TZ SUNNYSOFT : Chytrý telefon pro kešera i kešerku Geocaching se smartphonem je ještě větší zábava

12. srpna 2011 v 8:58 | Zdroj : Sunnysoft |  Tiskové zprávy
TISKOVÁ ZPRÁVA
Zdroj: Sunnysoft
Chytrý telefon pro kera ikešerku

Geocaching se smartphonem je ještě větší zábava

Praha, 11. srpna 2011 - Výhody chytrého telefonu a jeho aplikací jsou nepopiratelné. Smartphony stále více nahrazují další zařízení. MP3 přehrávače a fotoaparáty chytré telefony spolkly už dávno. Jedním z dalších jejich úlovků je GPS navigace. Telefony se stávají plnohodnotnými navigacemi a určují nám správný směr v autě, na kole, na výletě a nebo na … "geocachingové výpravě za pokladem". Kešer, účastník geocachingové výpravy, pak nemusí s sebou "tahat" soliterní navigaci a využívá pak "chytře" svého chytrého telefonu a jeho aplikací. "Největší výhodou smartphonu při geocachingu je, že jej máte stále u sebe a navigaci i internet používáte v jednom zařízení. Díky snadnému přístupu na internet a speciálním geocachingovým aplikacím můžete záznamy o nalezení kešky psát na webovou stránku přímo z terénu. Se smartphony se stává z geocachingu opravdu masový fenomén," říká Michael Horejsek ze společnosti Sunnysoft, specialisty na prodej smartphonů.

Geocaching je turistická, navigační a internetová hra, která v sobě spojuje adrenalin s poznáváním zajímavých míst. Stihly jí už propadnout tisíce lidí po celé České republice a jejich počet se stále zvyšuje. Potřebují k ní jen trochu odvahy, smysl pro dobrodružství a především navigační systém GPS, bez něhož se žádný úspěšný výlet za vytouženým pokladem neobejde. A právě GPS navigaci nachází stále více kešerů v chytrém telefonu.

Při výběru vhodného telefonu doporučujeme zaměřit se hlavně na velikost displeje a výdrž baterie. Čím větší a kvalitnější displej budete mít, tím lépe se budete orientovat při navigaci a čtení map. Baterie musí smartphonu poskytnou dostatečnou energii na celou výpravu, aby se nestalo, že skončíte s prázdnou baterií uprostřed lesa. I když technika pamatuje i na tento případ. S powerbankou Powermonkey eXtreme překonáte i tento problém a i v pustině dobijete smartphone či tablet.

Ideálním telefonem pro geocaching je Samsung Galaxy SII, rychlý dvoujádrový smartphone nejvyšší třídy.

Má nejvyšší možnou výbavu, nejrychlejší dvoujádrový procesor, Obrovský kapacitní 4,3" SUPER AMOLED+ displej s rozlišením 480×800 WVGA, podporuje FullHD video, 8Mpx fotoaparát, GPS a třeba i digitální kompas.
Samsung Galaxy SII - 13 590 Kč


Ve střední třídě stojí za zmínku model Samsung Galaxy Ace. Je to velmi atraktivní telefon s povedeným designem s 3,5" dotykovým displejem za velmi zajímavou cenu. Disponuje 5Mpx fotoaparátem, Wi-Fi, GPS a kompletní datovou výbavou. Galaxy Ace je esem v rukávu pro středně náročné uživatele a neztratí se ani v žádné kabelce.
Samsung Galaxy ACE - 6 100 kč


A tip pro dobití energie v terénu:
Solární nabíječka s powerbankou. A není nic horšího než když pomocníkům dojde dech. "K doplnění energie elektronických pomocníků na cestách se výborně hodí Powermonkey eXtreme.Je to odolná, přenosná záložní nabíječka s powerbankou a výkonnými solárními panely pro dlouhé cesty," říká Michael Horejsek ze Sunnysoftu. Zvládne dobíjet kromě telefonů, GPS navigace, MP3 přehrávače a také populární tablety. Solární panely lze připevnit například na batoh a vyrazit na tůru či výlet. Přes den tak lehce nasbíráte potřebnou energii pro večerní dobíjení. Powermonkey eXtreme se skládá ze solárních panelů a powerbanky, kterou je možné nabít buď prostřednictvím solární energie, síťové zásuvky či USB konektoru počítače.
Powermonkey eXtreme, 3690 Kč, www.sunnysoft.cz

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama