Update pro SONY XPERIA Z

20. května 2013 v 17:28 | Jan Cicálek a Martin Vagner |  Xperia Z - TOP model from SONY

UPDATE SONY XPERIA Z - 10.1.1.A.1.253

Jan Cicálek

Je vidět, že se SONY o své uživatele opravdu stará a během krátké doby (asi 14.dní) je tu další update 10.1.1.A.1.253.


To musí všechny uživatele "nabušeného" modelu SONY Xperia Z těšit. Update nejde stáhnout via OTA, jednoduše řečeno bezdrátově vzduchem, ale budete muset použít software by SONY - PC Companion. Hned po připojení telefonu k PC kabelem se vám ohlásí dostupnost aktualizace, Celý akt aktualizace mi trval přibližně 30min., záleží to, ale samozřejmě na vytíženosti serveru. Na závěr přikládám několik screenů, aby jste věděli, jak je to jednoduché :-)
Sony Xperia Z s novou verzi firmware 10.1.A.1.434

01. 05. 2013 - Martin Vagner

Společnost Sony pro svou vlajkovou loď připravila první aktualizaci s koncovým označením 434. Stran verze Androidu nepřináší noc nového. Lze očkávat optimalizaci softwaru stran výdrže baterie a opravu vybraných bugů.
Nové sestavení 10.1.A.1.434 pro model Sony Xperia Z si můžete stáhnout pomocí PC Companion, případně by Vám jej měla také nabídnout služba Sony Update Service. Zatím chybí jakékoliv zprávy zda bude tento update šířit verzi i pomocí OTA. Nevypadá to tak.

Jako první si však neodpustím malou poznámku. Na první vcelku malý update, který řeší víceméně jen chybí modeluXperia Z jsme čekali nebývale dlouho. Skoro dva měsíce než se objevila první aktualizace. Přitom majitelé této vlajkové lodi mají již delší dobu slíbený update na Android 4.2. Ten je zda se zatím tedy v nedohlednu. Dle tohoto tempa bych to viděl někdy na konec června, ale velmi rád se budu mýlit.

Každopádně pokud Vám ani PC Companion nenabízí aktualizaci, tak ji tam je možné nahrát ručně. Samotnou verzi firmware 10.1.A.1.434 stáhnete z toho odkazu. K tomu budete ještě potřebovat tradiční nástroj na přehrávání zvanýFlashTool. Samotný firmware pak stačí nahrát do složky firmwares, připojit telefon a přehrát. Jen pozor na vaše data, zaškrtnutím Wipe Data přijdete i o vše co máte ve telefonu.
A co aktualizace přináší:
- update řeší problém se samovolným umíráním telefonu
- vyšší dosahWIFI antény
- optimalizace prostředí telefonu
- optimalizace výdrže baterie
- při náročnějších aplikacích by mělo docházet k měnšímu zahřívání telefonu
- aktivace režimu fotoaparátu mi přijde o krapet rychlejší, ale stále to není úplně ono. Odezva je stále dlouhá
- při poslechu hudby pomocí A2DP již nedochází k problémům při focení, při stisku spouště se nepřeruší muzika a focení je okamžité

Vzhledem k označení verze sestavení nelze mnoho dalších změn očekávat. Jde spíše o kosmetické úpravy, ty masivnější by se měly objevit až s verzi Androidu 4.2.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama