VODAFONE 858 SMART - VELKÁ RECENZE

30. července 2011 v 20:27 | Jan Cicálek |  VODAFONE

VODAFONE 858 SMART - VELKÁ RECENZE


Za zapůjčení přístroje děkuji Vodafone CZ
ÚVOD:

Dalo by se říci, že Vodafone 858 Smart je nástupcem modelu 845, avšak o něco chytřejším. Na tento model, který pro Vodafone vyrobila firma Huawei jsem byl vzhledem k ceně 2577Kč hodně zvědavý, takže jsem opět požádal o zapůjčení Vodafone CZ. Bylo mi vyhověno a telefon zapůjčený na celý měsíc. Takovou velkorysost jsem opravdu nečekal. Díky. V době psaní této recenze již žiji s Vodafone 858 skoro 14dní. Samozřejmě nic není dokonalé a telefon má jak klady tak zápory. Avšak těch kladů je mnohem více.
POPIS TELEFONU:

Vodafone 858 Smart je smartphone klasické konstrukce s dotykovým ovládáním. Celou přední stranu přístroje zabírá displej v jehož spodní části najdete tlačítka pro přístup k nejvíce používaným aplikacím a ještě pod nimi 3 softwarová tlačítka pro hovor, menu a přístup k síti. Těsně pod displejem se nachází další 4 softwarová tlačítka - domů, menu (zjednodušené menu, tapeta, nastavení, přidat - např. zástupce, widgety, složky), krok zpět a hledat. Na zadní straně je čočka fotoaparátu (fotoaparát nemá blesk) a reproduktor. Do zadního krytu je vybroušeno logo Vodafone. Na pravé straně je tlačítko pro ovládání hlasitosti a rychlý přístup k fotoaparátu. Ve spodní části se nachází zdířka pro microUSB konektor. Nahoře tlačítko pro zapnutí/vypnutí telefonu plus audio jack 3.5 mm. Slot pro paměťovou kartu se nachází pod baterií.

TECHNICKÁ DATA VE ZKRATCE:

Pracuje na frekvencích 850 / 900 / 1800 / 1900 / 2100 MHz a pro připojení k internetu můžete použít GPRS, EDGE, 3G nebo WiFi. Pohyb po webu je celkem pěkný kvapík, tedy pokud nepřekročíte stažená data a operátor vám nesníží rychlost. Pak už je to jen jedno velké trápení. Z toho důvodu používám převážně WiFi sítě. Rozměry telefonu jsou 104 x 57 x 12.5 mm a hmotnost je na smartphone příjemných 100 gramů. Rozlišení displeje je 240 x 320 Px a zvládá 262 tisíc barev. Jedná se 2.8 palcový kapacitní TFT displej, který se jeví jako nepříliš citlivý a i když se jedná o kapacitní displej je potřeba občas "zatlačit". Nepodporuje metodu multi-touch. Interní paměť Vodafone 858 Smart je 136 MB a rozšířit ji můžete paměťovými kartami typu microSDHC do maximální kapacity 32 GB (Paměťová karta 2 GB je součástí balení). Slot pro paměťovou kartu je ukrytý pod baterií. Samozřejmostí je integrovaná GPS a bezchybná spolupráce s GOOGLE aplikacemi. Takže se dá říci, že emailová schránka na Gmailu je nezbytná pro maximální využití u potenciálu telefonu. Smartphone je poháněn operačním systémem Android OS 2.2 Froyo.

OVLÁDÁNÍ:

Android OS v kterékoli verzi je pohodový operační systém. Na pohotovostní plochy si můžete umístit Widgety pro rychlejší přístup k preferovanému obsahu. Např. Facebook, indikátor stavu baterie, počasí, zpravodajství.... Praktické je též hlavní menu, kde jsou všechny aplikace obsažené v telefonu pěkně abecedně poskládány. Abecedu zná každý, takže v menu telefonu rozhodně nezabloudíte. Jak jsem již nastínil trošičku problém budete mít s tím, že telefon občas nebude "stíhat" (pomalejší prokreslování, odezva displeje). Nevím čím je to zapříčiněno, nechci tom moc polemizovat, ale možná je Android OS 2.2 na použitý hardware příliš velké sousto.
Jeden malý tip, pokud se vám bude zdát telefon příliš pomalý VYPNĚTE HO A POTÉ ZAPNĚTE a vše bude zase OK.

VOLÁNÍ A ZPRÁVY:

VOLÁNÍ: Hlas při volání je čistý bez jakékoli zpětné vazby. To stejné platí i při příjmu hovoru, kdy je volající zřetelně slyšet. Pokud si z marketu nainstalujete Skype a máte na něm zakoupený kredit můžete z něj v pohodě volat na pevné i mobilní sítě. Při odchozím hovoru dostanete na výběr zda číselná kalávesnice nebo Skype. Kvalita hovoru je i přes Skype celkem dobrá.

ZPRÁVY: SMSky se na kapacitním TFT displeji píší pohodlně, jelikož softwarová tlačítka jsou dostatečně velká, takže překlepů nastřádáte jen minimálně, avšak přístroj občas nestíhá takže na něj budete muset sem tam počkat. Toto platí pro psaní na ležato, kdy máte k dispozici regulérní QWERTY klávesnici. Prediktivní slovník použitý v telefonu je více než dobrý a má slušnou zásobu, takže pokud jste zvyklí používat českou T9 hurá do toho. SMSky můžete ukládat až do kapacity 136 MB, to je kapacita interní paměti.

KOMUNIKACE:

Pro připojení k internetu můžete použít GPRS, EDGE, 3G či WiFi. V případě dostupnosti sítě 3G je to celkem slušný kvapík, ale samozřejmě to něco stojí. Nejvíce však využívám připojení k WiFi sítím. Což je otázkou jednoho kliku. Při výměně souborů prostřednictvím bluetooth jsem neměl žádné problémy a přenos souborů mezi telefony i PC byl celkem svižný. Díky podpoře USB Mass storage se po připojení k PC zobrazí 2 jednotky - Mobile Partner (telefon) a další disk (paměťová karta). S posíláním obsahu do/z telefonu přes kabel nejsou žádné problémy. Pro synchronizaci kontaktů jsem použil aplikaci "Kontakty v Parku" (najdete ji v Marketu nebo na vodafone.cz). Pracuje spolehlivě a navíc synchronizuje vaše kontakty z více účtů a Facebooku. Použijte synchronizaci pro Vodafone 845, protože 858 Smart ve vodafoneparku ještě není k dispozici. Šikovná aplikace, za kterou si Vodafone zaslouží jedničku.

ZÁBAVA:
 • FOTOAPARÁT - 2 MPx bez blesku. Pro přiblížení můžete použít digitální zoom, maximálně 2.8x. Fotky jsou při běžném osvětlení celkem dobré, i když občas si fotoaparát "zablbne" a fotka je i při příznivém osvětlení nekoukatelná (málo ostrá).
 • MP3/MP4 PŘEHRÁVAČ
 • MP4 přehrávač přehrává videa ve formátu 3GP, WMV a MP4. Pro přehrávání AVI formátu si budete muset nainstalovat "nějaký" přehrávač z Marketu. Ve formátu 3GP také videa nahrává . Jejich maximální rozlišení je 352 x 288 Px.
 • MP3 přehrávač je kvalitativně dobrý, avšak pro lepší zážitek z poslouchané hudby a více personalizace doporučuji si nainstalovat Winamp. Na pravé straně telefonu najdete kolébkové tlačítko pro ovládání hlasitosti. Vodafone 858 Smart podporuje formáty jsou MP3, WMA, eAAC+.... S telefonem jsou dodávána celkem kvalitní sluchátka, na "šňůrce" kabelu najdete tlačítko pro přerušení přehrávání. Kdyby vám však z nějakého důvodu sluchátka nevyhovovala (nedostačovala), tak to není žádný problém. Sluchátka jsou zakončena audio jackem 3.5mm.
 • STEREO FM RÁDIO - Jednoduché, ale prakticky vyvedené rádio. Hraje pouze s připojenými sluchátky, které jsou součástí balení. Máte možnost ručního nebo automatického ladění. Paměť pro radiostanice čítá přesně 40 pozic.
 • JAVA - Telefon podporuje technologii JAVA prostřednictvím emulátoru. Abych se přiznal JAVA aplikace/hry jsem vůbec do telefonu nezkoušel instalovat. Vše potřebné jsem našel na Marketu, takže jsem neměl potřebu.
 • HRY A APLIKACE - Máte takřka neomezené možnosti a na Marketu je spousta Free i placených aplikcí/her. Namátkou jen těch několik co jsem vyzkoušel. Např. Hry - Angry Birds ve třech verzích, Bubble Freze, Shot Bubble, Postal Babes, Touch Bowling, Tux Rider, aplikace - Twitter, Skype, QuickPic, Kontakty v Parku, Antivirus od AVG, Dolphin Browser, Opera Mini......

BEZPEČNOST:

Nikdy nezapomínejte na bezpečnost a to ani v případě mobilních telefonů s operačním systémem. V marketu jich najdete až až, ale ne všechny jsou dobré. Kvalitní je např. Antivirus od AVG. Plně dostačující je free verze. Vůbec nepoznáte, že AVGéčko stále pracuje na pozadí.

UŽITEČNÉ FUNKCE:
 • Spousta navigačních aplikací - Navigace: Nepoužívejte hlasový modul "Vyslovit cíl", tento je pouze v anglické verzi. Takže Mikulov mi byl vyhodnocen jako nick wolf, Praha jako baja . Dále to jsou Mapy, Místa, Latitude,RoadSync.
 • Organizační a kancelářské funkce - Prohlížeč dokumentů - DOC, Excel, Presentace, PDF, Kalendář(týden začíná pondělím), Poznámky, opakovaný budík. POZOR mezi ikonami budík nenajdete, je "uschovaný" pod ikonou Hodiny.
 • GOOGLE aplikace - Google mapy, Gmail, Youtube
 • Ostatní - SNS (Facebook, Twitter)

BATERIE A JEJÍ VÝDRŽ:

Baterie Li-Ion, 1200 mAh se nabíjí přibližně 2.5hod. Průměrná výdrž při nepřetržitém připojení k internetu prostřednictvím WiFi je asi 2.5dne. Při běžném užívání to byly skoro 4dny.

OBSAH BALENÍ:
 • Mobilní telefon Vodafone 858 Smart
 • Baterie - Li-Ion 1200 mAh
 • Nabíječka
 • Datový kabel
 • Stereo headset
 • Paměťová karta microSD o kapacitě 2GB
 • Uživatelský manuál

PLUSY A MÍNUSY:

PLUS:
 • Cena, Design, Audio Jack 3.5 mm, Android OS 2.2 Froyo, GPS, Dobrá výdrž baterie
MÍNUS:
 • Občasné zamrzání telefonu, Nižší rozlišení displeje

ZÁVĚR:
Vodafone 858 Smart je chytrý telefon primárně určený pro méně či středně náročné uživatele (soužití s ním si dokáži představit i já). Za cenu 2577Kč dostanete telefon, který nabízí nekonečné možnosti personalizace, takže nehrozí, že by vás za chvíli omrzel. Nezapírám, že má i zápory nebo lépe řečeno nedostatky. Pokud však sečtu všechny plusy a mínusy, tak plusy mobilního telefonu Vodafone 858 Smart (Huawei U8160) vyhrávají na celé čáře.

LINKY VZTAHUJÍCÍ SE K TESTU TELEFONU:

Vodafone 858 Smart - Moje obrázky
Vodafone 858 Smart

Obrázky + krátké video pořízené mobilním telefonem Vodafone 858 Smart
Obrázky pořízené telefonem Vodafone 858 Smart
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mancini Mancini | 1. srpna 2011 v 15:07 | Reagovat

Tak chytrý telefon za 2500kč?? Tak to mohli vymyslet jedině číňani :) Moc dobrá recenze. Nikdy jsem před tím nemyslel, že takový telefonek toho umí tolik, a hlavně za tak málo peněz. Člověk by si mohl koupit 6-7 takových telefonů za cenu jednoho lepšího (Galaxy S II). V takovém případě je lepší se zamyslet nad tím, co se vyplatí více :)

2 J.Boy J.Boy | E-mail | Web | 2. srpna 2011 v 20:52 | Reagovat

[1]: Přesně tak :)

3 navi navi | E-mail | 26. října 2011 v 12:21 | Reagovat

Zdravím, mám krátce 858, ale nějak se mi nedaří najít ve zprávách KONCEPTY, nebo si uložit do KONCEPTŮ opakované zprávy, které chci odesílat. pokud by jste měli návod budu moc rád.
IM

4 kroscik kroscik | E-mail | 10. listopadu 2011 v 17:26 | Reagovat

aby jsem mohl používat android market musím mit vodafne kartu.Děkuju za brkou odpověd

5 kroscik kroscik | 10. listopadu 2011 v 17:55 | Reagovat

ale je to pravda viděl jsem to na vlastní oči[1]:

6 J.Boy J.Boy | E-mail | Web | 13. listopadu 2011 v 13:15 | Reagovat

Používání android marketu nemá nic společného s Vodafone, ale účtem u GOOGLE (Gmail).

7 Tom Tom | 21. listopadu 2011 v 16:27 | Reagovat

Zajímalo by mě jak jsou na tom hry z A. Marketu,Ovi ap. s rozlišením . Dokáží se tyto hry přispůsobit rozlišení telefonu jako aplikace , četl jsem že na Marketu ty hry které nemají určité rozlišení na telefobu bez stejného rozlišení nepojedou ..... ?

8 J.Boy J.Boy | E-mail | Web | 21. listopadu 2011 v 17:43 | Reagovat

Všechny hry/aplikace z Android marketu mnou testované pracovaly s VF858 korektně.

9 lula lula | 26. prosince 2011 v 16:34 | Reagovat

chtela jsem se zeptat chci nejaky hry a tak jdu na market no a me se tam objevi registrace na google no a jak tomu mam predejit a stahnou ty hry :-(

10 Kondor Kondor | 27. prosince 2011 v 10:31 | Reagovat

[9]: musí se vytvořit e-mail na google! jinak to nejde

11 J.Boy J.Boy | E-mail | Web | 27. prosince 2011 v 15:13 | Reagovat

[9]: Androidový nebo také GOOGLEový telefon nemá bez účtu na GOOGLE žádný význam. Z telefonu tak stěží dostanete 30% jeho potenciálu :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama