Sony Xperia Go - první dojmy

9. srpna 2012 v 12:33 | Martin Vágner |  Sony

Sony Xperia Go - první dojmy

09. 08. 2012 - Martin Vagner - 0 komentářů - Novinky - Tisk- 59 shlédnutí

Mám možnost několik dní testovat odolný model Sony Xperia Go a zde jsou mé první dojmy.
Sony Xperia Go plně navazuje na předešlý odolný model Xperia active. Hlavním rozdílem obou modelů je celková velikost. Model Xperia Go je totiž daleko štíhlejší. Rozdíl je vcelku markantní, dělá to skoro 6 mm! Na druhou stranu Xperia Go je o kousek větší a tak se nám zachovala stejná váha u obou modelů.

Nicméně Sony Xperia Go nabídne displej o půl palce větší než Xperia active. Tady je však třeba počítat s hrubším rastrem, neboť rozlišení zůstalo stejné (320 x 480 bodů).


Jinak ale absolutní novinka nabídne design, který se nijak neliší od ostatních současných modelů Sony. Hranatý design nevypadá zle, ale jde již o nějaký sedmý, osmý model, který se liší jen velikostí a tak za tohle dávám spíše mínus. Je evidentní, že jednotný vzhled se dřív či později okouká a nebude to ono. Myslím, že tohle měly předešlé modely Sony Ericsson vymyšlené lépe - Xperia arc, Xperia neo, Xperia pro, Xperia mini, Xperia ray, Xperia active, tedy celá řada rozličných modelů a každý je prostě jiný, každému se líbí něco jiného. No co už.

Na testování k nám dorazil model v bílé variantě. Osobně mám rád tuto barevnou variantu, je taková živější. Jinak si ale budete moci koupit Xperii Go i v černé a dokonce žluté.


V balení spolu s telefonem nedostanete žádné extra příslušenství, nechybí samozřejmě datový kabel(který je současně i nabíječkou), dále sluchátka v barvě a nakonec lze i pochválit fólii, tu si ale budete muset nalepit na displej sami.

Sony Xperia Go má zadní kryt odnímatelný a tam najdete šuflík na SIM kartu. Je zajímavé, že výrobce oproti modelům Xperia S a P nabízí běžný standardní slot SIM karty(ten nabízí třeba i model Xperia U). Osobně nechápu proč každý model má jiný slot, proč nezmění výrobce vlastní standard na micro SIM a nedrží se jej u všech modelů.

Pod zadním krytem také najdete slot na paměťovou kartu microSD. V balení žádná karta není, ale je fajn mít možnost doplnit si 4 GB vnitřní paměť o další prostor.


Co se týče ovládacích prvků, tak se nic moc nemění oproti jiným modelům Sony. Nahoře najdete startovací tlačítko, které je díky velikosti telefonu dobře přístupné. Vpravo pak je kolébkové tlačítko na ovládání hlasitosti. Ale co mi vážně chybí je tlačítko spouště fotoaparátu. Nicméně u odolného modelu chápu, že čím mín bude tlačítek tím lépe.
Senzorová tlačítka jsou opět tři a mají stejnou funkci jako u jiných modelů. Chválím jejich dobrou ovladatelnost . na rozdíl od model Sony Xperia S, kde to výrobce absolutně nezvládl.

Pokud jde o operační systém, tak tady zůstává rozum stát. Sony totiž i tento model nabízí s verzí 2.3.7. Sice odladěný systém, ale dnes již naprostá většina konkurence nabízí Android ve verzi 4.0.4. Zde se určitě také dočkáme, ale někdy po prázdninách a za tohle prostě výrobce nemůžu pochválit. Chápu, že vývoj telefonu nějakou dobu trvá, nicméně Ice Cream Sandwich tady je od loňského podzimu a tak Sony u ,,androjdího OS'' zase zaspalo.


Cena Sony Xperia Go byla stanovena zhruba na 7 tisíc Kč(Heureka.cz), není to málo peněz a třeba model Xperia U, který nabízí více je o tisíc korun levnější. Nicméně Xperia Go nabízí opravdu více co se týče odolnosti. Stále tu máme moře a moře reklamací ohledně vytopených telefonů a mít podobný odolný telefon se najednou stává velkou výhodou. Potopení telefonu do vod, prach, všechno tohle bez problémů zvládne a tak pokud zmoknete, tak nebudete muset kupovat ihned nový telefon. Škoda, že Sony nenapadne nabízet více pdoobných telefonů, zvlášť v tříde high-end. Máme tu sice také nově oznámený model Sony Xperia acro S, ale ten se prý dle posledních informací u nás nebude prodávat, což je vážně velká škoda a další zbytečné mínus výrobce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Honza Honza | Web | 3. května 2015 v 13:47 | Reagovat

Je to super odolný telefon, to se musí nechat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama