TZ - Čekání na bezejmenného krále ve znamení čtyř jader

16. března 2012 v 17:08 | Zdroj: Sunnysoft |  Tiskové zprávy

Čekání na bezejmenného krále ve znamení čtyř jader


Praha, 14. února 2012 - Letošní mobilní veletrh Mobile World Congress 2012 v Barceloně předznamenal sezónu mobilních telefonů a technologií roku 2012. Tato událost přitom žila nepřítomností hlavní celebrity a následníka trůnu v jedné osobě, Samsungu Galaxy SIII. Samsung nejen že jej na Barcelonské přehlídce nepředstavil, ale ani nepotvrdil jeho oficiální jméno. Tento velký "comming out" očekáváme v nejbližších dnech či týdnech. Přesto se katalánská metropole hemžila zajímavými smartphony a tablety. Novinky v top kategorii mají 4 jádra a přinášejí opět spoustu zajímavých funkcí.


Vlajkovým modelům Dominoval Android s poslední verzí Ice Cream Sandwich, která poutá pozornost už od svého uvedení v dosavadním králi smartphonů Galaxy Nexus. Ačkoli bylo předvedeno mnoho zajímavého, lze s nadsázkou říci, že tyto novinky jen vyplní čas mezi uvedením Galaxy Nexus a Samsungu Galaxy SIII. Od svého uvedení na trh patří Galaxy Nexus na Sunnysoft.cz mezi nejprodávanější smartphony a v prodejích od prosince do poloviny března již předběhl i smartphone roku 2011 Samsung Galaxy S II.


Z mnoha zajímavých barcelonských novinek jmenujme jen některé. Každopádně všechny příjemně překvapilo čínské čtyřjádro Huawei Ascend D quad, které, pokud dodrží předsevzetí cenové výhodnosti, bude pro zákazníky zajímavou volbou. Dalším nadupaným smartphonem se čtyřmi jádry bude letos čerstvý LG Optimus 4X HD sázející na rychlost, velký displej a Full HD video. Pro změnu Sony představila celou novou designovou řadu NXT a jejího prvního zástupce Sony Xperia S a bude jistě lákat příznivce zajímavého provedení. Událostí jistě byl také příchod smartphonu Panasonic Eluga, jímž se Panasonic po letech vrátil na trh mobilních telefonů. Pro comeback si Japonci zvolili tenký odolný smartphone, který, bude-li se prodávat za rozumnou cenu, stane se konkurencí tradiční špičce. Mezi tablety vynikal například nadupaný Huawei MediaPad 10 FHD s Full HD displejem a čtyřjádrovým procesorem.


V Barceloně bylo k vidění také několik perliček. Patřil mezi ně jistě superfotomobil Nokia 808 PureView nabízející neuvěřitelných 41 megapixelů, které v praxi jistě nepůsobily samoúčelně. Dále překvapivou funkčností zaujal Samsung Galaxy Beams vestavěným projektorem, jenž dokáže na kratší vzdálenost pohodlně promítat obraz z displeje na stěnu a umožňuje tak sledovat film nebo prezentaci přímo z telefonu. A v neposlední řadě zaujala "matrjoška" 3v1 Asus PadFone, skládačka telefonu, displeje a klávesnice. Tradičně jsme v Barceloně neviděli Apple iPhone a také chyběl, i když byl všudypřítomný, zmiňovaný "bezejmenný" Samsung Galaxy SIII. Jako do nástupce hvězdy roku 2011 jsou do něj vkládány velké naděje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 WeaverLenore21 WeaverLenore21 | E-mail | Web | 22. března 2012 v 4:28 | Reagovat

This is well known that money makes people independent. But how to act if one has no money? The only one way is to receive the <a href="http://goodfinance-blog.com">loans</a> and short term loan.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama