Duben 2013

SONY XPERIA Z A SOCIÁLNÍ SÍTĚ

29. dubna 2013 v 7:00 | Jan Cicálek |  Xperia Z - TOP model from SONY

SONY Xperia Z a sociální sítěJsem tu zase a tentokrát se zaměřím na komunikaci s přáteli i nepřáteli pomocí sociálních sítí, kterých je opravdu mnoho. Ač si to neradi přiznáváme mnoho z nás je na komunikaci prostřednictvím sociálních sítí více než závislých. Namátkou uvedu jen několik z z nich Facebook, Twitter, Netlog, Google+, Instagram. V telefonu je samozřejmě "implementován" Facebook, Google+, ale je tam i mnohem lepší věc, která se nazývá SOCIALIFE, viz obrázek níže.


SOCIALIFE je takový univerzální klient pro sítě Facebook, Twitter a Youtube. Jeho přednostmi jsou především hezký design a jednoduché ovládání, kde se nemůže snad nikdo "ztratit". V menu zadáte pouze přihlašovací údaje k těmto třem sítím (ale nemusíte ke všem) a jste hned ve hře. Pak jen stačí v menu přepínat mezi jednotlivými kanály (sítěmi). Můžete však zvolit i společné zobrazení, toto však moc nedoporučuji, je to prostě moc informací najednou, především pro takové jako já. Což je vidět z obrázků jak moc a prostřednictvím čeho komunikuji. Jedno je však jisté, že klient sociálních sítí SOCIALIFE se opravdu povedl.Někteří z Vás však budou zcela jistě hledat alternativy k Facebooku či Twitteru, takže sem s nimi:

TweetCaster - Trošičku profachčenější varianta Twitteru. Není problém si zvolit skin (prostředí) programu. Jen mě víéce než otravuje ten reklamní proužek, který dokáže být poměrně "agresivní".
Seesmic - 2 v 1, to znamená facebook i Twitter v jednom klientu. Velmi jsem si ho oblíbil, umí odesílat na Twitter i delší zprávy než 140 znaků.
Google+ - Sociální síť pro uživatele Google. Trošičku mi však nedochází například, k čemu je Google Talk. Soukromé zprávy či chat umí totiž i Google+.
Instagram - Ke sdílení obrázků.
Skype - Videohovory, SMS nebo přidávání příspěvků na Facebook
Forsquare - Hlášení míst, kde se právě nacházíte s možnostá přidávání vlastních obrázků.

Je toho však mnohem více. Pokud Vám však ke štěstí stačí jen Facebook, Twitter a Youtube není třeba nic doinstalovávat a v klidu se spolehnout na "osvědčený" SOCIALIFE Usmívající se.

SONY XPERIA Z - VOLÁNÍ a SMS

19. dubna 2013 v 18:00 | Jan Cicálek |  Xperia Z - TOP model from SONY

SONY XPERIA Z - VOLÁNÍ a SMSVOLÁNÍ

Telefonování s Xperií Z je naprosto pohodové, tzn. krásně čistý zvuk oproštěný od veškerých rušivých elementů. Pro jistotu si však zkontrolujte, zda máte v NASTAVENÍ - ZVUKzatržítkau Clear Phase a xLOUD. K dispozici máte nekonečný telefonní seznam, který je opravdu závislý jen na dostupné paměti telefonu (celková interní paměť čítá 16GB). Kontakty můžete třídit do skupin, přidat si lidičky do skupiny oblíbené "hvězdička" či si kontaktům přidat velké (nekončící) množství polí, to však není ani tak vlastnost (zásluha) telefonu, ale spíše operačního Android. Kvalita zvuku však ano. Někteří uživatelé si stěžují na špatný příjem signálu. Toto se mi však rozhodně nepotvrdilo a věřte, že se nejedná jen o pouhé pochlebování SONY. Prostě je to tak.


Poslední dobou jsem však potřeboval vyfiltrovat nějaká čísla, která mě dost často obtěžují, ankety, nabídky.... Na to opravdu nemám. Bohužel s tímto si systém bez instalace vedlejšího "produktu" neporadí. Používám software CALLSBLACKLIST, který je volně dostupný na Google Play. S Xperií Z navíc pracuje naprosto bezvadně, nekecá a blokuje . Mohu ho jen doporučit.


Pokud je to však jen trochu možné a jsem v dosahu WiFi sítí, obcházím svého operátora a volám se SKYPEM a to i na mobilní telefony. Koupit si kredit za "mírný peníz" se tak opravdu vyplatí.


SMS

Softwarová klávesnice na telefonu je díky rolehlosti 5 palcového displeje fantastická. Na tak velké klávesy, pěkně od sebe oddělené se musí v pohodě trefit i slabozraký případně kleptoman . Prostě píše se mi na ní opravdu dobře a bez překlepů. Pokud však přece jen vyplodí nějakou hloupost je to spíše zásluha T9 a mojí (ne)kontroly. Telefon je díky více než dobrému hardware rychlý, takže můžete být v klidu, že na něj třeba budete čekat. Jestliže však chcete vyzkoušet nějakou alternativní klávesnici mohu doporučit SWIFTKEY KEYBOARD (placenou verzi). Klávesnici můžete přizpůsobit přesně svým požadavkům (např. rozložení klávesnice, "učení" T9, barevné schéma klávesnice....).


Samozřejmě, že i v případě SMS používám pro odesílání alternativní software a takovým je právě FREE SMS SENDER, který absolutně splňuje mé požadavky. Pro odesílání SMS nabízí dost SMS bran, přes které lze grátis eSeMeSky odesílat, je skinovatelný a nabízí ještě mnoho dalších možnosti personalizace. Právě Free SMS Sender tak používám i díky jeho spolehlivosti jako výchozí program pro zprávy.Air Telecom – neomezeně s 1 GB FUP za 680 Kč

18. dubna 2013 v 11:07 | dotekomanie.cz |  Tiskové zprávy

Air Telecom - neomezeně s 1 GB FUP za 680 Kč


Air Telecom odkoupil minulý rok operátora U:Fon, který doposud nabízel jen mobily pro svou CDMA síť. Dnes ale dochází k převratu a nyní již operuje i v GSM síti. Jedná se vlastně o takového polo-virtuálního operátora. Samozřejmě to není jediná novinka u Air Telecom. Dnes došlo k představení nových tarifů, které mají šanci na prosazení mezi stávajícími neomezenými od konkurence.

logo-ufon

V první řadě zde máme Air Mini, který vás přijde s úvazkem na 140 Kč za měsíc, přičemž získáte 60 volných minut do všech sítí, 20 volných SMS zpráv. Volání v síti Ait Telecom je zdarma. Mimo síť vás přijde minuta na 2,50 Kč a sms zpráva na 1,01 Kč (mimo síť na 1,50 Kč). Tarif Air Relax přichází s cenovkou 290 Kč, v kterém máte k dispozici 200 volných minut a 100 SMS zpráv. Air Unlimited přichází již s neomezeným volání, ale SMS zprávy vás přijdou na 1,01 Kč. Navíc máte k dispozici 1 GB FUP a to za cenu 640 Kč měsíčně. Nejvyšším tarifem je Air Unlimited Plus za 680 Kč, který má kompletně neomezené služby, ale FUP je stanoveno na 1 GB.

Air Mini
Air Relax
Air Unlimited
Air Unlimited Plus
volné minuty
60
200
volné sms
20
100
0
minuta nad limit
2,50 Kč
2,50 Kč
SMS nad limit
1,01 Kč
/1,50 Kč
1,01 Kč
/1,50 Kč
1,01 Kč
data
/
/
1 GB
1 GB
cena se smlouvou na 24 měsíců
140 Kč/měsíc
290 Kč/měsíc
640 Kč/měsíc
680 Kč/měsíc
cena bez smlouvy
280 Kč/měsíc
580 Kč/měsíc
749 Kč/měsíc
799 Kč/měsíc

Již v tuto chvíli si můžete objednat tyto tarify v eshopu Air Telecom, nebo na bezplatné lince 800 666 777. Během následujících dnů se dostanou do obchodů. Prozatím se může zdát, že se jedná o nejlákavější nabídku na trhu.

TZ : Revoluce u O2: Tři jednoduché tarify FREE a zcela neomezené volání a SMS za 749 korun

13. dubna 2013 v 13:02 | O2

Revoluce u O2: Tři jednoduché tarify FREE a zcela neomezené volání a SMS za 749 korun11.4.2013
 • O2 mění český mobilní trh. Lidé už nemusí přemýšlet, kdy a komu volají
 • Neomezené volání a esemeskování v O2 síti za 249 Kč měsíčně
 • Neomezené volání a esemeskování kamkoliv a k tomu 1GB dat za 749 Kč měsíčně
 • Tarify FREE jsou pro všechny nové i stávající rezidentní zákazníky
 • Přichází služba O2 Mobil - nákup nového telefonu šitý každému na míru
Operátor O2 přichází jako první na trhu s revoluční změnou své nabídky. Zákazníci se už nebudou muset ohlížet na to, jak používají svůj mobilní telefon. Již za 249 korun mohou volat a esemeskovat zcela neomezeně ve vlastní síti a za 749 korun získají neomezené volání a SMS kamkoliv v České republice - a k tomu 1GB dat. Na nové tarify FREE bude moci přejít každý - v případě zákazníků O2 bude jedno, zda již má uzavřenou smlouvu se závazkem, či nikoli.

"Jako první přicházíme s revoluční nabídkou, která nyní umožní našim zákazníkům osvobodit se a užívat svůj mobilní telefon opravdu naplno. Přinášíme zcela neomezený tarif za 749 korun. Navíc celou naši nabídku výrazně zjednodušujeme," uvedl Luis Malvido, generální ředitel společnosti Telefónica Czech Republic.

Nové tarify FREE jsou k dispozici všem zákazníkům, tedy i těm, kteří využívají jakoukoli z výhod plynoucích z 24měsíčního závazku - například vlastní-li dotovaný telefon. Všichni zákazníci se závazkem mohou jednoduše přejít na nový 24měsíční závazek s výrazně výhodnějším tarifem FREE. Nové tarify bude samozřejmě možné získat i bez závazku.

Cenik

Stávající tarify O2 NEON nebudou nadále v nabídce.
"Trh mobilních komunikací potřebuje další nový impuls. Jsem hrdý na to, že mu jej opět dává Telefónica, lídr českého telekomunikačního trhu," říka Luis Malvido. "Naše firma vždy určovala trendy pro celý telekomunikační trh a děláme to tak i nyní. Jako první jsme v minulosti představili neomezené volání v rámci tarifů O2 NEON, poradce O2 Guru na prodejnách, mobilní datové sítě 3G a LTE i prvního virtuálního operátora ve vlastní síti. Teď přicházíme s bezkonkurenční nabídkou mobilních služeb."

Novinka O2 Mobil - nákup nového telefonu šitý každému na míru

V souvislosti s novými tarify přichází změna v prodeji mobilních telefonů. Při koupi nového mobilu či tabletu si budou moci zákazníci rozložit platby v čase. Dotace výměnou za minimální měsíční útratu skončí.

Zákazníci, kteří se rozhodnou využít služby O2 Mobil, tak nebudou muset volit mezi vlastnictvím vysněného mobilního telefonu a výhodným voláním. Díky tarifům FREE a službě O2 Mobil budou moci mít obojí.

Při využití služby O2 Mobil si zákazníci vyberou výši jednorázové platby, kterou uhradí po uzavření smlouvy. Zbylá část pořizovací ceny bude rozložena do následujících 24 měsíců. Zákazník přitom nezaplatí ani korunu na úrocích či poplatcích.

Služba O2 Mobil bude dostupná pro všechny zákazníky z řad podnikajících i nepodnikajících fyzických osob, kteří využívají některou z tarifních mobilních služeb O2.

TZ - Vodafone začíná nabízet neomezený tarif za 691 korun

13. dubna 2013 v 12:45 | Vodafone |  Tiskové zprávy

Vodafone začíná nabízet neomezený tarif za 691 korun


Praha, 12. dubna 2013 Během včerejška a dneška zaznamenal Vodafone enormní zájem o avizované neomezené tarify. Jen na webu se během uplynulých čtyřiadvaceti hodin zaregistrovalo téměř 10 000 zájemců o tuto novou nabídku. Vodafone se proto rozhodl vyjít přání zákazníků vstříc co nejdříve a začít neomezené tarify nabízet na eShopu dnes odpoledne. Na dalších prodejních místech budou k dispozici od zítřka. V květnu Vodafone na nabídku naváže představením neomezených tarifů RED.

Oba neomezené tarify budou dostupné pro všechny zákazníky - firemní i nefiremní, nové i stávající, se smlouvou a dokonce i bez smlouvy. Zákazníci si mohou zvolit variantu s dotovaným zařízením i bez něj.

Zákazníci, kteří si aktivují tarif Neomezené volání v síti, budou moci využívat nejvýhodnější účtování hovorů na trhu, a sice po sekundách.

Neomezené volání do všech sítí:


Cena s 24 měsíčním úvazkem
691
Cena bez úvazku
901 Kč
Cena s dotovaným telefonem
901 Kč
Volání do všech sítí
Neomezeně
SMS do všech sítí
Neomezeně
Datový tarif
600 MB

Neomezené volání v síti:
Cena s 24 měsíčním úvazkem
399
Cena bez úvazku
597 Kč
Cena s dotovaným telefonem
597 Kč
Volání do sítě Vodafone
Neomezeně
Volné minuty do ostatních sítí
50
Cena volání za minutu mimo síť
5,03 Kč vč. DPH
SMS do sítě Vodafone
Neomezeně
SMS do ostatních sítí
1,51 Kč vč. DPH
Datový tarif
150 MB
Účtování hovorů
Po sekundách

POPIS, KLADY A ZÁPORY, MÉ POZNATKY Z UŽÍVÁNÍ SONY XPERIE Z

9. dubna 2013 v 18:00 | Jan Cicálek |  Xperia Z - TOP model from SONY

POPIS, KLADY A ZÁPORY, MÉ POZNATKY Z UŽÍVÁNÍ SONY XPERIE ZV dalším pokračování "seriálu" o SONY Xperii Z se zaměřím na popis přístroje, klady/zápory a funkcionalitu jako takovou. Jelikož více než slova poví všem obrázková forma, budu se tímto příslovím řídit i tentokráte a přiložím k textu dva obrázky s popisem. Omlouvám se za anglický text popisu, ale i tak si myslím, že mu porozumí každý.SONY Xperia Z musí každého hned na první pohled zaujmout svým štíhlým designem, a tvarem připomínajícím cihličku se zaoblenými hranami. Velmi střízlivý design, ale hezký. Ke mně se dostal telefon v bílém provedení a musím uznat, že bílá působí hodně elegantně a na rozdíl od černé varianty na ní nejsou vidět žádné otisky, tedy vyjma displeje, ale tomu se u dotykového telefonu asi nijak neubráníte. Rozměry telefonu jsou 139 x 71 x 7.9mm a hmotnost 146g. Fantastický je především 5" displej s rozlišením 1080 x 1920 Px na kterém je požitek sledovat filmy, klipy na Youtube, hrát hry.... Z velikosti přístroje jsem měl asi největší obavu, ale stačil mi asi týden a rázem se z nás stali nerozluční kamarádi. Xperia Z se pyšní kvalitním zpracováním, nikde nic nevrže a krytky konektorů drží jako přibité. Vlastně tomu tak být musí jelikož se jedná o telefon se zvýšenou odolností proti prachu a vodě (do 1m po dobu 30min). Vězte, že tomu tak opravdu je a v rámci testu jsem telefon této vodní lázni samozřejmě podrobil. Jak obstál? Samozřejmě na výbornou, jak je patrno z obrázku níže.


Nyní několik dojmů z čtyřtýdenního užívání telefonu. Technická data se budu snažit pominout. Sony Xperia Z je v dokonalé symbióze s operačním systémem Android OS v4.1.2 JB. To znamená, že pohyb v telefonu je svižný a za celou dobu jsem nezaznamenal nějaké zpomalování, samovolný reset nebo snad dokonce zamrzání (sekání). Tady se dá říci je vše optimální. Dobré železo prostě dělá dobrý telefon a parmetrově je Xperia Z opravdu TOP telefon. Co mi trošičku vadí je pomalé spouštění fotoaparátu, tady by to chtělo ještě trošičku poladit. Taktéž jsem byl zvědavý na funkčnost NFC technologie, pro bližší vysvětlení následuj LINK http://cs.wikipedia.org/wiki/Near_Field_Communication . Bohužel součástí balení nebyly žádné Smart Tagy, tak jsem si je musel zakoupit, jsou trošičku jiného vzezření než na jaké jsme u nás zvyklí. Jsou to vlastně 2 plastové kartičky, Viz obrázek.


Jako "podpůrný" software jsem zvolil apku NFC Task Launcher, která je ke stažení na Google Play. Jednu kartičku jsem naprogramoval na CAR, kdy se mi po přiložení k telefonu spustí aplikace pro auto a druhou na BEDSIDE, kdy utlumím všechny zvuky např. na noc a telefon nechám jen vibrovat. Viz orázek níže. Vše pracuje jak má.


PLUSY A MÍNUSY

PLUSY
 • Dokonalá symbióza Android OS JB s telefonem
 • Design
 • Rychlost telefonu
 • Vynikající hardware
 • Podpora NFC
 • Zvýšená odolnost proti vodě a prachu
 • Velký 5" displej, kvalitní zobrazení
 • Podpora LTE (neměl jsem možnost vyzkoušet)
 • 13.1 MPx fotoaparát
 • Interní paměť 16 GB + podpora paměťových karet max. 32 GB (oficiální info). Telefon však bez problému zkousne i 64 GB pamě´tovou kartu.

MÍNUSY
 • Pomalé spouštění fotoaparátu
 • Poměrně chudý obsah balení, u telefonu za téměř 17tisíc Kč bych očekával více. Např. Smart Tagy, Nabíjecí kolébku....