1377Kč. Nokia C1-01 je vhodná především pro nenáročné uživatele nebo jako záložní telefon. Co za tuto cenu získáte? Telefon s více než slušnou výdrží baterie a jednoduchým ovládáním...
Nokia C1-01
Technická specifikace telefonu


NOKIA C1 - 01


TECHNICKÉ PARAMETRY
FrekvenceGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
Rozměry108 x 45 x 14 mm
Hmotnost78.8 g
KonstrukceKlasická
Operační systémVlastní - Nokia
RAM, ROM16 MB RAM, 64 MB ROM
Typ displejeTFT, 1.8"
Počet barev65 tisíc
Rozlišení displeje128 x 160 Px
Vnější displej128 x 160 Px
Telefonní seznam1000 záznamů
Paměť na SMS/MMSAno
BaterieLi-Ion 1020 mAh (BL-5CB)
Pohotovostní režim504 hod.
Doba hovoru10 hod. 40 min.


UŽITEČNÉ FUNKCE
Paměťová kartaAno, microSD(HC), max 32 GB
Interní paměť10 MB
GPRSTřída 10 (4+1/3+2 sloty), 32 - 48 kbps
HSCSDNe
EDGENe
3GNe
WLANNe
Integrovaná GPSNe
HW modemNe
BluetoothAno, v2.1 s A2DP, EDR
InfraportNe
USBAno, microUSB v2.0
E-mailový klientAno
ProhlížečWAP 2.0/xHTML, HTML
T9Ano
Hlasité handsfreeAno
Kalkulačka, Opakovaný budíkAno / Ano
Kalendář, Hlasové poznámkyAno / Ano


ZÁBAVA
FotoaparátAno, VGA, 640x480 Px
Video snímání/přehráváníAno / Ano , 128x96@10fps, H.263 / 3GP
JavaAno, MIDP 2.0
HryAno
MP3 přehrávačAno, MP3 / WAV / AAC+
Konektor na 3.5mm jackNe
FM RadioAno, Stereo FM s RDS a možností nahrávání
VyzváněníVibrační / Polyfonní (64hlasé) / MP3
PřizpůsobeníAno
SMS,MMS, IMAno / Ano / Ano


Nokia C1-01_Front
Nokia C1-01_Back
Nokia C1-01_Back_1

TZ O2 - Internet od O2 již od 300 Kč měsíčně

13. ledna 2011 v 0:16 | Jan Cicálek |  Tiskové zprávy

Internet od O2 již od 300 Kč měsíčně

O2
12.1.2011

Telefónica O2 spouští od 17. ledna 2011 časově omezenou zvýhodněnou nabídku. Zákazníci si mohou pořídit internet od O2 již od 300 Kč měsíčně. Akční nabídka je platná do 14. února 2011.

Pro zákazníky, kteří nemají internet a hledají připojení na doma nebo se svým stávajícím připojením nejsou spokojeni, máme připravenou akční nabídku na rychlý Internet na doma. Jedná se o ADSL internet s rychlostí až 16 Mb/s za 400 Kč měsíčně na celý rok.

Pokud zákazníci již využívají některý z tarifů O2 Neon nebo O2 Podnikání, získají díkykombinaci mobilního hlasového tarifu a Internetu na doma slevu 100 Kč měsíčně na svém hlasovém tarifu. Rychlý internet je pak vyjde nadodatečných 300 Kč měsíčně.

"Nabízíme jak kvalitní vysokorychlostní připojení k internetu na doma za výhodnou cenu, tak rychlý mobilní internet pro notebooky a to s nejlepším pokrytím.Na Chytré síti tak budou počítače a notebooky fungovat naplno.Pro zákazníky, kteří si nejsou jisti, jaké připojení k internetu je pro ně nejvhodnější, máme na našich prodejnách speciálně vyškolené prodejce, kteří rádi poradí se správným výběrem ", říká Petr Matějovský, ředitel segmentu pro mobilní hlas a data společnosti Telefónica O2 Czech Republic.

Akce je určena pro nové zákazníky. Zvýhodněná cena Internetu na doma platí na první rok užívání služby. Navíc je možné si službu pořídit bez závazku či jakýchkoli poplatků za pevnou linku.

Pro zákazníky, kteří hledají připojení pro svůj notebook i mimo domov, např. jako doplněk ke svému pevnému internetu, máme O2 Mobilní Internet Start za 300 Kč měsíčně. Zákazníci, kteří již mají Internet na doma od O2 zaplatí za O2 Mobilní Internet Start pouze 200 Kč měsíčně. Praktický USB modem stojí při úvazku na 24 měsíců pouze 495 Kč, standardní cena je 995 Kč vč. DPH.

MIVVY DUAL HERO 2 - VELKÁ RECENZE

10. ledna 2011 v 23:17 | Jan Cicálek |  MIVVY

Mivvy Dual Hero 2 - pokračování malého hrdiny

Za zapůjčení mobilního telefonu k testování děkuji firmě Mivvy, a.s.

Hero2
ÚVOD:
K testování, jsem si zapůjčil mivvy dual hero 2 a byl jsem dost zvědavý co proti "originálu"(myslím tím, hero 1) navíc umí. Kromě vylepšeného designu a grafického prostředí jsem nezaznamenal žádné spejšl změny. Takže je jen na vás zda si koupíte již "zajetou" jedničku nebo na první pohled hezčí hero 2.

POPIS TELEFONU:
Mivvy dual hero 2 je telefon klasické konstrukce s jednoduchým (přehledným) uživatelským rozhraním. Řadící se do lowendové kategorie. Horní část přístroje obsahuje diodu svítilny, v dolní části najdete regulérní slot pro miniUSB(pouze pro nabíjení z PC i sítě) na pravém boku úplně dole najdete očko pro šňůrku. Na zadní straně přístroje najdete pouze čočku fotoaparátu a reproduktor. Slot pro paměťovou kartu microSD najdete pod baterií. Podporovány jsou paměťové karty do maximální kapacity 2 GB.

TECHNICKÁ DATA VE ZKRATCE:
Pracuje v GSM pásmech 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz a pro připojení k webu můžete použít GPRS třídy 10. Sítě EDGE, 3G ani WiFi bohužel Hero2 nepodporuje. Rozměry přístroje jsou 106 x 44 x 14 mm a hmotnost příjemných 79 gramů. 2 palcový LCD displej s 262tisíci barvami má rozlišení 176 x 220 Px. Interní paměť přístroje je nulová, telefon disponuje pouze systémovou pamětí. Tu musíte rozšířit paměťovou kartou microSD. Maximální možná kapacita je 2 GB. Samozřejmostí je přítomnost Bluetooth verze 2.0, možnost synchronizace s PC pomocí programu MivvySync, Matshunishi D620 Phone Suite, Bliss Phone Suite(tento program jsem použil pro test)... Bohužel všechny dostupné "synchronizační" programy stahují z telefonního seznamu pouze telefonní číslo a SMSky. Rozšířená data jako email, druhé telefonní číslo, adresa žádný z výše zmíněných kontaktů nenačte.
Bliss Phone Suite - SMS
Bliss Phone Suite - Phonebook
Hro2 - My foto
OVLÁDÁNÍ:
Ovládání přístroje je vskutku jednoduché. Hodně k tomu přispívá jen devíti ikonové menu. Ikony jsou pěkně graficky ztvárněny, takže nemusíte mít strach, ža by jste se v něm zabloudili. Pro přístup ke zkratkám slouží 4směrová klávesa s potvrzujícím středem - VLEVO: Uživatelské profily, VPRAVO: Nastavení zvuku, NAHORU: Zkratky, DOLŮ: Budík. Neprogramujte na klávesu prosím jiné funkce než ty, které jsou přednastaveny nebo se vám může stát, že do všech 4 stran budete mít "Zkratky"(asi se jedná o chybu FW). Na původní nastavení se lze vrátit obnovou továrního nastavení (kód je 0000). Dále to jsou přímo pod displejem 2 kontextové klávesy pro přístup do Menu a Telefonního seznamu, Dvě zelené klávesy pro volání ze SIM 1 a SIM 2, červená pro ukončení hovoru a tlačítko s notou slouží pro zrychlený přístup k MP3 přehrávače. Klávesnice je rovnoměrně "modře" podsvícená a klávesy jsou dostatečně velké. To značí, že problémy nebudou mít ani lidé s objemnějšími prsty.

VOLÁNÍ A ZPRÁVY:
Zvuk při příchozím/odchozím hovoru je oproštěný od jakýchkoli vnějších efektů. Nezaznamenal jsem žádné echo, vypadávání signálu či jakékoli jiné rušení. Kapacita telefonního seznamu je 200 vícepoložkových záznamů + 2x SIM. Takže tady si vede Hero2 více než dobře.

Psaní SMS je díky větším od sebe odděleným klávesám více než pohodlné. Klávesnice je modře podsvícená a její podsvětlení je rovnoměrné. Takže vám problém při psaní nevyvstane ani za horších světelných podmínek. Trošičku hůře je na tom telefon s rychlostí a občas na něj tedy budete muset počkat. Paměť telefonu čítá 100 SMS pro každou SIM kartu.

K MMS jen okrajově. Telefon samozřejmě podporuje multimediální zprávy a má vyhrazeno 66kB paměti na MMS pro obě SIM karty.
Hero2 - "pod baterií"
INTERNET A SDÍLENÍ SOUBORŮ:
Telefon zvládá pouze datové přenosy pomocí GPRS třídy 10. Je v něm přítomen Wapový prohlížeč ve verzi 2.0. Se zobrazováním stránek jsou trošičku problémy. Např. Facebook zvládá Hero2 ( http://m.facebook.com) celkem slušně u Vodafone u O2 má problémy s kódováním. Jak je to možné se mě neptejte. Nicméně občas na vás "vyskočí" hláška nedostatečná paměť. Moje doporučení je takové: Používejte pouze wapové stránky. Např. online messenger najdete na http://wap.tjat.com.
Výměna souborů pomocí bluetooth je poměrně svižná. Pozor, propojení datovým kabelem s PC není možné tento slouží pouze k dobíjení telefonu. Veškerou komunikaci telefonu s PC tak budete muset provédět pomocí bluetooth rozhraní (SMS, telefonní seznam lze zálohovat přímo v telefonu). Dobře je na tom Hero2 se zálohou telefonního seznamu, ten lze zálohovat přímo v menu telefonu (Telefonní seznam - Záloha tel.seznamu - Exportovat). Po tomto kroku se celý zazálohuje na paměťovou kartu do adresáře "phonebook", který si také sám vytvoří. V případě poruchy tak provedete pohodlný import z paměťové karty zpět do telefonu. Multimediální soubory (MP3 a filmy) nahrávejte na paměťovou kartu pomocí čtečky paměťových karet. Toto je také nejschůdnější, ale také nejrychlejší (jediné) řešení.

ZÁBAVA:
 • FOTOAPARÁT - Je 0.1 Mpx (352 x 288 Px). Fotky z něj jsou spíše (pod)průměrné. Za "přiměřeně dobré" lze považovat ty pořízené při denním světle.
Tři králové
Kytka
 • MP3/MP4 PŘEHRÁVAČ - Podporuje formáty MP3, WAV, MP4 a 3GP. Je graficky pěkně vyvedený a i jeho ovládání je jednoduché. Seznam skladeb se automaticky načítá z adresáře "My Music" a uložená videa z adresáře "Videos". POZOR, Hero2 pouze videa přehrává, ale nenahrává. Používejte spíše videa ve formátu 3GP s max. rozlišením 176 x 144 Px. Při tomto rozlišení a videoformátu jsem nezaznamenal žádné problémy. Musíte mít v telefonu vloženou paměťovou kartu, jinak nebudete mít multimediální soubory kam ukládat. Telefon totiž disponuje pouze systémovou pamětí a pro vaše soubory tak není v telefonu vyhrazena žádná interní paměť. Nelze si vytvářet playlisty, takže nezbývá nic jiného než si skladby poskládat chronologicky tak, aby šly po sobě dle vašich představ.
 • STEREO FM RÁDIO S RDS - S možností uložení dvaceti stanic. Hraje pouze s připojenými sluchátky, která jsou součástí balení. Jejich kvalita je, alespoň dle mého názoru více než dobrá.
 • JAVA - Bohužel telefon nepodporuje herní technoligii JAVA ani žádnou jinou.
 • HRY A APLIKACE - V telefonu je pouze 1 hra - F1 Race. V této hře se vyhýbáte protijedoucím vozidlům. Na chvíli vás to kličkování určitě zabaví. Hero2 však "neumí" javu, takže se musíte spokojit s tím co něm je a portfólio funkcí tak nijak neobohatíte. Píši VELKÉ MÍNUS.
 • E-BOOK - Podporuje pouze formát TXT. Ani jedno z kódování, které můžete v telefonu použít nezvládá českou diakritiku. Zkuste třeba HP - Fénixův řád, ke stažení zde : Fénixův řád
 • PERSONALIZACE PŘÍSTROJE - Druhé VELKÉ MÍNUS. Jako tapetu displeje můžete použít pouze jeden ze tří obrázků telefonu - to prostě nedokáži překousnout! Spořiče displeje taktéž Hero2 nepodporuje. Vlastní obrázek lze přiřadit pouze ke kontaktu v telefonním seznamu. Co se mi líbí je možnost přiřadit si vlastní zvuk pro příchozí SMS a hovory. Pro tento účel máte vyhrazeno 5pozic.

UŽITEČNÉ FUNKCE:
Hero2 zvládá základní organizační funkce, jako kalendář bez možnosti do něj zapisovat poznámky(úkoly). Dále je to opakovaný budík, světový čas a kalkulačka. Jako bonus berte přítomnost svítilny. Nikdo neví, kdy se může hodit. Zapíná se středovým tlačítkem 4směrové klávesy. Funkční je však pouze při zapnutém telefonu a klávesnice nesmí být blokovaná (uzamčená).

BATERIE A JEJÍ VÝDRŽ:
Baterie typu Li-Ion o kapacitě 850 mAh vydrží na jedno nabití asi 4dny a to není vůbec špatné. Doba nabíjení se pohybuje mezi 2-2.5 hod.

OBSAH BALENÍ:
 • Mivvy dual hero2
 • Baterie
 • Stereo sluchátka
 • Nabíjecí zdroj
 • Datový nebo spíše nabíjecí USB kabel
 • Uživatelský manuál

ZÁVĚR:
Jestliže jste ochotni akceptovat nedostatky, které Hero2 má a chcete ho používat jen pro volání, SMS, MMS, případně poslech empétrojek a navíc potřebujete být stále "2x online" je možná Hero2 tou správnou volbou. Cena přístroje je asi 1299Kč, což není mnoho.

Album fotografií Mivvy Dual Hero 2 najdete tady: mivvy dual hero 2
Album obrázku pořízených telefonem Mivvy Dual Hero 2 najdete tady: Photos from mivvy dual hero 2

MOTOROLA DROID 2 GLOBAL

9. ledna 2011 v 12:57 | Jan Cicálek |  MOTOROLA

MOTOROLA DROID 2 GLOBAL

DROID2 GLOBAL
DROID2 GLOBAL - BACK
Technická specifikace telefonu


Motorola DROID 2 Global


TECHNICKÉ PARAMETRY
FrekvenceCDMA 800 / 1900 Mhz

GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 Mhz

CDMA2000 1xEV-DO

HSDPA 850 / 1900 / 2100 MHz
Rozměry116.3 x 60.5 x 13.7 mm
Hmotnost173 g
KonstrukceVysouvací
Operační systémAndroid OS, v2.2 (Froyo)
CPUTI OMAP 3630 1.2 GHz, 3D grafický akcelerátor
RAM512 MB
Typ displejeTFT, dotykový kapacitní, 3.7", Multi-touch, G-Sensor
Počet barev16 miliónů
Rozlišení displeje480 x 854 Px
Vnější displej480 x 854 Px
Telefonní seznamNelimitovaný, hlasové vytáčení/poznámky
Paměť na SMS/MMSNelimitovaná
BaterieLi-Po, 1420 mAh
Pohotovostní režimAž 230 hod.
Doba hovoruAž 8 hod. 20 min.


UŽITEČNÉ FUNKCE
Paměťová kartamicroSD(HC) max. 32 GB
Interní paměť8 GB
GPRSAno, Třída 12
HSCSDNe
EDGEAno, Třída 12
3GHSDPA, 10.2 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps / Rev. A, až 3.1 Mbps
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA
Integrovaná GPSAno, s podporou A-GPS, Motonav software
HW modemAno
BluetoothAno, v2.1 s A2DP
InfraportNe
USBAno, microUSB v2.0
E-mailový klientGmail
ProhlížečHTML
T9Ano, EN
Hlasité handsfreeAno
Kalkulačka, BudíkAno / Ano
Kalendář, OrganizérAno / Ano
Kancelářské aplikaceProhlížeč dokumentů, Prohlížeč/editor obrázků
Google aplikaceGoogle Search, Maps, Gmail, YouTube, Google Talk
OstatníQWERTY klávesnice, digitální kompas, Adobe Flash Player v10.1, TV-out (720p video) via HDMI port


ZÁBAVA
Fotoaparát5 MPx, 2592х1944 Px, autofocus,
Video snímání/přehráváníAno, D1 (720x480 Px) @ 30 fps, MP4/WMV/H.263/H.264
JavaAno, MIDP 2.0
HryAno, stažitelné z Android marketu
MP3 přehrávačAno, MP3/WAV/WMA/AAC+
Konektor na 3.5mm jackAno
FM RadioNe
VyzváněníMP3 / WAV / Vibrační
PřizpůsobeníAno
SMS,MMS, IM, Push EmailAno / Ano / Ano / Ano


OSTATNÍ
V prodejiNe ( pouze Motorola MILESTONE, cena asi 10.600Kč)
Cena?
SAR1.58 W/kg - hlava, 0.89 W/kg - tělo


PLUSY A MÍNUSY


PLUSMÍNUS


* Kvalitní 3.7" displej* Hmotnost
* 3G, WiFi, OS, GPS* Cena
* Google apps
* TV-out (720p video) via HDMI port
* QWERTY klávesnice............


DROID2 GLOBAL - FRONT ZAVŘENÝ
DROID2 GLOBAL - BACK