SONY XPERIA Z a její multimediální možnosti

30. března 2013 v 19:00 | Jan Cicálek |  Xperia Z - TOP model from SONY

SONY XPERIA Z a její multimediální možnostiV dalším pokračování seriálu o SONY Xperia Z se zaměřím na multimediální možnosti, vlastnosti nebo vychytávky. Dá se říci, že to nejpodstatnější najdete na úvodní obrazovce telefonu, viz ikony Walkman (hudba), Album (vaše obrázky a fotografie) a Filmy (stažené a ty nejen vámi pořízené). K tomu přiložím krátké video a obrázky pořízené Xperií Z vše budu navíc doprovázet screeny z telefonu jako viz ten výše. Jdeme na to.

WALKMAN


Přehrávač hudby aneb starý dobrý Walkman. Většina z vás se s ním již někdy v minulosti dozajista setkala. Tuto verzi bych však směle nazval úspěšným comebackem. Především se mi líbí jeho design (grafické podobě nelze nic vytknout). Poradí si se širokou škálou hudebních formátů, avšak zvyk je železná košile a vše v telefonu mám ve staré dobré empétrojce a jen tu a tam ke mně zabloudí nějaká ta skladbička ve formátu WMA. Co k němu ještě říct? Něco se jistě najde, stačí se jen zahledět do prvního screenu displeje a bude vám všem hned jasné o co jde. V prvé řadě se mi líbí krásně graficky rozdělená sekce "Moje hudba" včetně toho co poslouchají moji přátelé na Facebboku "Hudba přátel" s malým "f" v dolním rohu. Z toho plyne, že bude každému hned jasné kam si pro tu správnou hudbu hned sáhnout. Samozřejmě si můžete k hudebnímu obsahu stáhnout informace o hudbě, sdílet hudbu prostřednictvím WiFi do které jste přihlášeni a taktéž si zvolit "viditelný" obsah. Samozřejmě můžete vytvářet vlastní Playlisty. Prostě fantazii se meze nekladou. Součástí balení jsou stereo sluchátka (špunty) s náhradními dvěma páry "gumiček", která jsou kvalitativně více než dobrá.

Závěrem však nabídnu ještě jeden pohled na software, který umí vše zaráz, tj. Obrázky, Video, Hudbu, Konverzi, Úpravu videa. O jaký software se jedná však až později.


ALBUM


Album neboli organizér obrázků, fotografií a jedno jestli sdílených či těch přímo v telefonu nebo na SDkartě také v ničem nezaostává. Tady též vidíte na záložce "Moje alba" jak je vše přehledně rozděleno. Pro názornou demonstraci jsem přidal do článku nemálo screenů displeje, které řeknou víc než tisíc slov. V integrovaném prohlížeči/editoru můžete s obrázkem provádět drobné úpravy, sdílet je pomocí nejrůznějších sociálních sítí, emailu, bluetooth....

Nyní něco málo k Fotoaparátu. SONY Xperia Z má integrovaný fotoaparát s rozlišením 13.1MPx (primární) s LED, autofokusem, detekcí úsměvu, stabilizátorem obrazu a 2.2MPx (sekundární). O fotografiích z Xperie Z jsem toho četl na webu nemálo včetně kritiky na jejich kvalitu, nic takového se mi však nepotvrdilo. Fotil jsem za různých světelných podmínek a myslím, že fotky jsou celkem povedené, můžete to však posoudit sami, po kliknutí na link níže se vám zobrazí v plné kvalitě (plném rozlišení).FILMY


Aplikace Filmy je hezky graficky vyvedená a vše v ní má logiku a to je to hlavní. Takže buďte bez obav, ovládání je intuitivní, takže se v aplikaci rozhodně neztratíte. Zvládá snad všechny dostupné video formáty a upřímně na 5ti palcovém displeji SONY Xperia Z je přímo radost dívat se na film v HD rozlišení. Většinou však "dávám" do telefonu (na pam.kartu) filmy v rozlišení 640x360Px, nesežerou tolik místa, i když o místo nemusíte mít vlastně strach při interní paměti 16GB a podpoře paměťových karet do 32GB (funkční je prý i 64GB karta, ale neměl jsem možnost to vyzkoušet). Online videa Youtube si však přehrávám jen v HD rozlišení (při dostupnosti WiFi připojení). Navíc jak je ze screenů vidno můžete přehrávat v telefonu filmy/videoklipy z WiFi sítě do které jste přihlášení či TV pořady. Přehrávání v HD rozlišení je plynulé bez jakéhokoli zasekávání, inu dobré "železo vykonalo" své.


Hodně zvědavý jsem byl na to, jak nahrává video za "pohybu", zaběhl jsem si proto k dálnici a natočil zkušební video asi 30sek. Moje pozice byla na mostě přes dálnici, během natáčení jsem popocházel, třepal s telefonem a výsledek je opravdu více než dobrý. Natočené video v rozlišení 1920 x 1080Px a formátu MP4 je kvalitní a je vidět, že i stabilizátor obrazu má v telefonu svůj význam. Viz link níže na pořízené video v plném rozlišení.


Co se týče multimédií jako takových nabízí toho SONY Xperia Z opravdu hodně. Mezi další "upotřebitelné" programy můžeme zařadit:
  • Youtube - není se třeba o něm již ani zmiňovat
  • Movie Studio - Pro vytváření nových videoprojektů, úpravu stávajících, stříhání
  • TrackID - Rozpozná skladbu, kterou v rádiu přehrávají a vy by jste se rádí dozvěděli o co jde. Vadou na kráse však je, že databáze CZ/SK písniček je poměrně malá, takže si z větší části s nimi neporadí. Ba naopak u zahraničních písniček je vše v naprostém pořádku.
Nyní se zaměřím na alternativu, k tomu co se týká toho co jsem popsal. Nebojte se však, že půjde o široké portfólio programů. Již dlouhý čas používám tuto osvědčenou dvojku:
  • TubeMate - který je volně stažitelný z http://tubemate.net , na Google Play ho však nenajdete. Jedná se o program umožňující přehrávání videí z http://youtube.com a jejich následné stažení do telefonu či tabletu. Jedná se vlastně o "trošičku" vylepšenou aplikaci Youtube. Pro mě je to však již nutnost.
  • AndroVID - Tak tohle je už úplná klasa. Jedná se o více než jen multimediální přehrávač "All I One". Umožňuje prohlížení/editaci Videa, Hudby i Obrázků. Navíc pro něj není problémem z videa vytáhnout zvuk ve formátu MP3, stříhání videa, spojení videa, konverzi, efekty, rámečky obrázků...... Je toho však mnohem více a doporučuji AndroVID alespoň vyzkoušet, uvidíte, že si ho zamilujete.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama