Vodafone 858 Smart trochu jinak - s alternativní ROMkou

8. srpna 2013 v 9:59 | Jan Cicálek |  VODAFONE

VODAFONE 858 SMART (HUAWEI U8160) TROCHU JINAK


Přemýšlel jsem o tom co se starým Smartíkem v I.verzi od Vodafonu. Někdo možná namítne, pryč s ním. Ptám se však proč? Vodafone 858 Smart, stáří asi 2 roky s operačním systémem Android v2.2 Froyo od Vodafonu. Tento operační systém byl Vodafonem "upravený" do nepoužitelné podoby, kde vše trvalo opravdu dlouho a navíc ani parametry Smartu I už nikoho moc nenadchnou. I tak jsem se rozhodl, že s tím něco vykonám a vytvořím z něj ještě použitelný telefon. Tak se i stalo.


V prvé řadě bylo potřeba odemknout bootloader a pak rootnout, abych mohl použít některou z alternativních ROMek určených pro Huawei U8160 alias Vodafone 858 Smart. Vyzkoušel jsem opravdu hodně osvědčených návodů přímo z internetu, jeden zde přikládám.

JEDNODUCHÝ NÁVOD, BOHUŽEL MŮJ VODAFONE 858 SMART BYL VŮČI NĚMU JAKSI IMUNNÍ.STÁHNOUT

Telefon připoj datovým kabelem k PC a na kartu (vytvoř si složku 0A) nahraj soubory z4root.apk, RecoveryManager_v0.37b.apk, SmartLucky2.1_729_Simply.zip (nebo SmartLucky2.1_729_Color.zip) a SmartLuckyUpgrade211.zip

V telefonu povol instalaci programů z neznámých zdrojů, odpoj od PC a na kartě najdi z4root.apk a nainstaluj ho

Po instalaci z4root spusť

Vybereme volbu Permanent ROOT

Počkáme až operace proběhne a pak doporučuji telefon vypnout a zapnout
V telefonu se objeví aplikace Superuser - to je znamení, že ROOT práva jsou naše.

Na SD kartě vyhledáme RecoveryManager_v0.37b.apk a nainstalujeme

Po spuštění RecoveryManageru budeme dotázáni, zda si přejeme potvrdit ROOTovská práva, je potřeba souhlasit.

Ve spuštěném RecoveryManageru se přepneme na kartu Recovery, vybereme Install Recovery a vybereme "recovery-clockwork-4.0.1.5-u8160.img" (pokud program uvedený soubor nevidí, umístěte jej na root karty)
Po vybrání potvrdíme dialog stisknutím OK, během několika sekund se Recovery Image do telefonu instaluje.

Následně telefon vypneme a zapneme jej do bootloader módu (při zapínání držíme tlačítko power a tlačítko přidávání hlasitosti dokud nenaběhne ClockWork Recovery)
tlačítky pro přidávání (ubírání) hlasitosti se pohybujeme v menu (potvrzujeme tlačítkem power) a vybereme následující: install zip from SD card > choose zip prom sdcard > SmartLucky2.1_729_Simply.zip (nebo SmartLucky2.1_729_Color.zip - má moc hezky barevně zpracované ikony, menu atd…) > yes - Install SmartLucky…

Po instalaci vybereme reboot system now

Telefon se spustí s novou ROM v "továrním nastavení", po prvotním nastavení telefonu, výběru launcheru atp. telefon vypneme, nastartujeme do ClockWork Recovery a stejným způsobem nainstalujeme SmartLuckyUpgrade211.zip

I tomuto postupu se však můj Smartík vzpíral, takže jsem svůj pokus vzdal. Ne však na dlouho, nabídl se mi můj "internetový" kamarád Jirka Mrázek z xperia.cz , že to zkusí. Opravdu se mu to nějakým "alternativním" postupem povedlo a domů mi přišel zcela jiný telefon s ROMkou CM7 (Android OS 2.3.7 GB). Telefon rázem šlapal jako politý živou vodou. Nebyl bych to však já, abych z něj (telefonu) nechtěl vymáčknout ještě více.Nelenil jsem tedy a začal číst, jaké jsou další alternativní a především použitelné ROOMky. Nejprve a pak ještě několikrát jsem zakusil CM9 (Android OS 4.0.4 ICS). Telefon však s CM9 nepřinášel nic nového, vše se hodně, ale hodně zpomalilo, začal v některých fázích padat a ne vše pracovalo naprosto korektně. Např. nešly dělat screeny displeje, nekonečné čekání na telefon, špatné "hospodaření" s pamětí, blbla i galerie obrázků (nebyly vidět alba). Tím špatným hospodařeníms pamětí myslím především, to že mnoho aplikací nešlo přesunout na paměťovou kartu. V CM7 to bylo možné bez problému. V případě, že interní uživatelská paměť je jen 150MB, je to průser. Tak jsem dal CM9 raději sbohem.


Druhá z testovaných ROMek byla SmartLucky2.5 (Android OS 2.2 Froyo) . První flashnutá instalace nebyla zrovna nejlepší, i když vše proběhlo bez problému, telefon se mi v přesmyčce vracel stále na začátek, takže jsem nemohl dokončit ani jeho základní nastavení. Nejspíše jsem si stáhnul ten nesprávný soubor, ale nevzdal jsem to a už 2. pokus byl úspěšný. Zajímavá ROMka, to se musí nechat. Pěkné prostředí a byla i rychlá. Nicméně se SmartLucky2.5 mi byly některé aplikace zapovězeny, např. Google Plus a ani šetření pamětí nebylo nejlepší. Takže se mi do Smartíku nevlezlo tolik aplikací, které k životu potřebuji. Dal jsem tedy i SmartLucky2.5 sbohem a s pokorou se vrátil k tomu co je pro Huawei U8160 alias Vodafone 858 Smart to nejlepší, CM7. Uznávám, že v tomto směru se Jirka Mrázek nemýlil.Na Smartíku mám opět nainstalovanou ROM CM7 a jsem nadmíru spokojený. Telefon běhá jak má a je oproštěný od spousty zbytečností. Nemám v něm např.:
  • Facebook+Twitter, ale aplikaci Hootsuite (2 v 1)
  • Gmail, nač taky, když je v telefonu použitelný emailový klient
  • Trochu mi narostla i uživatelská paměť a takřka všechny aplikace jdou bez problému přesunout na paměťovou kartu
  • Při nastavené max.frekvenci CPU na 633MHz je telefon i dostatečně rychlý. Zkoušel jsem i jiné hodnoty, ale nebylo to ono.
  • Čemu jsem naopak neodolal byla možnost výměny motivu a ještě dalším možnostem personalizace. MotivADW BuuF GuuF je hezký a je navíc ZDARMA.
Nyní jsem opravdu spokojený, otázkou však zůstává, na jak dlouho Smějící se.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zdeněk Zdeněk | E-mail | 5. června 2017 v 22:04 | Reagovat

Srdečně zdravím,
jelikož jsem tento mobil dostal na zkoušení, pokusil jsem se úpravu s novou romkou.
Na SD kartu jsem přímo do kořenového nahrál popsané soubory, zapnul režim vývoje a instalaci z neznámých zdrojů.
Nainstaloval jsem aplikaci z4root. Spustil ji a nastavil permanentní root.
Vypnul a zapnul mobil. Ale aplikace Super user se neobjevila. Asi i proto mi po instalaci padá aplikace Recovery Manager (aplikace byla neočekávaně ukončena.

Kde dělám chybu???
Srdečně zdravím.
Takže dál jsem se nedostal

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama