TZ VODAFONE - První plnohodnotný virtuální operátor v síti Vodafonu bude CENTROPOL TELECOM

28. května 2013 v 16:50 | VODAFONE |  Tiskové zprávy

První plnohodnotný virtuální operátor v síti Vodafonu bude CENTROPOL TELECOM


Praha, 28. května 2013 - Na základě nedávno uzavřené smlouvy otevře Vodafone svou síť prvnímu plnohodnotnému virtuálnímu operátorovi, společnosti CENTROPOL TELECOM. Jedná se o dceřinou společnost skupiny CENTROPOL, významného obchodníka s energiemi, která plánuje spustit služby na podzim 2013. CENTROPOL TELECOM si od Vodafonu pronajme pouze síťovou infrastrukturu a všechny ostatní služby si bude zajišťovat sám.

"Hledali jsme vhodného partnera, se kterým bychom spojili své síly v rámci modelu tzv. plnohodnotného virtuálního operátora. Jsme velice hrdí na to, že se jím stala právě skupina CENTROPOL, významný dodavatel energie s velkým obchodním potenciálem", říká Colin Shea, viceprezident pro strategii, plánování a regulaci Vodafonu a dodává: "Pro zvolený koncept spolupráce je zásadní, že zákazník uzavírá smluvní vztah přímo se společností CENTROPOL TELECOM, která si zajišťuje vlastní produkty, ceny i marketing. Vodafone dodává pouze síťovou infrastrukturu".

"Uzavření smlouvy se společností Vodafone je pro nás klíčovým krokem pro spuštění plnohodnotného virtuálního operátora na podzim tohoto roku.

Z uzavřené dohody budou profitovat především naši zákazníci, pro které připravujeme velmi zajímavou nabídku výhodných mobilních služeb a zároveň i dodávek energií. Ceníme si u našeho obchodního partnera férového jednání",
říká Aleš Graf, majitel skupiny CENTROPOL.

Spolupráce Vodafonu a společnosti CENTROPOL TELECOM se tedy vydává jinou cestou, než tomu dosud bylo u většiny českých virtuálních operátorů. Nejedná se pouze o model přeprodávání služeb operátora pod jinou značkou, ale o plnohodnotné provozování veškerých služeb v pronajaté síti a to zejména služeb tarifních.

Skupina CENTROPOL, která se dosud zaměřovala především na dodávky elektřiny a plynu, bude nabízet hlasové, datové i roamingové služby zatím především pro zákazníky s paušálním tarifem. Operátorům chce konkurovat hlavně nižší cenou. Distribuce bude z počátku probíhat existujícími prodejními kanály, které jsou zaměřeny na fyzické osoby, případně drobné podnikatele. Novým i stávajícím zákazníkům nabídne skupina CENTROPOL komplexnější balíček služeb, čímž získá nespornou konkurenční výhodu na trhu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama