VODAFONE 353 - TRPASLÍK MEZI MOBILNÍMI TELEFONY

16. prosince 2012 v 16:48 | Jan Cicálek |  VODAFONE

Vodafone 353 - Velká recenze

Za zapůjčení telefonu k testování děkuji firmě Vodafone Czech Republic a především jejich ochotnému PR :-)


Tentokrát jsem se dlouho rozhodoval, který z telefonů si půjčit. Volba tak padla na "hloupý" Vodafone 353, který stojí doslova pár kaček, přesněji 677Kč. Proč právě on? Na můj vkus se mi zdá na našem trhu již trochu přeandroidováno a i mezi námi jsou lidé, kterým k životu stačí úplně obyčejný telefon. Jak na tom Vodafone 353 je? Pak neváhejte a začtěte se do následujících řádek.

Úvodem,
několik technických dat, od telefonu nečekejte žádné výstřelky, prostě ho berte takový jaký je. Rozměry telefonu jsou 109.2 x 46 x 12.2 mm a hmotnost více než příjemných 68 g. Polovinu přední strany zabírá displej s 65tisíci barvami, který má rozlišení pouhých 160 x 128 Px, v záplavě dotykáčů jsem pomalu zapomněl na to, jak vlastně vypadá malý displej. Pracuje v GSM pásmech 900 a 1800 MHz. 3G sítě tak nejsou podporovány (ani jsem to od telefonu v této cenové kategorii neočekával), avšak rychlejší GPRS = EDGE ano. Při připojení k internetu mi to ani nijak nepřišlo. Co jsem neměl byl problém s přenesenými daty, kdy mě operátor cíleně zpomaloval. Pro surfování po webu máte v telefonu předinstalovanou Operu Mini a též se můžete realizovat na sociální síti Facebook. Vodafone 353 obsahuje jednoduchého Facebook klienta. K PC lze telefon připojit pomocí USB - microUSB kabelu. Telefon a paměťová karta (max. kapacita 16 GB), které telefon podporuje se v PC zobrazí jako další výměnné disky, viz obrázek (paměťová karta nebyla vložena). Interní paměť telefonu jsou pouhé 2.8 MB, takže pokud chcete využívat multimediální funkce neobejdete se bez ní. Taktéž komunikace prostřednictvím Bluetooth byla absoulutně bez problému a to jak Telefon - PC, tak Telefon - Telefon. Větší soubory je však vhodné raději přenášet pomocí datového kabelu. V základní výbavě je též integrovaná svítilna, která se pouští v odemknutém stavu dlouhým stiskem "0". Překvapením je pro mě baterie o kapacitě 770 mAh, která vydrží i při extrémním používání naprosto v pohodě telefon při životě 5 dní.


Popis přístroje
Přední stranu zabírá zabírá 50:50 displej a hardwarová klávesnice. Přičemž levé tlačítko pod displejem slouží k přístupu na Facebook a pravé pro vstup do telefonního seznamu (500 záznamů). Pod nimi jsou 2tlačítka pro příjem/ukončení hovoru a zap./vyp. telefonu. Středová čtyřsměrová klávesa s potvrzovacím středem není "programovatelná", což je škoda. Střed slouží pouze pro vstup do 9ti ikonového menu. V horní části přístroje se nachází dioda svítilny, na pravém boku pak zdířka pro 3.5 mm audio Jack a vlevo úchyt pro šňůrku a zdířka pro microUSB konektor (nabíjení/připojení k PC). Na zádech se nachází čočka VGA fotoaparátu s všudypřítomným logem Vodafone.

Volání, SMS, Email a Ovládání telefonu
Volání naprosto bez problému, tedy žádný vedlejší šum ani ozvěna. Snad jen maximální hlasitost při příjmu by mohla být o stupínek větší.
SMS a celkové psaní na hardwarové klávesnici mi nepřipadlo vůbec špatné a to jsem si musel chvíli zvykat. Při psaní SMS jsem na telefon nemusel vůbec čekat. V tomto bodu se mi zdá telefon naprosto výborný. Při psaní SMS můžete využít českou T9.
Email, v telefonu je emailový klient, který vám umožní si nastavit stahování z několika účtů (měl jsem nastaveny 2). Pro odesílání emailů si však jako smtp server budete muset nastavit Gmail či Seznam jinak žádný email neodešlete.
Ovládání telefonu je naprosto jednoduché (intuitivní) a v telefonu se díky 9 ikonám rozhodně neztratíte. Taktéž pro odesílání/příjem MMS nebo Internet se nastaví přístroj sám.

Zábava
Fotoaparát - VGA fotoaparát bez pokročilých funkcí. Jeho rozlišení je 640x480Px a fotografie jím pořízené jsou "použitelné". Viz album fotografiíí pořízené Vodafonem 353 : https://www.box.com/s/gii0er1ronmxgoryx66vVideo - Přehrává video ve formátech 3GP a AVI, nejspíše jen videa ve formátu AVI pořízené telefonem. Jiné formáty se mi zprovoznit nepodařilo. Nahrává video ve formátu AVI v maximálním rozlišení 176 x 144 Px. Viz moje testovací video : https://www.box.com/s/m2g5zgtfrb7hsql18gj1
Hry - V telefonu jsou 2 velmi jednoduché hry - Copter (helikoptéra) a Panda. Možná s nimi chvíli vystačíte. Telefon bohužel nepodporuje technologii JAVA, takže do něj již nic víc nedostanete.
MP3 přehrávač - Umožňuje vytváření palylistů. Zkoušel jsem do telefonu natahat pouze klasické empétrojky a neměl jsem s jejich přehráváním nejmenší problém. telefon obsahuje již standardní zdířku pro 3.5 mm Jack. Stereo sluchátka jsou součástí balení - kvalita průměrná.
Ostatní - FM Rádio (hraje jen se zapojenými sluchátky), Prohlížeč obrázků a Záznamník zvuků.

Komu je telefon určen?
Především nenáročným uživatelům, kteří si vystačí se "zakonzervovaným" portfóliem funkcí či jedincům, kteří chtějí telefon využívat jako MP3 přehrávač. Vzhledem k ceně 677Kč to není vůbec špatný nápad.

Obsah balení
  • Mobilní telefon Vodafone 353
  • Baterie o kapacitě 770 mAh
  • Nabíječka
  • Stereo headset
  • Uživatelský manuál

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hana Zavřelová Hana Zavřelová | E-mail | 30. ledna 2013 v 14:31 | Reagovat

Dobrý den, chci se zeptat, kde se dá k tomuto krásnému telefonu koupit náhradní zadní kryt. Vodafone není výrobce a není schopen tento díl zajistit. Děkuji za radu. Zavřelová.

2 J.Boy J.Boy | E-mail | Web | 1. února 2013 v 12:42 | Reagovat

[1]:Tak v prvé řadě by ho měl zajistit Vodafone, protože je tento model distribuován pod označením Vodafone v prodejní síti Vodafone. Je to jeho povinnost!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama