LG E430 OPTIMUS L3 II - Tak trochu jiný pohled

21. května 2013 v 17:37 | Jan Cicálek |  LG

LG E430 OPTIMUS L3 II - Tak trochu jiný pohled

Za zapůjčení přístroje děkuji LG Czech Republic


Byl jsem hodně zvědavý na dvojkovou řadu tak oblíbené "L" série. Začnu tím co mě oslovilo, jednoduchý, ale hezký design. Navíc jsem byl zvědavý jak na tom bude toto "prdítko" v součinnosti s Android OS 4.1.2 JB. V tomto pojednání o LG OPTIMUS L3 II se oprostím od kvanta technických dat a budu se snažit vše vidět očima normálního uživatele. Kompletní specifikace telefonu LG E430 OPTIMUS L3 II - 1st LOOK je též na http://mobilni-komunikace.blog.cz/1305/lg-e430-optimus-l3-ii-1st-look

K dispozici mám černou variantu, která působí velmi elegantně. Cihlička s oblými rohy je festovní konstrukce, nikde nic nevrže a nikde nepřekáží. Velmi jsem si zvykl telefon používat pro sportovní aktivity (běh, kolo). Prostě ideál. Po obvodu se nachází tlačítko vyp/zap telefonu, zdířka pro 3.5mm audio jack (nahoře), kolébkové tlačítko pro regulaci hlasitosti (vlevo), mikrofon a zdířka pro microUSB konektor (dole). Největší část pohledové části zabírá 3.2" displej, úplně nahoře se nachází reproduktor, pod ním logo LG. Dole pod displejem jsou 3 tlačítka. Jedno hardwarové, sloužící též jako notifikační dioda (blikající vypadá velmi efektně) a dvě softwarová tlačítka. Na zadní části telefonu je pouze logo LG a čočka 3.15MPx fotoaparátu. Pod krytem najdete slot pro paměťovou kartu typu microSD, baterii o kapacitě 1540mAh (vydrží na jedno nabití 2dny). SIM karta se nachází pod baterií.

Na úvod bych jen podotknul, že přejít z 5" displeje na 3.2" pro mě byla slušná facka, ale kdo střídá dost často telefony stejně jako já přizpůsobí se velmi rychle. Velmi mi však vadí, že displej je na přímém slunci téměř nečitelný a clonění druhou rukou se tak nevyhnete. To se však dá tolerovat jelikož se jedná o androidový lowend za 2720Kč ( zdroj http://heureka.cz ).

Nemohu se však ubránit dojmu, že operační systém Android JB je pro LG Optimus L3 II trochu silná káva. Na jednojádrový procesor 1GB a RAM 512MB měl být použit o stupínek nižší operační systém Android ICS. S JB je telefon v některých etapách hodně pomalý a budete na něj muset "čekat". Řešením tak může být nějaká alternativní ROMka či záplata LG, která dokáže telefonu ulevit (zrychlit ho).

Co mě překvapilo je citlivost WiFi na signál, bere ho i tam, kde ho ostatní ztrácí. Ode mně velké plus. Stejné je to i s fotoaparátem, na 3.15MPx jsou fotografie za dobrých světelných podmínek opravdu hezké. Je tedy jen na škodu, že telefon nemá přisvětlovací LED, pro ty horší podmínky. Po kliknutí na odkaz https://www.box.com/s/kundebagacegnrnjw9sq najdete vše co souvisí s telefonem LG Optimus L3 II (Obrázky telefonu, Pořízené fotografie, Screeny displeje a ještě přidám i nějaké krátké video).
Video natočené mobilním telefonem LG E430 OPTIMUS L3II


V továrním nastavení není v telefonu nainstalován žádný sociální klient, takže si Facebook, Twitter.... budete muset stáhnout z Google Play. To stejné platí i o hrách. Někdy se vám stane, že některou hru/aplikaci v telefonu nerozjedete (např. Evernote, ale nakonec dostalo rozum a bylo vše OK), ale není to zapříčiněno hardwarem telefonu, ale "malým" 3.2" displejem a jeho rozlišením 240x320Px. Většina mi však v pohodě jela, takže co se týče zábavy rozhodně strádat nebudete. Jelikož se jedná o androidový telefon je v něm vše stejné jako u vybavenějších modelů.

Balení obsahuje:
 • Telefon LG OPTIMUS L3 II
 • Baterie
 • Zdroj nabíječky
 • Nabíjecí/datový kabel
 • Stereo sluchátka
 • Uživatelský manuál

Plusy a Mínusy

PLUSY
 • Dobrá cena
 • Hezký design
 • Příjemné rozměry
 • Android OS
 • Vhodný pro sportovní aktivity

MÍNUSY
 • Displej jen 3.2" a rozlišení 240x320Px
 • Pomalejší
 • Absence NFC

Komu je telefon určený? Především si ho oblíbí dívky příjemným rozměrům dívky, středně nároční uživatelé či ti, kteří hledají spolehlivý stroj a nechtějí do něj příliš investovat. Pokud to vezmu kolem a kolem LG Optimus L3 II vlastně až na výjimky umí vše co jeho kolegové.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama