Únor 2011

MOBI P190 & MIVVY DUAL MINI+. KDO OD KOHO OPISOVAL?

27. února 2011 v 13:36 | Jan Cicálek |  MIVVY

MOBI P190 & MIVVY DUAL MINI+ : KDO OD KOHO OPISOVAL?

Přesněji bych to nazval ještě trošičku jinak. Nakupuji snad mobilní telefony v Číně u stejného dodavatele, který jim pak na jejich žádost "vloží" na přístroj LOGO prodejní značky? Posuďte sami jak jsou si oba modely podobné (stejné). Tento nešvar se netýká jen zmíněných dvou modelů (značek), pokud se trošičku porozhlédnete po internetu najdete takových shod mnohem více a nemusí to být jen na čínských serverech s elektronikou. Tento článek berte spíše jako takové malé zamyšlení o tom co vše je ve světě mobilních komunikací možné .
Ještě technická specifikace, stejná pro oba modely :

Technická specifikace
 • True Dual SIM: ano (GSM 900/1800 MHz)
 • GRPS třídy 10
 • Displej: 1,77" LCD, 160 × 128 bodů
 • Rozměry: 103 × 42 × 15 mm
 • Hmotnost: 73 g
 • Pohotovostní režim: až 120 hodin
 • Doba hovoru: 3 až 4 hodiny
 • Fotoaparát
 • FM rádio
 • Tel. seznam pro 300 vícepoložkových kontaktů
 • Hlasitý odposlech, diktafon s možností nahrávání hovorů
 • Vyzváněcí profily, odlišné vyzvánění pro každou SIM kartu, 5 vlastních vyzvánění, podpora MP3, vibrační vyzvánění
 • Skupiny volajících
 • MP3 přehrávač, lze používat na pozadí
 • Přehrávač videa
 • SMS a MMS zprávy
 • Organizace času: kalendář, úkoly, opakovaný budík a světový čas
 • Další funkce: WAP prohlížeč, kalkulačka, stopky, čtečka eBooků, správce souborů, skladatel melodií a hra
 • SIM Toolkit (pro obě SIM karty)
 • Svítilna
 • Dostupné jazyky: čeština a angličtina
 • microSD aměťové karty microSD (max. 2GB)
 • Li-ion 850 mAh baterie

T-MOBILE : ÚNOR 2011

25. února 2011 v 22:38 | Jan Cicálek |  Tiskové zprávy

NOVINKY : T-MOBILE


ÚNOR 2011

Chytré telefony konečně pro každého
Parádní chytré telefony už nejsou jen pro velké ryby - u nás si je teď může dovolit každý. Celou řadu chytrých telefonů nyní nabízíme se slevou až 4500 Kč. Stačí si pořídit Internet v mobilu Klasik. Navíc v našem eShopu najdete všechny Nokie z nabídky chytrých telefonů se slevou 1000 Kč.
Chytré telefony se slevou až 4500 Kč

Spojte volání a internet do výhodného balíčku 2v1

Přidejte si ke svému hlasovému tarifu pevný internet nebo internet na cesty a ušetřete měsíčně až 300 Kč.
Šetřete náklady firmy

Volejte ze zahraničí za 4 Kč/min

Chcete si užít dovolené a přitom být v kontaktu s firmou nebo domovem? Pak Vám nabízíme roamingové zvýhodnění Cestovatel, díky němuž platíte pouze 4 Kč/min. Navíc neplatíte žádný měsíční paušál a aktivace je ZDARMA.
S Cestovatelem voláte levně

Platby mobilem jsou in

Nehledejte po kapsách drobné na jízdenku MHD, neběhejte k nejbližšímu parkovacímu automatu. Přidejte se k těm, kteří šetří svůj čas i nervy a využívají platby mobilem. Platby až do 600 Kč můžete realizovat pomocí jediné SMS. Náš systém plateb je rychlý a také kvalitně zabezpečený, proto se nemusíte ničeho obávat.
Plaťte mobilem

Zájem o mobilní marketing mezi inzerenty stále roste

Chcete podpořit prodej Vašich produktů a služeb formou reklamních SMS? Využijte náš systém, díky němuž oslovíte Vámi definovanou cílovou skupinu zákazníků. S cílenou reklamou máte jistotu, že se o Vás dozvědí potenciální zákazníci. Díky tomu bude mít Vaše kampaň vysokou návratnost.
Inzerujte cílenou SMS

Pomáhejme spolu životnímu prostředí

I maličkosti mohou měnit svět k lepšímu. Příklad za všechny - již 17 % našich zákazníků využívá elektronickou podobu faktury místo té tištěné a každý měsíc přibývají další. Staňte se také jedním z těch, kteří šetří přírodu! A nejen ji. Elektronická faktura šetří také Vaše peníze a čas.
Přejděte na zelenou fakturu i Vy
eShop tipy
Volejte neomezeně s 60% slevou
Nebaví Vás počítat volné minuty? Aktivujte si tarif Grand PLUS s voláním po celé ČR i do pevné sítě kdykoli ZDARMA! Nyní v akci s 30% slevou na celé dva roky. Pokud si tarif aktivujete prostřednictvím eShopu, získáte další slevu 30 % na první 3 měsíce.
Prodlužte smlouvu s chytrým telefonem a 30% slevou
Nokia N8Prodlužte smlouvu s chytrým telefonem a 30% slevou Chytré telefony jsou u nás pro každého a pro každého také máme při prodloužení smlouvy
v eShopu slevu 30 % na paušál po dobu 3 měsíců.
Vstup do eShopu
Telefon pro Vás
BlackBerry Torch 9800 od 5 999 Kč
BlackBerry Torch 9800BlackBerry 9800 je další model z nejvýkonnější řady Bold od výrobce RIM. Oproti předchůdci BlackBerry 9000
model 9800 mírně zeštíhlel, vylepšil fotoaparát a došlo i k vylepšení ergonomie. Výbornou klávesnici a kuličku pro pohyb v menu nahradil citlivý optický senzor. Vyzkoušejte!
Telefony, příslušenství

LG T310 WINK STYLE - VELKÁ RECENZE

25. února 2011 v 10:24 | Jan Cicálek |  LG
LG T310 WINK STYLE - VELKÁ RECENZE
Za zapůjčení přístroje k mým rozmarům děkuji LG Czech Republic a PR Agentuře LG-One

ÚVOD:
LG T310 Wink Style je dalším modelem LG, který se dostal do "oběhu". Cena za kterou si tento model můžete koupit jen o něco málo přesahuje 2000Kč, konkrétně u vodafone.cz je nedotovaná cena 2377Kč a na internetu je nejnižší cena asi 2002Kč. Jedná se mobilní telefon střední nižší třídy s plně dotykovým ovládáním (jak jinak) bez operačního systému. S velmi intuitivním (jednoduchým) ovládáním, kde ani není potřeba nastavovat datové profily, LG T310 Wink Style se o vše postará sám .
POPIS TELEFONU:
LG Wink Style je telefon klasické konstrukce bez jediné ostré hrany, svým tvarem se nejvíce podobá vajíčku. Celý telefon je vyrobený z lesklých plastů, takže již na první pohled je jasné, že se jedná o levnější telefon. Tento nedostatek však z části kompenzuje hezký design (nejedná se o klasickou "kostku") a barevné sladění. K dispozici jsem měl bílo-červeno-černou variantu, k dostání je však i bílo-oranžovo-černá kombinace. Celou přední stranu přístroje až na pruh 3 kláves ve spodní části zabírá displej. Pod displejem se nachází klávesy pro přijetí hovoru, ukončení hovoru a klávesa se šipkou pro "skok" zpět v menu. Na bocích telefonu najdete zdířku pro microUSB konektor, očko pro šňůrku a kolébkové tlačítko pro regulaci hlasitosti.V horní části je zdířka pro audio Jack 3.5 mm a tlačítko pro zapnutí/vypnutí telefonu. Toto tlačítko je malinko vystouplé, takže při jeho stisku není potřeba používat nehet. Na "zádech" najdete čočku 2 MPx fotoaparátu.
TECHNICKÁ DATA VE ZKRATCE:
Pracuje v GSM pásmech 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz a pro připojení k internetu můžete použít GPRS nebo EDGE třídy 10. Sítěmi 3G ani WiFi Wink Style nedisponuje. Rozměry přístroje jsou 102.9 x 56.9 x 11.9 mm a hmotnost 86.5 gramů. 2.8 palcový dotykový resistivní TFT displej má rozlišení 240 x 320 Px a zvládá 262tisíc barev. Interní paměť přístroje je 15 MB a můžete ji rozšířit paměťovými kartami microSD(HC) do maximální kapacity 4 GB. Slot pro paměťovou kartu se nachází pod baterií. Samozřejmostí je přítomnost bluetooth v2.0 s A2DP nebo podpora technologie JAVA pro obohacení portfólia funkcí. Zkoušel jsem namátkou nějaké aplikace/hry (EN Dictionary, BMI, Opera 4.2 EN, Tanke, Paris Hilton's Diamond) určené pro telefony s rozlišením 240 x 320 Px a nestalo se mi, že by některá z nich byla nekompatibilní.
OVLÁDÁNÍ:
Je na pohodu a nikdo by s ním neměl mít problém. Menu je 3 stránkové (12 + 12 + 5 ikon) s možností si přidávat widgety na jednu plochu a nejčastěji volané kontakty na druhou plochu. Vybrat si můžete ze dvou motivů bílá - jednodušší, řekl bych taková spíše HAPPY, černá - konzervativnější, avšak s propracovanějšími ikonami. Z mého pohledu vítězí černý motiv.
VOLÁNÍ A ZPRÁVY:
VOLÁNÍ: Hlas při hovorech je čistý oproštěný od jakýchkoli rušivých elementů, případně zpětné vazby.
ZPRÁVY: SMSky se píší na displeji vcelku pohodlně. Nejlepší je však displej "obrátit" a psát naležato, máte tak k dispozici regulérní QWERTY klávesnici. K psaní můžete samozřejmě použít i českou T9. Co se týče rychlosti tady už tak spokojený nejsem. Odezva je někdy na můj vkus až příliš dlouhá a to nejsem žádný esemeskový maniak. Odesílání a příjem SMS je bez problému a i doručeny o přijetí zprávy chodí naprosto bez problému.Do paměti telefonu můžete uložit maximálně 500 SMS.
KOMUNIKACE:
Pro připojení k internetu můžete použít GPRS nebo EDGE, obé třídy 10. Žádný kvapík však nečekejte, na můj vkus je LG Wink Style příliš líný a jelikož nedisponuje podporou sítí 3G budete to muset nějak strávit. Přístroj obsahuje vestavěný MSN messenger, emailový i internetový prohlížeč, což značí, že do něj nemusíte žádnou takovou aplikaci v javě již doinstalovávat. Zvyk je však železná košile a já si do něj nainstaloval Opera Mini 4.2 EN, pro přístup k sociálním sítím Facebook a Twitter je to o mnoho lepší a rychlejší řešení než SNS Widget. Tento nabízí pouze zjednodušený pohled a přístup k FB či Twitteru je pomalejší než prostřednictvím Opery. Komunikace pomocí bluetooth, výměna souborů telefon > telefon je bez problému.
SYNCHRONIZACE S PC:
Tady jsem zaznamenal asi největší problémy a LG Wink Style se mi nepovedlo žádnou dostupnou metodou (Bluetooth, dat.kabel) "propojit" s PC i když jsem měl nainstalovaný Phone Suite IV a USB driver. Podotýkám, že kompatibilní pro tento model telefonu, stažený pomocí LGMobile Support Tool po zadání IMEI přístroje. Prostřednictvím Bluetooth se software podařilo rozpoznat telefon LG T310, ale pak už jen následovala hláška "Zařízení se nepodařilo otevřít". Vždy když připojíte telefon k PC datovým kabelem dá vám na výběr ze dvou možností, * Mass Storage nebo PC Suite *. Takže jsem připojil telefon k PC datovým kabelem a z nabízených možností vybral "PC Suite", software však nedokázal telefon najít. Datový kabel nebyl originální, jelikož není obsahem balení, předpokládám však, že problém v něm rozhodně nebyl protože jsem přes něj naprosto bezproblémově přístroj nabíjel. Po připojení k PC se choval též naprosto korektně a dával mi na výběr * Mass Storage nebo PC Suite *.
ZÁBAVA:
 • FOTOAPARÁT - Je 2 MPx bez LED (blesku). Fotky z něj jsou průměrné. Za "dobré" lze považovat ty pořízené při denním světle.
 • MP3/MP4 PŘEHRÁVAČ - MP4 přehrávač přehrává videa ve formátu 3GP a MP4. Ve formátu 3GP také videa nahrává, jejich max. rozlišení je 176 x 144 Px. Na konverzi videí pro použití v mobilním telefonu doporučuji použití programu FormatFactory nebo Free3GPVideoConverter. Tyto programy lze též použít pro konverzi do rozličných audio formátů. MP3 přehrávač je pěkně propracovaný s velkou mírou personalizace. Umožňuje vytvářet playlisty, rozdělí skladby podle žánrů, interpretů nebo alb. Na pravé boční straně telefonu najdete kolébkové tlačítko pro ovládání hlasitosti. Podporované formáty jsou MP3, eAAC+, WAV, AMR.
 • STEREO FM RÁDIO S RDS - Jednoduché rádio s možností nahrávání vysílání hraje i bez připojených sluchátek, pokud jste v místě s opravdu dobrým signálem. Sluchátka (stereo headset) nejsou součástí balení. Díky přítomnosti zdířky pro jack 3.5 mm to však nebude takový problém a můžete tak prakticky použít kterákoli jiná sluchátka s tímto konektorem.
 • ZÁZNAMNÍK ZVUKU - Ukládá zvuk ve formátu AMR. Délka záznamu je omezena pouze kapacitou volné paměti.
 • JAVA - Telefon samozřejmě javu podporuje. Vyzkoušel jsem několik her/aplikací. Namátkou uvedu Jamtris, Paris Hilton's Diamond, Tanke, Gmail, Chrome Browser, EN Slovník, BMI, Opera 4.2 EN. Pokud nenajdete aplikace přímo pro tento model hledejte ty "univerzální" pro rozlišení displeje 240 x 320 Px. Pro pohyb v některých java aplikacích, např. Opera Mini mi citelně chybělo dotykové pero (není součástí balení).
 • HRY A APLIKACE - V telefonu je předinstalována pouze 1 hra, která se jmenuje Thompson&Touch. Je to střílení prakem na padající objekty a arkanoid, takže "2 in 1".
UŽITEČNÉ FUNKCE:
Kalendář (100 záznamů), poznámky (50 záznamů), úkoly (100 záznamů), "pokročilá" kalkulačka, propracovaný převodník jednotek (převede téměř vše: měna,plocha, délka, hmotnost, teplota, objem a rychlost), opakovaný budík, stopky či světový čas.
BATERIE A JEJÍ VÝDRŽ:
Baterie Li-Ion, 900 mAh se nabíjí přibližně 2.5 - 3hod. Průměrná výdrž v mém případě činila asi 3dny v případě nočního vypínání. V provozu nonstop to bylo jen 2.5dne.
OBSAH BALENÍ:
 • Mobilní telefon LG T310 Wink Style
 • Baterie, Li-Ion 900 mAh
 • Nabíječka
 • Uživatelský manuál
PLUSY A MÍNUSY:
PLUS:
 • Cena, Design, Audio Jack 3.5 mm, Slušné portfólio funkcí.
MÍNUS:
 • Absence pokročilých funkcí, Problémy se synchronizací, Stereo headset ani datový kabel není součástí balení (např. LG Brio je telefon ve stejné cenové hladině a toto příslušenství obsahuje).
ODKAZY:
Odkazy jsou plně funkční pokud se vám nebudou chtít otevřít, zkopírujte je do adresního řádku a počkejte až se spustí presentace.
FOTOGRAFIE MOBILNÍHO TELEFONU LG T310 WINK STYLE :
PROBLÉMY SE SYNCHRONIZACÍ PC :
FOROGRAFIE POŘÍZENÉ TELEFONEM LG T310 WINK STYLE :
ZÁVĚR:
I když má LG T310 Wink Style své mouchy, což se v této recenzi nesnažím nijak zakrývat za cenu o málo vyšší než 2000Kč je to dobrá koupě. Koho nejspíše zaujme? Především teenagery a ženy.

VODAFONE ZPRÁVY - ÚNOR 2011

23. února 2011 v 11:23 | Jan Cicálek |  Tiskové zprávy

Samoobsluha  |  eShop  |  Vodafone park

Vodafone zprávy - únor 2011


Některé věci prostě patří k soběZískejte za měsíční poplatek 957 Kč kompletní balíček mobilního internetu od Vodafonu, a to včetně stylového notebooku a modemu. V ceně paušálu máte kromě vysokorychlostního připojení i antivirovou ochranu, nonstop technickou podporu a prodej na splátky.

Pořiďte si mobilní internet bez starostíVíkendy máte zdarma


Volejte a SMSkujte až do konce roku o víkendech zdarma. Stačí si pořídit naši novou Vodafone Kartu na míru a od pondělí do pátku provolat alespoň 5 minut nebo poslat 5 SMSek. Celý následující víkend máte volání, nebo posílání SMS v síti Vodafonu zdarma. A můžete klidně využít obojí. Standardní cena SMSky s novou Vodafone kartou na míru je 1,50 Kč.


Volejte a pište o víkendu zdarmaSony Ericsson Xperia X10 mini

Droboučký šperk mezi současnými mobilními telefony, na který je radost se podívat. Revoluční rozhraní Timescape sdružuje SMSky, zmeškané hovory i události na sociálních sítích, takže máte všechno pod palcem. Díky operačnímu systému Android navíc můžete do tohoto přístroje čile stahovat praktické aplikace z online obchodu.


Pořiďte si něco malého a hezkéhoVylepšili jsme Samoobsluhu


Nechceme vás zdržovat, a proto jsme zpřehlednili naši Internetovou a Hlasovou samoobsluhu. Takže vytočte *077 nebo skočte na internet a přesvědčte se sami, že všechno teď vyřídíte o poznání rychleji.


Zajděte do samoobsluhyMilostná vyznání na ČILICHILI online


Chcete vyznat lásku svému miláčkovi? Potřebujete zatlačit na pilu nebo sladce mrouskat do ouška? Použijte neotřelý verš z našeho Generátoru milostných vyznání a partneři vám budou zobat z ruky. Proč smolit vlastní vyznání, když u nás jich máte na výběr
desítky!Milujte se podle ČILICHILI


SciPhone N19 a N21

21. února 2011 v 12:16 | Jiří Hrma |  Čínské MT

SciPhone N19 a N21: Dva neznámé androidy pro nenáročné

Příspěvekod Jiří Hrma » úte říj 27, 2009 0:53

Brand SciPhone pravděpodobně pochází od některého z čínských OEM výrobců komunikátorů, nicméně i pod jeho křídly se dají nalézt zajímavá zařízení se systémem Android. Z přiložených obrázků je patrné, kde se asi výrobce inspiroval, nicméně na tohle už jsme u čínských telefonů zvyklí. SciPhone N19 je dostupný už za 150 USD, což je v přepočtu zhruba 2600,- Kč, SciPhone N21 se prodává za 235 USD (4050,- Kč). V případě modelu N19 se už bohužel neuvádí, jaká verze Androidu je přítomna, ale tipoval bych, že půjde o verzi 1.0 nebo maximálně 1.5. N21 je vybavený Androidem 1.5 a překvapivě nabízí dva sloty pro SIM karty, přičemž obě dvě mohou být aktivní najednou (fyzicky jsou tedy přítomny dva GSM moduly).

Bleskovka


Kdepak, že se nám  výrobce inspiroval?

Bleskovka

Specifikace SciPhone N19
Procesor: 400 MHz
Displej: 2,8", 240×320 px
Paměť: 128MB ROM/128 MB RAM, microSD slot (max. velikost 8 GB)
Konektivita: Bluetooth, Wi-Fi
Fotoaparát: 2MPx
Baterie: 1200 mAh
Telefon: GSM 900/1800 Mhz, GPRS/EDGE


Bleskovka

Specifikace SciPhone N21
Systém: Android 1.5
Telefon: Dual SIM GSM (GPRS/EDGE), 900/1800/1900 MHz
Procesor: 624 MHz
Displej: 3", 240×400 px
Paměť: 128MB RAM/256MB ROM, microSD slot (max. velikost 16 GB)
Konektivita: Bluetooth, Wi-Fi
Fotoaparát: 5MPx s autofocusem
Další funkce: pohybový senzor
Baterie: 1200 mAh

Telefony lákají velmi zajímavou cenu, která by mohla přesvědčit zejména začínající uživatele. Dejte si ale pozor na kvalitu zpracování, u mě podobná zařízení příliš důvěry nevzbuzují.

MŮJ KOMENTÁŘ : Nesouhlasím s nedůvěrou Jirky Hrmy v tato zařízení. Sám jsem měl z  Hong Kongu již několik mobilních telefonů a dosud jsem nezaznamenal, žádný zásadní problém (kvalitativní). V případě reklamace jsou ba naopak číňané vstřícní a plně ctí heslo "Náš zákazník - náš pán". Zrovna včera jsem měl tuto zkušenost na tinydeal.com , kdy mi přišel u telefonu pro kolegu poškrábaný zadní kryt. Po výměně dvou emailů s přiloženými obrázky mi posílají nový zadní kryt. Co vy na to?

Zdroj: PhandroidMICROMAX A60

16. února 2011 v 17:38 | Jan Cicálek |  Ostatní MT

MICROMAX A60 - DESIGNOVÁ JEDNIČKA

MICROMAX A60
Kdo z vás zná značku Micromax? Tady přináším malou ochutnávku. Jedná se o smartphone jehož srdcem je Android OS 2.1 Eclair, který je plný těch nejnovějších technologiíí. Snad jediným trošičku horším parametrem by mohlo být rozlišení displeje 240x320 Px, avšak při 2.8 palcovém displeji se mi jeví jako naprosto dostačující. Co mě doslova dostalo je design. Konečně něco jiného než ty klasické "dotykové kostky", které se od sebe jen minimálně liší. Prostě hezký mobil, který si jedničku za design rozhodně zaslouží .

Technická specifikace telefonu


MICROMAX A60


TECHNICKÉ PARAMETRY
FrekvenceGSM 900 / 1800 Mhz

HSDPA 900 / 2100 Mhz
Rozměry106.8 x 59.2 x 14 mm
Hmotnost105 g
KonstrukceKlasická
Operační systémAndroid OS, v2.1 (Eclair)
CPU600 MHz procesor
Typ displejeTFT, dotykový resistivní, 2.8"
Počet barev65tisíc
Rozlišení displeje240 x 320 Px
Vnější displej240 x 320 Px
Telefonní seznamNelimitovaný
Paměť na SMS/MMSNelimitovaná
BaterieLi-Ion, 1280 mAh
Pohotovostní režim240 hod.
Doba hovoru4 hod.


UŽITEČNÉ FUNKCE
Paměťová kartamicroSD, max. 32 GB
Interní paměť150 MB
GPRSTřída 10 (4+1/3+2 sloty), 32 - 48 kbps
HSCSDne
EDGETřída 10, 236.8 kbps
3GHSDPA, 7.2 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps
WLANWiFi 802.11 b/g
Integrovaná GPSAon, s podporou A-GPS
HW modemAno
BluetoothAno, v2.1 s A2DP
Infraportne
USBAno, v2.0
E-mailový klientAno
ProhlížečHTML
T9Ano (EN)
Hlasité handsfreeAno
Kalkulačka, BudíkAno / Ano
Kalendář, Konvertor měnAno / Ano
OSTATNÍGoogle aplikace, Prohlížeč dokumentů, digitální kompas


ZÁBAVA
Fotoaparát3.15 MPx, 2048x1536 Px, autofokus
Video snímání/přehráváníAno / Ano, MP4 / H.263
JavaAno, MIDP2
HryAno, stažitelné přes Android Market
MP3 přehrávačAno, MP3/AAC+
Konektor na 3.5mm jackne
FM Radione
VyzváněníVibrační / Polyfonní / MP3
PřizpůsobeníAno
SMS,MMS, IM
Ano / Ano / Ano


OSTATNÍ
V prodejiNe (měl být uvedený na trh v roce 2010)
Cena???


MICROMAX A60 - BACK

NEXUS S NEBO TAKÉ SAMSUNG GOOGLE NEXUS S, SAMSUNG I9020

13. února 2011 v 17:39 | Jan Cicálek |  SAMSUNG

NEXUS S

NEXUS S
Již v polovině měsíce března by se měl v nabídce Vodafone CZ objevit smartphone Nexus S by GOOGLE s OS Android OS 2.3 Gingerbread. Výrobcem telefonu je korejský Samsung a tento model je znám též pod označením Samsung Google Nexus S nebo také Samsung i9020. I když se jedná o mobilní telefon nabitý těmi nejmodernějšími technologiemi tak si myslím, že zaváděcí cena 13977Kč za nedotovaný přístroj je příliš vysoká a tak už může jen klesat.

Technická specifikace telefonu


NEXUS Snebo-li Samsung Google Nexus S, Samsung i9020


TECHNICKÉ PARAMETRY
FrekvenceGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 Mhz

UMTS 900 / 2100 Mhz
Rozměry125 x 63 x 12 mm
Hmotnost142 g
KonstrukceKlasická
Operační systémAndrouid OS 2.3 Gingerbread
CPU1 GHz ARM Cortex-A8 processor, PowerVR SGX540 GPU, Hummingbird chipset
RAM512 MB
Typ displejeSuper AMOLED, Kapacitní dotykový, 4", G-Sensor, Podpora MultiTouch
Počet barev16 mil.
Rozlišení displeje480 x 800 Px
Vnější displej480 x 800 Px
Telefonní seznamNeomezený
Paměť na SMS/MMSNeomezený
BaterieLi-Ion, 1500 mAh
Pohotovostní režimGSM 450 hod., CDMA 510 hod.
Doba hovoruGSM 7 hod. 30 min., CDMA 8 hod. 30 min.


UŽITEČNÉ FUNKCE
Paměťová kartane
Interní paměť16 GB
GPRSAno, třída 12
HSCSDne
EDGETřída 12
3GHSDPA 7.2 Mbps, HSUPA 5.75 Mbps
WLANSano, 802.11n / b / g
Integrovaná GPSAno, S podporou A-GPS
HW modemAno
BluetoothAno, v2.1 s A2DP
Infraportne
USBAno, microUSB v2.0
E-mailový klientAno
ProhlížečHTML
T9Ano
Hlasité handsfreeAno
Kalkulačka, Budík, PoznámkyAno / Ano / Ano
Kalendář, Konvertor měnAno / Ano
Kancelářské aplikaceDocument editor (Word, Excel, PowerPoint, PDF)
GOOGLEGoogle Search, Maps, Gmail, YouTube, Calendar, Google Talk, Picasa
OstatníDigitální kompas, Flash Player v10.1


ZÁBAVA
Fotoaparát5 Mpx, 2560 x 1920 Px, autofokus, LED
Video snímání/přehráváníAno / Ano, WVGA@30fps, MP4/DivX/WMV/H.264/H.263
JavaAno, MIDP2.0
HryAno, stažitelné z Android Market
MP3 přehrávačAno / Ano, MP3/WAV/eAAC+/AC3/FLAC
Konektor na 3.5mm jackAno
FM RadioAno, FM rádio s RDS
DiktafonAno
VyzváněníPolyfonní / Vibrační / MP3 / WAV
PřizpůsobeníAno
SMS,MMS, IM, RSSAno / Ano / Ano / Ano


OSTATNÍ
V prodejiNe (asi v polovině 03/2011)
Cena13 977,00 Kč


OBSAH BALENÍTelefon, nabíječka, baterie, uživatelský manuál
Nexus S - Front

LG T310 WINK STYLE - PRVNÍ SEZNÁMENÍ

12. února 2011 v 11:11 | Jan Cicálek |  LG

LG WINK STYLE

LG WINK STYLE
Dotykový telefofon (jak jinak) LG Wink Style je jako stvořený pro teenagery. Nezaujme tak ani maximální výbavou, což za cenu 2000Kč není možné, ale svým osobitým (hezkým) designem. V nabídce ho má např. Vodafone. Co za cenu okolo 2000Kč tedy dostanete?

Průměrně vybavený mobilní telefon atraktivního designu bez pokročilých funkcí. Těmi myslím především podporu sítí 3G, WiFi nebo GPS, ale bez tohoto "nadstandardu" v pohodě vyžije převážná většina uživatelů. Nic  podstatného však mobilnímu telefonu Wink Style  nechybí. Jak je již z obrázků vidět téměř celou přední stranu zabírá 2.8 palcový dotykový resistivní TFT displej. Displej disponuje 262 tisíci barvami. Jen úplně dole najdete tři HW tlačítka pro příjem/ukončení hovoru, "skok" zpět + mikrofon.  Interní paměť je 15 MB, tuto lze rozšířit  paměťovými kartami microSD(HC) do maximálních 4 GB. Telefon pracuje v GSM pásmech 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz. Připojení k internetu je možné pomoci GPRS nebo EDGE, obé třídy 10. Samozřejmostí je podpora sociálních sítí, takže v mžiku budete ve spojení s Vašimi přáteli. Dále se již jedná o běžný standard jako MP3 / MP4 přehrávač, 2 MPx fotoaparát, základní organizační funkce (kalendář, poznámky,  opakovaný budík, kalkulačka..). Podpora technologie JAVA značí, že pokud vám přece jen bude nějaká ta "vychytávka" v mobilu chybět není nic snažšího než si ji  svépomocí doinstalovat. Díky nemalému rozšíření značky LG není problém stáhnout si z webu nepřeberné množství plně kompatibilních her/aplikací.

KOUPIT ČI NEKOUPIT? - Za 2000Kč dostanete mobilní telefon hezkého vzhledu, s nemalým portfóliem funkci a více než intuitivním (jednoduchým) ovládáním.Takže pokud dokážete oželet absenci těch pokročilých, jako 3G, WiFi nebo GPS pak nevidím problém proč do LG Wink Style nejít. Rozhodnutí je však jen na vás.....
LG WINK STYLE
Technická specifikace telefonu


LG WINK STYLE


TECHNICKÉ PARAMETRY
FrekvenceGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 Mhz
Rozměry102.9 x 56.9 x 11.9 mm
Hmotnost86.5 g
KonstrukceKlasická
Operační systémLG
Typ displejeTFT, resistivní, 2.8"
Počet barev262144
Rozlišení displeje240 x 320 Px
Vnější displej240 x 320 Px
Telefonní seznam100 záznamů + SIM
Paměť na SMS/MMS500
BaterieLi-Ion, 900 mAh
Pohotovostní režimAž 350 hod.
Doba hovoruAž 3 hod.


UŽITEČNÉ FUNKCE
Paměťová kartamicroSD(HC), max. 4 GB
Interní paměť15 MB
GPRSAno, třída 10 (4+1/3+2 sloty), 32 - 48 kbps
HSCSDne
EDGEAno, třída 10, 236.8 kbps
3Gne
WLANne
Integrovaná GPSne
HW modemAno
BluetoothAno, v2.1 s A2DP, EDR
Infraportne
USBAno, microUSB v2.0
E-mailový klientAno
Internetový prohlížečHTML
WAPWAP 2.0/xHTML
T9Ano
Hlasité handsfreeAno
Kalkulačka, Budík, PoznámkyAno / Ano / Ano
Kalendář, Konvertor měnAno / Ano
Výměnné krytyne
Sociální sítěAno


ZÁBAVA
Fotoaparát2 Mpx, 1600x1200 Px
Video snímání/přehráváníAno / Ano, QVGA@15fps, 3GP / MP4 / H.264
JavaAno, MIDP2.0
HryAno
MP3 přehrávačAno, MP3 / eAAC+/ WAV
DiktafonAno
Konektor na 3.5mm jackAno
FM RadioAno, Stereo FM s RDS, vestavěná anténa
VyzváněníVibrační / Polyfonní / MP3
PřizpůsobeníAno
SMS,MMSAno / Ano


OSTATNÍ
V prodejiAno
Cena2377Kč (Vodafone), 2002Kč (http://www.mobilplus.cz/lg-t310-wink-style-white-orange)
SAR1.08 W/kg (hlava), 0.48 W/kg (tělo)

PROHLÁŠENÍ - UKONČENÍ SPOLUPRÁCE S MIVVY A.S.

10. února 2011 v 16:11 | Jan Cicálek |  MIVVY

PROHLÁŠENÍ - UKONČENÍ SPOLUPRÁCE S MIVVY A.S.

by Jan Cicálek on Thursday, February 10, 2011 at 12:20pm

Dnešním dnem končí moje spolupráce s firmou mivvy a.s. Jelikož administrace(moderování) fóra byla svěřena v rámci plnění pracovních povinností kmenovému pracovníkovi firmy. Tímto mu přeji hodně úspěchu v jeho vedení, protože pouze teoretické znalosti mu k této činnosti stačit nebodou. Pevně však doufám, že fórum nedostane zpět do stavu jaký na něm panoval do té doby než jsem se ho uvolil vyčistit což by mě hodně naštvalo!

P.S.: Věřte, že se dá žít i bez moderování oficiálního fóra fy. mivvy a.s. jelikož odměna za jeho vedení byla spíše symbolická :o)


PANTECH VEGA X - PRVNÍ INFO

9. února 2011 v 14:55 | Jan Cicálek |  PANTECH
Pantech Vega X aka Vega Xpress

PANTECH VEGA X

PLUSY A MÍNUSY

Plusy: Android OS 2.2 Froyo, GPS, 3.5G, 4 palcový displej, rozlišení 480 x 800 Px.....
Mínusy: -

Technická specifikace telefonu


Pantech Vega X aka Vega Xpress


TECHNICKÉ PARAMETRY
FrekvenceGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 Mhz

HSDPA 850 / 1900 Mhz
Rozměry120.5 x 62.8 x 10.9 mm
Hmotnost119.9 g
KonstrukceKlasická
Operační systémAndroid OS 2.2 Froyo
CPU1GHz Scorpion processor, Adreno 205 GPU, Qualcomm MSM8255 Snapdragon
RAM512 MB
Typ displejeTFT kapacitní dotykový, 4", G-Sensor
Počet barev16 miliónů
Rozlišení displeje480 x 800 Px
Vnější displej480 x 800 Px
Telefonní seznamNelimitovaná
Paměť na SMS/MMSNelimitovaná
BaterieLi-Ion, 1500 mAh
Pohotovostní režim?
Doba hovoru?


UŽITEČNÉ FUNKCE
Paměťová kartamicroSDHC, max. 32 GB
Interní paměť8 GB
GPRSAno, třída 10
HSCSDNe
EDGEAno, třída 10
3GAno, HSDPA
WLANAno, Wi-Fi 802.11 b/g, DLNA
Integrovaná GPSAno s podporou A-GPS
HW modemAno
BluetoothAno, v2.0 s A2DP
InfraportNe
USBAno, v2.0
E-mailový klientAno - Gmail
ProhlížečHTML
T9Ano
Hlasité handsfreeAno
Kalkulačka, BudíkAno / Ano
KalendářAno
OstatníSociální sítě, kancelářské apps


ZÁBAVA
FotoaparátAno, 5 Mpx, 2560х1920 Px, autofokus, LED
Video snímání/přehráváníAno / Ano
TVDMB TV tuner
JavaAno, MIDP2.0
HryAno - stažitelné přes Android Market
MP3 přehrávačAno, MP3 / WAV / eAAC+
Konektor na 3.5mm jackNe
FM Radio?
VyzváněníPolyfonní / Vibrační / MP3
PřizpůsobeníAno
SMS,MMS, IMAno / Ano / Ano


OSTATNÍ
V prodejiNe (1.čtvrtletí roku 2011)
Cena?TZ + PRVNÍ INFO - mivvy MIDroid A2: lehký, tenký, snadno přenosný

8. února 2011 v 11:40 | Jan Cicálek |  Tiskové zprávy

mivvy MIDroid A2: lehký, tenký, snadno přenosný

Velmi výkonné mobilní zařízení pro připojení k internetu, které oslní nízkou hmotností a tenkým tělem s tloušťkou pouhých 12 mm. To je mivvy MIDroid A2, který na český trh přináší společnost mivvy. Zařízení MID (Mobile Internet Device) s operačním systémem Android 2.1 je zajímavě designově zpracováno a má dotykové ovládání, které se těší stále větší oblibě. Oproti konkurenčním výrobkům má daleko větší možnosti využití.
tz
MIDROID A2 HQ
SPECIFIKACE
SPECIFIKACE

MIVVY LC3 - TROŠKU JINÝ MP3 PŘEHRÁVAČ

2. února 2011 v 17:34 | Jan Cicálek |  Příslušenství

mivvy record LC3


Mobilní komunikace nejsou jen mobilní telefony, PC..... Zařadil bych do této kategorie též USB disky, MP3 přehrávače. Zaujal mě MP3 přehrávač z produkce mivvy a.s. , především tím, že to není jen taková "placka", která je pevně svázaná s PC......

Mivvy record LC3 je klasický MP3 přehrávač, který má hned několik využití. Použít ho můžete jako USB disk, FM rádio nebo klasickou empétrojku u které vám nehrozí, že v případě, že jí dojde "šťáva" jste nahraní. Napájí se totiž 1ks microtužkové baterie AAA, kterou seženete doslova za pár kaček na každém rohu. Po připojení k PC se MP3 přehrávač identifikuje jako další disk, což znamená, že již nemusíte instalovat žádný extra software a vaše empétrojky si do něj "poslat" například ve správci souborů (Total Commander, Free Commander....). Nejvyšší 8GB varianta se prodává asi za 889Kč.

Technická specifikace

LCD displej se sedmi barvami podsvícení
kapacita paměti: 2, 4 a 8 GB
FM rádio
ekvalizér
diktafon
až 7 hodin přehrávání hudby
1× AAA baterie
funkce opakování
USB 2.0 rozhraní
zobrazení textu písně
3,5mm výstup na sluchátka
rozměry: 85 × 30 × 20 mm
barvy: bílá a Černá
hmotnost: 22,5 g / 34,5 g (bez/s baterii)


Obsah balení

mivvy record LC3
stereo sluchátka
AAA baterie
uživatelský manuál

Důležité technické údaje
 • Displej - LCD se sedmi barvami podsvícení
 • Kapacita - 2, 4 a 8 GB
 • FM radio - ano
 • Doba přehrávání - až 7 hodin (1× AAA baterie)
 • Komunikační rozhraní - USB 2.0

Album fotografií mivvy LC3