SONY XPERIA J - LEVNÝ ELEGÁN

13. února 2013 v 15:09 | Jan Cicálek |  Sony

SONY XPERIA J - LEVNÝ ELEGÁN

Za zapůjčením přístroje děkuji firmě SONY Czech Republic a PR Bison&Rose


PÁR SLOV ÚVODEM
Po Xperiii T ala James Bond jsem se rozhodl si zapůjčit ještě Xperii J, která se řadí sice do jiné cenové kategorie, ale mě oslovila. Především děkuji za rychlou zápůjčku PR Bison&Rose a budu se těšit na další spolupráci. Proč mě Xperia J tak oslovila, stručně řečeno není to plácačka jako většina TOP modelů. Příjemné rozměry, hmotnost a 4 palcový displej jsou plně dostačující. Co mě na ní tak fascinovalo si můžete zkráceně přečíst hned v následující stati PLUSY a MÍNUSY.

PLUSY A MÍNUSY
PLUSY:
 • Design
 • Festovní konstrukce (nikde nic nevrže)
 • Rychlost telefonu, Dokonale odladěné ICS
 • Dobrá výdrž baterie
 • Příjemná cena
MÍNUSY:
 • Absence NFC
 • Ne moc dobrý fotoaparát

UŽITEČNÉ ODKAZY

POPIS PŘÍSTROJE
Popisem přístroje se nebudeme nikterak zdržovat a raději přiložím 2 obrázky se stručným komentářem.Jak jsem již předestřel, jedná se o mobilní telefon hezkého designu a perfektního dílenského zpracování. K dispozici jsem měl černou variantu, ale k dostání je též v bílé, zlaté a růžové variantě. Velmi praktický je zadní kryt telefonu, který je "pogumovaný", dobře se tak drží v ruce a neklouže. Telefon pracuje s klasickou mini-SIM, která je spolu s paměťovou kartou umístěna pod zadním krytem.


NĚKOLIK TECHNICKÝCH ÚDAJŮ
Rozměry přístroje jsou 124.3x61.2.x9.2mm a hmotnost 124g. V jeho útrobách pulsuje procesor1GHz Cortex-A5, RAM je 512MB a to celé je zastřešeno operačním systémem Android 4.0.4 ICS, který bude upgradovatelný na Android JB. Rozlišení 4 palcového TFT displeje je 480x854Px. Jedná se o displej se zvýšenou odolností, tzv. Corning Gorilla Glass. Telefon pracuje v sítích 2G (GSM 850/900/1800/1900MHz) a 3G (HSDPA 900/2100MHz - ST26I, HSDPA 850/1900/2100MHz - ST26A). Pro připojení k internetu lze též požít technologii WiFi. Synchronizaci obsahu telefonu lze pohodlně provádět bez připojení k PC, o vše se postará váš účet na GOOGLE. Přiznám se, že již dlouho jsem zálohu telefonu kabelem neprováděl, avšak k tomuto účelu je stvořen program PC Companion od SONY. Tento budete s největší pravděpodobností potřebovat při aktualizaci software telefonu. Je škoda, že nejde vše aktualizovat via Air (OTA bez použití PC). Interní paměť přístroje je 4GB přičemž pro uživatele jsou z této kapacity vyčleněny 2GB. Pro aplikace/hry je však z této kapacity vyčleněno "jen" 754MB. Ptám se proč? Některé aplikace (ty nesystémové) jsou však plně funkční i z paměťové karty, takže co jde si přesuňte manuálně na ni. Jak jsem již napsal telefonu nic podstatného nechybí vyjma podpory technologie NFC. Což je u telefonu, který se prodává od 4315-7181Kč více než potěšující.ZÁBAVA
 • Fotoaparát s rozlišením 5MPx moc dobré snímky neprodukuje, řekl bych spíše průměrné. Obrázky jsou podivně zastřené, ale občas se i zadaří vyprodukovat i velmi hezké obrázky. Pro tvoření autoportrétů či hovory přes Skype je v telefonu též přítomná sekundarní VGA kamerka. Samozřejmostí je přisvětlovací LED, detekce úsměvu nebo touch focus.
 • MP3/MP4 přehrávač podporuje snad všechny dostupné video i audio formáty. Audio i video přehrávač jsou pěkně graficky vyvedené. Součástí balení je též stereo headset. Poněkud horší je to s nahráváním videa. Videorekordér nahrává video o maximálním rozlišení 640x480Px ve formátu MP4, jeho kvalita je však pouze průměrná. • Hry/aplikace Na Google Play se nachází nepřeberné množství aplikací a her různých zájmů. Syn si např. Velice oblíbil skákačky Cordy, Cordy2, Cordy Sky a Angry Birds. Z aplikací doporučuji Seesmic, Photoshop Express, Instagram, Zedge, Batery Widget (Battery Info, viz obrázek níže) nebo apky pro sport Endomondo, Runtastic....


 • OstatníYoutube, FM Rádio s RDS, Prohlížeč/Editor obrázků.......


VOLÁNÍ, SMS, SNS
U všech 3 položek této kapitoly naprosto bez problému. Zvuk při volání je čistý, oproštěný od jakýchkoli vedlejších efektů. K tomu dojisté míry dopomáhá i funkce xLOUD (vylepšená hlasitost reproduktoru). Paměť pro kontakty a SMS je neomezena, přesněji řečeno omezená pouze dostupnou volnou pamětí telefonu. SMS se na telefonu píší dobře, jedná se o osvědčenou klasiku. K psaní můžete též použít českou T9, pozor však na ni, někdy dokáže vyplodit pěkné nesmysly . Pro sociální sítě Facebook a Twitter má Xperia J integrovaný klient či spíše widget (viz obrázek výše). Je sice použitelný, avšak doporučuji si raději stáhnout z marketu nějakou alternativní aplikaci, např. Seesmic, Falcon....

BATERIE A JEJÍ VÝDRŽ
Tady jsem velmi spokojený, při testování telefon nešetřím a jedu takřka na doraz. Sony Xperia J v pohodě vydrží 2dny bez nabíječky a to není vůbec špatné. O to se stará baterie Li-Pol o kapacitě 1750mAh. Doba nabíjení z 0 na 100% je asi 2hod.30min.-2hod.45min.


ZÁVĚREM
No právě, co říci závěrem? Rozhodně koupí tohoto zařízení nic neriskujete, Xperia J se prodává za cenu od 4315Kč (Zdroj: http://heureka.cz) a těch několik nedostatků lze do jisté míry i oželet. Za tuto cenu dostanete chytrý telefon moderního vzhledu s bezproblémovým chodem (alespoň ten testovaný takový byl). Což znamená svižný operační systém Android OS ICS, s kterým jsem neměl téměř za 3týdny užívání jediný problém co se samovolného restartu týče, zpomalování nebo dokonce úplné paralizace (záseku). Jako cílová skupina se mi jeví středně pokročilí uživatelé nebo prostě někdo, kdo hledá kvalitu za opravdu rozumnou cenu. Takže SONY Xperia J mohu s klidným svědomím doporučit.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama