Březen 2013

SONY XPERIA Z a její multimediální možnosti

30. března 2013 v 19:00 | Jan Cicálek |  Xperia Z - TOP model from SONY

SONY XPERIA Z a její multimediální možnostiV dalším pokračování seriálu o SONY Xperia Z se zaměřím na multimediální možnosti, vlastnosti nebo vychytávky. Dá se říci, že to nejpodstatnější najdete na úvodní obrazovce telefonu, viz ikony Walkman (hudba), Album (vaše obrázky a fotografie) a Filmy (stažené a ty nejen vámi pořízené). K tomu přiložím krátké video a obrázky pořízené Xperií Z vše budu navíc doprovázet screeny z telefonu jako viz ten výše. Jdeme na to.

WALKMAN


Přehrávač hudby aneb starý dobrý Walkman. Většina z vás se s ním již někdy v minulosti dozajista setkala. Tuto verzi bych však směle nazval úspěšným comebackem. Především se mi líbí jeho design (grafické podobě nelze nic vytknout). Poradí si se širokou škálou hudebních formátů, avšak zvyk je železná košile a vše v telefonu mám ve staré dobré empétrojce a jen tu a tam ke mně zabloudí nějaká ta skladbička ve formátu WMA. Co k němu ještě říct? Něco se jistě najde, stačí se jen zahledět do prvního screenu displeje a bude vám všem hned jasné o co jde. V prvé řadě se mi líbí krásně graficky rozdělená sekce "Moje hudba" včetně toho co poslouchají moji přátelé na Facebboku "Hudba přátel" s malým "f" v dolním rohu. Z toho plyne, že bude každému hned jasné kam si pro tu správnou hudbu hned sáhnout. Samozřejmě si můžete k hudebnímu obsahu stáhnout informace o hudbě, sdílet hudbu prostřednictvím WiFi do které jste přihlášeni a taktéž si zvolit "viditelný" obsah. Samozřejmě můžete vytvářet vlastní Playlisty. Prostě fantazii se meze nekladou. Součástí balení jsou stereo sluchátka (špunty) s náhradními dvěma páry "gumiček", která jsou kvalitativně více než dobrá.

Závěrem však nabídnu ještě jeden pohled na software, který umí vše zaráz, tj. Obrázky, Video, Hudbu, Konverzi, Úpravu videa. O jaký software se jedná však až později.


ALBUM


Album neboli organizér obrázků, fotografií a jedno jestli sdílených či těch přímo v telefonu nebo na SDkartě také v ničem nezaostává. Tady též vidíte na záložce "Moje alba" jak je vše přehledně rozděleno. Pro názornou demonstraci jsem přidal do článku nemálo screenů displeje, které řeknou víc než tisíc slov. V integrovaném prohlížeči/editoru můžete s obrázkem provádět drobné úpravy, sdílet je pomocí nejrůznějších sociálních sítí, emailu, bluetooth....

Nyní něco málo k Fotoaparátu. SONY Xperia Z má integrovaný fotoaparát s rozlišením 13.1MPx (primární) s LED, autofokusem, detekcí úsměvu, stabilizátorem obrazu a 2.2MPx (sekundární). O fotografiích z Xperie Z jsem toho četl na webu nemálo včetně kritiky na jejich kvalitu, nic takového se mi však nepotvrdilo. Fotil jsem za různých světelných podmínek a myslím, že fotky jsou celkem povedené, můžete to však posoudit sami, po kliknutí na link níže se vám zobrazí v plné kvalitě (plném rozlišení).FILMY


Aplikace Filmy je hezky graficky vyvedená a vše v ní má logiku a to je to hlavní. Takže buďte bez obav, ovládání je intuitivní, takže se v aplikaci rozhodně neztratíte. Zvládá snad všechny dostupné video formáty a upřímně na 5ti palcovém displeji SONY Xperia Z je přímo radost dívat se na film v HD rozlišení. Většinou však "dávám" do telefonu (na pam.kartu) filmy v rozlišení 640x360Px, nesežerou tolik místa, i když o místo nemusíte mít vlastně strach při interní paměti 16GB a podpoře paměťových karet do 32GB (funkční je prý i 64GB karta, ale neměl jsem možnost to vyzkoušet). Online videa Youtube si však přehrávám jen v HD rozlišení (při dostupnosti WiFi připojení). Navíc jak je ze screenů vidno můžete přehrávat v telefonu filmy/videoklipy z WiFi sítě do které jste přihlášení či TV pořady. Přehrávání v HD rozlišení je plynulé bez jakéhokoli zasekávání, inu dobré "železo vykonalo" své.


Hodně zvědavý jsem byl na to, jak nahrává video za "pohybu", zaběhl jsem si proto k dálnici a natočil zkušební video asi 30sek. Moje pozice byla na mostě přes dálnici, během natáčení jsem popocházel, třepal s telefonem a výsledek je opravdu více než dobrý. Natočené video v rozlišení 1920 x 1080Px a formátu MP4 je kvalitní a je vidět, že i stabilizátor obrazu má v telefonu svůj význam. Viz link níže na pořízené video v plném rozlišení.


Co se týče multimédií jako takových nabízí toho SONY Xperia Z opravdu hodně. Mezi další "upotřebitelné" programy můžeme zařadit:
 • Youtube - není se třeba o něm již ani zmiňovat
 • Movie Studio - Pro vytváření nových videoprojektů, úpravu stávajících, stříhání
 • TrackID - Rozpozná skladbu, kterou v rádiu přehrávají a vy by jste se rádí dozvěděli o co jde. Vadou na kráse však je, že databáze CZ/SK písniček je poměrně malá, takže si z větší části s nimi neporadí. Ba naopak u zahraničních písniček je vše v naprostém pořádku.
Nyní se zaměřím na alternativu, k tomu co se týká toho co jsem popsal. Nebojte se však, že půjde o široké portfólio programů. Již dlouhý čas používám tuto osvědčenou dvojku:
 • TubeMate - který je volně stažitelný z http://tubemate.net , na Google Play ho však nenajdete. Jedná se o program umožňující přehrávání videí z http://youtube.com a jejich následné stažení do telefonu či tabletu. Jedná se vlastně o "trošičku" vylepšenou aplikaci Youtube. Pro mě je to však již nutnost.
 • AndroVID - Tak tohle je už úplná klasa. Jedná se o více než jen multimediální přehrávač "All I One". Umožňuje prohlížení/editaci Videa, Hudby i Obrázků. Navíc pro něj není problémem z videa vytáhnout zvuk ve formátu MP3, stříhání videa, spojení videa, konverzi, efekty, rámečky obrázků...... Je toho však mnohem více a doporučuji AndroVID alespoň vyzkoušet, uvidíte, že si ho zamilujete.

TZ - O2 představuje internetovou samoobsluhu Moje O2 jako aplikaci pro chytré telefony

28. března 2013 v 19:03 | Zdroj : O2 |  Tiskové zprávy

O2 představuje internetovou samoobsluhu Moje O2 jako aplikaci pro chytré telefony27.3.2013
 • Internetová samoobsluha Moje O2 nyní i jako nová mobilní aplikace pro chytré telefony
 • Přístup k vyúčtováním a k nastavení služeb přímo z mobilu

Internetová samoobsluha Moje O2 je nově k dispozici jako aplikace pro chytré mobilní telefony.Aplikace je dostupná pro telefony s operačním systémem Android a iOS, později přibude i verze pro Windows Phone.

Aplikace Moje O2 umožňuje přístup k vyúčtováním a stavu volných jednotek (volné minuty, FUP a další). Dále je možné v aplikaci aktivovat a spravovat doplňkové služby, například Internet v mobilu neboroaming - a mnoho dalšího. Aplikace je určena pro zákazníky z řad jednotlivců a domácností a umožňuje přístup ke správě mobilních hlasových i datových služeb, a to jak zákazníkům s předplacenou kartou, tak zákazníkům s paušálem.

Aplikace je zdarma a není třeba se do ní nijak registrovat - identifikace zákazníka probíhá na základě přihlášení telefonu k mobilní síti. Všechny změny jsou zákazníkovi potvrzené zasláním SMS. Aplikace pro chytré telefony je ke stažení na adrese http://aplikace.o2active.cz/mojeo2

Moje O2Moje O2


Moje O2 pro předplacenkáře

Internetová samoobsluha Moje O2 byla nedávno také rozšířena o možnost on-line správy a nastavení předplacených mobilních služeb. Klíčovou funkcí je zobrazení historie čerpání a dobíjení kreditu.Zákazníci zde také snadno zjistí aktuální zůstatek kreditu, který lze rovnou dobít on-line. Internetovou samoobsluhu najdou všichni zákazníci na adrese www.mojeo2.cz

TZ - Xperia SP & Xperia L _press release final

24. března 2013 v 11:32 | SONY |  Tiskové zprávy

Společnost Sony Mobile rozšiřuje svou jarní nabídku o dva nové chytré telefony řady Xperia a s nimi i řadu přístrojů nabízejících to nejlepší z technologií Sony

Jelikož jsem na blog.cz striktně omezen jen 4tisíci znaky a nemíním tuto tiskovou zprávu včetně specifikací SONY Xperia SP a L dávat do dvou článků použijte prosím link níže. Kompletní technická specifikace včetně trochu obsáhlejšího povídání se vám pak otevře v novém okně.


Zde přikládám pouze 2 obrázky již zmíněných modelů Xperia SP a Xperia L :


SONY XPERIA SP


SONY XPERIA L


HUAWEI ASCEND G600 - Uživatelská recenze

24. března 2013 v 11:06 | Jan Grill |  Ostatní MT

HUAWEI ASCEND G600 - Uživatelská recenze

 • Vytisknout
 • E-mail

K tomuto modelu jsem se dostal čirou náhodou. Reklamoval jsem předchozí model Huawei Honor I (U8860), který mi totálně ,,umřel". Reklamace dopadla tak, že jsem si mohl vybrat nový mobil ve stejné cenové kategorii.

Napřed jsem se rozmýšlel nad některým Samsungem nebo HTC, ale zůstal jsme věrný Huaweii a pravda nezklamal mě. Shodou okolností totiž po vánocích přišel na český trh model Huawei Ascend G600 a tak nebylo co řešit. Šel jsem do něj.

Technické parametry Huawei Ascend G600:
4,5" displej IPS, Gorilla Glass
dvojjádrový procesor 1,2 GHz, ARMv7
Andreno 203 (mírně vylepšená)
768 MB RAM
2 GB vnitřní paměť
1GB místo na aplikace
Android 4.0.4 bez oficiálního update
Možnost SD karty až 32 GB
8MPx fotoaparát s autofokusem a bleskem - kvalita fotek srovnatelná s fotkami z S2


Po 2 měsících každodenního používání musím konstatovat, že jsem s mobilem byl zcela spokojen, až na pár ,,drobnůstek", které občas docela uměly znepříjemnit život.

Zbytečný software
Po zapnutí přístroje mě uvítala česká upravená ROMka, jelikož jsem měl mobil z oficiální české distribuce. V té bylo na můj vkus příliš zbytečného softwaru - Facebook (nepoužívám), Documents to Go (zbytečné). Ale na podobný ,,balast" jsme zvyklí od operátorů, tudíž žádná změna k lepšímu. Bohužel. Vzhledem k tomu, že systémové aplikace, které jsou součástí ROM nejdou odinstalovat, dají se naštěstí alespoň vypnout.

Drobné nepříjemnosti
Další věci, které jsem si všimnul je ,,otravná hláška", která se zobrazí jen tehdy, dojde-li k ručnímu vypnutí /ztrátě signálu WiFi. Hláška vás upozorňuje na to, že jste mimo dosah Wifi, a že máte aktivní data, přes které se mobil připojí, ale ty mohou být zpoplatněny dle ceníku operátora. Dokud nedáte OK, data se neaktivují a vy tak může být v lepším případě půl hodinky bez připojení k internetu.Tohle mi přijde jako funkce, která spíše obtěžuje než pomáhá.
Pro ty, co mají v mobilu data zapnutá stále jako já, je to jedna z těch maličkostí, které dokáží znepříjemnit život. V nastavení bohužel nikde není možnost vypnutí této informace co se zobrazuje na displeji. Rozhodně to neberte jako chybu telefonu, jedná se čistě a pouze o softwarovou vadu české ROMky, tudíž instalace nové ROM vše vyřeší. Možná byste ani nemuseli instalovat novou ROM, podle mě by postačilo telefon ROOTnout a hlášku ručně vypnout. To jsem ale nezkoušel.

A ještě jedna věc, když jsme u těch informačních oken. Při 30% baterie na vás vyskočí další hláška, tentokrát o Úsporném režimu, kdy se vás ptá jestli ho chcete aktivovat nebo ne. Aktivací se vypne bluetooth, data, Wifi, a sníží se jas displeje na minimum. Osobně jsem to použil jednou a ještě k tomu omylem.

A poslední věc - toto okno známe z přechozích modelů je, že při totálně vybité baterce vyskočí hláška ,,za 30sekund se vypne mobil" - právě až v tuto chvíli strkám mobil do nabíječky, dřív ne.

Video pouze v 480p
Vůbec ale nechápu, proč Ascend G600 neumí natáčet video alespoň v 720p, když to jeho předchůdce Honor I perfektně zvládal? A jelikož se jedná o přípravu na Honor 2 U9508, který umí FullHD, tak je to opravdu nemilé a dost mě to překvapilo.

Příprava na Honor 2 U9508
Jak jsem v předchozím odstavci nastínil, model Ascend G600 má uživatele připravit na vzhledově identického, stejně velkého, ovšem silnější bratra - Honora U9508. Oba mají stejně velký displej, a vzhledově jako by si z oka vypadli. Jediný rozdíl v Honoru 2 je ve vnitřní výbavě:

Čtyřjádrový procesor na 1,4GHz, 6GB vnitřní paměť, 1GB RAM (česká oficiální verze) nebo 2 GB RAM (čínská verze), 16ti jádrová grafika vlastní výroby, HD 720p displej, FullHD kameru, 8MPx fotoaparát, o 230mAh větší baterku. Toť rozdíly mezi oběma modely.


Oficiální update nečekejte
Huawei oficiálně nepotvrdil aktualizaci pro Ascend G600 na Android 4.1.x - a to je vážně škoda. Samozřejmě, pokud si mobil ,,rootnete", najdete plno neoficiálních ROMek s Andoridem 4.1.x.

Pokud byste však mobil chtěli rootnout, provádí se to stejně jako u modelu Honor I - tedy, že mobil zapnete pomocí VOLUME + a POWER, objeví se fialová obrazovka, připojíte USB kabel k PC, a přes software, který stáhnete jednoduše provedete ROOT. Nahrajete CWM a můžete pak vesele zkoušet nové ROM.

Hlasitost na velmi dobré úrovni
Velmi příjemně mne potěšila hlasitost telefonu. Mobil je opravdu hlasitý a milovníky hudby velmi potěší Dolby Digital s možností jej zapnout/vypnout dle potřeby. Kvalita zvuku z mobilu je v této cenové kategorii a i v mírně vyšší na bezkonkurenční úrovni.

Pokud dlouho posloucháte hudbu na maximální hlasitost (bluetooth/3,5 jack) po nějaké době, tuším asi 30 minut, vám vyskočí upozornění, že byste se měli vyvarovat dlouhému poslechu hudby. Naštěstí to nijak neomezuje v dalším poslechu.

Hardware
Zpracování je na velmi dobré úrovni jak je toho u Huaweie zvykem. Vše lícuje, nic nepraská. Jen jedna drobnůstka by se našla. Nevím, jestli to byl jen jeden vadný mobil nebo série, ale nahoře, mezi konektorem 3,5 Jack a rohem mobilu se boční (zadní) kryt mírně prohýbá. Podle mě chybějící kousek plastu. Běžně si toho ale nevšimnete. Pouze až když budete mobil dávat do pouzdra a zrovna se trefíte na to místo, tak jako já.

Gorilla Glass, na který jsem se těšil víc jak dítě na Vánoce mě nezklamalo. Ač jsem mobil měl z 80% v pouzdře, neobjevil se ani jeden škrábanec vlivem běžného používání. Tohle má Huawei zpracované na jedničku.

GPS - první fix byl během minuty, detailněji jsem ji netestoval. Nemyslím, že zde budou nějaké problémy, GPS bude ok.


Shrnutí
Mobil bez problémů rozjel dobřé známou hru NFS:Drift, bez sekání. Jelikož na mobilu moc hry nehraji, nic jiného náročnějšího jsem ani nezkoušel. Co se týče RAM v provozu, při spuštění systému spolu s dalšími aplikacemi na pozadí (Viber, Go task manager, Notepad, Whats App, Acer Cloud, Google Music, Twitter, gTalk, G+, Google Chrome, gmail) se RAM pohybovala okolo 350 MB, tudíž jsem měl ještě 200MB volných. A to je moc pěkná hodnota se kterou jsem maximálně spokojený.

Výdrž baterky při stále zapnutých datech/WiFi, poslech hudby skrz Bluetooth sluchátka, výše uvedené spuštěné aplikace, občas malá oddychová hra se pohybovala na 12 - 24 hodinách, dle her. Tedy řekl bych takový běžný standard mezi mobilními telefony. Výdrž vás nezklame, ale také neohromí.

Pokud byste mobil používali jen s připojením k Wifi, tak se výdrž zvýší na 1,5 - 2,5 dne. A tohle již je velmi zajímavá hodnota výdrže telefonu.

Kromě trošku nedoladěné oficiální české ROMky, absenci NFC a absenci HD videa je mobil na velmi slušné úrovni a ve střední třídě za cenu kolem 6.000,-Kč rozhodně neudělá ostudu. Mě osobně sloužil zhruba dva měsíce. Byl jsem s telefonem spokojen a na značku Huawei nedám dopustit. Nyní jsem hrdým uživatelem modelu Huawei Honor 2 U9508 a jsem ještě spokojeněnější.

MÉ "ÚTRŽKY" O SONY XPERIA Z - TWITTER, FACEBOOK A G+

21. března 2013 v 12:00 | Jan Cicálek |  Xperia Z - TOP model from SONY

MÉ "ÚTRŽKY" O SONY XPERIA Z - Twitter, Facebook a G+Jan Cicalek

4. 3. 2013 - Veřejnéerupce's photo on Instagram
Jan Cicalek

Mobile


- Veřejné
A pak, že se #stamina nevyplatí. Např. Runtastic u #XperiaPro běží naprosto zbytečně, jelikož není v danou chvíli využíván.

erupce's photo on Instagram
Jan Cicalek

Mobile


- Veřejné
To jde, ne? Výdrž baterie u #XperiaZ a to mi ještě zbývá 9%.Jan Cicalek

Mobile


- Veřejné
Několik obrázků z #XperiaZ , nejsou vůbec tak špatné jak je na webu prezentováno. Jsem (cont) http://tl.gd/l8s64b +Sony +Sony XperiaMOBILNÍ KOMUNIKACE

Benchmark test na #XperiaZ

Fotka: Benchmark test na #XperiaZ

Jan Cicalek

Mobile


- Veřejné
Co vy na to? Takhle se koupe SONY Xperia Z. Něco pro sportovce, tedy i pro mě :-)
neděle v okolí místa Menin

Doporučuji offline navigaci NAVIGATOR. Momentálně ji používám s XperiaZ

Fotka: Doporučuji offline navigaci NAVIGATOR. Momentálně ji používám s XperiaZCo říkáte na aplikaci Skitch, kterou používám s #XperiaZ ? Nevypadá obrázek #XperiaPro zajímavě Sony Mobile CZ ?

Fotka: Co říkáte na aplikaci Skitch, kterou používám s #XperiaZ ? Nevypadá obrázek #XperiaPro zajímavě Sony Mobile CZ ?


Několik obrázků z, nejsou vůbec tak špatné jak je na webu prezentováno. Jsem (cont)

Já jsem jak říkám více než spokojený :-).BTW jsem přesný opak (cont)

mám od PO doma a moc mě baví :-)

Dat.profily Internet a MMS pro Xperia Z máte vlastně (cont)

Dnešní výdrž je 17hod. což je slušné.Staženo 2GB dat, (cont)

Naprosto vynikající vychytávka! MT Xperia Z, výdrž 40hod. a to jsem ho nešetřil :-D


Nokia Asha 205 Dual - 1st LOOK

17. března 2013 v 12:43 | Jan Cicálek |  NOKIA

Nokia Asha 205, letmé seznámení.

Nokia Asha 205 Dual je úplně jednoduchý telefon z portfólia firmy Nokia. Za milou cenu 1333Kč (zdroj. heureka.cz) dostanete telefon hezkého designu s plnohodnotnou hardwarovou QWERTY klávesnicí, integrovaným Facebookem, podporou Dual SIM (2 SIM na příjmu) a vybrat si též můžete z mnoha barevných variací. Co je pro mě tak trochu zklamáním je jen 0.3MPx fotoaparát, to už se snad nenosí u ani lowendů v Číně. Alespoň kdyby ten fotoaparát byl 1.3MPx? Stejné je to i s nahráváním videa, toto ukládá pouze v max. rozlišení 176x144 Px. Rozhodně předností tohoto modelu bude výdrž baterie, takže každý den rozhodně zásuvku hledat nebudete. Koho zaujme? Především nenáročné uživatele, dívky, lidičky kteří sebou nechtějí tahat 2 telefony či estéty.Technická specifikace telefonuo
oo
oNOKIA ASHA 205 DUAL
TECHNICKÉ PARAMETRYo
Frekvence 2GGSM 850/900/1800/1900 Mhz
Frekvence 3Gne
Dual SIMAno
BarvaBílá, Růžová, Magneta, Azurová, Oranžová
Rozměry112.8 x 61.1 x 13 mm, 104 cc (4.44 x 2.41 x 0.51 in)
Hmotnost94 g (3.32 oz)
Konstrukceklasická, s QWERTY klávesnicí
Operační systémNokia Series40
CPU, GPU?
RAM16 MB
Chipset?
NFCne
Typ displejeTFT, 2.4" (~167 ppi Px density)
Počet barev65tisíc
Rozlišení displeje320 x 240 Px
Vnější displejo
Telefonní seznamAž 1000 vícepoložkových záznamů
Paměť na SMS/MMSAno
BaterieLi-Ion, 1020 mAh (BL-5C)
Pohotovostní režimAž 891hod.
Doba hovoruAž 11hod.
Přehrávání hudby31hod.
oo
UŽITEČNÉ FUNKCEo
Paměťová kartaAno, microSD, max. 32 GB
Interní paměť61.44 MB
GPRSAno, Až 85.6 kbps
HSCSDNe
EDGEAno, až 236.5 kbps
3Gne
WLANne
Integrovaná GPSne
HW modemne
BluetoothAno, v2.1 s EDR
InfraportNe
USBne
E-mailový klientAno
ProhlížečWAP 2.0/xHTML, Nokia Xpress Browser, Adobe Flash Lite
T9Ano
Hlasité handsfreeAno
Kalkulačka, BudíkAno, Ano
Kalendář, OrganizérAno, Ano
OstatníHlasové poznámky/záznamník
GOOGLE APPSne
oo
ZÁBAVAo
Fotoaparát0.3 Mpx, 640 x 480 Px, Bez LED, 4x digitální zoom
Video snímání/přehráváníAno/Ano, Formáty - 3GP/MP4/H.263/WMV, Záznam videa - max. rozlišení: QCIF (176×144 Px)
JavaAno, MIDP2.1
HryAno, stažitelné z marketu
MP3 přehrávačAno, formáty - MP3/WAV/WMA/AAC
Konektor na 3.5mm jackAno
FM RadioStereo FM s RDS a FM nahráváním
VyzváněníPolyfonní (64hlasé), Vibrační, MP3
PřizpůsobeníAno
SMS,MMSAno, Ano
SNSIntegrovaný Facebook
oo
OSTATNÍo
V prodejiAno
CenaOd 1333Kč, Zdroj. http://heureka.cz
SAR0.70 W/kg (hlava)SONY XPERIA Z - VÝDRŽ BATERIE, REŽIM STAMINA A BENCHMARK TEST

16. března 2013 v 18:00 | Jan Cicálek |  Xperia Z - TOP model from SONY

SONY XPERIA Z - VÝDRŽ BATERIE, REŽIM STAMINA A BENCHMARK TEST


VÝDRŽ BATERIE A REŽIM STAMINA


Co nenaleznete v balení společně se SONY Xperia Z je baterie a ani nemůžete. Tato je integrovaná do těla mobilního telefonu. O mně je však všeobecně známo, že se k integrovaným bateriím stavím spíše skepticky a raději si dám náhradní baterii do kapsy jen abych nemusel hledat zásuvku. Jsem prostě opatrný a mluví ze mně zkušenost s mobilním telefonem Sony Ericsson Xperia Mini 1st edition, tam to byl opravdu boj vydržet do večera. V případě TOP modelu SONY Xperia Z jsem byl právě na baterii a její výdrž hodně zvědavý. Byl jsem mile překvapen, baterie o kapacitě 2330mAh je prostě ten správný držák. Samozřejmě jsem nenechal telefon jen ležet, ale používal jsem ho v různých módech. To je, běžný uživatel, mobilní "maniak", nenáročný uživatel (kterému stačí k životu volání, nějaká ta SMS a viset na Facebooku), se zapnutou STAMINOU i bez. Tady už jsme u toho hlavního STAMINA. Co to vlastně je? Zjednodušeně řečeno Vám STAMINA řídí spotřebu energie čímž vlastně šetří baterii a prodlužuje tak její výdrž. Tuto funkci nebo chceteli vlastnost můžete v telefonu zakázat nebo povolit. Proč však zakazovat něco co opravdu funguje. Ke stamině se dostanete touto cestou Nastavení - Správa napájení, tedy 2 kroky pochopitelné pro každého uživatele.

Zde máte na výběr 3 režimy úspory baterie:

- Režim STAMINA - Doporučuji zapnout
- Slabá baterie - Nezapínal jsem
- Wi-Fi podle umístění - Doporučuji zapnout

Dále přidejte zatržítko k položce "Informace stavového řádku", položka Použití baterie vám pak ukáže podrobnosti o tom co nejvíce baterii "žere".

Rozhodně však nemusíte mít strach, že se zapnutou STAMINOU něco zmeškáte. Při vypnutém displeji se automaticky odpojí připojení k síti (WiFi, mobilní sítě), pokud vám však přijde notifikace např. s Facebooku či G+ Xperia Z na ni samozřejmě upozorní i když displej zůstane i nadále zhasnutý. Ozve se zvukové znamení a začne blikat notifikační dioda. Dle mého testování se STAMINOU můžete opravdu jen získat.

Maximální hodnoty, které jsem dosáhl bylo 49hod. a minimální hodnota byla 17hod.(bez použití STAMINY). Telefon jsem tak průběžně sledoval asi 14.dní.


49hod. - Běžný uživatelský režim nenáročného uživatele
40hod. - Téměř to samé je s trochou více brouzdání hlavně po sociálních sítích, zapnutý tracker Runtastic při běhání.
23hod. - Záhul mobilního maniaka
17hod. - Minimální hodnota, kterou jsem dosáhl byla s vypnutým režimem STAMINA. Xperia Z však dostala pořádný záhul: Staženo 2GB dat, sledování videí, vyřízeny nějaké hovory, nepřetržitě zaplá WiFi...

Sečteno a potrženo, výdrž na jedno nabití je 32.25hod.


BENCHMARK TEST


Benchmark test jsem provedl opakovaně softwarem QUADRANT STANDART (volně stažitelný z Google Play) abych se přesvědčil, že se opravdu nemýlím. V testu se umístila SONY Xperia Z se slušným náskokem až na 1. místě (viz screen displeje výše). To mluví za vše a nedá se tak pochybovat o tom, že SONY Xperia Z je dobré železo, pokud ne to nejlepší :).TZ - O2 nabízí nové xDSL tarify až o třetinu výhodněji

14. března 2013 v 17:57 | Jan Cicálek |  Tiskové zprávy

O2 nabízí nové xDSL tarify až o třetinu výhodněji
Nejlevnější internetové připojení pro nenáročné již za 353 Kč měsíčně


12.3.2013

Společnost Telefónica nabídne od 15. března 2013 tři nové tarify fixního internetového připojení. Budou až o třetinu výhodnější než stávající nabídka.

Největší zájem ze strany zákazníků O2 je o tarif Internet Optimal s rychlostí stahování až 20 Mbps. Od poloviny března je možné získat nový tarif Internet Optimal+ se stejnou rychlostí za 505 Kč měsíčně. Cena tarifu Optimal+ a je spojena s uzavřením smlouvy na jeden rok s automatickým prodlouženíma je garantována po celou dobu smlouvy .

" Naši klienti mohli za zvýhodněnou cenu získat Internet Optimal již v minulosti. Vždy šlo ale o časově omezenou akční nabídku na jeden rok. Nové tarify zachovávají výhodný měsíční paušál neomezeně, po celou dobu trvání závazku a tím odstraňují nutnost zákazníka se každých 12 měsíců vracet k ceně svého tarifu," říká Petr Matějovský, ředitel rezidentního segmentu společnosti Telefónica Czech Republic.

zvýhodněný tarifměsíční paušál
tarif
bez smlouvy
měsíční paušál
Internet Start+353 KčInternet Start404 Kč
Internet Optimal+505 KčInternet Optimal757 Kč
Internet Aktiv+606 KčInternet Aktiv858 Kč

Internet s televizí za 656 Kč

Výhodný balíček internetového připojení xDSLa digitální televize O2 TV vyjde na 656 Kč měsíčně. Stačí podepsat smlouvu na jeden rok s automatickým prodloužením za stejných podmínek.

zvýhodněný tarifměsíční paušál
Internet Optimal+
O2 TV
656 Kč
Internet Aktiv+
O2 TV
757 Kč

O2 TV obsahuje nabídku Flexi s desítkami televizních kanálů. Více než 40 kanálů tvoří standardní součást a k tomu je na výběr jeden programový balíček podle volby zákazníka.

LETMÉ SEZNÁMENÍ MARTINA SE SONY XPERII Z

10. března 2013 v 18:00 | Martin Vagner |  Xperia Z - TOP model from SONY

PRVNÍ DOJMY MARTINA VAGNERA Z MOBILNÍHO TELEFONU SONY XPERIA Z, KTERÝ JSEM MU NA "PÁR" OKAMŽIKŮ ZAPŮJČILTak jsem na několik okamžiků taky vyzkoušel top model od #Sony s označením #XperiaZ. Ještě než napíšu více dojmů na +SonyMania tak zde bodově:

- tak vážení je to lopata jak hovado, ti výrobci nejsou fakt normální ;-) - na druhou stranu dá se zvyknout na vše, tak by to chtělo testovat delší čas

- bílá barva telefonu sluší (ale moje slabost na bílé telefony je u mě dobře známa ;-)) - bílá se napatlá, na zádech nevidíte žádný otisk, takže paráda. Na tuty úplně jiná liga než verze černá

- displej - tohle byla prodejní verze a displej vedle #XperiaV vypadal úplně v pohodě. Bohužel jsem neměl čas srovnat jas a nastavit stejné thema, ale myslím, že to jak +Xperia.cz ukázala fotografie vybledlého displeje, tak to je problém předprodejná verze. Finální byla vedle #XperiaV zcela ok, tedy až na tu šedou místo černé. Tam to opravdu Sony hoří a například fanoušci Lumií od Nokie by nad takovou černou zaplakali a celé týdny by na Twitteru řešili jak tohle může někdo vyrobit, když nejčernější černá je přece na Lumia 920 ;-) - jemnost displeje je fantastická, nelze vidět jednotlivé body ani za nic, ale myslím, že to je k hounu, nač mít v telefonu stejné rozlišení jak u televize. Výrobci už neví co roupama, tedy spíš jak z nás ty prachy vytáhnout ;-) - zpracování telefonu precizní, vše maximálně pevné, ty boky přístroje jsou okouzlující

- krytky jsou na pikaču, špatně se mi s nimi pracovalo, přijde mi, že některé dobře nelicují, ale to spíš bude problém u kusu

- prostředí je rychlé, vše lítá jak o život, ale aby ne, když je ten telefon drahej jak hovado

- odolnost není teřba rozebírat, hodíte ten drahej krám ;-) do vody a nic se mu nestane, tak to prostě funguje.


No a asi víc jsem nestihl, bylo málo času, takže až bude telefon na test na více dní, tak zase poreferuju, ale to už stejně budete všechno vědět ;-).

PANTECH DISCOVER - 1st LOOK

10. března 2013 v 14:12 | Jan Cicálek |  PANTECH

Pantech Discover - 1.seznámeníPantech Discover je rozhodně zajímavý kousek, který mě zaujal především svým designem, který se alespoň trošičku liší od toho co známe z našeho trhu. Problém bude především v dostupnosti tohoto zcela zajímavého přístroje, tento je primárně určený pro US trh a providera AT&T. Jak můžete ze specifikace níže vidět portfólio funkcí je poměrně bohaté a ani na hardware se šetřilo. Co by mě ta především zajímalo (zajímá) je cena, za kterou se bude prodávat.


Technická specifikace telefonuPantech Discover
oo
TECHNICKÉ PARAMETRYo
Frekvence 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
Frekvence 3GHSDPA 850 / 1900 / 2100 Mhz
Frekvence 4GLTE 700 MHz Třída 17 / 850 / 1700 / 1900 / 2100 Mhz
Rozměry134.2 x 68.6 x 9.1 mm (5.28 x 2.70 x 0.36 in)
Hmotnost135 g (4.76 oz)
KonstrukceKlasická
Operační systémAndroid OS, v4.0.4 (Ice Cream Sandwich)
CPU, GPUDual-core 1.5 GHz Krait, Adreno 225
RAM1 GB
ChipsetQualcomm MSM8960 Snapdragon
NFCAno
Typ displejeTFT, kapacitní, dotykový, 4.8"
Počet barev16 mil.
Rozlišení displeje720 x 1280 Px (~306 ppi Px density)
Vnější displejo
Telefonní seznamOmezený pouze volnou pamětí telefonu
Paměť na SMS/MMSOmezená pouze volnou pamětí telefonu
BaterieLi-Ion, 2100 mAh
Pohotovostní režimAž 430 hod.
Doba hovoruAž 10 hod.
oo
UŽITEČNÉ FUNKCEo
Paměťová kartaAno, microSD, max. 32 GB
Interní paměť16 GB (13 GB uživatelská)
GPRSAno, třída 12
HSCSDNe
EDGEAno, třída 12
3GAno, HSDPA, HSUPA, LTE
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, DLNA, Wi-Fi hotspot
Integrovaná GPSAno, S podporou A-GPS
HW modemAno
BluetoothAno, v4.0 s A2DP
InfraportNe
USBAno, microUSB v2.0
E-mailový klientAno
ProhlížečHTML5
T9Ano
Hlasité handsfreeAno
Kalkulačka, BudíkAno, Ano
Kalendář, OrganizérAno, Ano
OstatníHlasové poznámky, Prohlížeč/Editor obrázků, Prohlížeč dokumentů, Zvýšená odolnost displeje
GOOGLE APPSGoogle Search, Maps, Gmail, YouTube, Google Talk
oo
ZÁBAVAo
FotoaparátPRIMÁRNÍ - 12.6 MPx, autofocus, LED flash, Geo-tagging, touch focus, HDR SEKUNDÁRNÍ - 2 MPx
Video snímání/přehráváníAno, Ano - formáty MP4 / 3GP / H.264 / H.263 / WMV
JavaNe
HryAno + stažitelné z Google Play
MP3 přehrávačAno - formáty MP3 / WAV / eAAC
Konektor na 3.5mm jackAno
FM Radione
VyzváněníPolyfonní, Vibrační, MP3
PřizpůsobeníAno
SMS,MMS,IMAno, Ano, Ano
SNSAno - Facebook, Twitter, G+
oo
OSTATNÍo
V prodejiZatím ještě ne :-(
Cena???
PLUSYMÍNUSY
* Slušné rozlišení displeje* Určený pouze pro US trh
* Fotoaparát 12.6 Mpx* Android OS jen ICS (snad bude upgradovatelný na JB)
* Design
* Podpora pam.karet

Vodafone zavedl platbu za vyúčtování přes QR kód

7. března 2013 v 10:43 | Vodafone |  Tiskové zprávy

Vodafone zavedl platbu za vyúčtování přes QR kód


Praha, 6. března 2013 - Na začátku února přinesl Vodafone jako první operátor svým zákazníkům možnost zaplatit vyúčtování také pomocí QR platby. Vedle online platby kartou, kterou Vodafone v lednu vylepšil o funkci zapamatování karty pro další platbu vyúčtování, je QR platba dalším krokem ke zjednodušení procesu úhrady služeb. A to od 1. března i pro zákazníky s papírovou fakturou. QR kód zajistí automatické bezchybné vyplnění údajů na platební příkaz a umožní tak platbu jedním z nejbezpečnějších a nejpohodlnějších způsobů.

Zákazník již nemusí přepisovat jednotlivé platební údaje a bát se překlepů. Tato platební metoda platí za jednu z nejmodernějších.

Při platbě přes QR kód stačí jen rychle nasnímat kód chytrým telefonem, na kterém je funkční aplikace mobilního bankovnictví některé z vybraných bank a potvrdit automaticky předvyplněný platební příkaz. QR kód zákazníci naleznou na svých elektronických, ale i tištěných vyúčtování, stejně jako ve své Internetové Samoobsluze na https://samoobsluha.vodafone.cz.

Zákazníci si mohou vyzkoušet HTC One u Vodafonu ještě před startem prodeje

7. března 2013 v 10:40 | Vodafone |  Tiskové zprávy

Zákazníci si mohou vyzkoušet HTC One u Vodafonu ještě před startem prodejůNejnovější chytrý telefon HTC One si může každý vyzkoušet ještě před oficiálním spuštěním prodeje. Vodafone připraví ve spolupráci s HTC ve dnech 7. - 8. března 2013 speciální stánek s tímto chytrým telefonem. Přímo v sídle Vodafonu si každý může přijít prohlédnout novou vlajkovou loď společnosti HTC na vlastní kůži. Stánek bude rozdělený na několik koutků a návštěvníci dostanou možnost vyzkoušet si novinky, jakými jsou HTC BlinkFeed, HTC BoomSound, HTC Zoe nebo revoluční UltraPixelová kamera telefonu.

Stánek bude k dispozici ve Fuel Café v sídle Vodafonu, na adrese Vinohradská 167, Praha 10 oba dva dny mezi 8-18 hodinou.

SONY Xperia Z - 1.KONTAKT ANEB ROZBALUJEME

6. března 2013 v 11:08 | Jan Cicálek |  Xperia Z - TOP model from SONY

XPERIA Z - PRVNÍ KONTAKT

V této části seriálu o Xperia Z se zaměřím na balení, čili jak probíhal můj první kontakt s tímto skvělým telefonem. Většina blogerů či "pisatelů" o mobilních zařízeních používá seznamovací video pod názvem "unboxing", takových je však již na youtube habaděj a já jen nerad někoho kopíruji. Mám svůj styl, takže zvolím klasiku - obrázkovou metodu Step By Step.

1. Je to tady. V pondělí mi dorazila Xperia Z a přiznám se, že jsem byl napnutý jako struna, jakéže to "Zetko" bude. Byl jsem mile překvapen vše bylo směstnáno v nízké krabiče o rozměrech 14.5x14.5cm. To hlavní, u SONY má vše svůj systém.


2. Odklopíme- li víko, najdeme pod ním v 1.vrstvě pouze mobilní telefon. Ten je ještě zabalený v celofánovém sáčku a pokud ho z něj vyndáte je navíc celý ofóliovaný (přední a zadní strana). Přiznám se, že jsem z toho 5 palcového displeje a jeho rozměrů měl větší strach. Byl jsem překvapen, ja i při těchto rozměrech působí telefon jemně.


3. Nyní se už dostáváme k 2.vrstvě, kterou tvoří příslušenství a příručky k telefonu. Přiznám se, že jsem snad ještě žádnou nikdy nečetl.


Takže co v balení ještě najdete:
 • Zdroj nabíječky
 • Datový a nabíjecí kabel - USB to microUSB
 • Stereo headset - špunty
 • 4ks náhradních gumiček ke špuntům
 • Dokumentace
Co nehledejte je baterie, ta je totiž integrovaná v těle telefonu a paměťovou kartu. Paměťová karta o kapacitě 2GB je již založena v telefonu. Mě osobně v balení chyběli žetony (Smart Tags), u telefonu v této cenové kategorii bych je očekával. Dají se však dokoupit již za cenu asi 250Kč.

Teď k jednotlivým komponentům.

- ZDROJ NABÍJEČKY


- DATOVÝ A NABÍJECÍ KABEL (USB - microUSB)


- STEREO SLUCHÁTKA (ŠPUNTY) S NÁHRADNÍMI "GUMIČKAMI"


4. Nyní se už dostáváme k samotnému telefonu, když už jsme ho rozbalili, byla by škoda ho nezapnout :-)


Tak co navnadil jsem vás alespoň trochu a líbí se vám nová vlajová loď SONY Xperia Z tak jako mně? Zachovejte mi přízeň, pokračování tu bude co by dup :-)

SONY XPERIA Z - TO NEJLEPŠÍ OD SONY

4. března 2013 v 13:00 | Jan Cicálek |  Xperia Z - TOP model from SONY

SONY XPERIA Z - TO NEJLEPŠÍ OD SONY

Začínám několika týdenní či spíše několika měsíční seriál o TOP modelu SONY XPERIA Z, kterýmá zcela určitě na to stát se na jistou dobu králem všech chytrých telefonů. Pokud jím už není :-). Jak je na tom, či jak se mi líbí můžete sledovat na mém blogu. Každá stať budevěnovaná nějaké funkci (Design+popis, multimediální centrum, fotografování, volání, výdržbaterie....). Rozhodl jsem se začít jak jinak než technickou specifikací telefonu. Vězte, že SONY XPERIA Z je (má) opravdu dobré "železo", které by bylo škoda do detailu neprobádat. Takže jdeme na to a nazapomeňte, že se jedná o článek na pokračování :-).

 
Technická specifikace telefonuo
oo
SONY Xperia Zalias Sony Xperia C6603, Sony Xperia C6602, Sony Xperia Z LTE, Sony Xperia Z HSPA+
oo
TECHNICKÉ PARAMETRYo
Frekvence 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - C6602, C6603
3GHSDPA 850 / 900 / 2100 - C6603, HSDPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 - C6602
4GLTE 800 / 850 / 900 / 1800 / 2100 / 2600 - C6603
SIMMicro-SIM
Rozměry139 x 71 x 7.9 mm (5.47 x 2.80 x 0.31 in)
Hmotnost146 g (5.15 oz)
BarvaČerná, Bílá, Fialová
KonstrukceKlasická
Operační systémAndroid OS, v4.1.2 (Jelly Bean), bude upgradovatelný na v4.2 (Jelly Bean)
ChipsetQualcomm MDM9215M / APQ8064
CPU, GPUQuad-core 1.5 GHz Krait , Adreno 320
SenzoryAccelerometer, gyro, proximity, compas
RAM2 GB
Typ displejeTFT, kapacitní, dotykový, 5"
Počet barev16mil.
Rozlišení displeje1080 x 1920Px (~441 ppi Px density)
Vnější displejo
Telefonní seznamomezený pouze dostupnou pamětí telefonu
Paměť na SMS/MMSOmezená pouze dostupnou pamětí telefonu
BaterieIntegrovaná, Li-Ion 2330 mAh
Pohotovostní režimAž 550hod. (2G) / Až 530 hod. (3G)
Doba hovoruAž 11hod. (2G) / Až 14 hod. (3G)
Přehrávání hudbyAž 40hod.
oo
UŽITEČNÉ FUNKCEo
Paměťová kartaAno, microSD, max. 32GB
Interní paměť16GB
GPRSAž 107 kbps
HSCSDne
EDGEAž 296 kbps
3GHSDPA, 42 Mbps; HSUPA, 5.8 Mbps; LTE, Cat3, 50 Mbps UL, 100 Mbps DL
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi hotspot
Integrovaná GPSAno, s podporou A-GPS a GLONASS
HW modemAno
BluetoothAno, v4.0 s A2DP
NFCAno
Infraportne
USBAno, microUSB v2.0 (MHL)
E-mailový klientAno
ProhlížečHTML5
T9Ano
Hlasité handsfreeAno
Kalkulačka, BudíkAno, Ano
Kalendář, OrganizérAno
OstatníTV-out (via MHL A/V link), Aktivní potlačení šumu, Prohlížeč/Editor obrázků a dokumentů, Hlasové Poznámky/Vytáčení, Zvýšená odolnost proti vodě a prachu (IP57 ), Zvýšená dolnost displeje proti poškrábání, Sony Mobile BRAVIA Engine 2.
GOOGLEGoogle Search, Maps, Gmail, YouTube, Google Talk
oo
ZÁBAVAo
FotoaparátPRIMÁRNÍ - 13.1MPx, 4128x3096Px, autofocus, LED flash, Geo-tagging, touch focus, Detekce úsměvu, Stabilizace obrazu, HDR, sweep panorama, SEKUNDÁRNÍ - 2.2MPx
Video snímání/přehráváníAno, Ano - Formáty MP4/H.263/H.264/WMV, 1080p@30fps
Javane
HryAno + Stažitelné z Google Play
MP3 přehrávačAno - Formáty MP3/eAAC+/WMA/WAV/Flac
Konektor na 3.5mm jackAno
FM RadioStereo FM s RDS
VyzváněníPolyfonní, Mp3, Vibrační
PřizpůsobeníAno
SMS, MMSAno, Ano
SNSFacebook, Twitter, G+
oo
OSTATNÍo
V prodejiAno
Cena14 990 - 19 235 Kč , Zdroj : http://heureka.cz