SAMSUNG I9023 GOOGLE NEXUS S - RECENZE

23. června 2011 v 19:26 | Jan Cicálek |  SAMSUNG

SAMSUNG I9023 GOOGLE NEXUS S - VÍC NEŽ JEN OBYČ SMARTPHONE

Za zapůjčení telefonu, byť tentokrát jen na velmi krátké období děkuji firmě Samsung CZ a Ogilvy PR, s.r.o

ÚVOD:
Pro Samsung i9023 Nexus S jsem se rozhodl z jednoho prostého důvodu, přináší totiž maximum mobilních vychytávek a poslední verzi operačního systému Android OS 2.3 Gingerbread, který zvládá zcela bez problému i flash. Avšak i na tomto excelentním "kousku" se dají najít mouchy. Nicméně těch je opravdu jen minimum.
Album fotografií najdete zde : http://cs.netlog.com/j_cicalek/photo/setid=95380

POPIS PŘÍSTROJE:
Horní část - Je zcela prázdná. Nachází se zde pouze "zářez" pro snadné sundání zadního krytu.
Dolní část - MicroUSB a 3.5mm audio jack.
Levá strana - Tlačítko ovládání hlasitosti.
Pravá strana - Tlačítko zap/vyp/uzamčení telefonu.
Zadní strana - Čočka fotoaparátu, blesk, loga GOOGLE + Samsung.
Přední strana - Displej, čočka pro videohovory/autoportréty, SW tlačítka pro vstup do menu + skok zpět + vyhledávání + domů.
Pod zadním krytem se nachází pouze SIM a baterie. Samsung Google Nexus S nepodporuje paměťové karty. Interní paměť přístroje čítá 16GB.

TECHNICKÁ DATA VE ZKRATCE:
Pracuje v GSM pásmech 850 / 900 / 1800 / 1700 / 1900 / 2100 MHz a pro připojení k internetu můžete použít GPRS, EDGE, 3G či Wifi. Rozměry přístroje jsou 123.9 x 63 x 10.9 mm a hmotnost 129 gramů. 4 palcový dotykový kapacitní TFT displej má rozlišení 480 x 800 Px a zvládá 16miliónů barev. Telefon samozřejmě podporuje multitasking. Interní paměť přístroje je 16 GB, paměťové karty nejsou podporovány . Jedná se o Androidový telefon, takže hnacím motorem je operační system Android v2.3 Gingerbread. Jeho rozšiřitelnost je díky tomu vynikající a v marketu vždy jisto jistě najdete něco nového.
OVLÁDÁNÍ:
Kdo si již někdy vyzkoušel Android OS dobře ví jaká je to pohoda. Fůru věcí lze nastavit pouze na jeden klik (instalace/odinstalace programů…) a množství úkonů si telefon také udělá sám aniž by jste to postřehli, např. Nastavení připojení k internet, mms… Takže ovládání je naprosto intuitivní, lépe řečeno na pohodu. To stejné platí i o personalizaci přístroje.

VOLÁNÍ A ZPRÁVY:
VOLÁNÍ: Hlas při hovorech je čistý oproštěný od jakýchkoli rušivých elementů, případně zpětné vazby.
ZPRÁVY: SMSky se píší na displeji vcelku pohodlně. K psaní můžete samozřejmě použít českou T9. Taktéž má telefon i slušnou odezvu. Odesílání a příjem SMS je bez problému i doručenky o přijetí zprávy chodí naprosto v pohodě. Paměť pro SMS není nijak omezená, maximálně tak pamětí telefonu, která je vice než dostačující.

SYNCHRONIZACE S PC:
Je naprosto v pohodě a zálohy nastavení, souborů … si můžete tvořit i v telefonu samém. Dá se říct, že to stejné platí i o aktualizacích. Díky podpoře USB Mass storage se vám po připojení mobilní telefon zobrazí jako další výměnný disk, takže můžete pohodlně pracovat se svými soubory. Naprosto pohodlně lze Nexus S "propojit " s PC prostřednictvím bluetooth rozhraní.
ZÁBAVA:
 • FOTOAPARÁT - Je 5 MPx s bleskem. Fotografie pořízené Nexusem lze považovat za velmi dobré, a to i ty, které byly pořízeny za špatných světelných podmínek (tzn. takřka ve tmě).
Fotografie pořízené telefonem : http://cs.netlog.com/j_cicalek/photo/setid=74408
 • MP3/MP4 PŘEHRÁVAČ - Nenašel jsem audio/video formát, se kterým by si telefon nebyl schopen poradit a pokud ano stačilo si jen z marketu doinstalovat potřebnou aplikaci. Jsou podporovány I videa ve formátu flv.
 • ZÁZNAMNÍK ZVUKU - Délka záznamu je omezena pouze kapacitou volné paměti.
 • JAVA - Telefon samozřejmě podporuje JAVA technologii "via java emulátor". Neměl jsem však potřebu cokoli v javě instalovat a odzkoušel jsem pouze Operu Mini a hru Paris Hilton's Diamond, abych se ujistil, že pracuje jak má.
 • HRY A APLIKACE - V telefonu je jen pár "nezáživných" her, avšak z marketu si lze doinstalovat např. 3D hry ovládající se pouze pohybem telefonu. VAROVÁNÍ - Pozor jsou silně návykové a utrhnout se například od závodů aut je takřka nadlidský výkon.
BATERIE A JEJÍ VÝDRŽ:
Baterie je asi neslabším článkem telefonu a i když je její kapacita 1500mAh nezbude vám nic jiného než ji každý den nabíjet. Doba nabíjení na max. kapacitu je asi 3.5 hod.

OBSAH BALENÍ:
 • Mobilní telefon Samsung I9023 Google Nexus S
 • Baterie, Li-Ion 1500 mAh
 • Nabíječka (zdroj)
 • Datový kabel
 • Stereo headset (3.5 mm jack)
 • Uživatelský manuál

PLUSY A MÍNUSY:

PLUS:
 • Android OS 2.3, Vinikající displej, Flash Player 10.1, Široká podpora audio/video formátů, interní paměť 16 GB, Množství dostupných FREE i placených aplikací/her na Android Marketu
MÍNUS:
 • Rozměry + hmotnost (na nošení na krku to není), Slabá výdrž baterie, Cena

ZÁVĚR:
Samsung i9023 GOOGLE Nexus S je smartphone vhodný pro práci I zábavu, pokročilé I méně pokročilé uživatele. Je to taková prima hračička. Brzdou masovějšího rozšíření bude především cena, pokud se však pro něj rozhodnete mohu ho s klidným svědomím jen doporučit.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama