ABO P05-A810 - SMARTPHONE MADE IN CHINA

17. května 2012 v 10:23 | Jan Cicálek |  Čínské MT

ABO P05-A810 AndroidPhone MADE IN CHINA. ANO ČI NE?


Rozhodl jsem se vyzkoušet smartphone s operačním systémem Android z Číny, ale nechtěl jsem žádnou klasiku (dotykový telefon). Zakoupil jsem tedy asi za $64 (1280Kč) smartphone ABO A810 a byl jsem opravdu hodně zvědavý co (ne)dokáže. Upřímně, byl jsem trochu rozčarován, ne z mé volby, ta byla jasná. Zvolil jsem přístroj s Android OS a QWERTY klávesnicí, tedy přístroj bez dotykového prostředí. Co myslíte, jak obstál?


Ještě při rozbalování krabice jsem byl více než mile překvapen. Hezký design a barevná kombinace, QWERTY klávesnice, jako stvořená pro SMS či bohaté příslušenství. Balení obsahovalo Mobilní Telefon ABO A810, Zdroj nabíječky, Datový kabel, Stereo Sluchátka a 2ks Baterie. Ještě po založení SIM karty, paměťové karty to při prvním spuštění vypadalo, že by jsme si mohli rozumět, ale.....

První problém byl takový, že jsem chtěl spustit WiFi a ejhle tato technologie nebyla telefonem podporována. Řekl jsem si nu což, připojím se k webu přostřednictvím 3G, tady už bylo vše OK. Takže jsem se jal stahovat první aplikace/hry z Android Marketu a další problém. Telefon nemá Market by Google jako takový, ale iMarket (čínská obdoba). Tento však nebyl lokalizován do anglického jazyka (telefon jsem zakoupil pouze s anglickou lokalizací) a vyhrnula se na mě zněť čínských znaků, byl jsem definitivně v háji. iMarket byl nestabilní a stále padal. Stáhl jsem si tedy několik aplikací her z internetu (např. Opera Mini, Frozen Bubble, Advanced Task Killer...) a v pohodě je nainstaloval. Hurá. První dílčí úspěch, avšak i když je telefon řízený unknown Android OS 2.2 brzy mi v telefonu začala docházet paměť. Přemýšlel jsem proč a brzy na to přišel. Interní paměť je pouhých 42.5MB a telefon neumí nainstalovat/přesunout Android ani Java aplikace/hry na paměťovou kartu. Nikde ve specifikaci přístroje o tom nebyla ani zmínka. Posledním neméně závažným problémem je nemožnost synchronizace s PC, abych dostal své kontakty z Gmailu do telefonu musel jsem si stáhnout na paměťovou kartu telefonní seznam jako vCard a exportovat do něj. O připojení/propojení s PC nemůže být ani řeč nejsou drivery :o(. Tím výčet problémů a nedostatků končí. Ještě, že tak.


Co se týče designu, barevné kombinace, zpracování či ovládání, tady je vše bez absolutních výhrad.Přední stranu displeje zabírá fifty fifty displej a klávesnice. Přímo pod displejem jsou hardwarové klávesy pro přístup ke zrychlenému menu, pohybu po pohotovostních obrazovkách. Pohyb v menu je naprosto úchvatný, přístroj ovládáte pomocí Trackballu (kulička) a stiskem potvrzujete volbu. Pro neznalé, bude to chtít přece jen trošičku cviku, ale pak prostě COOL zážitek. Po obvodu přístroje se nachází zdířka pro 3.5mm audio Jack, zdířka microUSB konektoru, ovladače hlasitosti a očko pro šňůrku. Na zádech telefonu je čočka 3MPx fotoaparátu + logo 3g sítí. Konstrukce je precizní, nikde nic nevrže a i podsvětlení klávesnice je zcela rovnoměrné.

Volání a SMS, taktéž zcela bez výhrad. Dobrý lov signálu, čistý zvuk oproštěný od okolního šumu a zpětného echa. Psaní SMS je dokonalý zážitek, na zvolené QWERTY klávesnici se píše opravdu dobře a zaznamenal jsem opravdu jen minimum překlepů. Psát můžete i s českou diakritikou, telefon ji mistrně zvládá.


Ohledně zábavy také téměř bez výhrad. Telefon "překousnul" filmy takřka v jakémkoli rozlišení či formátu. Sám jsem nad tím žasnul. Stejný stav je i u MP3 přehrávače.
Fotoaparát je 3MPx bez LED a dá se řící, že obrázky jím pořízené jsou více než dobré. S nedostatkem místa si hlavu lámat nemusíte, podporovány jsou paměťové karty microSD až do kapacity 32GB. Omezení platí pouze pro JAVA/Android aplikace/hry tady s místem opatrně, všechny se instalují pouze do telefonu.

Organizační funkce jsou již jak je známe z androidových telefonů, alá Google. Takže se nemá cenu k tomuto nijak rozepisovat.

Co vy na to zaujal vás můj poněkud kritický náhled (recenze) na věc? I když má ABO A810 svoje PLUSY i MÍNUSY už bych asi do žádného androidového telefonu Made in China nešel, ale znáte to "Nikdy neříkej nikdy". Pro jeho koupi hovoří cena a hlavně originalita. Prostě máte to co nikdo jiný nemá. Takže uvidíme :o)

KOMPLETNÍ SPECIFIKACE TELEFONU V ANGLICKÉM JAZYCE NAJDETE TADY:

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 olin olin | E-mail | 10. března 2013 v 11:34 | Reagovat

Taky jsem si ho koupil. Setkal jsem se se stejnými problémy, jako jsou uvedeny shora. Největší problém však nastal, když jsem na telefonu obnovil tovární nastavení. Od té chvíle nebylo možno volat, jelikož z telefonu zmizel IMEI!!! Tento problém se však dá celkem snadno vyřešit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama