MIVVY 112D - RECENZE + PÁR "CHYTRÝCH" RAD

27. ledna 2011 v 8:41 | Jan Cicálek |  MIVVY

MIVVY 112d - seniorský mobil

Mivvy 112D - Cover

ÚVOD: Mivvy 112d je mobilní telefon primárně určený pro starší generaci, která si už s nejnovějšími technologiemi nerozumí tak dobře, ale potřebuje být také mobilní. Tento typ telefonu nazývám kalkulačka, protože jeho design ji v mnohém také připomíná. Společným znakem seniorských telefonů jsou velká tlačítka (esemesky se na klávesnici píší opravdu pohodlně), programovatelné SOS tlačítko a povětšinou také monochromatický displej s velkými číslicemi/písmeny. Jinak tomu není ani v případě mivvy 112d, avšak tady navíc najdete MP3 přehrávač či UV lampu. Nebudu se v této recenzi nijak dlouze rozepisovat o tom co telefon umí a co zase ne, spíše berte tento článek jako takové malé HOWTO (jak ne něj).

POPIS: Rozměry přístroje jsou 108,5 × 51 × 15 mm a hmotnost 100g. 1.8 palcový monochromatický displej má rozlišení 128 x 64 Px a je oranžově podsvícen. Ovládání telefonu je více než jednoduché (intuitivní), čemuž napovídá i menu telefonu, které je tvořeno 8 ikonami uspořádanými do "roletky". Klávesnice je podsvícena rovnoměrně, vyjma klávesy pro odeslání hovoru, tam jaksi červené podsvícení nedosahuje. Klávesy jsou dostatečně velké s plastickými popisky (vhodné především pro slabozraké a nevidomé). Po obvodu telefonu se nachází : V horní části je to teleskopická anténa rádia, dioda svítilny a UV lampy. Napravo je posuvné tlačítko pro zapnutí/vypnutí svítilny (je funkční i při vypnutém telefonu). Ve spodní části je očko pro šňůrku a zdířka pro miniUSB konektor (nabíječku nebo USB kabel) pro nabíjení. Na zadní straně je programovatelné SOS tlačítko červené barvy. Slot pro paměťovou kartu se nachází pod baterií. Podporovány jsou paměťové karty typu microSD do maximální kapacity 2GB.  

OVLÁDÁNÍ TELEFONU:  
* ŠIPKA NAHORU = RÁDIO
* ŠIPKA DOLŮ = MP3 PŘEHRÁVAČ
* PRAVÁ SOFT KLÁVESA = TELEFONNÍ SEZNAM
* LEVÁ SOFT KLÁVESA = MENU + OK TLAČÍTKO
* ZELENÉ TLAČÍTKO = ZAHÁJENÍ HOVORU + HISTORIE VOLÁNÍ
* ČERVENÉ TLAČÍTKO = ZAPNUTÍ TELEFONU + AKTIVACE KLÁVES + UKONČENÍ HOVORU
Mivvy 112D - Popis
TELEFONOVÁNÍ A SMS: Tady nemám, žádné výhrady. Zvuk vycházející z telefonního přístroje je oproštěn bez jakýchkoli vedlejších efektů a 112d tak plně naplňuje rčení slyšet a být slyšen.
Taktéž je to i u SMS. Na "obrovských" klávesách se píše více než pohodlně a i odezva telefonu je více než slušná. Telefon stíhal naprosto v pohodě, takže jsem nebyl nucen na něj čekat.
Telefon má kapacitu telefonního seznamu pro 300 jednopoložkových záznamů a 280 SMS. Pro uložení SMS dejte volbu "Odeslat a uložit".


NĚKOLIK "CHYTRÝCH" RAD:  
* PAMĚŤOVÁ KARTA - Telefon podporuje microSD karty do max. kapacity 2GB. Paměťovou kartu před vložením do telefonu vždy naformátujte v PC na souborový systém FAT32 a vložte zpět do telefonu. Tento krok vám zaručí, že ji telefon určitě "uvidí".
* MP3 PŘEHRÁVAČ - Na paměťové kartě si vytvořte adresář "My Music". Do něho v PC nakopírujte hodební soubory ve formátu MP3 nebo AMR. Při spuštění přehrávače je pak tento automaticky najde.
* UV LAMPA - Ověřuje např. pravost bankovek. Zapíná se dlouhým stiskem šipky nahoru a vypíná se stiskem červeného tlačítka pro ukončení hovoru.
* FM RÁDIO - Máte možnost automatického i ručního ladění. Do paměti telefonu lze uložit 9 předvoleb ke kterým pak přistupujete stiskem numerických kláves 1 - 9. Při ladění mějte vždy vysunutou teleskopickou anténu, jinak se vám také může stát, že v místě se slabším radiosignálem, případně uvnitř budovy žádnou stanici nenaladíte. S vysunutou anténou loví mivvy 112d signál na jedničku, ať jste kdekoli.
* SOS TLAČÍTKO - Pracuje sice na 100%, ale na můj vkus je až příliš citlivé. Nastavit si můžete až 5 předvoleb na které se v případě jeho stisknutí odešle SMS s textem !!!SOS!!! (můžete si však vložit i text vlastní). Zároveň se s odesláním SMS zapne hlasitý odposlech a telefon postupně vytáčí čísla dle toho v jakém pořadí jsou uloženy (1,2,3,4,5) a spustí se hlasitý alarm.
Má rada je taková, programujte si max. 2 tlačítka, jednak vás to nebude tolik stát při planém poplachu a nepoplašíte moc lidí.
 - NASTAVENÍ SOS TLAČÍTKA: Nastavení - SOS Tlačítko - Tísňová čísla - Vložit číslo - OK - Vložit další číslo - OK - Hotovo.
* KALKULAČKA - Je jednoduchá, avšak s trošičku "divným" ovládáním.
- Šipka nahoru = +
- Šipka dolů = -
- Levá soft klávesa = x
- Klávesa volat ( zelené tlačítko) = :
- Výsledek = #
* OPAKOVANÝ BUDÍK - S možností nastavení až pěti různých budíčků, ke kterým si můžete přiřadit vlastní zvonění.
* ÚKOLY - S možností nastavení události pro: Upomínka, Jednání, Kurz, Datum, Volat a Výročí.
* UZAMYKÁNÍ/ODEMYKÁNÍ TELEFONU - Je možné úplně vypnout. Manuálně uzamčete telefonstiskem pravé soft klávesy a křížku. Pro odemčení musíte nejprve stisknout tlačítko pro ukončení hovoru - pravou soft klávesu - křížek. Automatický zámek klávesnice lze nastavit v intervalech 15s, 30s, 1min. a 5 min.
* PERSONALIZACE - Nastavit si můžete pouze vlastní vyzvánění + zvonění budíčku. Pro vaše vyzvánění máte rezervováno 5 pozic. Doporučuji je využít, protože předinstalované tóny opravdu za moc nestojí.
Vlastní tón pro SMS + obrázek displeje nelze nastavit.
* KÓD TELEFONU - je "1122"


OBSAH BALENÍ:
* Telefon mivvy 112d
* Baterie Li-Ion 1200 mAh
* Nabíječka
* Uživatelský manuál


PLUSY A MÍNUSY:
PLUS - Jednoduché ovládání - Velmi dobrá odezva telefonu při psaní SMS - Programovatelné SOS tlačítko - Dobrá výdrž baterie - Příjemná cena.
MÍNUS - Paměťová karta pod baterií - Stereo headset není obsahem balení (funkčnost jsem proto nemohl vyzkoušet)

Mivvy 112d
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 iva iva | 15. února 2013 v 9:23 | Reagovat

já jsem s tímto mobilem velmi spokojená.přesto že nepatřím mezi seniory potřebuji kvůli horšímu zraku mobil s velkými čísly.mivvy 112d je skvělý a mohu ho doporučit všem,kdo hůře vidí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama