Huawei Ascend D2 - první dojmy z užívání

15. května 2013 v 11:11 | Martin Vagner |  Ostatní MT

Huawei Ascend D2 - první dojmy z užíváníHuawei Ascend D2 přichází na trh nedlouho po top modelech konkurence. Na rozdíl od předešlého modelu Ascend D Quad jsme se této novinky opravdu dočkali a zdá se, že i v předpokládeném termínu.

Nový model od společnosti Huawei jde se svými cíli až na samý vrchol ledovce. Chce konkurovat top modelům konkurence jako jsou modely Samsung Galaxy S4, HTC One nebo Sony Xperia Z. Všechny tyto modely se již prodávají a tak se Ascend D2 stává v podstatě čtvrtým modelem s FullHD displejem.


Novinka Ascend D2 se zatím u nás prodává jen v bílé barvě, ale časem by se měla objevit i verze černá. Osobně s tím nemám problém, bílou barvu telefonu prostě můžu. Vzhled telefonu je klasický ,,Huaweiácký", tedy se nijak neliší od jiných modelů nižších řad. Zda je to dobře či spatně nechám na vás. Každopádně každý výrobce si drží nějakou dobu svůj osobitý styl a tak je logické, že se i modely Huawei sobě podobají jako vejce vejci. Co se týče zadního dílu, tak tam už je to trošku jiné. Osobně mi zadní kryt připomíná telefony Samsung. Lesklý plast to všechno navíc umocňuje. Naštěstí si to ale nijak nespletete, neboť na zádech nechybí logo výrobce.


Zadní kryt není běžně odnímatelný, nedostanete se tedy k baterii. Z pohledu možné výměny baterie je spíše špatně, na druhou stranu kryt je pevný, telefon drží a nikde nic ani nevrzne. Boky přístroje jsou pak kovové, což je nejspíše daň za váhu telefonu (170 gramů). Jinak je ale kov spíše praktický, umocňuje vzhled telefonu a hlavně jeho pevnost, takže za sebe chválím. Právě v kovovém rámečku pak najdete na pravé straně jediná ovládací tlačítka - klasické power tlačítko a kolébka regulace hlasitosti. Hlavně ta jemná strukturovaná mřížka je ,,maso", ta se povedla. Designově krásné a navíc praktické.


Je vcelku zajímavé, že model Ascend D2 nabízí odolnost vůči vodě a prachu třídy IP54. Moc netuším jak to funguje a tentokrát bych si koupel telefonu asi raději ani nedovolil. Konektor microUSB a audio jack totiž nemají žádnou krytku. Nevím jak to má výrobce ošetřené, každopádně telefon jistě sem tam nějakou kapku zvládne, ale na čistý ponor bych si asi vážně netroufl.

Za několik dní testování jsem se nejvíce zaměřoval na baterii, kapacita 3000 mAh vypadala v reálu jako slušný krok vpřed. Realita je zase krok zpátky. Huawei Ascend D2 má vcelku nejspíše problém s optimalizací svého uživatelského prostředí a výsledkem je pro mě výdrž jeden den, tedy stejná hodnota jako u modelu s baterií o 700 mAh menší. Bohužel v tomto pro mě zatím zklamání, čekal jsem lepší výsledek. Přitom na trhu jsou modely, dokonce ještě s větším displejem, které dokáží s podobnou baterií vykouzlit daleko lepší výsledky.


EmotionUI ve verzi 1.5 je také kapitolou sama pro sebe. Větší prohlídku prostředí si nechám na samostatný článek, nyní můžu jen dodat, že prostředí od Huawei je velmi zvláštní a má také vliv na stabilitu systému. Bohužel chybí větší odladěnost, hlavní widget dokáže sice efektivně zobrazovat v prezentaci vámi vyfocené snímky, ale při pokusu o zobrazení se dočkáte jen hlášky ,,Load failed". Také plynulost procházení jednotlivých obrazovek není právě výstavní a když k tomu připočteme, že Huawei se se svým launcherem vydala poněkud zvláštní cestou absence nabídky Menu, tak budete asi chvilku tápat. Základní obrazovka uživatelského prostředí je defacto kompletní prostředí telefonu a tak třeba systémové ikonky tím nemůžete nijak vymazat, jen si někam ,,odložit". Asi je to síla zvyku, ale zatím vcelku tápu a dnes jsem dokonce již nevydržel a nainstaloval jiný launcher z Google Play. Je fajn, že po jeho upřednostnění se mi vrátilo moje milované ,,Menu" :-).


Po prvních dnech můžu ale naopak pochválit fotoaparát. Jsem překvapen jak dobře Huawei Ascend D2 fotí. Celkový result si nechám na pozdější čas, ale zatím na první dojem jednoznačně palec nahoru. Také musím pochválit externí reproduktor, line se z něj kvalitní a dostatečně hlasitý zvuk a například při porovnání se Sony Xperia Z je o zvuk o třídu lepší.

Než ukončím krátké seznámení s modelem Huawei Ascend D2, tak výrobce pochválím za dodávku redukce na USB, která vám umožní přes USB host připojit k telefonu externí zařízení. Také originál nalepená fólie je pro mě bodem navíc. Ne každý výrobce tuto možnost nabízí a fólie nalepená strojově z výroby je jinak liga než když si ji budeme lepit sami. No a kdo přece jen tento obal přes displej nemusí, tak si fólii prostě odstraní.


Huawei Ascend D2 je jistě zajímavým modelem. Výrobce se opravdu nebojí vstoupit do boje s nějvyššími modely a navíc přidává daleko příjemnější cenovku. Startovací doporučená cena byla stanovena na 13.500,- Kč, přitom konkurence začíná na hodnotě o 3.500,- Kč vyšší. Uvidíme zda tato nižší cena nastartuje větší zájem o produkty Huawei i v České republice, za sebe můžu říct, že drobné mušky kazí jinak velmi slušný dojem. Stačilo by lépe optimalizovat uživatelské prostředí, více si pohrát s EmotionUI, aby užiavatele tolik neomezovala a také zapracovat na výdrži. Právě kapacita baterie je věc na kterou uživatelé slyší, nicméně chtělo by to výsledky v podobě delší výdrže a úspěch by se mohl dostavit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama