Červen 2011

TZ COMPELSON : Nový MOBILedit verze 5.5 je konečně zde

30. června 2011 v 12:29 | Zdroj : Compelson |  Tiskové zprávy
Právě jsme vydali průlomovou verzi MOBILedit! 5.5. Obsahuje zejména přímou podporu iPhone, zlepšenou podporu Android, možnost kopírování kontaktů i do Windows Phone 7, naprosto nový modul inteligentního optimizéru kontaktů a spoustu dalších vylepšení. Dostává se vám tak do ruky jedinečný nástroj, který podporuje prakticky všechny současné platformy a telefony. Pečlivě nasloucháme vám, našim uživatelům a vaše užitečné připomínky zahrnujeme do svých vývojových úkolů. Zde je verze, která zahrnuje to nejlepší. Zde je verze, která zahrnuje to nejlepší.
Nová verze je k dispozici zdarma všem uživatelům s předplatným aktualizací, pokud vám již aktualizace vypršely, mužete si je zakoupit za zvýhodněnou cenu.
E-mail patří minulosti. Sledujte nás na sítích Facebook nebo Twitter a nikdy nepřijdete o novinky týkající se programu MOBILedit! Klikněte na To se mi líbí na našem Facebook profilu a získáte okamžitě 20% slevu v našem online obchodě. Akce platí jen do konce měsíce.Seznam nových funkcí

S iPhone, iPad a iPod Touch nyní pracujeme přímo jejich nativním protokolem!

 • Kopírování kontaktů do iPhone z jakéhokoliv jiného telefonu
 • Čtení a zápis kontaktů do originálního iPhone, není již potřeba provádět jailbreak
 • Pro spojení nejsou vyžadovány iTunes
 • Jsou podporovány také SMS (pouze pro čtení) můžete je tisknout, vyhledávat, zálohovat nebo exportovat do jiných telefonu

Inteligentní optimizér kontaktů
Toto je kompletně nová a velmi užitečná funkce. Optimizér analyzuje váš telefonní seznam a vylepší ho díky nalezení vadných položek, duplicit a PINů, nabídne sloučení částečných kontaktů do výsledného úplného kontaktu, převede čísla do mezinárodního formátu, čímž vám umožní telefonovat ze zahraničí. Optimizér také rozšíří vaše kontakty v telefonu o informace z Facebooku, například přidá fotografie, odkaz na profil, případně opraví plné jméno. Pokaždé když budete telefonovat nebo přijímat hovor, uvidíte aktuální fotografii kontaktu.
Zlepšený editor kontaktů
 • Snadnější editování i vytváření kontaktů, editor pro dlouhé poznámky
 • Třídění je nyní přehlednější
 • Okamžitý zápis změn do telefonu (volitelně)
Google kontakty
 • Kopírování kontaktů do účtů Gmail
 • Umožňuje nakopírovat kontakty do Windows Phone 7 a dalších telefonů
Kompletně vylepšený tisk
 • Přehledný vícesloupcový tisk kontaktů a zpráv je nejlepší zálohou vašeho telefonu. Mějte své kontakty po ruce i bez telefonu. Užitečné zvláště na cestách...
SMS zprávy
 • Kompletně přepracovaný design a práce se zprávami, oblíbené zobrazení konverzace s konkrétní osobou, seznam všech zpráv, bleskové vyhledávání a třídění
 • Přepracováno posílání zpráv
 • Internetové úložiště nyní podporuje SMS zprávy, můžete je tedy zálohovat nebo přenášet mezi telefony online
Phone Copier
Zlepšená funkce kopírování kontaktů v Phone Copier modulu a jejich vkládání za schránky lépe převádí kontakty mezi různými typy telefonů, zlepšeno přímé kopírování SIM karty s použitím čtečky.
Menší změny a opravy chyb
 • Optimalizovaná komunikace s telefony Android, zvýšena rychlost, stabilita a podporované funkce, Zlepšená detekce konfliktních aplikací zajistí bezproblémové připojení telefonů
 • Podporovány fotografie kontaktů v Outlooku
 • Lepší chování při připojení nového telefonu
 • Odstranili jsme modul skinování pro lepší stabilitu a standardnější design
 • Zobrazuje se volné místo v paměti telefonů rodiny Nokia S60
 • Opraveno špatné zobrazení data (1601/1/1) ve Windows Mobile
 • Verze Forensic: oprava v exportu do Excelu
 • Oprava chyby při mazání systémových adresářů
Přidali jsme tyto telefony

Apple iPhone, iPad plus iPod Touch se kterými nyní komunikujeme přímo nativním protokolem.
Android - všechny telefony verze 1.5 a vyšší jsou podporovány plus tyto telefony byly specificky testovány a přidány včetně jejich vyobrazení:
Dell Streak, Google Nexus One, Google Nexus S, HTC Desire HD, HTC Droid Incredible, HTC Evo 4G, HTC Glacier, LG Optimus GT540, LG Optimus Me P350, LG Optimus One P500, Motorola Droid, Motorola Droid X, Samsung Captivate, Samsung Epic 4G, Samsung Galaxy 3, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy Tab (tablet), Samsung Vibrant, Sony Ericsson Xperia X10, T-Mobile G2
Blackberry
BlackBerry 9700 Bold, BlackBerry 9800 Torch
Symbian
Nokia 5700 XpressMusic, Nokia C6-01 (S^3), Nokia E5-00, Nokia E7-00(S^3), Nokia N91, Nokia E6-00(S^3), Nokia X7-00(S^3)
Klasické telefony bez OS
Evolve GX800, LG KC910i, Nokia 1680 classic, Nokia X3-02, Onda N130T, Onda O140 Music, Samsung GT-B2710, Samsung SGH-T929

Chcete-li koupit MOBILedit! nebo předplatné aktualizací, navštivte náš online obchod.

SAMSUNG I9023 GOOGLE NEXUS S - RECENZE

23. června 2011 v 19:26 | Jan Cicálek |  SAMSUNG

SAMSUNG I9023 GOOGLE NEXUS S - VÍC NEŽ JEN OBYČ SMARTPHONE

Za zapůjčení telefonu, byť tentokrát jen na velmi krátké období děkuji firmě Samsung CZ a Ogilvy PR, s.r.o

ÚVOD:
Pro Samsung i9023 Nexus S jsem se rozhodl z jednoho prostého důvodu, přináší totiž maximum mobilních vychytávek a poslední verzi operačního systému Android OS 2.3 Gingerbread, který zvládá zcela bez problému i flash. Avšak i na tomto excelentním "kousku" se dají najít mouchy. Nicméně těch je opravdu jen minimum.
Album fotografií najdete zde : http://cs.netlog.com/j_cicalek/photo/setid=95380

POPIS PŘÍSTROJE:
Horní část - Je zcela prázdná. Nachází se zde pouze "zářez" pro snadné sundání zadního krytu.
Dolní část - MicroUSB a 3.5mm audio jack.
Levá strana - Tlačítko ovládání hlasitosti.
Pravá strana - Tlačítko zap/vyp/uzamčení telefonu.
Zadní strana - Čočka fotoaparátu, blesk, loga GOOGLE + Samsung.
Přední strana - Displej, čočka pro videohovory/autoportréty, SW tlačítka pro vstup do menu + skok zpět + vyhledávání + domů.
Pod zadním krytem se nachází pouze SIM a baterie. Samsung Google Nexus S nepodporuje paměťové karty. Interní paměť přístroje čítá 16GB.

TECHNICKÁ DATA VE ZKRATCE:
Pracuje v GSM pásmech 850 / 900 / 1800 / 1700 / 1900 / 2100 MHz a pro připojení k internetu můžete použít GPRS, EDGE, 3G či Wifi. Rozměry přístroje jsou 123.9 x 63 x 10.9 mm a hmotnost 129 gramů. 4 palcový dotykový kapacitní TFT displej má rozlišení 480 x 800 Px a zvládá 16miliónů barev. Telefon samozřejmě podporuje multitasking. Interní paměť přístroje je 16 GB, paměťové karty nejsou podporovány . Jedná se o Androidový telefon, takže hnacím motorem je operační system Android v2.3 Gingerbread. Jeho rozšiřitelnost je díky tomu vynikající a v marketu vždy jisto jistě najdete něco nového.
OVLÁDÁNÍ:
Kdo si již někdy vyzkoušel Android OS dobře ví jaká je to pohoda. Fůru věcí lze nastavit pouze na jeden klik (instalace/odinstalace programů…) a množství úkonů si telefon také udělá sám aniž by jste to postřehli, např. Nastavení připojení k internet, mms… Takže ovládání je naprosto intuitivní, lépe řečeno na pohodu. To stejné platí i o personalizaci přístroje.

VOLÁNÍ A ZPRÁVY:
VOLÁNÍ: Hlas při hovorech je čistý oproštěný od jakýchkoli rušivých elementů, případně zpětné vazby.
ZPRÁVY: SMSky se píší na displeji vcelku pohodlně. K psaní můžete samozřejmě použít českou T9. Taktéž má telefon i slušnou odezvu. Odesílání a příjem SMS je bez problému i doručenky o přijetí zprávy chodí naprosto v pohodě. Paměť pro SMS není nijak omezená, maximálně tak pamětí telefonu, která je vice než dostačující.

SYNCHRONIZACE S PC:
Je naprosto v pohodě a zálohy nastavení, souborů … si můžete tvořit i v telefonu samém. Dá se říct, že to stejné platí i o aktualizacích. Díky podpoře USB Mass storage se vám po připojení mobilní telefon zobrazí jako další výměnný disk, takže můžete pohodlně pracovat se svými soubory. Naprosto pohodlně lze Nexus S "propojit " s PC prostřednictvím bluetooth rozhraní.
ZÁBAVA:
 • FOTOAPARÁT - Je 5 MPx s bleskem. Fotografie pořízené Nexusem lze považovat za velmi dobré, a to i ty, které byly pořízeny za špatných světelných podmínek (tzn. takřka ve tmě).
Fotografie pořízené telefonem : http://cs.netlog.com/j_cicalek/photo/setid=74408
 • MP3/MP4 PŘEHRÁVAČ - Nenašel jsem audio/video formát, se kterým by si telefon nebyl schopen poradit a pokud ano stačilo si jen z marketu doinstalovat potřebnou aplikaci. Jsou podporovány I videa ve formátu flv.
 • ZÁZNAMNÍK ZVUKU - Délka záznamu je omezena pouze kapacitou volné paměti.
 • JAVA - Telefon samozřejmě podporuje JAVA technologii "via java emulátor". Neměl jsem však potřebu cokoli v javě instalovat a odzkoušel jsem pouze Operu Mini a hru Paris Hilton's Diamond, abych se ujistil, že pracuje jak má.
 • HRY A APLIKACE - V telefonu je jen pár "nezáživných" her, avšak z marketu si lze doinstalovat např. 3D hry ovládající se pouze pohybem telefonu. VAROVÁNÍ - Pozor jsou silně návykové a utrhnout se například od závodů aut je takřka nadlidský výkon.
BATERIE A JEJÍ VÝDRŽ:
Baterie je asi neslabším článkem telefonu a i když je její kapacita 1500mAh nezbude vám nic jiného než ji každý den nabíjet. Doba nabíjení na max. kapacitu je asi 3.5 hod.

OBSAH BALENÍ:
 • Mobilní telefon Samsung I9023 Google Nexus S
 • Baterie, Li-Ion 1500 mAh
 • Nabíječka (zdroj)
 • Datový kabel
 • Stereo headset (3.5 mm jack)
 • Uživatelský manuál

PLUSY A MÍNUSY:

PLUS:
 • Android OS 2.3, Vinikající displej, Flash Player 10.1, Široká podpora audio/video formátů, interní paměť 16 GB, Množství dostupných FREE i placených aplikací/her na Android Marketu
MÍNUS:
 • Rozměry + hmotnost (na nošení na krku to není), Slabá výdrž baterie, Cena

ZÁVĚR:
Samsung i9023 GOOGLE Nexus S je smartphone vhodný pro práci I zábavu, pokročilé I méně pokročilé uživatele. Je to taková prima hračička. Brzdou masovějšího rozšíření bude především cena, pokud se však pro něj rozhodnete mohu ho s klidným svědomím jen doporučit.

T-MOBILE : ČERVEN 2011

21. června 2011 v 16:32 | Zdroj: T-Mobile |  Tiskové zprávy

Novinky od T-Mobile

ČERVEN 2011

T-Mobile move 1 kč
Sestřelili jsme ceny chytrých telefonů s internetem
Aktivujte si Internet Klasik za 239 Kč. Od nás za to získáte třeba náš nejnovější chytrý telefon T-Mobile move za parádní 1 Kč. Buďte stále on-line a stahujte bez omezení nepřeberné množství aplikací, chytrých vychytávek nebo her.
Na chytrých telefonech se slevou budu ulítávat.
Na Angry Birds vlítněte přímo z telefonu na www.t-mobile.cz/hra.

Nová nejširší nabídka satelitních programů na trhu

NovinkaUjíždíte na kvalitním vysílání? Co byste řekli na tohle: více než 60 programů v českém jazyce v digitální a 17 programů v HD kvalitě! Nestačí? A co navíc stovky zahraničních programů? To není sen, ale naše nová nabídka. Pokud ji chcete využít alespoň na 2 roky, dáme Vám přijímač s anténou pouze za 1 Kč a instalaci za 499 Kč.
Koukám, že s T-Mobile Televizí je opravdu na co koukat!

On-line celé léto na nejrychlejší 3G síti od T-Mobile

za 1 KčPři letním cestování se neomezujte. Připojte se kdykoliv a kdekoliv na nejrychlejší 3G síti v ČR s moderní technologií HSPA+. Aktivujte si nebo prodlužte hlasový tarif a k tomu objednejte Internet na cesty. Dostanete od nás netbook Lenovo a USB modem, každý za pouhou 1 Kč!
Chci být on-line celé léto s netbookem za 1 Kč.

Vemte letos svůj mobil do zahraničí bez obav

Připravili jsme pro Vás řadu novinek v roamingu. S novými datovými balíčky Travel & Surf teď víte předem, kolik přesně zaplatíte za internet v zahraničí. Nemusíte se tak obávat vysokých účtů za roaming. Navíc jsme také oblíbené zvýhodnění Cestovatel rozšířili do dalších 20 zemí. Můžete jej tak využívat prakticky v celé Evropě. A pro Twist zákazníky máme novinku Twist Dovolená pro levnější volání v zahraničí.
Letos si v zahraničí bez obav zavolám i zasurfuji.

Vykouzlili jsme 2 lístky za cenu 1 na Rock For People

Úterý 5. července 2011 bude rockové a divoké! Kouzelné úterky platí i na Rock For People. A po vyčerpávajícím fesťáku si nezapomeňte užívat i ostatních kouzel - 2 Twisterů v KFC, lístků do kina a piva v The PUB za cenu 1 nebo SMS za ½.
Chci 2 lístky za cenu 1 na Rock For People od T-Mobile.

Půjčovna her pro PC nyní ještě levnější!

Kupovat balíčky PC her je pravěk! Jde to rychleji a levněji. Tunu těch nejlepších her najdete na www.Frag.cz v jednom balíku ani ne za stovku. Stačí zaplatit jednu částku a můžete hrát všechny hry od rána do večera.
Chci více než 700 skvělých PC her již od 72 Kč měsíčně nebo zkusím týden hraní ZDARMA.

Mobilní platby Vám usnadní život

plať mobilemJiž ve 25 městech České republiky můžete platit za jízdenky v MHD či za parkovací lístky jednoduše mobilem! Chcete-li zjistit, jaké zboží, služby a ve kterých městech můžete přes mobil zaplatit, podívejte se na www.platmobilem.cz a dozvíte se více.
Objevte rychlé, jednoduché a bezpečné řešení pro Vaše platby.


Telefon pro Vás
Chytrý herní telefon Sony Ericsson Xperia Play
Sony Ericsson Xperia PlaySkutečný konzolový ovladač - fantastické herní zážitky! Procesor 1 GHz a tlačítka pro ovládání her. Skvělá grafika i zvuk. První
Android telefon s osvědčením PlayStation™ má všechny funkce výkonného chytrého telefonu. A co víc? Cenu tohoto pokladu s internetem jsme sestřelili z 14 599 na 8 499 Kč. Exkluzivně u T-Mobile!
Telefony, příslušenství
eShop tipy
Prodloužení smlouvy on-line stále nejvýhodnější
On-line platba je nejvýhodnější! V eShopu platí 30% sleva na tarify, a to i při prodloužení smlouvy. Klikněte a ušetřete 30 % z Vašeho měsíčního paušálu!
Výprodejové telefony v eShopu
Sony Ericsson Xperia PlayNyní najdete přímo v našem eShopu telefony za nepřekonatelně nízké ceny. Jsou úplně nové, ve výprodeji.
Najdete je pod označením Výprodej. Ochutnejte například multimediální Sony Ericsson Xperia X10 již od 1 Kč!

PÁR POSTŘEHŮ, RAD K MOBILNÍMU TELEFONU SONY ERICSSON XPERIA X10 MINI

16. června 2011 v 8:34 | Jan Cicálek |  SONY ERICSSON

PÁR POSTŘEHŮ, RAD K MOBILNÍMU TELEFONU SONY ERICSSON XPERIA X10 MINI

Dovolím si začít PLUSY a MÍNUSY. Takže jdeme na to.

PLUSY:
 • Malé rozměry
 • Android OS 2.1 (upgrade z verze 1.6)
 • Pohodlné ovládání, rychlost telefonu
 • Audio jack 3.5mm
 • Bohaté příslušenství
MÍNUSY:
 • Integrovaná baterie a její malá výdrž
 • 1 obrazovka = 1 widget (to je trošičku málo)
 • Dobrý fotoaparát, avšak s "nulovou" možností nastavení
 • POZOR ! - Budík nebudí při vypnutém telefonu (tady by bylo potřeba vytvořit malou "záplatu" pokud to ještě bude možné. V tomto případě nepomůže ani upgrade na v2.1)

CO SE MŮŽE URČITĚ HODIT:UPGRADE Z ANDROID OS 1.6 NA 2.1

Pro Upgrade na verzi Android OS 2.1 musíte mít v PC nainstalovaný program PC Companion (volně stažitelný ze stránek Sony Ericssonu). Před samotnou aktualizací si nezapomeňte zazálohovat vaše data!
Přikládám návod z mé korespondence s podporou Sony Ericssonu :

Jan Cicálek

Aktualizace software - Sony Ericsson Xperia X10 Mini (Mini PRO) z Android OS 1.6 na 2.1

Dobrý den, nedaří se mi stále aktualizovat můj SE Xperia X10 Mini z Android OS 1.6 na verzi 2.1. Postup nabízený programem PC Companion je však trošičku "zcestný". V první fázi připojím MT, program ho detekuje - stáhnu aktualizaci - odpojím telefon, vypnu ho a po 5ti sec., nahodím a připojím k PC (musím samozřejmě zadat PIN SIM) a stisknu šipku....Tady končím :o( Nemá být náhodou na "akt" aktualizace PIN SIM vypnutý? Případně jaký je správný postup, už jsem bezradný.

2011-06-08 18:00:44

Sony Ericsson Czech Republic

Dobrý den! Po vypnutí telefónu, počkajte 5 sekúnd a podržte tlačítko back a súčasne pripojte USB kábel. Ak robíte všetko v poriadku nemáte sa dostať k zadávaniu SIM PIN. Tu si viete pozrieť tutorial video:


2011-06-09 11:02:16


SOFT RESET TELEFONU

Pokud vám "zamrzne" telefon nemáte v podstatě jinou volbu než provést soft reset telefonu. Baterie je totiž v případě Sony Ericssonu Xperia X10 Mini "součástí" těla telefonu, takže ji nijak nevyndáte. Stiskněte tedy po dobu 5sec. současně středové HW tlačítko pro vstup do menu + tlačítko napájení. Tímto krokem se restartuje telefon, viz přiložené video.


Možnost dva je o něco méně šetrnější nicméně ji lze aplikovat také. Sundáte zadní kryt telefonu a jednoduše xperii "ukradnete" SIM kartu.

JAK UCHOVAT CO NEJDÉLE TELEFON VE STANDBY REŽIMU

Baterie o kapacitě 930mAh je zřejmě nejslabším článkem tohoto jinak výborného telefonu a pokud nepřijmete nějaká opatření vydrží vám stěží 1den. I tady však máte jednu možnost a to nenechat telefon stále komunikovat se sítí. K tomuto účelu slouží widget "PŘENOS DAT", který již máte v telefonu. Stačí si ho pouze nainstalovat na jednu z pohotovostních obrazovek. Jak na to?

LEVÉ HW TLAČÍTKO - USPOŘÁDAT WIDGETY - PŘIDAT WIDGET - ZVOLTE WIDGET , PŘENOS DAT - TÍMTO KROKEM SE OBJEVÍ NA JEDNÉ Z POHOTOVOSTNÍCH OBRAZOVEK - STISKNĚTE PRAVÉ HW TLAČÍTKO (ŠIPKA ZPĚT) - TO JE VŠE

Ťuknutím na widget povolíte/zakážete telefonu komunikaci se sítí (na volání, příjem SMS/MMS nemá tento zákrok vliv) a tím šetříte telefonu drahocenou energii. Pokud používáte pro komunikaci se sítí pouze WiFi připojení můžete nechat komunikaci se sítí klidně zakázanou. Po této male úpravě vydrží baterie telefonu na jedno nabití 2-3dny.

CO TEĎ ŘEŠÍM?

Zkouším se nějak dopídit po tom jak co "nejjednodušeji" vyměnit baterii telefonu i když je integrovaná za silnější. Výsledek je však dost nejistý a předpokládám, že mi Sony Ericsson doporučí se za účelem výměny obrátit na autorizovaný servis. I tak jsem se na podporu obrátil.

Nakonec jsem dosáhl kýženého výsledku a obrázkový návod jak vyměnit baterii jsem na webu našel a upřímně není to tak hrozné. Stačí jen mít potřebné nástroje - a ty mám! Dají se pořídit snad v každém čínském internetovém obchodě asi za $3. Viz. odkaz na návod:


Takže odpověď mě nijak nepřekvapila, očekával jsem ji přesně v takovém duchu .

Jan Cicálek

Příslušenství

Dobrý den, Jak je to s výměnou baterie u SE Xperia X10 Mini, která je "napevno" zabudovaná v těle telefonu. Opravdu za moc nestojí a abych ji ušetřil, tak vypínám přenos dat. Dá se někde koupit, případně mohu si ji vyměnit sám? Malé HOWTO by se opravdu hodilo. Jan

2011-06-15 10:14:27

Sony Ericsson Czech Republic

Dobrý den! Vyměnu baterie modelu Xperia™X10mini je možné jen prostřednictvím servisního střediska. GSM servis Praha 4 Libusska 1995/276 244 464 284 Výdrž baterie lze ovlivnit způsobem používání telefonu. Při správném používání baterie vydrží déle. Poznámka: Doba výdrže v pohotovostním režimu je běžný termín vyjadřující kapacitu baterie. Značí, jak dlouho vydrží zapnutý telefon připojený k síti, když se vůbec nepoužívá. Užitečné tipy pro zvýšení výdrže baterie: Zavřete a ukončete aplikace, které nepoužíváte, protože pokud běží více úloh najednou, kapacita baterie klesá. Aplikace využívající datový tok, jako např. YouTube™, mají vyšší spotřebu energie než ostatní aplikace. Výdrž baterie snižuje také stahování dat z Internetu. Přenos dat můžete zakázat. Na ploše klepněte na volbu Nastavení > Bezdrátové sítě > Mobilní sítě a zrušte označení volby Přenos dat. Aplikace, které stahují data za účelem určení polohy, jako např. Google™ Maps, mají vysokou spotřebu energie. Chcete-li prodloužit výdrž baterie, snižte četnost aktualizace nebo vypněte automatickou synchronizaci e-mailů, kalendáře nebo aktualizaci stavu na Facebooku. Výdrž baterie zkracují také aplikace vyžadující přístup k GPS, jako např. Wisepilot™ nebo značkování fotografií zeměpisnými souřadnicemi. Pokud nepoužíváte rozhraní Bluetooth™ nebo bezdrátová připojení, doporučujeme je vypnout. Můžete zjistit, které funkce telefonu právě spotřebovávají energii. Na ploše klepněte na volbu Nastavení > Informace o telefonu > Využití baterie. Chcete-li snadno vypínat a zapínat Wi-Fi™, Bluetooth™, GPS, data na pozadí nebo nastavovat jas displeje, přidejte si na plochu widget Ovládací prvek napájení. Na ploše stiskněte volbu Nabídka a klepněte na volbu Uspořádat widgety > Přidat widget > Ovládací prvek napájení.

2011-06-15 14:34:56SONY ERICSSON XPERIA X10 MINI - SPECIFIKACE

12. června 2011 v 17:55 | Jan Cicálek |  SONY ERICSSON

SONY ERICSSON XPERIA X10 MINI zmenšená verze modelu X10

O zmenšené verzi Sony Ericssonu X10, Xperii X10 Mini toho již bylo napsáno nemálo a ani já to už více nemíním "rozpitvávat". Proto se v následujícím článku zaměřím na plusy a mínusy Sony Ericssonu Xperia X10 Mini, upgrade z Android OS 1.6 na verzi 2.1 + takové malé HOWTO jak si s ním co nejlépe porozumět. Třeba to nemnoha z vás alespoň trošičku pomůže. Tuto specifikaci spíše berte jako takovou malou ochutnávku a vězte, že mrňous jménem Sony Ericsson Xperia X10 Mini toho neumí zrovna málo .
Technická specifikace telefonu


Sony Ericsson Xperia X10 mini


TECHNICKÉ PARAMETRY
FrekvenceGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 Mhz

HSDPA 900 / 2100 Mhz

HSDPA 850 / 1900 / 2100 Mhz
Rozměry83 x 50 x 16 mm
Hmotnost88 g
KonstrukceKlasická
Operační systémAndroid OS 1.6 upgradovatelný na 2.1
CPU600 MHz ARM 11 processor, Adreno 200 GPU, Qualcomm MSM7227 chipset
Typ displejeTFT Kapacitní dotykový, 2.55", Accelerometer sensor pro UI auto-rotate, Timescape UI
Počet barev16 miliónů
Rozlišení displeje240 x 320 Px
Vnější displej
Telefonní seznamNelimitovaný
Paměť na SMS/MMSNelimitovaná
BaterieLi-Po, 950 mAh
Pohotovostní režim2G 285hod., 3G 360hod.
Doba hovoru2G 4hod., 3G 3hod. 30Min.


UŽITEČNÉ FUNKCE
Paměťová kartaAno, 2GB microSD je součástí balení, max. Kapacita je 16GB
Interní paměť128MB
GPRSAno, až 85.6 kbps
HSCSDne
EDGEAno, 236.8 kbps
3GAno, HSDPA, 7.2 Mbps; HSUPA, 2 Mbps
WLANAno, Wi-Fi 802.11b/g
Integrovaná GPSAno, s podporou A-GPS
HW modemAno
BluetoothAno, v2.0 s A2DP, EDR
Infraportne
USBmicroUSB v2.0
E-mailový klientAno
ProhlížečAno, HTML
T9Ano
Hlasité handsfreeAno
Kalkulačka, BudíkAno, Ano
Kalendář, OrganizérAno, Ano
Kancelářské aplikaceProhlížeč dokumentů DOC, XLS, TXT, PDF
GoogleGoogle Search, Maps, Gmail,

YouTube, Calendar, Google Talk
OSTATNÍHlasové poznámky/vytáčení, TrackID, SNS


ZÁBAVA
Fotoaparát5MPx, 2592х1944Px, autofocus, LED flash
Video snímání/přehráváníAno, Ano, VGA@30fps, formáty MP4/H.263/H.264/WMV, nahrává ve formátu 3GP - max.rozlišení 640x480Px
JavaAno, prostřednictvím Java MIDP emulator
HryAno
MP3 přehrávačAno, MP3/eAAC+/WMA/WAV
Konektor na 3.5mm jackAno
FM RadioAno, stereo FM rádio s RDS
VyzváněníMP3, WMA, Polyfonní, Vibrační
PřizpůsobeníAno
SMS,MMS, IMAno, Ano, Ano


OSTATNÍ
V prodejiAno
CenaZdroj: www.heureka.cz - 2 988 - 7 490 Kč
SAR1.17 W/kg (hlava)
VODAFONE 250 - MINI RECENZE

7. června 2011 v 19:55 | Jan Cicálek |  VODAFONE

VODAFONE 250 - HLOUPÝ LOWEND?

Tento nadpis jsem zvolil záměrně, ačkoliv se jedná o "málo" vybavený mobilní telefon nejdete na něm i hodně kladů. Sám tento přístroj používám jako ten "druhý" k mému androidovému Sony Ericssonu Xperia X10 mini a podotýkám, že k plné spokojenosti. Co se týče designu vypadá Vodafone 250 přesněji řečeno Alcatel, který ho pro Vodafone stvořil jako dětská hračka, avšak zdání klame.....

Ce je tedy na takovém lowendu zajímavé? V první řadě je to "nekonečná" výdrž baterie. Bez problému přežijete na jedno nabití i týden, to stejné platí i o lovení signálu v místech s jeho slabou intenzitou. Prostě ať chci či ne připomíná mi to v mnoha směrech starý dobrý Alcatel.

Technická specifikace v kostce:
- Příjemné rozměry a především hmotnost
- Hry - 2 ( Helikoptéra, F1)
- Svítilna, přesněji řečeno bludička k přisvětlování
- Kalendář s možností poznámek
- Kalkulačka
- Stopky
- Jednoduchý převodník měny (Euro) a jednotek (hmotnost, délka)
- Rádio s RDS (možnost uložení až 15 stanic)
- Opakovaný budík
- Telefonní seznam, max. 100 záznamů
- Paměť na 100SMS
- miniUSB - pouze pro nabíjení. Na rozdíl od některých kolegů si nemyslím, že je tento konektor zastaralý. To vzhledem k tomu, jaký chaos vládne v množství různých "microUSB". Navíc můžete pro nabíjení v klídku použít kabel např od digitálního fotoaparátu. V případě nákupu nového vás tento vyjde pouze na několik desetikorun.
- Baterie Li-Ion 500 mAh s "nekonečnou" výdrží.
Popis telefonu:
Displej telefonu má úhlopříčku 1.45". Pracuje s rozlišením 128 x 128 Px a umí 65tisíc barev. Menu je tvořeno 9ti ikonami uspořádanými do matice. Těsně pod displejem se nachází logo Vodafone. Klávesnici tvoří 2 kontextové klávesy pro vstup do menu a návrat do pohotovostního režimu. Dále to je 4směrové programovatelné tlačítko s potvrzovacím středem, tlačítka pro příjem/ukončení hovoru a klasických 12 tlačítek. Klávesnice je hodně měkká, jedná se o levnou pryž. Její modré podsvícení není taktéž rovnoměrné a "pokrývá" jen oněch 12 tlačítek. Přesto se na ní píše více než dobře.Po obvodu telefonu najdete pouze zdířku pro miniUSB konektor a očko pro šňůrku. Na "zádech" telefonu se nachází čočka svítilny + logo Vodafone.

Obsah balení:
- Mobilní telefon Vodafone 250
- 1ks baterie 500mAh
- Nabíječka
- Stereo headset
- Uživatelský manuál

Závěrem:
Pro koho, že je tedy Vodafone 250 vhodný? Především pro nenáročné uživatele, kteří si potřebují jen zavolat nebo napsat esemesku, jako "druhý" telefon, pro vodáky či toulky daleko od civilizace, kde není jednoduché každou chvíli dobíjet telefon. Zajímavá je i cena, například na České poště se dá koupit za pouhých 398Kč a to se vyplatí.

TZ_LG_Designový LG Optimus Black s revolučním displejem od 1.6. v prodeji

3. června 2011 v 11:03 | Zdroj : LG |  Tiskové zprávy
TISKOVÁ ZPRÁVA

Designový LG Optimus Black s revolučním displejem ode dneška v prodeji

Praha, 1. 6. 2011 - Společnost LG Electronics CZ (LG), která je světovým lídrem a technologickým inovátorem v mobilních komunikacích, uvedla na český a slovenský trh nový smartphone LG P970 Optimus Black. Chytrý telefon s operačním systémem Android nabízí špičkový 4" NOVA displej. I díky tomuto displeji je telefon jedním z nejštíhlejších smartphonů na světě - má jen 9,2 mm.


Displej nového smartphonu LG P970 Optimus Black byl navrhován tak, aby byl skvěle čitelný za všech okolností. Displej NOVA dosahuje jasu o hodnotě 700 nit1, díky tomu nabízí dostatečnou úroveň jasu i pro čtení na přímém slunci. Nový displej je zároveň energeticky nenáročný. Úroveň jasu se automaticky mění v závislosti na okolním osvětlení, ve vnitřních prostorách tak spotřebovává jen polovinu energie, oproti konvenčním LCD. Pokud je na displeji zobrazena především bílá barva, což odpovídá designu webových stránek, e-mailovému klientovi i prostému psaní SMS zpráv, spotřebuje i AMOLED displej dvakrát více energie, než NOVA. LG P970 Optimus Black je navíc vybaven jednou z nejvýkonnějších baterií mezi smartphony (1500 mAh), což mu dává dostatek energie pro celodenní intenzivní používání s maximálním jasem displeje.

LG P970 Optimus Black má také silné vizuální sdělení. Telefon je štíhlý jen 9,2 mm, navíc váží jen 109 g, což je jedna z nejnižších hodnot mezi smartphony. Hladké hrany navazují na elegantní linie, navíc se směrem dolů telefon zeštíhluje až na neuvěřitelných 6,0 mm. Díky návrhu oblouků navíc vypadá ještě štíhlejší. V rozích telefonu jsou pak neviditelně umístěné antény.

"Z nového smartphonu LG P970 Optimus Black jsme skutečně nadšeni. Smartphone nabízí revoluční NOVA displej s famózními parametry, moderní operační systém a vše je zabaleno v ultraštíhlém designu," sdělil Ondřej Oubrecht, technický manažer divize Mobilní komunikace společnosti LG Electronics CZ.

"Výdrž telefonu je pro mnohé zákazníky hlavní ukazatel při výběru telefonu, proto jsme jako prodejci velice rádi, že můžeme zákazníkům nabídnout takto výkonný a špičkově vybavený model, který přináší nejen elegantní štíhlý design, ale i špičkový displej s velmi nízkou spotřebou, navíc za velice atraktivní cenu. Pro naše zákazníky jsme navíc ve spolupráci se zastoupením společnosti LG připravili malý dárek v podobě poukázky na nákup příslušenství v hodnotě 600 Kč," dodal Mario Petrus, produktový manažer společnosti Sunnysoft s.r.o.

LG Optimus Black je vybaven zcela novou nadstavbou pro snadnější ovládání telefonu. Optimus UI 2.0 nabízí okamžitý přístup ke zprávám, e-mailům i zmeškaným hovorům prostřednictvím stisku speciálního tlačítka "G" umístěném na boku telefonu, a to i ze zamknuté obrazovky. Gesture UI přináší zjednodušené ovládání nejen kreslením gest po obrazovce, ale také zatřepáním nebo poklepáním. Přijmutí hovoru, spuštění fotoaparátu nebo poslech hudby tak bude otázkou okamžiku. Smartphone je jako první na světě vybaven technologií Wi-Fi Direct™, která pomáhá rychle sdílet data mezi mobilními zařízeními. V nejbližší době technologie nahradí Bluetooth. Fotoaparát na přední straně telefonu, určený primárně pro videohovory, má nevídané rozlišení 2 Mpix.

Telefon je vybaven operačním systémem Android 2.2 Froyo, počítá se s upgradem na Android 2.3 Gingerbread. LG P970 Optimus Black je na českém a slovenském trhu dostupný od dnešního dne za doporučenou maloobchodní cenu 9 900 Kč vč. DPH.


1 Nit: Jednotka jasu. Hodnota 1 nit odpovídá svítivosti 1 kandela dopadající na 1 metr čtvereční.