TZ Telefónica o2 - Telefónica rozšiřuje nabídku datových tarifů, zavádí tarif Facebook

31. května 2012 v 1:13 | Zdroj: Telefónica o2 + Jan Cicálek |  Tiskové zprávy

Telefónica rozšiřuje nabídku datových tarifů, zavádí tarif Facebook

NEJDŘÍVE MŮJ KOMENTÁŘ
Pokud chcete ve svém mobilním telefonu používat pouze datový tarif Facebook a neplatit již žádné další poplatky za data je třeba udělat následující. Nejprve deaktivovat připojení k internetu a následně si aktivivat DATOVÝ TARIF FACEBOOK. Dostupný bude od 4.6.2012. Že to jde se můžete přesvědčit z následující komunikace mezi mnou a Telefónicou o2 (čti od konce).

Na reklamační oddělení + na mě J

From: Jan Cicálek
Sent: Wednesday, May 30, 2012 11:04 AM
To: Vokounová Blanka
Cc: Policarová Lucie; Farghali Hany
Subject: RE: Telefónica rozšiřuje nabídku datových tarifů, zavádí tarif Facebook

Děkuji za info. To jsem na to jako tester opravdu zvědavý a rád to odzkouším. Na koho se mám obrátit v případě "dodatečných" poplatků

> Od: "Vokounová Blanka"
> Komu: Jan Cicálek
> Datum: 30.05.2012 10:04
> Předmět: RE: Telefónica rozšiřuje nabídku datových tarifů, zavádí tarif Facebook

Děkuji za Vaše dotazy. Vyjádřím se k oběma bodům:

1) Zobrazení odkazů, obrázků apod. - V rámci tarifu Facebook se zákazníkovi obrázky a videa vložená na FB zobrazí, stejně tak fotky z instagramu. Pokud videa či odkazy linkují mimo FB, zobrazí se uživateli pouze náhledy, ale není možné je prokliknout.

2) Android si kontakty synchronizuje v rámci Facebook účtu, jde to přes tzv. whitelistované stránky, tzn. ze tato synchronizace je plně funkční (máme odzkoušeno). Google účet a ostatní synchronizace fungovat nebudou. K žádným dalším dodatečným poplatkům nedojde. Zákazníkovi bude účtováno pouze 75 Kč/měs nebo 19 Kč/týdně na předplacené kartě.

-----Original Message-----
From: Cicalek, Jan
Sent: Tuesday, May 29, 2012 4:26 PM
To: tiskové oddeleni TO2 CR /APLIKACE; Vokounová Blanka
Subject: RE: Telefónica rozšiřuje nabídku datových tarifů, zavádí tarif Facebook

Dobrá myšlenka, ačkoli trošičku nedořešená, protože většina odkazů, obrázků či aplikací směřuje mimo FB. Pokud by byly tyto odkazy "deaktivovány", ztrácí tento tarif smysl. Za druhé, jak chcete řešit např. komunikaci androidových telefonů se sítí, protože v případě předplaceného datového tarifu FB (telefon to nepozná) budou tyto komunikovat se sítí (synchronizovat kontakty, fotografie....). Což znamená dodatečné poplatky.

TISKOVÁ ZPRÁVA V PLNÉM ZNĚNÍ
28.5.2012

Telefónica rozšíří od 4. června svou nabídku datových tarifů pro mobilní telefony a představuje nový datový tarif Facebook. Za 75 korun měsíčně či 19 korun týdně pro předplacenkáře nabízí přístup k sociální síti Facebook prostřednictvím mobilního telefonu. "V České republice využívá Facebook více než 3,6 milionu lidí. Věříme, že zákazníci, kteří ještě nevyužívají data v mobilu, ocení možnost být prostřednictvím mobilu online na Facebooku kdykoliv a kdekoliv," říká Petr Matějovský, ředitel pro mobilní hlas a data společnosti Telefónica Czech Republic.

Přehled datových tarifů :
tarifFacebookO2 Internet v mobilu StartO2 Internet v mobiluO2 Mobilní Internet StartO2 Mobilní Internet StandardO2 Mobilní Internet Pro
cena75 Kč150 Kč /
100 Kč*
300 Kč300 Kč /
200 Kč**
500 Kč /
300 Kč**
750 Kč /
550 Kč**
FUP150 MB150 MB500 MB500 MB2 GB10 GB
*cena k tarifu O2 Pohoda nebo O2 [:kůl:]
**cena k Internetu na doma

Tarif Facebook umožňuje uživateli přístup k sociální síti Facebook. Uživatel může číst informace, prohlížet a nahrávat fotky nebo chatovat s přáteli. Kromě Facebooku umožňuje tento datový tarif přístup zdarma na O2 stránky a uživatelé přístrojů s operačním systémem Android získají bezplatně informace o počasí. Pokud si chce zákazník procházet jakékoli další internetové stránky, je třeba si aktivovat tarif Internet v mobilu Start či Internet v mobilu. Více o tarifech zde.
Facebook v mobilu lze snadno aktivovat zasláním SMS ve tvaru: FAC na číslo 999 111 nebo prostřednictvím infolinky. Datový limit ( FUP) činí 150 MB měsíčně (37,5 MB týdně). Po překročení FUPu se rychlost připojení zpomalí na 16 kbps. Využití FUP lze sledovat na portálu www.mojeo2.cz awww.o2pripojse.cz. Pro stažení aplikace Facebook je třeba využít jiný způsob připojení, např. WiFi.

Facebook je největší sociální sítí na světě. Počet jeho uživatelů činil na konci roku 2011 zhruba 845 milionů. Koncem letošního roku by se mohl přehoupnout přes hranici jedné miliardy. Více než polovina jeho uživatelů přistupuje k Facebooku přes mobilní zařízení. Služba vznikla v roce 2004 pro studenty vybraných amerických univerzit. Pro všechny zájemce starší 13 let byla zpřístupněna v září 2006.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama