Srpen 2012

LG Optimus L3 - Něco o něm, plusy a mínusy.

15. srpna 2012 v 17:43 | Jan Cicálek |  LG

LG Optimus L3 - Něco o něm, plusy a mínusy.

Za zapůjčení přístroje děkuji firmě LG Czech Republic.LG Optimus L3 ač se řadí mezi lowendové android telefony má i tak běžnému uživateli co nabídnout. V podstatě umí vše co jeho lépe vybavení bráškové, jen technické parametry jsou samozřejmě trošičku jinde. Po více než týdenním užívání si LG Optimus L3 dovedu představit jako svůj "druhý telefon".


Přední stranu přístroje zabírá asi z 80% displej s rozlišením 240x320Px (moje výtka, snesl by i více), jedno hardwarové a dvě softwarová tlačítka. Na vrchu čelní strany se nachází Sluchátko + logo LG.Na zádech je čočka 3MPx fotoaparátu a opět logo LG.Povrch zadního krytu je hrubší, takže tolik neklouže v ruce. Na levém boku je kolébkové tlačítko pro ovládání hlasitosti, pravá strana je naprosto holá.V horní části se nachází tlačítko provypnutí/zapnutí telefonu a zdířka pro audio jack 3.5mm. Dole je pak zdířka pro microUSB konektor a mikrofon. Telefon na mě působí jemným dojmem, hodící se především pro dívky.


L3 je telefon velmi příjemných rozměrů, hmotnosti a především hezkého designu. Mě zaujala především barevná sladěnost přístroje. K dispozici jsem měl Bílo-Stříbrno-Černou verzi a ta vypadá opravdu hezky.Přístroj je poháněn OS Android v2.3.6 Gingerbread, ale to není vůbec na škodu. Telefon je hezky svižný a není tomu jinak ani po zaplnění paměťové karty či interní paměti, což je více než skvělé. Za dobu testování (ještě dotestovávám) se mi nestalo, že by mi přístroj zamrzl.PLUSY A MÍNUSY

PLUSY:

- Cena,
2 489 - 3 885 Kč (Zdroj http://heureka.cz)
- Dobrá výdrž baterie (2dny bez problému)
- Hezký design, barevná kombinace
- Praktický přístup k nejdůležitějším funkcím v horní rolovací liště telefonu ZVUK, WI-FI, BLUETOOTH, GPS, MOBILNÍ DATOVÁ KOMUNIKACE + zajímavý unlocker telefonu

MÍNUSY:

- 3.2" displej má rozlišení pouze 240x320Px (běžně se již v této cenové kategorii používá 320x480Px, např. Vodafone 860 Smart II)
- Při interní paměti 1GB je pro aplikace/hry pouze 150MB. Proč to nechápu, jste tak nuceni stále šetřit místem, i když by to ani nebylo potřeba.
- Občasný problém s výměnou souborů prostřednictvím Bluetooth. Nechápu proč, ale např. z Xperie Arc mi LG Optimus L3 občas nechtěl přijmout soubory s "odkazem na nedostatek paměti". Přitom jsem měl dost interní paměti i místa na paměťové kartě. Vše bylo v pořádku po vypnutí a následném zapnutí telefonu.

OBSAH BALENÍ

- Mobilní telefon LG Optimus L3
- Baterie
- Zdroj nabíječky
- Datový/nabíjecí kabel
- Uživatelský manuál
- Záruka 24měsíců

VIDEO POŘÍZENÉ LG OPTIMUS L3


NĚKOLIK OBRÁZKŮ POŘÍZENÝCH LG OPTIMUS L3


MŮJ VERDIKT

Ano, jsem toho názoru, že s mobilním telefonem LG Optimus L3 se dá i když co se týče funkcí nepřináší nic inovativního celkem pohodově žít. Pro jasně hovoří cena, hezký design, spolehlivost a dobrá výdrž baterie (naprosto v pohodě 2dny). Doporučil bych ho tedy méně náročným uživatelům, dívkám či lidičkám milujícím opravdu hezký design.

Kompletní technická specifikace LG Optimus L3 se nachází tady:

Sony Xperia Go - první dojmy

9. srpna 2012 v 12:33 | Martin Vágner |  Sony

Sony Xperia Go - první dojmy

09. 08. 2012 - Martin Vagner - 0 komentářů - Novinky - Tisk- 59 shlédnutí

Mám možnost několik dní testovat odolný model Sony Xperia Go a zde jsou mé první dojmy.