ALCATEL OT-708 MINI - VELKÁ RECENZE

31. října 2011 v 10:33 | Jan Cicálek |  ALCATEL

ALCATEL OT-708 MINI - LEVNÝ ELEGÁN


26.10. 2011

Alcatel OT-708 Mini se řadí mezi telefony levnější cenové kategorie. Jeho cena v internetových obchodech začíná již na 1099 korunách českých. Rád bych však podotknul, že ani při této více než zajímavé ceně se nejedná o žádný "šunt". Telefon má hezký design a příjemné rozměry (velikostně lze přirovnat k Sony Ericssonu Xperia X10 Mini), pohodové ovládání a slušnou výdrž baterie. V portfóliu funkcí nechybí nic zásadního, vyjma těch nejpokročilejších funkcí.


Jedná se o telefon klasické konstrukce z lesklého plastu, takže se upatlanému telefonu především pak displeji nevyhnete. Jeho konstrukce je však festovní, žádné vrzání krytů. Nic takového se nekoná. Asi 75% přední strany telefonu zabírá 2.4 palcový dotykový displej. V tomto případě se jedná o resistivní displej s rozlišením 240 x 320 obrazových bodů. K jeho ovládání můžete použít prsty nebo dotykové pero, které je ukryto v zadní části těla telefonu. Na přední straně není jediná hardwarová klávesa. Přístup do menu, ovládání lišt (zjednodušené menu) je řešeno pomocí softwarových (modře podsvícených) diodových kláves. Celé to vypadá dost efektně. Samozřejmostí je přítomnost loga výrobce na přední i zadní straně telefonu. Na zadní straně se nachází pouze čočka 1.3MPx fotoaparátu plus očko pro šňůrku. Po obvodu telefonu najdete kolébkové tlačítko pro ovládání hlasitosti, zdířku pro miniUSB konektor a tlačítko pro zapnutí/vypnutí/uspání displeje.


Alcatel OT-708 Mini má rozměry 96 x 52.4 x 14.6 mm a hmotnost příjemných 82 g. Interní paměť telefonu je 5MB, ale tuto můžete rozšířit paměťovými kartami typu microSD do maximální kapacity 4GB. Telefon pracuje v GSM pásmech 850/900/1800/1900 MHz. Pro připojení k internetu můžete použít GPRS třídy 10, technologie EDGE, 3G, či WiFi nejsou podporovány. Synchronizovat telefonní seznam a sms lze pomocí programu Alcatel Suite. Datový kabel není součástí balení, jedná se však o kabel USB - USBmini, který lze zakoupit za několik desetikorun. Samozřejmostí je podpora technologie JAVA, takže pokud budete mít pocit, že vám nějaká funkce (aplikace/hra) chybí jednoduše si ji doinstalujete. Po připojení telefonu k PC se paměťová karta zobrazí jako další výměnný disk, takže si soubory můžete pohodlně "natahat" na kartu. Taktéž přenos souborů via Bluetooth mezi Telefon-PC nebo Telefon-Telefon je svižný.


Zvuk při hovorech je čistý bez jakékoli zpětné vazby. SMS se píší na softwarové klávesnici pohodlně (jedná se o totožný styl klávesnice jako u Sony Ericssonu Xperia X10 mini). Při psaní si vystačíte prsty, dotykové pero není potřeba. Jednotlivé klávesy jsou dostatečně veliké, což značí, že překlepů nastádáte opravdu jen minimálně. K psaní můžete použít prediktivní slovník Zi.

Ještě trošičku k zábavě. V telefonu je MP3/MP4 přehrávač podporující formáty MP3/AAC/AVI/3GP/MP4. Můžete utvářet playlisty, vlastně tak docela pravda to není. Stačí si však vytvořit nový adresář a do něj si album v patřičném formátu nakopírovat, z nabídky MP3 přehrávače si pak jen vyberete adresář, který chcete přehrát. Toto řešení se mi zdá celkem pohodlné. V balení najdete stereo sluchátka zakončená miniUSB konektorem, kvalita jejich zvuku je spíše průměrná. OT-708 podporuje technologii JAVA takže pokud budete potřebovat nějaké hry nebo aplikace zkuste se kouknout např. na http://getjar.com, http://mobango.com ..... nebo zagooglit. Fotoaparát obsažený v telefonu má rozlišení 1.3MPx avšak fotografie jím pořízené za příznivých světelných podmínek jsou vcelku dobré. Horší to je již s focením za špatného počasí, případně v uvnitř budov s horším osvětlením. Fotoaparát nedisponuje bleskem ani LED.


Závěrem, komu je telefon určený? Především nenáročným či středně náročným uživatelům,teenagerům kteří nehledají drahý telefon a chtějí "dotykový" telefon příjemných rozměrů, hezkého designu se slušnou mírou personalizace a rozšiřitelností.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama