FAKTA O MÉ SPOLUPRÁCI S MIVVY A.S.

13. července 2011 v 22:52 | Jan Cicálek |  MIVVY

Sociální sítě, kuličkové pero a odkazy starého Říma aneb MÁ PRÁCE PRO MIVVY A.S.

Dlouho jsem přemýšlel, jestli má cenu vůbec něco psát, ale nakonec jsem se rozhodl, že tento článek napíši. Abych se oprostil od veškerých emocí, dal jsem si opravdu na čas a pustil se do psaní až po půl roce. Začněme tedy hezky po pořádku.

Mobilní telefony mě lákaly už od začátku jejich existence a že jsem jich opravdu vyzkoušel. Nicméně jsem potřeboval stálé "zdroje", které by byly ochotny mi je za tímto účelem zapůjčit a věřte, že dosáhnout důvěry těchto firem není zase až taková brnkačka. Teď už jsem za vodou a dá se říci, že je mi mobilní telefony ochoten půjčit kdokoli. Avšak mivvy a.s. byla první, za což jí děkuji. Toto je však jediné, či spíše poslední pozitivum. Mimo toho, že jsem dal do pořádku oficiální fórum, takřka grátis měla tato "(ne)práce" své kouzlo a dělal jsem ji rád.

Někdy v létě 2009 jsem navštívil zastoupení mivvy a.s. v Praze a dohodl se panem Jurou (tehdejší šéf v Praze) nad šálkem kávy na tom, že dám oficiální fórum do pořádku bez nároku na honorář a nijak mi to nevadilo. Žádná smlouva = žádné závazky. Musím uznat, že to byla makačka, protože takový bordel (za ten výraz se omlouvám) jsem na žádném fóru, kterému se alespoň zčásti někdo věnuje ještě nezaznamenal. Nicméně se mi to asi po 3měsících podařilo a fórum bylo zase jako ze škatulky a byl jsem na to hrdý. Posléze mi ho jen stačilo průběžně sledovat a odpovídat na dotazy uživatelů, což už byla běžná rutina. Pokud jsem potřeboval nějaké "nadstandardní" informace prostě jsem si o ně napsal Mirkovi Jurovi, panu Orságovi nebo Libušce Petržílkové (s tou byla obzvláště dobrá spolupráce). Takže jsem byl takřka vždy v obraze a pokud jsem potřeboval rychle, ale opravdu rychle zapůjčit nějaký mobil nebyl to pro Libušku žádný problém. Koncem roku 2010 se však všichni "moji blízcí" začínali z firmy nějak vytrácet. Nejdříve to byla tisková mluvčí Libuška Petržílková a po ní i Mirek Jura. V tomto období jsem měl asi skončit, ale neskončil jsem, což dodnes považuji za svou největší chybu!

Byl jsem osloven panem VR, jestli jsem ochotný se i nadále podílet na vedení fóra za blíže specifikovaných podmínek. Dostal jsem k 1.11.2010 smlouvu o spolupráci, podle které jsem měl nárok na "naturální" produkty firmy mivvy a.s. ve výši 5000Kč ročně + nějaké firemní benefity. Žádný ranec to tedy nebyl, ale říkal jsem si pořád lepší než nic. Nic z toho jsem však neobdržel a domnívám se, že to firma mivvy a.s. neměla nikdy v úmyslu! Život však šel dál a já se naplno věnoval fóru a nepřipouštěl si žádné komplikace, avšak k 1.2.2011 jsem dostal email, ve kterém se mnou k tomuto datu mivvy a.s. rozvazuje spolupráci. Bleskově mi byl zablokován účet na fóru (bez jakéhokoli dřívějšího upozornění) + možnost přispívat (diskutovat) na Facebooku mivvy, tak jak mohou všichni ostatní když daji "Like". Bylo to jako blesk z čistého nebe. Přiznávám se, napsal jsem několik kritických článečků, ve kterých jsem poukázal na duplicitu mobilních telefonů na našem trhu avšak s jiným logem (totožný telefon od dvou různých výrobců či spíše dovozců těchto telefonů z Číny) a měl jsem k tomuto tématu i diskuzi na Facebooku, viz. http://jdem.cz/qdsm4. Toto se však nelíbilo panu VR, který mě "nepřímo" (při)nutil, abych se zřekl veškerých nároků vůči firmě mivvy a.s. a gentlemansky se zřekl honoráře na který jsem měl ze smlouvy nárok. To jsem nakonec udělal, za těch pár stovek mi nějaké spory nestály, bylo mi z toho však upřímně smutno.

Pro mivvy a.s. jsem udělal spoustu dobré práce a v podstatě jsem značku mivvy propagoval všude, kde to jen bylo možné. To vše za honorář, o který se zasloužila především Libuška Petržílková. Tím honorářem byl mobilní telefon mivvy dual hero I + předplatné časopisů Mobility a Computer. Úsměvné že?

Jaké mi z toho plyne ponaučení do budoucna? Do žádné firmy pokud tam o mě doopravdy nestojí se nebudu cpát. Budu si hrát na svém písečku, tzn. půjčím si telefon otestuji ho, napíši férovou recenzi bez jakýchkoli závazků. Jako dovětek přikládám přepis emailové korespondence s panem VR, který mi k ní dal souhlas. Takže si alespoň můžete udělat obrázek o tom, jak to chodí den co den v tom malém mivvy království.

Sociální sítě, kuličkové pero a odkazy starého Říma aneb má práce pro mivvy a.s.

Komunikace Jan Cicálek "mobilní-komunikace" - Vít Roubal "mivvy a.s."

(Čti od konce)


Dobrý den,

Vůbec nechápu co tím sledujete, ale budiž pokud chcete abych se vzdal těch několika drobností za pár stovek rád to udělám, pod podmínkou, že můj "naturální" honorář věnujete např. nějakému dětskému domovu. Tam z něj bude mít alespoň někdo užitek a snad ho i potěší.

Naopak si myslím, že jsem byl vůči mivvy loajální až dost a propagace vaší značky jí též mnohé přinesla. Myslíte, že ne? Poškozování Vaší firmy není cílené (ani by mě to nenapadlo) a tudíž se nedá poškozováním nazvat, prostě se zajímám o telefony a hledám kuriozity a jiné zajímavosti i u jiných značek než mivvy. Jistě jste si všimnul, že můj profil na FB je uzamčený, takže do něj může nahlídnout jen těch několik desítek mých přátel, takže je to takový privat space, kam si snad může každý napsat svůj vlastní názor. Pokud by jste nebyl mezi přáteli, tak by jste na příspěvek vůbec nenarazil. Abych to však nějak zakončil, jsem taktéž pro zakopání válečné sekyry. Jestli Vám to tak vyhovuje je to OK.

S pozdravem.

Jan Cicálek

---------- Forwarded message ----------
From: "Vít Roubal, mivvy a.s." >
Date: Tue, 1 Mar 2011 07:33:37 +0100
Subject: RE: Sociální sítě, kuličkové pero a odkazy starého Říma
To: Jan Cicalek

Pane Cicálku,

dá se říci, že chápu. Nechápu však, proč jmenováním osob a zmiňováním evidentních nepravd poškozujete jejich jméno a dobré jméno firmy. Váš záměr informovat lidi o věcech, které Vás zajímají, je bohulibý. Nicméně důvod, proč jsme pověřili správou fora naše zaměstnance, souvisí právě s tím, co se dá nazvat corporate stream, účast, týmový přístup či chcete-li loajalita, jinými slovy to, čím pravděpodobně vůbec nedisponujete, jak jste dokázal nejen komunikací s paní Petržílkovou a což přiznáváte koneckonců i zde v emailu. Absence zmíněných atributů nelze vyvážit ani padesátiletou prací zdarma od rána do večera. Jsem tu od toho, abych hájil zájmy firmy a principy. Je mi to líto.
Avšak na základě výše uvedeného trvám na Vašem zvážení se výslovně, písemně a gentlemansky vzdát dalších nároků vůči naší společnosti.

Děkuji za pochopení a věřím, že se věci vyřeší smírně pro oboustrannou spokojenost.

Vít Roubal

From: Jan Cicalek
Sent: Monday, February 28, 2011 6:08 PM
To: Vít Roubal, mivvy a.s.
Subject: Re: Sociální sítě, kuličkové pero a odkazy starého Říma

Dobrý den,

Možná jsem trošičku přestřelil za to se omlouvám, ale Vaše jednání vůči mně nebylo také zrovna košer. Pro Mivvy jsem redigoval fórum téměř 2roky a musím suše konstatovat, že v době mého převzetí bylo fórum v velkém "nepořádku" a to jsem ho dal do pořádku téměř grátis. To je však vedlejší, nejvíce mě však naštvalo to, že jste mi bleskově zablokovali účet a nenechali mě se rozloučit s uživateli fóra. To, že jste se mnou ukončili spolupráci ze dne na den dokáži skousnout, práce i telefonů mám zatím dost.
Nebojte se, že si neuvědomuji, že téměř 90% zboží pochází z Číny, sám tam také nakupuji a nijak se to nesnažím zakrývat, však se není zač stydět nebo snad ano? K mivvy dual mini, kdyby jste se drželi verze jedna a neobjednali "special edition" pro Tesco k tomuto double by vůbec nedošlo.

S přáním hezkého dne.

Jan Cicálek

P.S.: Taktéž nevidím důvod, proč si Vás odmazávat z přátel. Konflikty (jiný názor na věc) tu byly, jsou a budou a jsou tu od toho, aby se řešily...


2011/2/28 Vít Roubal, mivvy a.s.

Vážený pane Cicálku,

dovoluji si Vám napsat takový můj postřeh. Nejsem novinář, takže mi promiňte občasnou diskrepanci.

Každá firma a každý obchod, stejně jako lidské konání směřující k cílům prosperity vyžaduje jistý odklon od všeobjímající a provokující touhy být nespoután a konat jak káže hlava. Pravda je interpretace faktů. Záleží na síle argumentačních schopností a momentálním rozpoložení auditoria, které má onu pravdu pojmout za svou. Jinými slovy, ať Vám neztěžuji uvažování, je mi s podivem, že ve svém zkušeném věku jste pravděpodobně nepochopil, že Čína je zdrojem úplně všeho. Včetně umělých vláken na Vaší šusťákovce, hraček, se kterými si hrají Vaše děti, kuličkového pera, kterého máte doma v nesčetném počtu, svíčky, kterou jste si zapálil o vánocích. Displej na lowcostových Nokiích je TENTÝŽ, který má model mivvy mini J Zjistěte si to a zkuste třeba o tom napsat pojednání, kdo od koho kradl a kopíroval. Kdo má víc pruhů, kdo paraf, kdo je barevnější a kdo krade a kdo je větší svině. Ano, tady jsem lehce ujel a chtěl dodat dramatičnost obsahu a tu svini a kradení vztahuji třeba na sebe. Nicméně o svých pocitech se snažíte psát možná co nejpravdivěji. Asi máte poptávku po téhle nabídce. Kdo ví, jak konvexně nekonvexní máte křivku poptávky.

Ať to zkrátím: nevím, jestli si uvědomujete zřejmě nebo méně zřejmě, že navazování na předchozí vazby v negativním smyslu bývá nepřínosné pro obě strany. Zkuste si vygooglovat latinskou poučku graviora quaedam sunt remedia periculis. V této je obsažena odpověď.
S ohledem na níže uvedené a jiné, k dnešnímu dni zdokumentované věci, Vám doporučuji se zamyslet, zda se nezřeknete Vašeho případného nároku na "nějaký honorář". Nejlépe emailem mně nebo panu Šlajsovi. Pokud budete chtít vysvětlit něco z tohoto emailu nebo další souvistlosti, rád tak učiním sám nebo v zastoupení osoby znalejší.

Díky a přeji hezký den!

Vít Roubal

PS: já si Vás z přátel na Facebooku rozhodně odstřihávat nebudu
PSS: ke kopírování tohoto celého emailu jinam Vám dávám výslovný souhlas; buď vše nebo nic - černá nebo bílá - máte rád dalmatiny?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 J.Boy J.Boy | E-mail | Web | 14. července 2011 v 23:40 | Reagovat

Mobilními telefony značky mivvy se od tohoto incidentu odmítám již více zabývat. pokud máte nějaké dotazy přímo k této značce a odpověď nenaleznete ani v mých recenzích, HOWTO... obraťte se prosím na oficiální fórum mivvy a.s. na http://mivvy.eu/forum a doufejte, že vám někdo zodpoví dotaz k vaší spokojenosti. Již nemám potřebu více dělat FREE reklamu tomu, kdo si toho neumí vážit!

2 Fenona Fenona | E-mail | 14. května 2012 v 22:34 | Reagovat

Je zajímavé, že v okolí pana VR neexistuje kolega, spolupracovník, partner nebo společník, který by si spolupráci s ním pochvaloval. :-D Spíš naopak, nikdo mu nemůže přijít na jméno. :-D Jak dlouho může takový člověk v naší společnosti fungovat? Klub jeho "příznivců" se neustále rozšiřuje. :-D

3 J.Boy J.Boy | E-mail | Web | 15. května 2012 v 11:47 | Reagovat

[2]: Bohužel dlouho :-( . Neřekl bych však, že klub jeho příznivců se rozrůstá, spíše naopak. Nové (importované) produkty = 0, pohyb na produktové stránce FB = 0, pohyb na fóru = 0. Jediný, kdo od mivvy ještě odebírá trošičku telefonů je Tesco.
Spíše bych podotknul, že mivvy a.s. je pračka.......

4 AndryRet AndryRet | E-mail | Web | 17. ledna 2018 v 7:40 | Reagovat

<a href=https://nvzmk.ru/nashi-obekty/?naznachenie=sportivnye>Примеры работ спортивных объектов из металлоконструкций</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama