Září 2013

LG D605 Optimus L9 II

30. září 2013 v 10:52 | LG |  Tiskové zprávy
TISKOVÁ ZPRÁVA

LG Optimus L9 II posouvá hranice mobilní komunikace na sítích 3GPraha, 17. září 2013 - Společnost LG Electronics představila nejnovější model ze stylové řady chytrých telefonů L-Series II, LG Optimus L9 II. Novinka navazuje na úspěch předchozího modelu jednoduchým a elegantním designem a navíc přináší maximálně rychlý přenos dat na sítích 3G. Na českém trhu bude LG Optimus L9 II k dostání od října 2013 za 6.999 Kč vč. DPH.

"Nový model LG Optimus L9 II v sobě spojuje prakticky všechny technologické a designové inovace, které jsme v letošním roce představili. Ať už se jedná o uživatelské funkce, kvalitní zobrazení s technologií IPS, či rychlost přenosu dat, " uvedla Andrea de Sousa, marketingová manažerka LG Electronics CZ.

Model LG Optimus L9 II díky technologii LG Dual Carrier maximálně využívá možností a kapacity 3G sítí. Tato technologie umožňuje přenos dat na 3G sítích rychlostí srovnatelnou se sítěmi 4G1. Uživatelé tak mohou pohodlně a rychle stahovat veškeré obsahy a naplno tak využívat všechny možnosti telefonu.

Kromě podpory technologie Dual Carrier nabízí nový LG Optimus L9 II velký, 4,7palcový HD True IPS displej s vysoce kvalitní a věrnou reprodukcí barev. Výkonný 1,4GHz procesor Dual Core zajišťuje plynulé a rychlé ovládání uživatelského rozhraní, včetně náročnějších funkcí a her. Telefon navíc přináší všechny oblíbené uživatelské funkce od LG, jako je např. QSlide 2.0. Ta umožňuje otevírat současně dvě nebo více aplikací, díky čemuž si zákazníci mohou například prohlížet kalendář a zároveň psát SMS, nebo otevírat webovou stránku a současně sledovat film.
1Funkce závislá na síti.
Technické specifikace modelu LG Optimus L9 II:
 • Procesor: dvoujádrový procesor Snapdragon 400 s frekvencí 1,4 GHz
 • Displej: HD True IPS displej (720 x 1280 pixelů / 312 ppi) o velikosti 4,7 palců
 • Úložná paměť: 8 GB vnitřní paměti; slot na microSD s možností rozšíření na 32 GB
 • Operační paměť: 1 GB
 • Fotoaparát: zadní 8,0 MPx / přední 1,3 MPx
 • Baterie: 2 150 mAh
 • Operační systém: Android 4.1 Jelly Bean
 • Rozměry: 128,4 x 66,5 x 9,4
 • Barevné provedení: černé / bílé

Cena: 6.999 Kč vč. DPH

LG G Pad W500

30. září 2013 v 10:47 | LG |  Tiskové zprávy
TISKOVÁ ZPRÁVA

LG přináší na trh s tablety revoluční LG G Pad 8.3.: první osmipalcový tablet s Full HD displejemPraha, 17. září 2013 - Společnost LG Electronics dnes v České republice oficiálně představila LG G Pad 8.3, který je nejnovějším přírůstkem do její modelové řady prémiových produktů G série. Zbrusu nový LG G Pad 8.3 je první z kategorie 8palcových tabletů, který se pyšní Full HD displejem, a kromě toho nabízí jedinečné uživatelské funkce a širokou řadu možností konektivity. Na českém trhu bude přístroj k dostání od října za 7.999 Kč vč. DPH.

"Model LG G Pad 8.3 vytvoří samostatnou kategorii a zároveň rozšíří nabídku nejmodernějších přístrojů značky LG,"uvedla Andrea De Sousa, marketingová manažerka LG Electronics CZ, a doplnila:"G Pad je jen dalším příkladem zařízení LG s jedinečnými vlastnostmi, které ocení spotřebitelé po celém světě."

Tablet do kapsy s výkonnou baterií
První produkt v této kategorii disponuje štíhlým profilem a elegantním designem. Díky 8.3" displeji jej lze pohodlně držet v jedné ruce. Společnost LG shromažďovala informace od spotřebitelů, pokud jde o optimální rozměry tabletu, a výsledkem je tento kompaktní přístroj. Přestože je LG G Pad 8.3 přenosný a při hmotnosti pouhých 338 g lehký jako noviny, je napájen výkonnou 4600mAh baterií umožňující dlouhé používání bez nabíjení.

První z kategorie 8palcových tabletů s Full HD displejem
Model LG G Pad 8.3 má jeden z klíčových atributů ostatních prémiových zařízení G Series, jako jsou chytré telefony G Pro a G2, a jako první z kategorie 8palcových tabletů nabízí Full HD displej. G Pad je vybaven displejem 1920 x 1200 WUXGA (Widescreen Ultra Extended Graphics Array) schopným zobrazovat obsah v ještě vyšším rozlišení než standardní Full HD obrazovky. 1,7GHz procesor Quad-Core Qualcomm® Snapdragon™ 600 navíc svým vysokým výkonem vylepšuje zážitek ze sledování obrazu a dává uživatelům možnost užívat si obsah v kvalitě Full HD bez jakýchkoli kompromisů.

Skutečná konvergence s aplikací QPair
LG G Pad 8.3 splňuje současné vysoké nároky na konvergenci zlepšením možností konektivity mezi různými zařízeními. Tuto konvergenci zajišťuje jedinečná aplikace QPair, díky níž se každý hovor a každá zpráva přijatá na chytrém telefonu objeví i na tabletu. Uživatelé pak prostřednictvím tabletu mohou jednoduše zasílat odpovědi. GPair také umožňuje snadno připojit G Pad k chytrým telefonům a tabletům od jiných výrobců (doporučuje se operační systém Jelly Bean). Poznámky napsané v aplikaci QMemo na modelu G Pad lze pohodlně ukládat na chytrých telefonech a zasílat je ostatním z kteréhokoli zařízení.

Uživatelské zkušenosti uzpůsobené tabletu
LG G Pad 8.3 dává k dispozici praktické funkce, které lze využít v reálném životě, jako je například vylepšený multitasking (vykonávání více úkolů současně). Díky 8,3palcovému Full HD displeji jsou jedinečné uživatelské funkce tabletu LG G Pad 8.3 uzpůsobeny velké obrazovce:

Slide Aside umožňuje vykovávat více úkolů současně jednoduchým "odsunutím" otevřených aplikací na stranu pomocí tří prstů,
QSlide umožňuje pracovat bez přerušení až se třemi různými aplikacemi v jednom okně, což je obzvláště praktické na velké obrazovce,
• Pomocí funkce KnockOn lze zařízení zapínat a vypínat dvojím poklepáním na displej.

Důležité technické údaje:
• Procesor: 1,7GHz Quad-Core Qualcomm® Snapdragon™ 600
• Displej: 8,3 palce WUXGA (1920 x 1200 pixelů / 273 ppi)
• Paměť: 16 GB eMMC
• RAM: 2 GB LPDDR2
• Fotoaparát: zadní 5,0 MP / přední 1,3 MP
• Baterie: 4600mAh
• Operační systém: Android Jelly Bean 4.2.2
• Rozměry: 216,8 x 126,5 x 8,3 mm
• Hmotnost: 338 g
• Barva: bílá

Cena: 7.999 Kč vč. DPH

LG D802A Optimus G2

30. září 2013 v 10:42 | LG |  Tiskové zprávy
TISKOVÁ ZPRÁVA

Vlajková loď mezi chytrými telefony LG G2 přichází na český trhPraha,17. září 2013- Společnost LG Electronics (LG) dnes v České republice oficiálně představila svou vlajkovou loď - chytrý telefon LG G2. Tento prémiový model nabídne uživatelům řadu revolučních vylepšení v podobě ergonomického designu, skvělé výbavy a intuitivních funkcí. Model LG G2 bude v České republice dostupný od října 2013. Do té doby bude exkluzivně k vyzkoušení v showroomu firmy Alza v Praze v Holešovicích a v Kasahousech (kamenných prodejnách internetového obchodu Kasa.cz).

"Model LG G2 byl vyvinut jako všestranné zařízení pro globální spotřebitelský trh, které díky zásadním inovacím v designu a uživatelských funkcích překonává všechny chytré telefony, které jsme dosud představili," uvedla Andrea de Sousa, marketingová manažerka LG Electronics CZ.

Revoluce v designu
Model LG G2 přináší inovativní funkce v zařízení s pohodlným, praktickým a zároveň opravdu vytříbeným designem. Novinka zároveň bourá zažité představy o provedení chytrého telefonu tím, že má všechna tlačítka umístěna vzadu. Stává se tak prvním smartphonem, který nemá vůbec žádná tlačítka na boku. "Koncepce tlačítek na zadní straně vzešla ze studia chování uživatelů, které nám ukázalo, že čím je telefon větší, tím hůře uživatel dosáhne na boční tlačítka. Přesun hlavních tlačítek na zadní stranu telefonu spotřebitelům zároveň umožnil větší kontrolu, neboť právě o toto místo si lidé běžně opírají ukazováček. Výzkumní pracovníci zároveň zjistili, že díky přesunu tlačítek uživatelé neupustí mobil tak často při úpravě hlasitosti během hovoru," doplnila AndreaDe Sousa.

Podržením zadních tlačítek hlasitosti mohou uživatelé zároveň aktivovat funkce QuickMemoTM a fotoaparát, díky kterým jsou zápis poznámek a zachycení fotografií ještě snadnějšími než doposud. Ani když je telefon LG G2 položený přední stranou nahoru, nemusíte jej zvedat, chcete-li stisknout zapínací tlačítko umístěné vzadu. Díky funkci KnockON stačí telefon LG G2 jednoduše zapnout dvojitým poklepáním na displej.

Displej po celé šířce přístroje a nejlepší kapacita baterie ve své třídě
Skutečnost, že se jedná o vlajkovou loď společnosti, dokazuje i špičkový displej s Full HD rozlišením o velikosti 5,2 palců. Jedná se o největší displej určený k ovládání jednou rukou v kategorii chytrých telefonů o šířce 2,7 palců. LG se navíc podařilo zmenšit rám na boku displeje na pouhých 2,65 mm. Díky osvědčené technologii IPS nabízí model LG G2 zároveň špičkovou grafiku, přesné podání barev a čistý obraz bez jakéhokoli zkreslení.

Pro efektivnější využití energie je navíc telefon LG G2 osazen i grafickou pamětí (GRAM). Ta snižuje spotřebu energie displeje u nepohyblivého obrazu až o 26 procent a zároveň zvyšuje celkovou dobu aktivního používání zařízení zhruba o 10 procent. Díky vysoké kapacitě baterie 3,000 mAh, která je promyšleně navržena, aby maximálně využila vnitřního prostoru telefonu, je pak model LG G2 optimálně připraven k celodenní práci.

Stabilizace a vysoké rozlišení pro skvělý obraz
Telefon LG G2 je vybaven optickou stabilizací obrazu (OIS), která zabraňuje rozmazávání a umožňuje dosáhnout čistšího, jasnějšího a ostřejšího obrazu, a to i za pohybu nebo při fotografování za zhoršených světelných podmínek. Model G2 je zároveň jedinečný v tom, že přináší rozlišení 13 megapixelů a technologii stabilizace obrazu ve štíhlém provedení bez vyčnívajícího objektivu. Funkce jako Super Resolution (Super rozlišení) a Multi-point AF (Vícebodové automatické ostření) pak pomáhají udržet vše zaostřeno, tak jako u samostatného kompaktního digitálního fotoaparátu.

Hi-Fi zvuk ve studiové kvalitě
S tím, jak se kvalitní multimediální obsah stává stále větší samozřejmostí, roste v posledních letech i spotřebitelská poptávka po špičkovém zvuku i u chytrých telefonů. Chytré telefony se staly centrem zábavy všeho druhu - od televizních pořadů, přes filmy, až po hry - a spotřebitelé očekávají stejně kvalitní zvuk jako obraz. Model LG G2 je v současnosti prvním smartphonem na trhu, který dokáže přehrát zvuk v Hi-Fi kvalitě 24 bitů/192kHz, což je zvuk jako ve studiu, výrazně převyšující zvukovou kvalitu CD. Díky tomu nyní spotřebitelé uslyší tak realistický zvuk, jaký dříve v chytrém telefonu nebyl možný.

Praktické rozhraní vás propojí s každodenním životem
Výzkumy ukázaly, že nejčastěji používanými funkcemi chytrého telefonu jsou ty nejzákladnější, které uživatelé často považují za samozřejmé, například SMS, sociální sítě, navigace a samozřejmě volání. Model LG G2 přináší řadu uživatelských (UX) funkcí, které se zaměřují na nejoblíbenější úlohy využívané v chytrém telefonu:

 • Answer Me (Zvedni mi to) - Při zdvihnutí telefonu k uchu dojde k automatickému přijetí hovoru.
 • Plug & Pop (Připoj a nabídni možnosti) - Při připojení sluchátek nebo USB kabelu telefon doporučí možnosti či související funkce, z nichž můžete vybírat.
 • Text Link (Odkaz na text) - Informace obsažené v textových zprávách lze snadno ukládat do poznámek nebo kalendáře a vyhledávat na mapě nebo na internetu.
 • QuickRemote (Rychlé dálkové ovládání) - Nejenže lze telefon LG G2 používat jako dálkové ovládání populárních zařízení domácí zábavy, ale dokáže se naučit i povely od tradičních dálkových ovladačů. Zároveň jej lze uzpůsobit i k obsluze více zařízení.
 • Slide Aside (Odsuň na stranu) - Tato funkce umožňuje snadnější provádění více úloh najednou prostým "odsunutím" otevřených aplikací na stranu přejetím obrazovky třemi prsty.
 • Guest Mode (Režim hosta) - Přistupují-li k telefonu hosté přes doplňkový režim odemykání, chrání telefon soukromí vlastníka tím, že zobrazí pouze předem vybrané aplikace

Bezkonkurenční výkon v sítích LTE nové generace
Telefon LG G2 běží na nejvyspělejším chipsetu v odvětví, s procesorem Qualcomm® Snapdragon™ 800, a nově definuje praxi používání smartphonu prostřednictvím ohromujícího výkonu, bohaté grafiky a vynikající efektivity využití baterie. Společnost LG mohla díky dlouhodobému partnerství s Qualcommem nasadit chipset dokonale propojený s hardwarem, aby nabídla silný a zároveň stabilní výkon.

V návaznosti na uvedení modelu LG G2 v New Yorku bude telefon celosvětově uveden v příštích osmi týdnech u více než 130 operátorů, počínaje Jižní Koreou, přes Severní Ameriku, Evropu až po hlavní trhy. Konkrétní termíny dostupnosti na trhu se budou lišit podle oblasti a operátora.

Nejdůležitější technická data:
 • Procesor: čtyřjádrový Quad-Core Qualcomm® Snapdragon™ 800 s frekvencí 2,26GHz
 • Displej: Full HD IPS (1080 x 1920 pixelů / 423 ppi) o velikosti 5,2 palců
 • Úložná paměť: 32 GB / 16 GB
 • Operační paměť: 2 GB LPDDR3 800 MHz
 • Fotoaparát: zadní 13,0 MP se stabilizátorem obrazu / přední 2,1 MP
 • Baterie: 3000 mAh
 • Operační systém: Android Jelly Bean 4.2.2
 • Rozměry: 138,5 x 70,9 x 8,9 mm
 • Barevné provedení: černé / bílé

Cena: 12.999 Kč

VODAFONE SMART III

5. září 2013 v 11:12 | Jan Cicálek |  VODAFONE

VODAFONE SMART III - 1st LOOKVodafone Smart III jak již název napovídá je chytrý telefon z portfólia Vodafone. Za 3177Kč, což je přijatelná cena dostanete poměrně nadupaný přístroj, který umí např. NFC a v jeho útrobách tepe operační systém Android 4.1. JB, to vše jede na 1GB jednojádrovém procesoru s pamětí RAM 512MB. Jak systém "fachá", případné problémy či klady vám bohužel nepopíši, jelikož se ke mně tentokrát telefon i přes trojí příslib nedostal a teď už se v něm kuchat (usilovat o něj) nebudu. Doufám, že příště bude reakce ze strany Vodafone Czech Republic rychlejší. V článku je použita pouze stručná oficiální specifikace Vodafonu doplněna pouze o nedotovanou cenu.

Za to Vám v pokračování přinesu recenzi novějšího chytrého telefonu, Vodafone Smart Mini (Alcatel 875), který má můj syn a jehož parametry se v mnohém s Vodafone Smart III shodují. Nedotovaná cena Mini je 1977Kč a co vám můžu prozradit, za měsíc užívání zatím žádný problém, prostě na 1GB jednojádru a 512MB RAM bez problémů JEDE.

P.S.: Jan Cicálek Tak #VodafoneSmartIII nakonec bude balík uvízl někde v terminálu. Díky Veronika Exnerová Vodafone CZ
VODAFONE SMART IIIoo
ooo
Technické parametry
oRozlišení displeje480x800 px
oProcesor1 GHz
oRozměry123,2x64,4x11,3 mm
oHmotnost137 g
Baterie
oKapacita baterie1 500 mAh
oDélka hovoru810 min
oPohotovostní doba410 h
Data a internet
o3G
oWiFI
oBluetooth
Popis zařízeníoo
oOperační systémAndroid 4.1 JB
oDisplej4 "
oUživatelská paměť2,3 GB
oPodpora paměťových karet
oFotoaparát3 Mpx
oNavigace
oBarevné provedeníčerná
oEko-třída2,5
Obsah balení
oTelefono
oSluchátkao
oDatový kabelo
oNabíječkao
oBaterieo
oUživatelská příručkao
Cenaoo
Nedotovaná3 177,00 Kč