SONY XPERIA Z - VÝDRŽ BATERIE, REŽIM STAMINA A BENCHMARK TEST

16. března 2013 v 18:00 | Jan Cicálek |  Xperia Z - TOP model from SONY

SONY XPERIA Z - VÝDRŽ BATERIE, REŽIM STAMINA A BENCHMARK TEST


VÝDRŽ BATERIE A REŽIM STAMINA


Co nenaleznete v balení společně se SONY Xperia Z je baterie a ani nemůžete. Tato je integrovaná do těla mobilního telefonu. O mně je však všeobecně známo, že se k integrovaným bateriím stavím spíše skepticky a raději si dám náhradní baterii do kapsy jen abych nemusel hledat zásuvku. Jsem prostě opatrný a mluví ze mně zkušenost s mobilním telefonem Sony Ericsson Xperia Mini 1st edition, tam to byl opravdu boj vydržet do večera. V případě TOP modelu SONY Xperia Z jsem byl právě na baterii a její výdrž hodně zvědavý. Byl jsem mile překvapen, baterie o kapacitě 2330mAh je prostě ten správný držák. Samozřejmě jsem nenechal telefon jen ležet, ale používal jsem ho v různých módech. To je, běžný uživatel, mobilní "maniak", nenáročný uživatel (kterému stačí k životu volání, nějaká ta SMS a viset na Facebooku), se zapnutou STAMINOU i bez. Tady už jsme u toho hlavního STAMINA. Co to vlastně je? Zjednodušeně řečeno Vám STAMINA řídí spotřebu energie čímž vlastně šetří baterii a prodlužuje tak její výdrž. Tuto funkci nebo chceteli vlastnost můžete v telefonu zakázat nebo povolit. Proč však zakazovat něco co opravdu funguje. Ke stamině se dostanete touto cestou Nastavení - Správa napájení, tedy 2 kroky pochopitelné pro každého uživatele.

Zde máte na výběr 3 režimy úspory baterie:

- Režim STAMINA - Doporučuji zapnout
- Slabá baterie - Nezapínal jsem
- Wi-Fi podle umístění - Doporučuji zapnout

Dále přidejte zatržítko k položce "Informace stavového řádku", položka Použití baterie vám pak ukáže podrobnosti o tom co nejvíce baterii "žere".

Rozhodně však nemusíte mít strach, že se zapnutou STAMINOU něco zmeškáte. Při vypnutém displeji se automaticky odpojí připojení k síti (WiFi, mobilní sítě), pokud vám však přijde notifikace např. s Facebooku či G+ Xperia Z na ni samozřejmě upozorní i když displej zůstane i nadále zhasnutý. Ozve se zvukové znamení a začne blikat notifikační dioda. Dle mého testování se STAMINOU můžete opravdu jen získat.

Maximální hodnoty, které jsem dosáhl bylo 49hod. a minimální hodnota byla 17hod.(bez použití STAMINY). Telefon jsem tak průběžně sledoval asi 14.dní.


49hod. - Běžný uživatelský režim nenáročného uživatele
40hod. - Téměř to samé je s trochou více brouzdání hlavně po sociálních sítích, zapnutý tracker Runtastic při běhání.
23hod. - Záhul mobilního maniaka
17hod. - Minimální hodnota, kterou jsem dosáhl byla s vypnutým režimem STAMINA. Xperia Z však dostala pořádný záhul: Staženo 2GB dat, sledování videí, vyřízeny nějaké hovory, nepřetržitě zaplá WiFi...

Sečteno a potrženo, výdrž na jedno nabití je 32.25hod.


BENCHMARK TEST


Benchmark test jsem provedl opakovaně softwarem QUADRANT STANDART (volně stažitelný z Google Play) abych se přesvědčil, že se opravdu nemýlím. V testu se umístila SONY Xperia Z se slušným náskokem až na 1. místě (viz screen displeje výše). To mluví za vše a nedá se tak pochybovat o tom, že SONY Xperia Z je dobré železo, pokud ne to nejlepší :).


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 smrk smrk | E-mail | 16. dubna 2013 v 19:39 | Reagovat

Dobrý den prosim o radu mam telefon sony xperia Z a nevim si rady kdyz zapnu rezim stamina prestane mi fungovat notifikacni dioda kdyz dojde posta docetl jsem se ze to tak ma byt ale neni naka moznost nebo aplikace ktera tu diodu zapne v rezimu stamina diky

2 J.Boy J.Boy | E-mail | Web | 18. dubna 2013 v 11:10 | Reagovat

[1]: Já jsem osobně nic nenastavoval. upozornění na nové příspěvky mám jinak standardně nastaveny via SMS, tak vím na 100% co se kde šustne.

Jinak si to bude asi chtít pohrát v tom, jaký proces povolit či zakázat.

3 Martin Martin | E-mail | 8. května 2013 v 22:57 | Reagovat

Dobrý Den, absolutně nechápu jak jste došel k těmto číslům. A co u Vás znamená mobilní maniak. Já se takového asi považuji a telefon mi nikdy nevydrží do večera, ba naopak, jsem schopný ho vybít cca i za 5 - 6 hodin a to bez problému ( volání, sms, hlavně surfování na internetu a zapnuté synchronizace emailů, počasí, fb, atd..) kde je tedy chyba? Myslím že telefon má výdrž katastrofální a to i se zaplou staminou, jedině že bych měl vadný kus, čemuž nevěřím. Je jasné že full hd display je obrovský žrout, jak je zaplý, procenta padají a padají. Díky za reakci

4 J.Boy J.Boy | E-mail | Web | 9. května 2013 v 18:49 | Reagovat

Též dokáži vybít každý telefon za 5hod., ale o tom to není. Je to popsáno v článku, je třeba ho využívat efektivně a zapnutá STAMINA je rozhodně dobrý počin, který telefonu prodlouží jeho život do dalšího nabití. Stačí?

5 dalkal dalkal | E-mail | 2. října 2013 v 12:51 | Reagovat

[4]: Dobrá tedy, zajímalo by mně, jak dlouho vydrží baterie při prohlížení internetu, případně přehrávání videa. Díky.

6 janas janas | E-mail | 26. listopadu 2014 v 15:28 | Reagovat

Dobrý den,
na Vašem třetím obrázku "použití baterie" máte jako první řádek "obrazovka", kde je uvedena hodnota 44% a 36%.
Já mám jako první řádek "Média" a u toho hodnotu 46%.
Baterie mi se zapnutou Staminou vydrží od rána do večera, tzn. cca 16 - 17 hodin.
Neserfuji, nejsem na FB - maximálně stáhnu aktualizace aplikací.
Mám aktivní políčko "WIFI podle umístění".
Mám stále zapnuté Bluetooth, jelikož potřebuji, aby se mi telefon spojoval v autě s hands free.
Mohl byste mi poradit, co ještě mohu udělat, aby mi baterie vydržela déle?
Děkuji za odpověď.
Jana

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama