Srpen 2013

LG Optimus L3 II získává nové aktualizace

12. srpna 2013 v 18:24 | Jan Cicálek |  Tiskové zprávy
TISKOVÁ ZPRÁVA

Chytrý telefon LG Optimus L3 II získává nové aktualizace


Koukám, že moje slova se do puntíku naplnila a že LG Optimus L3 II potřebuje k plynulému běhu update. Pokud to právě tento update řeší, nevím. Telefon už v současné době nemám k dispozici. Takže uživatelé, kteří LG Optimus L3 II vlastní mohli by jste mi dát pod článek vědět, jestli tento update opravdu něco řeší nebo je o ničem? Děkuji.

Praha, 12. srpna 2013- Společnost LG přináší update softwaru pro chytrý telefon LG Optimus L3 II. Nová verze operačního systému Android 4.1.2 s označením E43010d nabízí uživatelům řadu vylepšení, které jim ještě více zpříjemní každodenní používání telefonu. Aktualizace je nyní dostupná pro všechny modely LG Optimus L3 II zakoupené v distribuční síti T-Mobile CZ.

"Úspěch telefonu LG Optimus L3 II mezi zákazníky nás inspiroval k dalším inovacím. Při poslední aktualizaci jsme přidali řadu užitečných vylepšení, a věříme, že se telefon díky nim stane ještě oblíbenější než dosud,"uvedla Andrea De Sousa, marketingová manažerka LG Electronics CZ.

Jednou ze zajímavých novinek je vylepšení uživatelského prostředí ve funkci Kontakty. Klávesa Home, která zároveň slouží jako notifikační dioda, nyní umožní nejen barevně odlišit typ zmeškané události, ale také si budete moci barevně označovat události u jednotlivých kontaktů. Například zmeškaný hovor od Petra může mít upozornění modré, zatímco od Filipa oranžové. Mezi další inovace patří zrychlení operačního systému, prodloužení pohotovostní doby telefonu a optimalizace emailového klienta.

Novou verzi softwaru je možné stáhnout pomocí funkce FOTA (FirmwareOverTheAir), která umožňuje bezdrátovou aktualizaci, a také přes aplikaci LG PC Suite. Dostupnost dalších aktualizací pro tento a další modely z druhé L-Série bude LG upřesňovat na svém Twitter kanálu a Facebookovém profilu.

Novinka LG G2

11. srpna 2013 v 19:15 | Jan Cicálek |  Tiskové zprávy
TISKOVÁ ZPRÁVA

Novinka LG G2 přináší revoluční pojetí designu a špičkový výkonPraha,8. srpna 2013- Společnost LG Electronics (LG) včera na tiskové konferenci v New Yorku představila svou vlajkovou loď mezi chytrými telefony, model LG G2. Jedná se o první smartphone uvedený v rámci nové prémiové řady "G". Novinka uživatelům nabídne celou škálu vylepšení, jako jsou ergonomický design, praktické funkce a intuitivní uživatelské prostředí, které vycházejí ze životního stylu a chování spotřebitelů. Model LG G2 tak ilustruje cíl společnosti LG, přinášet inovace orientované na zákazníka.

"Inovaci v našem pojetí chápeme jako technologii, která skutečně souzní se spotřebiteli. V naší inovační činnosti to byli vždy právě zákazníci, komu jsme naslouchali a od koho jsme se učili. S vývojem modelu LG G2, nejvíce vzrušujícího a nejambicióznějšího telefonu v historii naší společnosti, jsme laťku tohoto zkoumání posunuli na novou, vyšší úroveň," uvedla Andrea de Sousa, marketingová manažerka LG Electronics CZ.

Revoluce v designu
Model LG G2 přináší inovativní funkce v zařízení s pohodlným, praktickým a zároveň opravdu vytříbeným designem. Novinka zároveň bourá zažité představy o provedení chytrého telefonu tím, že má všechna tlačítka umístěna vzadu. Stává se tak prvním smartphonem, který nemá vůbec žádná tlačítka na boku. "Koncepce tlačítek na zadní straně vzešla ze studia chování uživatelů, které nám ukázalo, že čím je telefon větší, tím hůře uživatel dosáhne na boční tlačítka. Přesun hlavních tlačítek na zadní stranu telefonu spotřebitelům zároveň umožnil větší kontrolu, neboť právě o toto místo si lidé běžně opírají ukazováček. Výzkumní pracovníci zároveň zjistili, že díky přesunu tlačítek uživatelé neupustí mobil tak často při úpravě hlasitosti během hovoru," doplnila AndreaDe Sousa.


Podržením zadních tlačítek hlasitosti mohou uživatelé zároveň aktivovat funkce QuickMemoTM a fotoaparát, díky kterým jsou zápis poznámek a zachycení fotografií ještě snadnějšími než doposud. Ani když je telefon LG G2 položený přední stranou nahoru, nemusíte jej zvedat, chcete-li stisknout zapínací tlačítko umístěné vzadu. Díky funkci KnockON stačí telefon LG G2 jednoduše zapnout dvojitým poklepáním na displej.

Displej po celé šířce přístroje a nejlepší kapacita baterie ve své třídě
Skutečnost, že se jedná o vlajkovou loď společnosti, dokazuje i špičkový displej s Full HD rozlišením o velikosti 5,2 palců. Jedná se o největší displej určený k ovládání jednou rukou v kategorii chytrých telefonů o šířce 2,7 palců. LG se navíc podařilo zmenšit rám na boku displeje na pouhých 2,65 mm. Díky osvědčené technologii IPS nabízí model LG G2 zároveň špičkovou grafiku, přesné podání barev a čistý obraz bez jakéhokoli zkreslení.

Pro efektivnější využití energie je navíc telefon LG G2 osazen i grafickou pamětí (GRAM). Ta snižuje spotřebu energie displeje u nepohyblivého obrazu až o 26 procent a zároveň zvyšuje celkovou dobu aktivního používání zařízení zhruba o 10 procent. Díky vysoké kapacitě baterie 3,000 mAh, která je promyšleně navržena, aby maximálně využila vnitřního prostoru telefonu, je pak model LG G2 optimálně připraven k celodenní práci.

Stabilizace a vysoké rozlišení pro skvělý obraz
Telefon LG G2 je vybaven optickou stabilizací obrazu (OIS), která zabraňuje rozmazávání a umožňuje dosáhnout čistšího, jasnějšího a ostřejšího obrazu, a to i za pohybu nebo při fotografování za zhoršených světelných podmínek. Model G2 je zároveň jedinečný v tom, že přináší rozlišení 13 megapixelů a technologii stabilizace obrazu ve štíhlém provedení bez vyčnívajícího objektivu. Funkce jako Super Resolution (Super rozlišení) a Multi-point AF (Vícebodové automatické ostření) pak pomáhají udržet vše zaostřeno, tak jako u samostatného kompaktního digitálního fotoaparátu.

Hi-Fi zvuk ve studiové kvalitě
S tím, jak se kvalitní multimediální obsah stává stále větší samozřejmostí, roste v posledních letech i spotřebitelská poptávka po špičkovém zvuku i u chytrých telefonů. Chytré telefony se staly centrem zábavy všeho druhu - od televizních pořadů, přes filmy, až po hry - a spotřebitelé očekávají stejně kvalitní zvuk jako obraz. Model LG G2 je v současnosti prvním smartphonem na trhu, který dokáže přehrát zvuk v Hi-Fi kvalitě 24 bitů/192kHz, což je zvuk jako ve studiu, výrazně převyšující zvukovou kvalitu CD. Díky tomu nyní spotřebitelé uslyší tak realistický zvuk, jaký dříve v chytrém telefonu nebyl možný.


Praktické rozhraní vás propojí s každodenním životem
Výzkumy ukázaly, že nejčastěji používanými funkcemi chytrého telefonu jsou ty nejzákladnější, které uživatelé často považují za samozřejmé, například SMS, sociální sítě, navigace a samozřejmě volání. Model LG G2 přináší řadu uživatelských (UX) funkcí, které se zaměřují na nejoblíbenější úlohy využívané v chytrém telefonu:

 • Answer Me (Zvedni mi to) - Při zdvihnutí telefonu k uchu dojde k automatickému přijetí hovoru.
 • Plug & Pop (Připoj a nabídni možnosti) - Při připojení sluchátek nebo USB kabelu telefon doporučí možnosti či související funkce, z nichž můžete vybírat.
 • Text Link (Odkaz na text) - Informace obsažené v textových zprávách lze snadno ukládat do poznámek nebo kalendáře a vyhledávat na mapě nebo na internetu.
 • QuickRemote (Rychlé dálkové ovládání) - Nejenže lze telefon LG G2 používat jako dálkové ovládání populárních zařízení domácí zábavy, ale dokáže se naučit i povely od tradičních dálkových ovladačů. Zároveň jej lze uzpůsobit i k obsluze více zařízení.
 • Slide Aside (Odsuň na stranu) - Tato funkce umožňuje snadnější provádění více úloh najednou prostým "odsunutím" otevřených aplikací na stranu přejetím obrazovky třemi prsty.
 • Guest Mode (Režim hosta) - Přistupují-li k telefonu hosté přes doplňkový režim odemykání, chrání telefon soukromí vlastníka tím, že zobrazí pouze předem vybrané aplikace

Bezkonkurenční výkon v sítích LTE nové generace
Telefon LG G2 běží na nejvyspělejším chipsetu v odvětví, s procesorem Qualcomm® Snapdragon™ 800, a nově definuje praxi používání smartphonu prostřednictvím ohromujícího výkonu, bohaté grafiky a vynikající efektivity využití baterie. Společnost LG mohla díky dlouhodobému partnerství s Qualcommem nasadit chipset dokonale propojený s hardwarem, aby nabídla silný a zároveň stabilní výkon.

V návaznosti na uvedení modelu LG G2 v New Yorku bude telefon celosvětově uveden v příštích osmi týdnech u více než 130 operátorů, počínaje Jižní Koreou, přes Severní Ameriku, Evropu až po hlavní trhy. Konkrétní termíny dostupnosti na trhu se budou lišit podle oblasti a operátora.

Nejdůležitější technická data:
 • Procesor: čtyřjádrový Quad-Core Qualcomm® Snapdragon™ 800 s frekvencí 2,26GHz
 • Displej: Full HD IPS (1080 x 1920 pixelů / 423 ppi) o velikosti 5,2 palců
 • Úložná paměť: 32 GB / 16 GB
 • Operační paměť: 2 GB LPDDR3 800 MHz
 • Fotoaparát: zadní 13,0 MP se stabilizátorem obrazu / přední 2,1 MP
 • Baterie: 3000 mAh
 • Operační systém: Android Jelly Bean 4.2.2
 • Rozměry: 138,5 x 70,9 x 8,9 mm
 • Barevné provedení: černé / bílé

Vodafone 858 Smart trochu jinak - s alternativní ROMkou

8. srpna 2013 v 9:59 | Jan Cicálek |  VODAFONE

VODAFONE 858 SMART (HUAWEI U8160) TROCHU JINAK


Přemýšlel jsem o tom co se starým Smartíkem v I.verzi od Vodafonu. Někdo možná namítne, pryč s ním. Ptám se však proč? Vodafone 858 Smart, stáří asi 2 roky s operačním systémem Android v2.2 Froyo od Vodafonu. Tento operační systém byl Vodafonem "upravený" do nepoužitelné podoby, kde vše trvalo opravdu dlouho a navíc ani parametry Smartu I už nikoho moc nenadchnou. I tak jsem se rozhodl, že s tím něco vykonám a vytvořím z něj ještě použitelný telefon. Tak se i stalo.


V prvé řadě bylo potřeba odemknout bootloader a pak rootnout, abych mohl použít některou z alternativních ROMek určených pro Huawei U8160 alias Vodafone 858 Smart. Vyzkoušel jsem opravdu hodně osvědčených návodů přímo z internetu, jeden zde přikládám.

JEDNODUCHÝ NÁVOD, BOHUŽEL MŮJ VODAFONE 858 SMART BYL VŮČI NĚMU JAKSI IMUNNÍ.STÁHNOUT

Telefon připoj datovým kabelem k PC a na kartu (vytvoř si složku 0A) nahraj soubory z4root.apk, RecoveryManager_v0.37b.apk, SmartLucky2.1_729_Simply.zip (nebo SmartLucky2.1_729_Color.zip) a SmartLuckyUpgrade211.zip

V telefonu povol instalaci programů z neznámých zdrojů, odpoj od PC a na kartě najdi z4root.apk a nainstaluj ho

Po instalaci z4root spusť

Vybereme volbu Permanent ROOT

Počkáme až operace proběhne a pak doporučuji telefon vypnout a zapnout
V telefonu se objeví aplikace Superuser - to je znamení, že ROOT práva jsou naše.

Na SD kartě vyhledáme RecoveryManager_v0.37b.apk a nainstalujeme

Po spuštění RecoveryManageru budeme dotázáni, zda si přejeme potvrdit ROOTovská práva, je potřeba souhlasit.

Ve spuštěném RecoveryManageru se přepneme na kartu Recovery, vybereme Install Recovery a vybereme "recovery-clockwork-4.0.1.5-u8160.img" (pokud program uvedený soubor nevidí, umístěte jej na root karty)
Po vybrání potvrdíme dialog stisknutím OK, během několika sekund se Recovery Image do telefonu instaluje.

Následně telefon vypneme a zapneme jej do bootloader módu (při zapínání držíme tlačítko power a tlačítko přidávání hlasitosti dokud nenaběhne ClockWork Recovery)
tlačítky pro přidávání (ubírání) hlasitosti se pohybujeme v menu (potvrzujeme tlačítkem power) a vybereme následující: install zip from SD card > choose zip prom sdcard > SmartLucky2.1_729_Simply.zip (nebo SmartLucky2.1_729_Color.zip - má moc hezky barevně zpracované ikony, menu atd…) > yes - Install SmartLucky…

Po instalaci vybereme reboot system now

Telefon se spustí s novou ROM v "továrním nastavení", po prvotním nastavení telefonu, výběru launcheru atp. telefon vypneme, nastartujeme do ClockWork Recovery a stejným způsobem nainstalujeme SmartLuckyUpgrade211.zip

I tomuto postupu se však můj Smartík vzpíral, takže jsem svůj pokus vzdal. Ne však na dlouho, nabídl se mi můj "internetový" kamarád Jirka Mrázek z xperia.cz , že to zkusí. Opravdu se mu to nějakým "alternativním" postupem povedlo a domů mi přišel zcela jiný telefon s ROMkou CM7 (Android OS 2.3.7 GB). Telefon rázem šlapal jako politý živou vodou. Nebyl bych to však já, abych z něj (telefonu) nechtěl vymáčknout ještě více.Nelenil jsem tedy a začal číst, jaké jsou další alternativní a především použitelné ROOMky. Nejprve a pak ještě několikrát jsem zakusil CM9 (Android OS 4.0.4 ICS). Telefon však s CM9 nepřinášel nic nového, vše se hodně, ale hodně zpomalilo, začal v některých fázích padat a ne vše pracovalo naprosto korektně. Např. nešly dělat screeny displeje, nekonečné čekání na telefon, špatné "hospodaření" s pamětí, blbla i galerie obrázků (nebyly vidět alba). Tím špatným hospodařeníms pamětí myslím především, to že mnoho aplikací nešlo přesunout na paměťovou kartu. V CM7 to bylo možné bez problému. V případě, že interní uživatelská paměť je jen 150MB, je to průser. Tak jsem dal CM9 raději sbohem.


Druhá z testovaných ROMek byla SmartLucky2.5 (Android OS 2.2 Froyo) . První flashnutá instalace nebyla zrovna nejlepší, i když vše proběhlo bez problému, telefon se mi v přesmyčce vracel stále na začátek, takže jsem nemohl dokončit ani jeho základní nastavení. Nejspíše jsem si stáhnul ten nesprávný soubor, ale nevzdal jsem to a už 2. pokus byl úspěšný. Zajímavá ROMka, to se musí nechat. Pěkné prostředí a byla i rychlá. Nicméně se SmartLucky2.5 mi byly některé aplikace zapovězeny, např. Google Plus a ani šetření pamětí nebylo nejlepší. Takže se mi do Smartíku nevlezlo tolik aplikací, které k životu potřebuji. Dal jsem tedy i SmartLucky2.5 sbohem a s pokorou se vrátil k tomu co je pro Huawei U8160 alias Vodafone 858 Smart to nejlepší, CM7. Uznávám, že v tomto směru se Jirka Mrázek nemýlil.Na Smartíku mám opět nainstalovanou ROM CM7 a jsem nadmíru spokojený. Telefon běhá jak má a je oproštěný od spousty zbytečností. Nemám v něm např.:
 • Facebook+Twitter, ale aplikaci Hootsuite (2 v 1)
 • Gmail, nač taky, když je v telefonu použitelný emailový klient
 • Trochu mi narostla i uživatelská paměť a takřka všechny aplikace jdou bez problému přesunout na paměťovou kartu
 • Při nastavené max.frekvenci CPU na 633MHz je telefon i dostatečně rychlý. Zkoušel jsem i jiné hodnoty, ale nebylo to ono.
 • Čemu jsem naopak neodolal byla možnost výměny motivu a ještě dalším možnostem personalizace. MotivADW BuuF GuuF je hezký a je navíc ZDARMA.
Nyní jsem opravdu spokojený, otázkou však zůstává, na jak dlouho Smějící se.