TZ MICROSOFT - Microsoft zahájil distribuci aktualizace Windows Phone 7.5 (Mango)

29. září 2011 v 18:35 | Zdroj.: Microsoft |  Tiskové zprávy

Microsoft zahájil distribuci aktualizace Windows Phone 7.5 (Mango)

Uživatelé se dočkají podpory češtiny, obchodu s aplikacemi a dalších více než 500 novinek

Praha, 27. září 2011
Společnost Microsoft dnes zahájila ve spolupráci s jednotlivými mobilními operátory distribuci aktualizace Windows Phone 7.5 (kódové označení Mango), kterou obdrží bezplatně všichni vlastníci telefonů Windows Phone 7. Oproti starší verzi přináší přes 500 nových funkcí a vylepšení, mezi které patří například podpora češtiny, zpřístupnění obchodu s aplikacemi pro české uživatele nebo rychlejší prohlížení webu prostřednictvím integrovaného prohlížeče Internet Explorer 9.

"Distribuce na jednotlivé uživatele bude probíhat postupně během následujících několika týdnů. Většině zákazníků by měla být aktualizace k dispozici nejpozději do konce října letošního roku. O tom, že je update připraven, se uživatelé dozvědí prostřednictvím upozornění přímo na telefonu. Pak již stačí jen připojit telefon k počítači s nainstalovaným software Zune," říká René Keyzlar, manažer mobilních řešení ve společnosti Microsoft.

Díky aktualizaci Windows Phone 7.5 mohou čeští uživatelé telefonů Windows Phone 7 s angličtinou používat k psaní textů českou klávesnici (plně české prostředí je jen u nových telefonů). Nově mohou také nakupovat a stahovat aplikace přes obchod Marketplace, který v současné době obsahuje již téměř 80 aplikací od českých a více než 30 000 aplikací od zahraničních vývojářů.

Další novinkou v aktualizaci Windows Phone 7.5 je integrace služeb Twitter a LinkedIn, která umožňuje uživatelům zůstat v kontaktu se svým okolím i na cestách. Přibyla rovněž podpora webového úložiště SkyDrive, které nabízí 25 GB volného prostoru a umožňuje uživatelům přistupovat ke svým dokumentům a multimediálním souborům odkudkoliv. Spolu aktualizací přichází také česká verze programu Zune pro synchronizaci telefonu s počítačem nebo zpřístupnění služby Xbox LIVE.

Spolu s uvedením aktualizace Windows Phone 7.5 budou českým zákazníkům k dispozici také úplně nové telefony, které budou obsahovat kompletní české prostředí nebo funkci sdílení mobilního připojení přes WiFi s až pěti dalšími zařízeními.

Více informací o aktualizaci Windows Phone 7 naleznete na stránkách: http://mango.microsoft.com/windowsphone/cs-cz/features/default.aspx.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Albert Albert | E-mail | Web | 15. října 2011 v 16:33 | Reagovat

Takhle měla vypadat hned první verze Windows Phone 7, ne aktualizace vydaná po roce!

2 J.Boy J.Boy | E-mail | Web | 17. října 2011 v 9:44 | Reagovat

Berte to tak jak to je. Nejdříve se musí "vychytat" dětské nemoci a tady je alespoň vidět, že na tom Microsoft pracuje.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama