LG Optimus L7 P700 - VELKÁ RECENZE

23. září 2012 v 11:14 | Jan Cicálek |  LG

LG Optimus L7 P700 - VELKÁ RECENZE

Za zapůjčení telefonu děkuji firmě LG Czech Republic


ÚVODEM:

LG Optimus L7 je přesně ten smartphone, který by mi absalutně vyhovoval. Za jeho zapůjčení děkuji firmě LG. Troufám si říci, že za dobu 3týdenního užívání, testování, zkoušení se z něj stal můj mazel a hodně nerad jsem L7 posílal nazpět do LG. Čím byl tak výjmečný? Vlastně ani nevím, protože vše co LG Optimus L7 umí tu již bylo a ani jeho parametry se ničím nevymykají "normálu". Snad doladěností, spolehlivostí či hezkým designem. Podotknul bych jen, že celá řada LG "L" je tak trochu výjmečná. Příjemná je taktéž cena přístroje, která v současné době činí 5290Kč-8063Kč (Zdroj.: http://heureka.cz ).


POPIS PŘÍSTROJE + TECHNICKÁ DATA VE ZKRATCE:

Téměř celou přední stranu zabírá 4.3palcový kapacitní displej s rozlišením 480x800Px a 16milióny barvami. Na displej (sklo) byla použita technologie Corning Gorilla Glass, tzn. displej s vyšší odolností proti poškábání, bez úhony by měl vyváznout i při pádu (nezkoušel jsem). Viditelnost na přímém slunci je perfektní. Nad displejem se nachází čočka přední kamerky (vhodná např. Pro autoportréty) a logo LG. Pod displejem uprostřed je jedno hardwarové tlačítko (aktivace displeje/pohotovostní obrazovka) a dvě softwarová tlačítka. Pod těmito se ještě nachází mikrofon.
Na zadní části telefonu je ve stříbrném rámečku čočka 5MPx (2592x1944Px) fotoaparátu + LED blesk. Fotografie pořízené L7 jsou dobré a to i ty pořízené za snížené viditelnosti, případně fotografované na kratší vzdálenost i za úplné tmy. Pod rámečkem je zase samozřejmě logo LG. Ve spodní části vlevo se pak nachází reproduktor.
Po obvodu telefonu najdete tlačítka pro zapnutí/vypnutí telefonu, zdířku pro audio jack 3.5mm (horní část), kolébkové tlačítko pro ovládání hlasitosti (levý bok), zdířka pro microUSB konektor pro nabíjení/připojení k PC (dolní část).
Vzhled přístroje je navíc zastřešený hezkým designem, kterému dává jistý punc elegance stříbrný rámeček po celém obvodu, zkosené (oblé) hrany směrem k zadnímu krytu. Ačkoli je telefon poměrně uzoučký 8.7mm drží díky drsnější straně skvěle v ruce. Celkové rozměry plus hmotnost jsou 125.5x67x8.7mm a 122g.

FOTOGRAFIE POŘÍZENÉ MOBILNÍM TELEFONEM LG OPTIMUS L7 : https://www.box.com/s/9i93roi0l5myzmuxcel8


A JEŠTĚ NĚCO DAT NAVRCH:

LG optimus L7 pracuje v pásmech 850/900/1800/1900/2100 MHz. Aktuálně jsem měl v telefonu operační systém Android OS v4.0.3 ICS, verze jádra 3.0.8 -perf+. Použitý je 1GB procesor Cortex-A5 a RAM o kapacitě 512MB. Bravurně zvládá ty nejnovější technologie např. NFC http://nearfield.cz/co-je-nfc . Pro připojení k internetu můžete použít WiFi, 3G sítě či pomalejší GSM. 3G přenos prostřednictvím operátora je dostatečně rychlý, jste však hodně limitování FUP, v případě základního balíčku se 150MB jste hned bez něj a pak už je to jen trápení. Proto doporučuji v tomto případě zapínát mobilní data jen když je opravdu potřebujete a co nejvíce využívat dostupnosti WiFi sítí. Citlivost WiFi je více než dobrá. Výhrady mám tak především k software pro synchronizaci telefonu s PC - LG PC Suite. S tímto jsou problémy, takže než se vám podaří, aby se telefon "chytl" budete jej muset i několikrát připojit a odpojit. Především na tomto nešvaru by mělo LG ještě "zamakat". Synchronizaci prostřednictvím kabelu jako takovou však ani nepotřebujete, buď ji zajistí pan Google nebo Facebook. Kontakty, kalendář, vaše fotografie tak máte stále aktuální. Výměna obsahu prostřednictvím bluetooth, telefon - PC, PC - PC byla absolutně bezproblémová, avšak, co si budeme nalhávat kabel je kabel. Takže stačí připojit telefon k PC a máte k dispozici další diskový oddíl (paměťová karta) a v klídku si můžete poslat prostřednictvím správce souborů váš oblíbený obsah z/do telefonu (paměťovou kartu). Dostatek místa k tomuto máte jak v interním uložišti, celková interní paměť je 4GB a pro uživatele je z této dostupných 2.4GB. Samozřejmostí je podpora paměťových karet microSD až do max. kapacity 32GB. Použil jsem 8GB paměťovou kartu, kterou jsem téměř celou naplnil daty a příjemným zjištěním bylo, že se telefon vůbec nezpomaloval. Dvě výtky však mám:

  • Pomalý náběh telefonu (operačního systému) při startu.
  • Občas špatné prokreslování displeje při zahlcení telefonu více povely.

Použitá baterie BL-44JH Li-Ion 3.8V o kapacitě 1700mAh vydrží na jedno nabití při aktivním užívání jeden den (víc se mi nepovedlo). Pokud jsem se však trošičku uskromnil bylo to max. 1.5dne. Takže řešení je následující, zakoupit si 2.baterii či sebou tahat nabíječku. Osobně se přikláním k té 1.variantě :-).


OVLÁDÁNÍ, TELEFONOVÁNÍ, SMS A ZÁBAVA:

Ovládání - Je absolutně pohodové a nijak se neliší od jiných androidových telefonů (případně jen minimálně). Navíc se dá říci, že na rozdíl od některých jiných značek LG Optimus L7 pracuje s Android OS spolehlivě.
SMS - Se díky "rozlehlosti" displeje 4.3palce píší naprosto pohodlně, dost dobře k tomu příspívá taktéž solidní slovník T9, který je v L7 implementovaný. Problém nenastane ani v případě větších prstů, jelikož softwarová tlačítka jsou dost velká. Odezva telefonu je taktéž dobrá, takže na telefon čekat nebudete :-)
Telefonování - Zvuk hovoru je jak při příchozím/odchozím hovoru naprosto čistý oproštěný od jakéhokoli vedlejšího šumu či zpětné odezvy. Kapacita telefonního seznamu je takřka nekonečná a jste tak omezeni pouze dostupnou pamětí telefonu.
Zábava - Díky účtu na Google máte možnost downloadu nepřeberného množství her/aplikací. Totéž platí i o personalizaci telefonu. Doporučuji vám si stáhnout z Google Play aplikaci ZEDGE, která udělá vše potřebné za vás. V mžiku si tak nastavíte oblíbené vyzvánění, tón SMS, tapetu displeje......


ZÁVĚREM:

Koupi mobilního telefonu LG Optimus L7 doporučuji jak nenáročným, tak i těm technicky hodně schopným uživatelům. Příjemná je taktéž cena, která začíná již na 5290Kč. Jak jsem již v úvodu napsal, moc nerad jsem se s L7 loučil a dovedu si ho představit jako mou novou "vlajkovou" loď.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Kája Mařák Kája Mařák | 28. června 2013 v 14:24 | Reagovat

To je sračka 1.5 dne. To abych nosil autobaterii né druhou další. Takovou herku, dobrou noc pánové, ani náhodou.

2 J.Boy J.Boy | E-mail | Web | 27. července 2013 v 13:37 | Reagovat

[1]: Zřejmě ani nemáte pojem jak málo vydrží baterie dotykových telefonů při opravdu aktivním využívání

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama