Červenec 2011

VODAFONE 858 SMART - VELKÁ RECENZE

30. července 2011 v 20:27 | Jan Cicálek |  VODAFONE

VODAFONE 858 SMART - VELKÁ RECENZE


Za zapůjčení přístroje děkuji Vodafone CZ
ÚVOD:

Dalo by se říci, že Vodafone 858 Smart je nástupcem modelu 845, avšak o něco chytřejším. Na tento model, který pro Vodafone vyrobila firma Huawei jsem byl vzhledem k ceně 2577Kč hodně zvědavý, takže jsem opět požádal o zapůjčení Vodafone CZ. Bylo mi vyhověno a telefon zapůjčený na celý měsíc. Takovou velkorysost jsem opravdu nečekal. Díky. V době psaní této recenze již žiji s Vodafone 858 skoro 14dní. Samozřejmě nic není dokonalé a telefon má jak klady tak zápory. Avšak těch kladů je mnohem více.
POPIS TELEFONU:

Vodafone 858 Smart je smartphone klasické konstrukce s dotykovým ovládáním. Celou přední stranu přístroje zabírá displej v jehož spodní části najdete tlačítka pro přístup k nejvíce používaným aplikacím a ještě pod nimi 3 softwarová tlačítka pro hovor, menu a přístup k síti. Těsně pod displejem se nachází další 4 softwarová tlačítka - domů, menu (zjednodušené menu, tapeta, nastavení, přidat - např. zástupce, widgety, složky), krok zpět a hledat. Na zadní straně je čočka fotoaparátu (fotoaparát nemá blesk) a reproduktor. Do zadního krytu je vybroušeno logo Vodafone. Na pravé straně je tlačítko pro ovládání hlasitosti a rychlý přístup k fotoaparátu. Ve spodní části se nachází zdířka pro microUSB konektor. Nahoře tlačítko pro zapnutí/vypnutí telefonu plus audio jack 3.5 mm. Slot pro paměťovou kartu se nachází pod baterií.

TECHNICKÁ DATA VE ZKRATCE:

Pracuje na frekvencích 850 / 900 / 1800 / 1900 / 2100 MHz a pro připojení k internetu můžete použít GPRS, EDGE, 3G nebo WiFi. Pohyb po webu je celkem pěkný kvapík, tedy pokud nepřekročíte stažená data a operátor vám nesníží rychlost. Pak už je to jen jedno velké trápení. Z toho důvodu používám převážně WiFi sítě. Rozměry telefonu jsou 104 x 57 x 12.5 mm a hmotnost je na smartphone příjemných 100 gramů. Rozlišení displeje je 240 x 320 Px a zvládá 262 tisíc barev. Jedná se 2.8 palcový kapacitní TFT displej, který se jeví jako nepříliš citlivý a i když se jedná o kapacitní displej je potřeba občas "zatlačit". Nepodporuje metodu multi-touch. Interní paměť Vodafone 858 Smart je 136 MB a rozšířit ji můžete paměťovými kartami typu microSDHC do maximální kapacity 32 GB (Paměťová karta 2 GB je součástí balení). Slot pro paměťovou kartu je ukrytý pod baterií. Samozřejmostí je integrovaná GPS a bezchybná spolupráce s GOOGLE aplikacemi. Takže se dá říci, že emailová schránka na Gmailu je nezbytná pro maximální využití u potenciálu telefonu. Smartphone je poháněn operačním systémem Android OS 2.2 Froyo.

OVLÁDÁNÍ:

Android OS v kterékoli verzi je pohodový operační systém. Na pohotovostní plochy si můžete umístit Widgety pro rychlejší přístup k preferovanému obsahu. Např. Facebook, indikátor stavu baterie, počasí, zpravodajství.... Praktické je též hlavní menu, kde jsou všechny aplikace obsažené v telefonu pěkně abecedně poskládány. Abecedu zná každý, takže v menu telefonu rozhodně nezabloudíte. Jak jsem již nastínil trošičku problém budete mít s tím, že telefon občas nebude "stíhat" (pomalejší prokreslování, odezva displeje). Nevím čím je to zapříčiněno, nechci tom moc polemizovat, ale možná je Android OS 2.2 na použitý hardware příliš velké sousto.
Jeden malý tip, pokud se vám bude zdát telefon příliš pomalý VYPNĚTE HO A POTÉ ZAPNĚTE a vše bude zase OK.

VOLÁNÍ A ZPRÁVY:

VOLÁNÍ: Hlas při volání je čistý bez jakékoli zpětné vazby. To stejné platí i při příjmu hovoru, kdy je volající zřetelně slyšet. Pokud si z marketu nainstalujete Skype a máte na něm zakoupený kredit můžete z něj v pohodě volat na pevné i mobilní sítě. Při odchozím hovoru dostanete na výběr zda číselná kalávesnice nebo Skype. Kvalita hovoru je i přes Skype celkem dobrá.

ZPRÁVY: SMSky se na kapacitním TFT displeji píší pohodlně, jelikož softwarová tlačítka jsou dostatečně velká, takže překlepů nastřádáte jen minimálně, avšak přístroj občas nestíhá takže na něj budete muset sem tam počkat. Toto platí pro psaní na ležato, kdy máte k dispozici regulérní QWERTY klávesnici. Prediktivní slovník použitý v telefonu je více než dobrý a má slušnou zásobu, takže pokud jste zvyklí používat českou T9 hurá do toho. SMSky můžete ukládat až do kapacity 136 MB, to je kapacita interní paměti.

KOMUNIKACE:

Pro připojení k internetu můžete použít GPRS, EDGE, 3G či WiFi. V případě dostupnosti sítě 3G je to celkem slušný kvapík, ale samozřejmě to něco stojí. Nejvíce však využívám připojení k WiFi sítím. Což je otázkou jednoho kliku. Při výměně souborů prostřednictvím bluetooth jsem neměl žádné problémy a přenos souborů mezi telefony i PC byl celkem svižný. Díky podpoře USB Mass storage se po připojení k PC zobrazí 2 jednotky - Mobile Partner (telefon) a další disk (paměťová karta). S posíláním obsahu do/z telefonu přes kabel nejsou žádné problémy. Pro synchronizaci kontaktů jsem použil aplikaci "Kontakty v Parku" (najdete ji v Marketu nebo na vodafone.cz). Pracuje spolehlivě a navíc synchronizuje vaše kontakty z více účtů a Facebooku. Použijte synchronizaci pro Vodafone 845, protože 858 Smart ve vodafoneparku ještě není k dispozici. Šikovná aplikace, za kterou si Vodafone zaslouží jedničku.

ZÁBAVA:
 • FOTOAPARÁT - 2 MPx bez blesku. Pro přiblížení můžete použít digitální zoom, maximálně 2.8x. Fotky jsou při běžném osvětlení celkem dobré, i když občas si fotoaparát "zablbne" a fotka je i při příznivém osvětlení nekoukatelná (málo ostrá).
 • MP3/MP4 PŘEHRÁVAČ
 • MP4 přehrávač přehrává videa ve formátu 3GP, WMV a MP4. Pro přehrávání AVI formátu si budete muset nainstalovat "nějaký" přehrávač z Marketu. Ve formátu 3GP také videa nahrává . Jejich maximální rozlišení je 352 x 288 Px.
 • MP3 přehrávač je kvalitativně dobrý, avšak pro lepší zážitek z poslouchané hudby a více personalizace doporučuji si nainstalovat Winamp. Na pravé straně telefonu najdete kolébkové tlačítko pro ovládání hlasitosti. Vodafone 858 Smart podporuje formáty jsou MP3, WMA, eAAC+.... S telefonem jsou dodávána celkem kvalitní sluchátka, na "šňůrce" kabelu najdete tlačítko pro přerušení přehrávání. Kdyby vám však z nějakého důvodu sluchátka nevyhovovala (nedostačovala), tak to není žádný problém. Sluchátka jsou zakončena audio jackem 3.5mm.
 • STEREO FM RÁDIO - Jednoduché, ale prakticky vyvedené rádio. Hraje pouze s připojenými sluchátky, které jsou součástí balení. Máte možnost ručního nebo automatického ladění. Paměť pro radiostanice čítá přesně 40 pozic.
 • JAVA - Telefon podporuje technologii JAVA prostřednictvím emulátoru. Abych se přiznal JAVA aplikace/hry jsem vůbec do telefonu nezkoušel instalovat. Vše potřebné jsem našel na Marketu, takže jsem neměl potřebu.
 • HRY A APLIKACE - Máte takřka neomezené možnosti a na Marketu je spousta Free i placených aplikcí/her. Namátkou jen těch několik co jsem vyzkoušel. Např. Hry - Angry Birds ve třech verzích, Bubble Freze, Shot Bubble, Postal Babes, Touch Bowling, Tux Rider, aplikace - Twitter, Skype, QuickPic, Kontakty v Parku, Antivirus od AVG, Dolphin Browser, Opera Mini......

BEZPEČNOST:

Nikdy nezapomínejte na bezpečnost a to ani v případě mobilních telefonů s operačním systémem. V marketu jich najdete až až, ale ne všechny jsou dobré. Kvalitní je např. Antivirus od AVG. Plně dostačující je free verze. Vůbec nepoznáte, že AVGéčko stále pracuje na pozadí.

UŽITEČNÉ FUNKCE:
 • Spousta navigačních aplikací - Navigace: Nepoužívejte hlasový modul "Vyslovit cíl", tento je pouze v anglické verzi. Takže Mikulov mi byl vyhodnocen jako nick wolf, Praha jako baja . Dále to jsou Mapy, Místa, Latitude,RoadSync.
 • Organizační a kancelářské funkce - Prohlížeč dokumentů - DOC, Excel, Presentace, PDF, Kalendář(týden začíná pondělím), Poznámky, opakovaný budík. POZOR mezi ikonami budík nenajdete, je "uschovaný" pod ikonou Hodiny.
 • GOOGLE aplikace - Google mapy, Gmail, Youtube
 • Ostatní - SNS (Facebook, Twitter)

BATERIE A JEJÍ VÝDRŽ:

Baterie Li-Ion, 1200 mAh se nabíjí přibližně 2.5hod. Průměrná výdrž při nepřetržitém připojení k internetu prostřednictvím WiFi je asi 2.5dne. Při běžném užívání to byly skoro 4dny.

OBSAH BALENÍ:
 • Mobilní telefon Vodafone 858 Smart
 • Baterie - Li-Ion 1200 mAh
 • Nabíječka
 • Datový kabel
 • Stereo headset
 • Paměťová karta microSD o kapacitě 2GB
 • Uživatelský manuál

PLUSY A MÍNUSY:

PLUS:
 • Cena, Design, Audio Jack 3.5 mm, Android OS 2.2 Froyo, GPS, Dobrá výdrž baterie
MÍNUS:
 • Občasné zamrzání telefonu, Nižší rozlišení displeje

ZÁVĚR:
Vodafone 858 Smart je chytrý telefon primárně určený pro méně či středně náročné uživatele (soužití s ním si dokáži představit i já). Za cenu 2577Kč dostanete telefon, který nabízí nekonečné možnosti personalizace, takže nehrozí, že by vás za chvíli omrzel. Nezapírám, že má i zápory nebo lépe řečeno nedostatky. Pokud však sečtu všechny plusy a mínusy, tak plusy mobilního telefonu Vodafone 858 Smart (Huawei U8160) vyhrávají na celé čáře.

LINKY VZTAHUJÍCÍ SE K TESTU TELEFONU:

Vodafone 858 Smart - Moje obrázky
Vodafone 858 Smart

Obrázky + krátké video pořízené mobilním telefonem Vodafone 858 Smart
Obrázky pořízené telefonem Vodafone 858 Smart

SONY ERICSSON XPERIA ARC & SONY ERICSSON XPERIA NEO

27. července 2011 v 10:59 | Jan Cicálek |  SONY ERICSSON

SONY ERICSSON XPERIA ARC & SONY ERICSSON XPERIA NEO

Sony Ericsson uvedl na trh "několik" nových modelů z řady Xperia. Postupně se jimi budu malinko zabývat. Mezi prvními, kterým jsem věnoval pár řádků jsou Sony Ericsson Xperia Arc & Sony Ericsson Xperia Neo. V technických specifikacích nehledejte žádné velké rozdíly. Funkčně jsou si oba modely až na pár drobností podobné jako vejce vejci. To stejné platí i o použitém hardware. Dá se říci, že se jedná o totéž akorát v jiném kabátku.

Technická specifikace telefonu

SONY ERICSSON XPERIA ARCSONY ERICSSON XPERIA NEO

alias Sony Ericsson Anzu, Sony Ericsson X12alias Sony Ericsson Xperia Kyno, Sony Ericsson XPERIA Halon (Hallon)
TECHNICKÉ PARAMETRY

FrekvenceGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHzGSM 850 / 900 / 1800 / 1900MHz

HSDPA 900 / 2100 - LT15iHSDPA 900 / 2100 MHz

HSDPA 850 / 1900 / 2100 / 800 - LT15aHSDPA 850 / 1900 / 2100 MHz
Rozměry125 x 63 x 8.7 mm116 x 57 x 13 mm
Hmotnost117 g126 g
KonstrukceKlasickáKlasická
Operační systémAndroid OS, v2.3 (Gingerbread)Android OS, v2.3 (Gingerbread)
CPU1GHz Scorpion processor, Adreno 205 GPU, Qualcomm MSM8255 Snapdragon1GHz Scorpion processor, Adreno 205 GPU, Qualcomm MSM8255 Snapdragon
ROM, RAM320 MB, 512 MB RAM320 MB, 512 MB RAM
Typ displejeLED-backlit LCD, kapacitní, dotykový, 4.2", multi-touchLED-backlit LCD, kapacitní, dotykový, 3.7", multi-touch
Počet barev16 mil.16 mil.
Rozlišení displeje480 x 854 Px480 x 854 Px
Vnější displej**********
Telefonní seznamNelimitovanýNelimitovaný
Paměť na SMS/MMSNelimitovanáNelimitovaná
BaterieLi-Po, 1500 mAhLi-Po, 1500 mAh
Pohotovostní režimAž 430 hod. (2G) / Až 400 hod. (3G)Až 430 hod. (2G) / Až 400 hod. (3G)
Doba hovoruAž 7 hod. (2G) / Až 7 hod. (3G)Až 6 hod. 55 min (2G) / Až 7 hod. (3G)
Přehrávání hudbyAž 31 hod.Až 31 hod.UŽITEČNÉ FUNKCE

Paměťová kartamicroSDHC, max. 32 GB (8GB součást balení)microSDHC, max. 32 GB (8GB součást balení)
Interní paměť320 MB320 MB
GPRSAno, 86 kbpsAno
HSCSDNeNe
EDGEAno, 237 kbpsAno
3GHSDPA, 7.2 Mbps; HSUPA, 5.8 MbpsHSDPA, 7.2 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA, Wi-Fi hotspotWi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA, Wi-Fi hotspot
Integrovaná GPSAno, s podporou A-GPSAno, s podporou A-GPS
HW modemAnoAno
BluetoothAno, v2.1 s A2DPAno, v2.1 s A2DP
InfraportNeNe
USBAno, microUSB v2.0Ano, microUSB v2.0
E-mailový klientAnoAno
ProhlížečHTMLHTML
T9AnoAno
Hlasité handsfreeAnoAno
Kalkulačka, BudíkAno, AnoAno, Ano
Kalendář, OrganizérAno, AnoAno, Ano
GOOGLEGoogle Maps, Gtalk, Gmail, Youtube, Search.....Google Maps, Gtalk, Gmail, Youtube, Search.....
DalšíDigitální kompas, Prohlížeč dokumentů, SNS, Adobe Flash 10.2, NeoReader, TrackID, HDMI port...Digitální kompas, Prohlížeč dokumentů, SNS, Adobe Flash 10.1, TrackID, HDMI port...ZÁBAVA

Fotoaparát8 MPx, 3264x2448 Px, autofocus, LED flash8 MPx, 3264x2448 Px, autofocus, LED flash,
Video snímání/přehráváníAno, Ano , 720p@30fps, formáty MP4, H.263, H.264, WMV, 3GPAno, Ano , 720p@30fps, formáty MP4, H.263, H.264, WMV, 3GP
JavaAno, via Java MIDP emulatorAno, via Java MIDP emulator
HryAno - stažitelné s Android MarketuAno - stažitelné s Android Marketu
MP3 přehrávačAno, formáty MP3, eAAC+, WAV, WMAAno, formáty MP3, eAAC+, WAV, WMA
Konektor na 3.5mm jackAnoAno
FM RadioAno, Stereo FM s RDSAno, Stereo FM s RDS
VyzváněníVibrační, MP3, WAVVibrační, MP3, WAV
PřizpůsobeníAnoAno
SMS,MMS, IMAno, Ano, AnoAno, Ano, AnoOSTATNÍ

V prodejiAnoAno
Cena9 399 - 13 900 Kč, Zdroj: www.heureka.cz7 790 - 10 545 Kč, Zdroj: www.heureka.czT-MOBILE MOVE - 1st INFO

22. července 2011 v 15:17 | Jan Cicálek |  Ostatní MT
T-MOBILE MOVET-Mobile move (vlastně Alcatel) je dalším "nízkonákladovým" smartphonem, který do svého portfólia zařadil jeden z našich operátorů. Který asi? Za 3099Kč (nedotovaná cena) dostanete smartphone s operačním systémem Android OS 2.2 Froyo, který nabízí nekonečné možnosti personalizace. Jak tento potenciál využijete je jen a jen na vás. Samozřejmostí je dokonalá symbióza s Google aplikacemi - mapy, Gtalk, Gmail.... T-Mobile move se tak stává dalším hráčem na poli chytrých telefonů, který je vhodný především pro méně či středně náročné uživatele, kteří požadují od svého mobilu za "rozumný peníz" ty nejmodernější technologie.


TECHNICKÁ SPECIFIKACE

ROZMĚRY, HMOTNOST, KONSTRUKCE
Výška - 110 mm
Šířka - 57,4 mm
Hloubka - 12,4 mm
Hmotnost s baterií - 123 g

VÝDRŽ, HARDWARE
Konektor pro externí anténu - Ne
Baterie - typ - Li-ion
Pásmo GSM (MHz) - GSM900, GSM1800, GSM850, GSM1900
GPS - Ano
SAR (W/kg) - 1,3 W/kg
Pásmo UMTS (MHz) - UMTS2100, UMTS900
Operační systém - Android (Google) 2.2
Čeština - Ano
Přepnutí z ČJ do AJ a obráceně - Ano

DISPLEJ
Doba hovoru - 360 min
Displej - vnější - aktivní
Displej (vnější) - počet barev 262144
Displej - uhlopříčka (palce/mm) - 2,8''/71 mm

TELEFONOVÁNÍ, PAMĚŤ, ADRESÁŘ
Paměť -interní - 150
Paměťová karta -typ - MicroSDHC
Paměťová karta (kapacita v balení) - 2GB
Paměťová karta (max.podporovaná kapacita) - 32GB
Paměť - přijaté hovory - >20
MP3 jako vyzvánění - Ano
Paměť- volaná čísla - >20
Paměť - zmeškané hovory - >20
Paměť - telefonní čísla - Ne
Kontakty - SIM a telefon najednou - Ne
Kontakty - vícepoložkový seznam - Ne
Kontakty - vyhledávání v adresáři - Postupným psaním
Pevná volba - Ano
Rychlé vytáčení - Ano
Hlasitý odposlech -Ano
Hlasové vytáčení - Ne
Vypnutí mikrofonu - Ano
Identifikace volajicího - Ano
Hovor - blokování - Ano
Hovor - čekání - Ano
Hovor - konferenční - Ano
Hovor - přesměrování - Ano
Hovor - přidržení - Ano
Minutové pípání - Ne

VYZVÁNĚNÍ
Odlišení volajících zvoněním - Ne
Polyfonní vyzvánění - Ano
Profily - Ano
Vibrační vyzvánění - Ano
Vlastní zvuk pro SMS - Ano

SMS, MMS, E-MAIL
SMS - Ano
SMS - dlouhé - Ano
SMS - potvrzení o doručení - Ano
Paměť SMS v telefonu - sdílená
Prediktivní vkládání textu T9 - Ano
MMS - max.velikost odeslané (kB) - 300
MMS - max.velikost přijaté (kB) - 300
MMS kurýr - AMR kódování - Ano
Paměť MMS v telefonu - sdílená
E-mailový klient - Ano
E-mailový klient - práce s přílohami - Ano

ORGANIZACE ČASU
Budík - Ano
Budík - buzení při vypnutém telefonu - Ano
Budík - opakovaný každý den - Ano
Budík - opakovaný při tlumení - Ano
Hodiny - Ano
Datum - Ano
Kalendář - Ano
Kalkulačka - Ano
SyncML - vzdálená synchronizace - Ano
Synchronizace - MS Exchange - Ano
Synchronizace - email - Ano
Synchronizace - kontakty - Ano
Synchronizace - kalendář - Ano
T-Mobile - Záloha kontaktů - Ne
Upomínky - Ano
Minutka (Odpočítávání času) - Ne
Stopky - Ne
Převodník jednotek - Možno doinstalovat

FOTOAPARÁT
Fotoaparát - Ano
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) - 2
Stabilizátor obrazu - Ne
Zoom - Digitální
Autofocus - Ano
Formát ukládání snímku - JPG
Max. rozlišení snímku - 1600 x 1200
Video - nahrávání - Ano
Formát ukládání videa - 3GP
Maximální rozlišení videa - 800 x 480

ZÁBAVA
Hry - Ano
Hlasový záznamník - Ano

AUDIO
Rádio FM / s RDS - Rádio FM, Rádio s RDS
Audio formáty - přehrávání - MP3, AAC, AAC+, wav, WMA, amr
MP3 přehrávání při vypnuté telefonní části - Ne
Audio přehrávač - Ano
Sluchátkový konektor jack (mm) - 3,5mm

VIDEO, OBRÁZKY, SPRÁVCE SOUBORŮ
Formát videa - přehrávání - H.264, MPEG4, H.263
Video - maximální rozlišení pro přehrání - 800 x 480
Video Streaming - Ano
Formát obrázků - JPG, PNG, GIF

OVLÁDÁNÍ
Typ klávesnice - QWERTY
Klávesnice - Pouze softwarová

DATOVÉ FUNKCE
EDGE - Ano
WiFi - WiFi
Vestavěný internetový prohlížeč - Ano
GPRS - Ano
GPRS class - 12 (4+4)
3G UMTS FDD - Ano
HSDPA - 7,2
Připojitelnost - USB kabel - Ano
Připojitelnost - Bluetooth - Ano - 3.0 s A2DP

OSTATNÍ
SIM Toolkit - Ano
GSM Banking - Ano
OTA - E-mail - Ne

CENA
3099Kč - nedotovaná

Pozn.: Technická specifikace T-Mobile move, zdroj T-Mobile.

TZ_LG Optimus One dostává android 2.3 Gingerbread

21. července 2011 v 17:33 | Zdroj: LG |  Tiskové zprávy
TISKOVÁ ZPRÁVA

LG Optimus One dostává android 2.3 GingerbreadPRAHA, 20. 7. 2011 - Společnost LG Electronics CZ (LG), která je světovým lídrem a technologickým inovátorem v mobilních komunikacích, plní svůj slib a přináší nejnovější verzi operačního systému Android pro LG P500 Optimus One - jeden z nejpopulárnějších smartphonů na našem trhu. Aktualizace přinese delší výdrž baterie, rychlejší odezvu telefonu, komfortnější klávesnici a množství nových funkcí.

Co je nového:
 • delší výdrž na baterie
 • přehled běžících aplikací
 • rychlejší reakce telefonu
 • vylepšená klávesnice a práce s textem
 • nové multimediální funkce
Od začátku července 2011 je pro všechny majitele smartphonu LG P500 Optimus One k dispozici nejnovější verze operačního systému Google Android 2.3 Gingerbread. Nová verze systému bude k dispozici jak pro modely prodávané prostřednictvím operátorů, tak pro modely z volného prodeje.

"Nový operační systém přináší řadu nových funkcí a množství vylepšení, která LG Optimus One vrací mezi nejlepší smartphony na českém trhu," uvedl Martin Malý, tiskový mluvčí společnosti LG Electronics CZ.

"Nová verze prošla několikaměsíčním testováním na reálných telefonech u operátorů včetně open-marketu. Díky tomu můžeme nabídnout dokonale stabilní, odladěnou a bezpečnou verzi systému," sdělil Ondřej Oubrecht, technický manažer divize Mobilní komunikace společnosti LG Electronics CZ.

Uživatelé se mohou těšit na řadu nových funkcí a množství vylepšení. Nová verze systému přináší radikální vylepšení řízení spotřeby. Systém nyní mnohem efektivněji řídí všechny aplikace v systému, včetně těch, které běží na pozadí. Pokud některá aplikace na pozadí nepřiměřeně vyčerpává baterii, aniž by uživatel konkrétní aplikaci využíval, systém ji dokáže pozastavit a tím prodloužit výdrž baterie. Uživatelé se přímo z menu telefonu dozvědí, které komponenty či procesy nejvíce odebírají energii z baterie a okamžitě tak mohou odhalit největšího žrouta energie. S tím úzce souvisí také vylepšená správa aplikací běžících v telefonu. Přímo z hlavní plochy systému zobrazí uživatel běžící aplikace, uvidí, jak dlouho aplikace běží a kolik místa zabírá v operační paměti. Jedním kliknutím lze nepotřebnou aplikaci ukončit a tím uvolnit operační paměť, zrychlit reakce telefonu a prodloužit jeho výdrž. Nová verze systému také rychleji spouští nové aplikace a rychleji přepíná na ty, které běží v pozadí. Může za to zcela přepracovaný garbage collector. Pro uživatele to znamená rychlejší běh aplikací a znatelně rychlejší reakce telefonu. Že se nejedná jen o kosmetické změny, to potvrzují také aktualizace mnoha systémových knihoven, včetně samotného jádra systému (Kernel je ve verzi 2.6.35).

Změny se dotkly také multimédií. Aktualizovaná verze systému dostala zcela nový multimediální framework, který přináší podporu pro zbrusu nový multimediální formát od Googlu - VP8. Pro uživatele to znamená, že videa (i na internetu) budou přehrána maximálně plynule a s nižším zatížením CPU a tím také delší výdrží. Kdo používá telefon i jako MP3 přehrávač, ten jistě přivítá také nový grafický ekvalizér, díky kterému je možné individuálně nastavit zdůraznění výšek a hloubek při přehrávání hudby. Další změny již opravdu patří do kategorie "kosmetické". Bylo přepracováno uživatelské rozhraní tak, aby se uživatel rychleji dostal k některým položkám, nové notifikační lišty a nových ikon si všimnou jen největší detailisté.

Aktualizace se do telefonu nahraje automaticky - systém si v pravidelných intervalech kontroluje nové verze systému. Pokud budou chtít zákazníci provést aktualizaci ručně a okamžitě, zvolí v menu telefonu »aplikaci Oznámení o aktualizaci »Zkontrolovat nyní«. Veškerá nastavení telefonu zůstanou zachována, včetně kontaktů, kvůli aktualizaci tedy není třeba provádět žádnou zálohu telefonu. Při aktualizaci je doporučeno, aby baterie telefonu byla nabitá aspoň na 50 %. Během aktualizace není možné telefon používat.

T-MOBILE : ČERVENEC 2011

19. července 2011 v 17:43 | Zdroj: T-Mobile |  Tiskové zprávy

NOVINKY OD T-MOBILE

ČERVENEC 2011

Sony Ericsson Xperia Play
Vlítněte na internet s chytrým telefonem
Parádní chytrý telefon, Internet v mobilu a stahování bez zábran! Aplikace, hry, zábava. Užívejte si bez omezení. K hlasovému tarifu si pořiďte Internet v mobilu a sleva na chytrý telefon je Vaše. Třeba když za volání a Internet v mobilu Klasik utratíte 500 Kč měsíčně, Sony Ericsson Xperia Play bude Váš již za 6 499 Kč!
Nyní k objednávce chytrého telefonu s internetem ulítlý plyšák Angry Birds jako dárek.

Volat levně se v létě dá, dá, dá!

Kdo už má nebo si pořídí tarif Bav se nebo Bav se s Mých5, volá s kamarády, kteří také mají Bav se jen za padesátník za minutu včetně DPH. Více se dozvíte na www.t-mobile.cz.
Neváhejte! Akce platí od 1. 7. do 30. 9. 2011.
S nejvýhodnějšími tarify pro mladé do 27 let volám v létě jen za 0,50 Kč za minutu.

S mobilem do zahraničí se už bát nemusíte

S námi můžete klidně volat, psát zprávy domů a sdílet zážitky s kamarády třeba na Facebooku. Zůstaňte v kontaktu s blízkými. Výhodné volání a SMS platí napříč Evropou, zvýhodnění "Cestovatel" jsme rozšířili do dalších 20 zemí. A surfování na internetu? S novými datovými balíčky Travel & Surf předem víte, kolik zaplatíte.
Letos klidně volám a sdílím zážitky z dovolené na Facebooku.

Vykouzlili jsme pro Vás další výhody

Costa Coffee, Coffee&Co, UGO, Bjuicy, PUB, KFC, Dinopark, Cinema City, Fann parfumerieChceme si Vás hýčkat i nadále! Kouzelné úterky proto přinášejí nové výhody. Co si dát 2 kávy, mojita, nebo fresh koktejly za cenu jednoho? A co odpoledne v DinoParku ve dvou za cenu jednoho? V úterý máte u nás i SMS za půlku a dokonce Internet v mobilu na den zcela ZDARMA. Stačí poslat SMS a je to. Každé úterý si můžete užívat třeba všechny výhody najednou.
Plno nových výhod najdu na www.kouzelneuterky.cz.

T-Mobile Televize v červenci ještě výhodnější - v balíčku jen za 349 Kč

Ušetřete za televiziSe satelitní T-Mobile televizí si užijete více než 40 programů v češtině a stovky programů v cizích jazycích. Přijímač Vám dáme za 1 Kč a instalaci pouze za 499 Kč. Chcete televizi ještě výhodněji? Přidejte si k Vašemu hlasovému tarifu TV Standard a měsíčně za televizi zaplatíte jen 349 Kč. A nyní také můžete sledovat T-Mobile televizi na dvou televizích v domácnosti!
Chci si užívat 40 programů v češtině za 349 Kč.

Surfujte na 3G síti s netbookem za 1 Kč

Nyní za 1 KčAbyste si nejrychlejší 3G síť užili, jak se patří, máme pro Vás malý praktický netbook Lenovo za 1 Kč. Stačí s námi volat a datovat další dva roky a netbook za kačku je Váš. A ještě dostanete USB modem za 1 Kč.
Internet na cesty s netbookem za 1 Kč je pro mě na léto to pravé.

50 % kreditu navíc s předplaceným Internetem na cesty

Bonus za dobitíChcete si náš Internet na cesty jen vyzkoušet, nebo se prostě nechcete vázat a internet využijete jen občas? Pak je pro Vás ideální předplacený datový tarif Twist Internet na cesty na měsíc - nyní s letním bonusem za dobití! Dobijte alespoň 598 Kč a my Vám přidáme 299 Kč!
Chci nezávazně surfovat na chatě či v kavárně s bonusem 50 %.

Letní sleva 100 Kč za aktivaci inkasa

Sleva 100 KčNestarejte se v létě o platby! Zaveďte si inkaso v době od 1. 7. do 30. 9. a po prvním úspěšném inkasu Vám jako letní odměnu za věrnost dáme slevu 100 Kč (83,33 Kč bez DPH) do následujícího Vyúčtování.
Užiji si bezstarostné léto a díky inkasu ušetřím 100 Kč.
eShop tipy
Výprodeje telefonů v eShopu pokračují
Sony Ericsson Xperia PlayNa automatickou slevu 30 % při aktivaci či prodloužení tarifu a slevu 10 % na všechny Twist sady jste v našem
eShopu zvyklí. My nabízíme další výhody. Třeba telefony za nejnižší výprodejové ceny: Právě teď ve výprodeji Nokia 5230 již za 1 Kč!
Prodlužte smlouvu s 30% slevou!
Prodloužení smlouvy v eShopu je stále nejvýhodnější. V eShopu platí 30% sleva na všechny tarify, a to i při prodloužení smlouvy. Klikněte a ušetřete čas i 30 % z Vašeho měsíčního paušálu!
Vstup do eShopu

Telefon pro Vás
Super levný Android: T-Mobile move
T-mobile moveZbrusu nový T-Mobile move vás ohromí! Neuvěřitelně nízká cena, operační systém Android 2.2, předinstalované
aplikace, 2 Mpx fotoaparát a součástí balení také 2GB karta microSD. S Internetem v mobilu Klasik jen za 1 Kč!
Telefony, příslušenství

TZ O2 : Telefónica chrání své zákazníky v zahraničí

18. července 2011 v 18:45 | Zdroj : O2 |  Tiskové zprávy

Telefónica chrání své zákazníky v zahraničí

18.7.2011

Společnost Telefónica Czech Republic chrání své zákazníky před nechtěným stahováním dat v zahraničí a od 18. 7. jim nabízí novou službu. Zamezit automatickému připojování k internetu lze teď snadno pomocí SMS, a to jak z domova před odjezdem, tak při samotném pobytu v cizině. Služba je určena pro rezidentní i firemní zákazníky.

"Mnoho našich zákazníků používá stále populárnější chytré telefony. Ty celkem běžně datové přenosy provádějí automaticky. Ne všichni uživatelé ale vědí, jak svůj přístroj v zahraničí nastavit tak, aby je po návratu nepřekvapilo vysoké vyúčtování. Připravili jsme pro ně proto jednoduchý způsob, jak se před nechtěnými výdaji za datové přenosy chránit," říká Jiří Dvorjančanský, marketingový ředitel společnosti Telefónica Czech Republic. "Pokud chtějí zákazníci připojení k internetu v cizině aktivně pravidelně využívat, doporučujeme jim pořídit si jeden z roamingových datových balíčků, které jsou určené buď pro celý svět nebo speciálně pro země EU. Právě pro návštěvníky zemí EU platí až do konce září výhodná nabídka balíčku EURODATA 250 MB za 480 Kč. Přenos 1 MB je s ním stojí jen 1,92 Kč," dodává.

Ochrana před připojováním k internetu v zahraničí nepovolí zákazníkům brouzdat na internetu a chrání je i před samovolným přenosem dat, tzn. aplikacemi, které připojení k internetu využívají automaticky. O službě a způsobu, jak ji využít, se zákazník dozví prostřednictvím SMS, která mu přijde, jakmile se jeho telefon v zahraničí poprvé připojí k internetu. Zamezení připojení se aktivuje odesláním SMS ve tvaru BPR na číslo 999111. Deaktivaci lze provést stejným způsobem se zprávou ve tvaru DBPR. Zákazník obdrží obratem potvrzující SMS. Zaslání aktivační i deaktivační SMS v ČR je zdarma, v zahraničí je účtována cena dle platného roamingového ceníku.

Více informací o datovém roamingu najdete zde.

MOTOROLA XPRT alias MOTOROLA XPRT MB612

18. července 2011 v 17:38 | Jan Cicálek |  MOTOROLA

MOTOROLA XPRT

PLUSY: Android OS 2.2 Froyo, Dobrý HW, TFT displej podporující Multi-touch + QWERTY klávesnice, Široké možnosti personalizace, 5MPx fotoaparát

MÍNUSY: Vyšší hmotnost, Horší "dosažitelnost" v našich končinách (zatím se ještě neprodává)


Technická specifikace telefonu


MOTOROLA XPRTalias Motorola XPRT MB612


TECHNICKÉ PARAMETRY
FrekvenceCDMA 800 / 1900 Mhz, GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 Mhz

CDMA2000 1xEV-DO, HSDPA 850 / 1900 / 2100 Mhz
Rozměry120.4 x 60.9 x 13 mm
Hmotnost145 g
KonstrukceKlasická
Operační systémAndroid OS 2.2 Froyo
CPU1 GHz ARM Cortex-A8 processor, PowerVR SGX530 GPU, TI OMAP3620-1000 chipset
RAM512 MB
Typ displejeTFT kapacitní, dotykový, 3.1", podpora Milti-touch, Akcelerometr sensor pro UI auto-otáčení, Regulerní QWERTY klávesnice
Počet barev16mil.
Rozlišení displeje320 x 480 Px
Vnější displejX-x
Telefonní seznamDle volné paměti telefonu
Paměť na SMS/MMSDle volné paměti telefonu
BaterieLi-Ion, 1860 mAh
Pohotovostní režimAž 380 hod.
Doba hovoruAž 9 hod.


UŽITEČNÉ FUNKCE
Paměťová kartamicroSD(HC) max. 32 GB
Interní paměť2 GB
GPRSTřída 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 sloty), 32 - 48 kbps
HSCSDne
EDGETřída 12
3GRev. A, up to 3.1 Mbps / HSDPA, 10.2 Mbps; HSUPA, 1.8 Mbps
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA, Wi-Fi hotspot
Integrovaná GPSAno, s podporou A-GPS
HW modemAno
BluetoothAno, v2.1 s A2DP
Infraportne
USBAno, microUSB v2.0
E-mailový klient, IMAno, Ano
ProhlížečHTML
T9Ano
Hlasité handsfreeAno
Kalkulačka, BudíkAno, Ano
Kalendář, Konvertor měnAno, Ano
Kancelářské aplikaceQuickoffice document editor
GOOGLEGoogle Search, Maps, Gmail, YouTube, Google Talk
OSTATNÍDigitální kompas, Hlasový záznamník/vytáčení, Obrázkový prohlížeč/editor
ZÁBAVA
Fotoaparát5 MPx, 2592х1944 Px, autofocus, LED
Video snímání/přehráváníAno, Ano - formáty 3GP/MP4/WMV/H.263/H.264
JavaAno, via JAVA MIDP emulátor
HryAno, stažitelné z Android Marketu
MP3 přehrávačAno - formáty MP3/WAV/WMA/AAC+
Konektor na 3.5mm jack, reproduktorAno, Ano
FM RadioAno, Stereo FM s RDS
VyzváněníPolyfonní, MP3, WAV
PřizpůsobeníAno
SMS,MMSAno, Ano


OSTATNÍ
V prodejiNe, měl být na trhu od 06/2011
Cena???

VODAFONE 858 SMART - PRVNÍ INFO

14. července 2011 v 23:17 | Jan Cicálek |  VODAFONE

VODAFONE 858 SMART - První info

Vodafone 858 je dalším "brandovaným" telefonem, který má v nabídce náš operátor Vodafone za příjemných 2577Kč (nedotovaná cena). Jedná se o smartphone, který je "poháněn" operačním systémem Android 2.2 Froyo. Takže všichni uživatelé mohou očekávat perfektní spolupráci na ose TELEFON - SLUŽBY GOOGLE plus nekonečné možnosti rozšíření již tak dost širokého portfólia funkcí via Android Market. Sám ho již netrpělivě očekávám, abych se mu mohl kouknout na zoubek. Jedná se samozřejmě pouze o zápůjčku českého Vodafone, za což mu dík. Zatím berte za vděk vcelku úplnou specifikací telefonu.

VODAFONE 858 SMART


TECHNICKÉ PARAMETRY


Barevné provedeníČerná
DisplejTFT, kapacitní, 262144 barev, 2.8"
Druhý displejNe
Hmotnost100 g
Operační systémAndroid 2.2 Froyo
CPU528 MHz ARM 11 processor, Adreno 200 GPU, Qualcomm MSM7225 chipset
GSM, UMTS frekvence850/900/1800/1900, UMTS: 2100
Rozměry104 x 57 x 12.5 mm
TypDotykový
Baterie1200 mAh/Li-Ion
Délka hovoru270 min.
Pohotovostní režim320 hod.
Rozlišení displeje240 x 320 Px
Poslední odchozí hovory - kapacita pamětiaž 136 MB
Odesílání/přijímání SMSAno
SIM kartaPlug in (small -malá)


ZÁBAVNÉ FUNKCE


FM rádioAno, stereo FM s RDS
Fotoaparát (rozlišení)2 MPx, 1600 x 1200 Px
VideoAno, formáty MP4, 3GP, H.263, H.264
HryAno
JavaAno, via Java MIDP emulator
Výměnné krytyAno
MP3 přehrávačAno, formáty MP3, WMA, eAAC+
Konektor na sluchátka 3.5 mmAno
OstatníProhlížeč/editor obrázků, Vodafone Music, Digitální kompas


UŽITEČNÉ FUNKCE


Data a Internet
3GAno, HSDPA, 3.6 Mbps
Business e-mail plusNe
BluetoothAno, v2.1 s A2DP
GPRS / EDGETřída 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps / Třída 10, 236.8 kbps
GPSAno
HSDPAAno, 3.6 Mbps
HSUPANe
InfraportNe
Internetový prohlížečAno, HTML
E-mailový klientAno
Podpora SIM toolkituAno
Vodafone live!Ano
WAP/Připojení k WAPuAno
GPSAno, s podporou A-GPS
Wi-FiAno, Wi-Fi 802.11 b/g, Wi-Fi hotspot
USBAno, microUSB v2.0
Kancelářské funkce
BudíkAno, opakovaný budík s možností personalizace
Kalendář, OrganizérAno, Ano
DiktafonAno
KalkulačkaAno
Převaděč měnAno
Poznámky, Hlasové poznámkyAno, Ano - hlasové poznámky, příkazy
GOOGLEGoogle Search, Google Maps, Gtalk, Gmail
Paměť
Interní paměť136 MB
Telefonní seznam SIM/ vnitřníaž 136 MB
Paměť / příchozí / odchozí / zmeškané hovoryaž 136 MB
Paměť na SMSaž 136 MB
Paměťová karta (typ, paměť)MicroSD(HC), max. 32 GB (microSD 2 GB je součástí balení)
Zprávy
Dlouhé SMSAno
MMS (max. velikost)Ano
Výpisy doručených zprávAno
T9Ano (Swype)
Volání
Čekání hovoru / holdAno
Přesměrování hovorů / transferAno
Vestavěný reproduktorAno
Konferenční hovorAno
VideohovorNe
Hlasové vytáčeníNe
VibraceAno
MP3Ano
Polyfonní melodie/tónyAno, 64hlasé


OBSAH BALENÍ


Mobilní telefon, manuál, nabíječka, datový kabel, sluchátka, paměťová karta - 2 GB, baterie


CENA


2 577,00 KčNedotovaný u Vodafone.czFAKTA O MÉ SPOLUPRÁCI S MIVVY A.S.

13. července 2011 v 22:52 | Jan Cicálek |  MIVVY

Sociální sítě, kuličkové pero a odkazy starého Říma aneb MÁ PRÁCE PRO MIVVY A.S.

Dlouho jsem přemýšlel, jestli má cenu vůbec něco psát, ale nakonec jsem se rozhodl, že tento článek napíši. Abych se oprostil od veškerých emocí, dal jsem si opravdu na čas a pustil se do psaní až po půl roce. Začněme tedy hezky po pořádku.

Mobilní telefony mě lákaly už od začátku jejich existence a že jsem jich opravdu vyzkoušel. Nicméně jsem potřeboval stálé "zdroje", které by byly ochotny mi je za tímto účelem zapůjčit a věřte, že dosáhnout důvěry těchto firem není zase až taková brnkačka. Teď už jsem za vodou a dá se říci, že je mi mobilní telefony ochoten půjčit kdokoli. Avšak mivvy a.s. byla první, za což jí děkuji. Toto je však jediné, či spíše poslední pozitivum. Mimo toho, že jsem dal do pořádku oficiální fórum, takřka grátis měla tato "(ne)práce" své kouzlo a dělal jsem ji rád.

Někdy v létě 2009 jsem navštívil zastoupení mivvy a.s. v Praze a dohodl se panem Jurou (tehdejší šéf v Praze) nad šálkem kávy na tom, že dám oficiální fórum do pořádku bez nároku na honorář a nijak mi to nevadilo. Žádná smlouva = žádné závazky. Musím uznat, že to byla makačka, protože takový bordel (za ten výraz se omlouvám) jsem na žádném fóru, kterému se alespoň zčásti někdo věnuje ještě nezaznamenal. Nicméně se mi to asi po 3měsících podařilo a fórum bylo zase jako ze škatulky a byl jsem na to hrdý. Posléze mi ho jen stačilo průběžně sledovat a odpovídat na dotazy uživatelů, což už byla běžná rutina. Pokud jsem potřeboval nějaké "nadstandardní" informace prostě jsem si o ně napsal Mirkovi Jurovi, panu Orságovi nebo Libušce Petržílkové (s tou byla obzvláště dobrá spolupráce). Takže jsem byl takřka vždy v obraze a pokud jsem potřeboval rychle, ale opravdu rychle zapůjčit nějaký mobil nebyl to pro Libušku žádný problém. Koncem roku 2010 se však všichni "moji blízcí" začínali z firmy nějak vytrácet. Nejdříve to byla tisková mluvčí Libuška Petržílková a po ní i Mirek Jura. V tomto období jsem měl asi skončit, ale neskončil jsem, což dodnes považuji za svou největší chybu!

Byl jsem osloven panem VR, jestli jsem ochotný se i nadále podílet na vedení fóra za blíže specifikovaných podmínek. Dostal jsem k 1.11.2010 smlouvu o spolupráci, podle které jsem měl nárok na "naturální" produkty firmy mivvy a.s. ve výši 5000Kč ročně + nějaké firemní benefity. Žádný ranec to tedy nebyl, ale říkal jsem si pořád lepší než nic. Nic z toho jsem však neobdržel a domnívám se, že to firma mivvy a.s. neměla nikdy v úmyslu! Život však šel dál a já se naplno věnoval fóru a nepřipouštěl si žádné komplikace, avšak k 1.2.2011 jsem dostal email, ve kterém se mnou k tomuto datu mivvy a.s. rozvazuje spolupráci. Bleskově mi byl zablokován účet na fóru (bez jakéhokoli dřívějšího upozornění) + možnost přispívat (diskutovat) na Facebooku mivvy, tak jak mohou všichni ostatní když daji "Like". Bylo to jako blesk z čistého nebe. Přiznávám se, napsal jsem několik kritických článečků, ve kterých jsem poukázal na duplicitu mobilních telefonů na našem trhu avšak s jiným logem (totožný telefon od dvou různých výrobců či spíše dovozců těchto telefonů z Číny) a měl jsem k tomuto tématu i diskuzi na Facebooku, viz. http://jdem.cz/qdsm4. Toto se však nelíbilo panu VR, který mě "nepřímo" (při)nutil, abych se zřekl veškerých nároků vůči firmě mivvy a.s. a gentlemansky se zřekl honoráře na který jsem měl ze smlouvy nárok. To jsem nakonec udělal, za těch pár stovek mi nějaké spory nestály, bylo mi z toho však upřímně smutno.

Pro mivvy a.s. jsem udělal spoustu dobré práce a v podstatě jsem značku mivvy propagoval všude, kde to jen bylo možné. To vše za honorář, o který se zasloužila především Libuška Petržílková. Tím honorářem byl mobilní telefon mivvy dual hero I + předplatné časopisů Mobility a Computer. Úsměvné že?

Jaké mi z toho plyne ponaučení do budoucna? Do žádné firmy pokud tam o mě doopravdy nestojí se nebudu cpát. Budu si hrát na svém písečku, tzn. půjčím si telefon otestuji ho, napíši férovou recenzi bez jakýchkoli závazků. Jako dovětek přikládám přepis emailové korespondence s panem VR, který mi k ní dal souhlas. Takže si alespoň můžete udělat obrázek o tom, jak to chodí den co den v tom malém mivvy království.

Sociální sítě, kuličkové pero a odkazy starého Říma aneb má práce pro mivvy a.s.

Komunikace Jan Cicálek "mobilní-komunikace" - Vít Roubal "mivvy a.s."

(Čti od konce)


Dobrý den,

Vůbec nechápu co tím sledujete, ale budiž pokud chcete abych se vzdal těch několika drobností za pár stovek rád to udělám, pod podmínkou, že můj "naturální" honorář věnujete např. nějakému dětskému domovu. Tam z něj bude mít alespoň někdo užitek a snad ho i potěší.

Naopak si myslím, že jsem byl vůči mivvy loajální až dost a propagace vaší značky jí též mnohé přinesla. Myslíte, že ne? Poškozování Vaší firmy není cílené (ani by mě to nenapadlo) a tudíž se nedá poškozováním nazvat, prostě se zajímám o telefony a hledám kuriozity a jiné zajímavosti i u jiných značek než mivvy. Jistě jste si všimnul, že můj profil na FB je uzamčený, takže do něj může nahlídnout jen těch několik desítek mých přátel, takže je to takový privat space, kam si snad může každý napsat svůj vlastní názor. Pokud by jste nebyl mezi přáteli, tak by jste na příspěvek vůbec nenarazil. Abych to však nějak zakončil, jsem taktéž pro zakopání válečné sekyry. Jestli Vám to tak vyhovuje je to OK.

S pozdravem.

Jan Cicálek

---------- Forwarded message ----------
From: "Vít Roubal, mivvy a.s." >
Date: Tue, 1 Mar 2011 07:33:37 +0100
Subject: RE: Sociální sítě, kuličkové pero a odkazy starého Říma
To: Jan Cicalek

Pane Cicálku,

dá se říci, že chápu. Nechápu však, proč jmenováním osob a zmiňováním evidentních nepravd poškozujete jejich jméno a dobré jméno firmy. Váš záměr informovat lidi o věcech, které Vás zajímají, je bohulibý. Nicméně důvod, proč jsme pověřili správou fora naše zaměstnance, souvisí právě s tím, co se dá nazvat corporate stream, účast, týmový přístup či chcete-li loajalita, jinými slovy to, čím pravděpodobně vůbec nedisponujete, jak jste dokázal nejen komunikací s paní Petržílkovou a což přiznáváte koneckonců i zde v emailu. Absence zmíněných atributů nelze vyvážit ani padesátiletou prací zdarma od rána do večera. Jsem tu od toho, abych hájil zájmy firmy a principy. Je mi to líto.
Avšak na základě výše uvedeného trvám na Vašem zvážení se výslovně, písemně a gentlemansky vzdát dalších nároků vůči naší společnosti.

Děkuji za pochopení a věřím, že se věci vyřeší smírně pro oboustrannou spokojenost.

Vít Roubal

From: Jan Cicalek
Sent: Monday, February 28, 2011 6:08 PM
To: Vít Roubal, mivvy a.s.
Subject: Re: Sociální sítě, kuličkové pero a odkazy starého Říma

Dobrý den,

Možná jsem trošičku přestřelil za to se omlouvám, ale Vaše jednání vůči mně nebylo také zrovna košer. Pro Mivvy jsem redigoval fórum téměř 2roky a musím suše konstatovat, že v době mého převzetí bylo fórum v velkém "nepořádku" a to jsem ho dal do pořádku téměř grátis. To je však vedlejší, nejvíce mě však naštvalo to, že jste mi bleskově zablokovali účet a nenechali mě se rozloučit s uživateli fóra. To, že jste se mnou ukončili spolupráci ze dne na den dokáži skousnout, práce i telefonů mám zatím dost.
Nebojte se, že si neuvědomuji, že téměř 90% zboží pochází z Číny, sám tam také nakupuji a nijak se to nesnažím zakrývat, však se není zač stydět nebo snad ano? K mivvy dual mini, kdyby jste se drželi verze jedna a neobjednali "special edition" pro Tesco k tomuto double by vůbec nedošlo.

S přáním hezkého dne.

Jan Cicálek

P.S.: Taktéž nevidím důvod, proč si Vás odmazávat z přátel. Konflikty (jiný názor na věc) tu byly, jsou a budou a jsou tu od toho, aby se řešily...


2011/2/28 Vít Roubal, mivvy a.s.

Vážený pane Cicálku,

dovoluji si Vám napsat takový můj postřeh. Nejsem novinář, takže mi promiňte občasnou diskrepanci.

Každá firma a každý obchod, stejně jako lidské konání směřující k cílům prosperity vyžaduje jistý odklon od všeobjímající a provokující touhy být nespoután a konat jak káže hlava. Pravda je interpretace faktů. Záleží na síle argumentačních schopností a momentálním rozpoložení auditoria, které má onu pravdu pojmout za svou. Jinými slovy, ať Vám neztěžuji uvažování, je mi s podivem, že ve svém zkušeném věku jste pravděpodobně nepochopil, že Čína je zdrojem úplně všeho. Včetně umělých vláken na Vaší šusťákovce, hraček, se kterými si hrají Vaše děti, kuličkového pera, kterého máte doma v nesčetném počtu, svíčky, kterou jste si zapálil o vánocích. Displej na lowcostových Nokiích je TENTÝŽ, který má model mivvy mini J Zjistěte si to a zkuste třeba o tom napsat pojednání, kdo od koho kradl a kopíroval. Kdo má víc pruhů, kdo paraf, kdo je barevnější a kdo krade a kdo je větší svině. Ano, tady jsem lehce ujel a chtěl dodat dramatičnost obsahu a tu svini a kradení vztahuji třeba na sebe. Nicméně o svých pocitech se snažíte psát možná co nejpravdivěji. Asi máte poptávku po téhle nabídce. Kdo ví, jak konvexně nekonvexní máte křivku poptávky.

Ať to zkrátím: nevím, jestli si uvědomujete zřejmě nebo méně zřejmě, že navazování na předchozí vazby v negativním smyslu bývá nepřínosné pro obě strany. Zkuste si vygooglovat latinskou poučku graviora quaedam sunt remedia periculis. V této je obsažena odpověď.
S ohledem na níže uvedené a jiné, k dnešnímu dni zdokumentované věci, Vám doporučuji se zamyslet, zda se nezřeknete Vašeho případného nároku na "nějaký honorář". Nejlépe emailem mně nebo panu Šlajsovi. Pokud budete chtít vysvětlit něco z tohoto emailu nebo další souvistlosti, rád tak učiním sám nebo v zastoupení osoby znalejší.

Díky a přeji hezký den!

Vít Roubal

PS: já si Vás z přátel na Facebooku rozhodně odstřihávat nebudu
PSS: ke kopírování tohoto celého emailu jinam Vám dávám výslovný souhlas; buď vše nebo nic - černá nebo bílá - máte rád dalmatiny?

Sonim XP2.1 Spirit - Ten pravý Outdoor

4. července 2011 v 18:08 | Zdroj: Odolnetelefony.cz |  Ostatní MT

Sonim XP2.1 Spirit


Odolnost
 • IP67 mezinárodní certifikát odolnosti
 • MIL-810G vojenský certifikát odolnosti proti soli, mlze, vlhkosti, transportním a teplotním šokům
 • Tvrdé a odolné pouzdro vyrobené z kombinace skleněných vkláken a nylonu, vnitřní konstrukce z magnezia
 • Dimenzován na pád až z 2m výšky na beton z libovolného úhlu
 • Ochrana proti vibracím od 5Hz do 500Hz
 • Bezpórová konstrukce celého telefonu s ochranou proti mikročásticím
 • Rozsah pracovních teplot v rozmezí -20°C až + 55°C
 • Gorilla Glass - Antireflexní kryt displeje se zvýšenou ochranou proti poškození a poškrábání
 • Odolná klávesnice, testovaná na 850.000 stlačení

Hlavní parametry
 • Jádro je postaveno na platformě BREW
 • Procesor Qualcomm MSM 6280
 • Interní paměť 40 MB
 • GSM.GPRS.EDGE pro Evropu (900/1800/1900 Mhz)
 • UMTS pro Evropu 2100 MHz
 • HSDPA 7.2 MBPS (class 8)
 • 3G
 • FM rádio (sluchátka jako anténa)
 • 3 MP fotoaparát s pevnou ohniskovou vzáleností
 • Slot na MicroSDHC kartu (až 8GB)
 • Podporuje CZ prostředí (Sada pro ČR obsahuje celkem 14 jazyků)
 • Bluetooth 2.1 s podporou DUN, OPP, SPP, HSP, HFP, FTP, A2DP a AVRCP
 • WAP 2.0/1.2, XHTML
 • Zvýšená kapacita na SMS - až 1000 (100 znakových) zpráv
 • Počet jmen v telefonním seznamu až 1000
 • PC přenos dat mezi telefonem a aplikací na PC
 • GCF/CE certifikace
 • Konektor pro připojení externí antény
 • Poutko pro připevnění telefonu na krk
 • 2.5mm konektor pro náhlavní sadu a MicroUSB port (USB 2.0)

Baterie
 • 1300mAh s výdrží až 8/4 hodin (GSM/UMTS) volání a 428/200 hodin (GSM/UMTS) v pohotovostním režimu (délka výdrže v pohotovostním režimu může být ovlivněna dalšími faktory jako například Bluetooth, výskyt v míst slabého signálu, extrémní okolní teplota, aktivní GPRS/UMTS data a pod)

Dimensions
 • Rozměry: 131mm x 60mm x 22 mm
 • Hmotnost: 180g

Audio
 • Vodě odolný reproduktor o průměru 20mm speciálně konstruovaný pro reprodukci se zvýšenou hlasitostí zvonění i příchozích hovorů
 • Všesměrový mikrofon s funkcí odstranění šumu
 • Odstup signálu od šumu 58db

Multimedia
 • podporovaná hudba ve formátu MP3,AMR,MIDI,WAV,WMA,AAC,eAAC+
 • podporovaná videa ve formátu MPEG4,H.264, 3GP
 • podporované obrázky pro pozadí ve formátu JPEG,BMP,WBMP,PNG

Displej
 • Grafické menu s funkcí SQC (Sonim Quick Control) pro pohyb v menu pomocí číselných zkratek
 • Rozlišení 320x240 pixelů (QVGA), 262.000 barev
 • 40mm x 31mm
 • světelný sensor

Software
 • Standardní
- SMS
- MMS
- Email (POP3/IMAP4)
- WAP 2.0 XHTML
- Polyfonní vyzvánění
- Přehrávač multimédií
- MP3 vyzvánění
- Kalendář
- Přehrávač médií
 • Java Aplikační manažer
- Opera Mini
- Sonim mail
- Hry
- Nimbuzz
- MGMaps
 • Nástroje
- Budík
- Kalkulačka
- Poznámky
- Úkoly
- Světový čas
- Stopky
- Odpočítávání
- Přepočet měn
- SIM Tool Kit
- Diktafon

Obsah balení
 • Mobilní telefon Sonim XP2.1
 • Nabíječka 110-240V, 50/60 Hz
 • Plastový klip na opasek
 • Šroubováček
 • Handsfree sada (bondovka)
 • USB kabel

Cena

10,690.00Kč

Více informací na : http://www.odolnetelefony.cz/