Říjen 2013

VODAFONE SMART III - Levný elegán

31. října 2013 v 9:40 | Jan Cicálek |  VODAFONE

VODAFONE SMART III - Levný elegán


Za zapůjčení děkuji firmě Vodafone Czech Republic a taky Veronice Exnerové.


PÁR SLOV ÚVODEM:

Už jsem ani nedoufal, že se tento kousek #VodafoneSmartIII , ke mně vůbec dostane, což by byla škoda, jelikož jsem měl pod palcem dosud všechny smartphony prodávané pod obchodní značkou Vodafone a k tomu i pěknou řádku těch obyčejných (hloupých). Dobrá věc se podařila a já jsem se smartphonem Vodafone Smart III válčil a to doslova skoro 3 týdny.POPIS PŘÍSTROJE:

Než za mě promluví grafická podoba (použito z uživatelského manuálu), hodilo by se říci, alespoň pár slov k designu. Mně se líbí. Smart III má tvar cihličky se zaoblenými rohy, přičemž spodní část přední strany je zkosená, což vypadá velmi efektně. Konstrukce je festovní, vše lícuje jak má a nikde nic nevrže. K dostání je v několika barevných odstínech (černá, bílá, růžová, titanová), přičemž zadní kryt je variabilní. Skládá se ze 2 částí, přesně tak jako to bylo použito u předchozího modelu Vodafone Smart II, tedy z rámečku a krytu. Pokud Vodafone nabídne k prodeji různé varianty (komplety) zadního krytu bude to doslova skvělé a každý uživatel tak bude mít možnost si telefon vyšperkovat doslova podle svého gusta. Taktéž rozměry telefonu 123.2 x 64.4 x 10.9 mm jsou více příjemné, hmotnost je na běžném průměru 136 g. Téměř celou přední stranu zabírá 4 palcový kapacitní displej s rozlišením 480 x 800 Px. Vodafone Smart III je v prodeji za opravdu fajn cenu 2977Kč. Na to, že oplývá všemi nejnovějšími technologiemi, např. NFC, 3G a operačním systémem Android OS v4.1.2 Jelly Bean není cena vůbec přehnaná. Výrobcem je firma Alcatel a kódové označení, které Vodafone Smart III nese je 975N.


PLNÁ SPECIFIKACE VODAFONE SMART III V EN: https://app.box.com/s/me5uzyopq3x8x4bfstmu


JAK JSEM S VODAFONE SMART III VÁLČIL:

Přiznám se, bez mučení, že hned na úvod to byla muka. Telefon se mi minimálně, 4x denně sám od sebe restartoval. Říkal jsem si, to přece není možné. Vodafone Smart III se mi povedlo "stabilizovat" až s 2. obnovením továrního nastavení. Byl to, ale boj. Pak už se mi restartoval jen asi 1x za 2 dny. Zřejmě jsem narazil na špatný kousek. O hodně slabší je i citlivost GPS signálu, např. proti #XperiaPro je ten rozdíl markantní . Se sportovními aplikacemi, jako jsou např. #Runtastic či #Endomondo jsem doslova naháněl signál. Takže zatímco jsem měl s XperiíPro (model roku 2011) již najetý 1km, Smart III teprve ulovil signál. Se značkou Vodafone (v tomto případě se jedná o Alcatel) mám jen ty nejlepší zkušenosti, takže mě to hodně překvapilo. Proto jsem Smart III pro tyto aktivity pak již moc nepoužíval. Jak však říkám, mohlo to být tím, že jsem prostě dostal špatný testovací kus.

To byly jediné 2 problémy, které mě doslova vytáčely. Jinak jsem byl spokojený. Na to, že telefon disponuje pouze jednojádrovým procesorem 1GB a 512MB RAM je hodně svižný. Operační systém Android 4.1.2 Jelly Bean mi v mnohém (vzezřením) připomíná #CyanogenMod10 , který používám v XperiiPro k plné spokojenosti.

Telefonování a SMS
Telefonování, naprosto v pohodě bez jakýchkoli rušivých elementů. Zvuk ze sluchátka je naprosto čistý. Kapacita telefonního seznamu je omezena pouze dostupnou interní pamětí a organizace kontaktů je pevně dána operačním systémem Android. I tak si myslím, že není třeba hledat externí aplikaci a organizace prostřednictvím systému je naprosto dostačující snad pro každého uživatele.


SMS, Tlačítka softwarové klávesnice jsou dostatečně "daleko" od sebe a citlivost displeje je též celkem dobrá, tudíž se mi SMSky na #VodafoneSmartIII píší celkem pohodlně a zaznamenal jsem jen opravdu málo překlepů.

Pro odesílání, příjem a organizaci SMS však nepoužívám systém, ale software Free SMS Sender a jsem s ním velmi spokojený. Pro odesílání tak využívám internetové brány (což mi systémová aplikace neumožňuje) i klasické SMS prostřednictvím operátora. Doporučuji software vyzkoušet, za to nic nedáte.

Fotografování a video
Fotografování - jak to říct? K dispozici máte 5MPx fotoaparát a fotografie pořízené za bežného osvětlení jsou dobré, pokud berete v potaz cenu telefonu, které není nikterak vysoká. Zkoušel jsem však udělat několik málo snímků takřka za úplné tmy a i z těch se podařilo vybrat použitelné obrázky. Viz link níže na galerii fotografií pořízených #Vodafone SmartIII.Video - Tady bych neřekl, že jsem zklamán, ale spíš rozčarován. Telefon totiž nahrává video pouze ve formátu 3GP (to už jsem neviděl opravdu dlouho) v maximálním rozlišení 640 x 480 Px. Nicméně musím podotknout, že I tak je video nahrané telefonem celkem použitelné. S přehráváním různých video formátů si hlavu lámat nemusíte Smart III si poradí se vším a pokud ne stačí si jen doinstalovat appku z marketu, namátkou uvedu MX Player. Vždyť je to Android Usmívající se.


Zábava - Ani tady nebudete mít problém. Něco málo je již v základu a ostatní si jednoduše doinstalujete z marketu. Jak jsem již psal #VodafoneSmartIII by Alcatel je i přesto, že má pouze jednojádrový procesor 1GB a jen 512MB poměrně svižné zařízení. Proto se nebojte zkoušet i náročnější hry/aplikace. Ve většině případů pojedou bez problémů.

BATERIE A JEJÍ VÝDRŽ:

Baterie o kapacitě 1500 mAh vydrží cirka jeden den při trošičku intenzivnějším používání. Pokud budete Smartíka šetřit, je možné, že se dostanete i na hodnoty vyšší. Doba nabíjení z nuly na 100% je kolem 3hod. Je tedy vidno, že ani Smart III co se týče výdrže baterie se nijak nevymyká od jiných dotykových smartphonů.

OBSAH BALENÍ:

 • Telefon Vodafone Smart III
 • Baterie
 • Zdroj nabíječky
 • Datový/nabíjecí kabel
 • Stereo Headset
 • 2ks NFC Tagů
 • Uživatelský manuál

CO SE VÁM MŮŽE HODIT (STOJÍ ZA TO SHLÉDNOUT):


CO ŘÍCI NA ZÁVĚR?

Pokud pominu počáteční problémy, které však spíše připisuji tomu, že jsem prostě jen narazil na špatný kousek kliďánko bych #VodafoneSmartIII šel a doporučil bych ho i ostatním. Není to telefon vyloženě pro technoidy, ale méně až středně nároční uživatelé budou (mohou být) spokojeni. Navíc pro jeho koupi hovoří příjemná cena 2977Kč.

Nová předplacená karta od O2: volání za 1,90 Kč a další výhody v tarifu NA!VÝBĚR

31. října 2013 v 9:17 | Jan Cicálek |  Tiskové zprávy

Nová předplacená karta od O2: volání za 1,90 Kč a další výhody v tarifu NA!VÝBĚR


Slovo na úvod:

K tiskové zprávě z pera O2 bych podotknul jen tolik : O žádnou revoluci se vlastně nejedná a ceny 1.90Kč za volání dosáhnete jen pravidelným dobíjením. Standardní cena je přitom v tomto případě poměrně hodně vysoká a to 4,90 Kč za minutu volání do všech sítí a 1,90 Kč za odeslanou SMS. Ať počítám jak počítám, stále se vyplatí využít služby některého z virtuálů, kde jsou ceny a daleko nižší a navíc bez podmínkek pravidelného dobíjení, ale ani to není pravidlem. V případě, že se pro některého virtuála rozhodnete raději si prostudujte jeho podmínky, přece jen jsou virtuálové a virtuálové.


29.10.2013

 • Nový předplacený tarif nabízí volání do O2 jen za 1,90 Kč/min.
 • Vedle této výhody lze získat 100 SMS do všech sítí zdarma nebo např. volání o víkendech do O2 zdarma

O2 nabídne od 1. listopadu 2013 předplacené karty s novým tarifem NA!VÝBĚR. Jedinečnou vlastností tohoto tarifu je možnost přizpůsobit si předplacenou kartu přesně podle svých potřeb. Každým dobitím si totiž zákazník aktivuje jednu z výhod, kterou může využívat po dobu třiceti dnů.

Tarif NA!VÝBĚR přichází na trh s touto nabídkou výhod:
- Volání do O2 za 1,90 Kč/min.
- 100 SMS zdarma do všech sítí
- Volání do všech sítí za 2,50 Kč/min
- Volání do O2 o víkendech zdarma

Zvolená výhoda se aktivuje jakýmkoliv dobitím kreditu. Pokud tedy zákazník dobije během třiceti dnů vícekrát za sebou, může mít aktivovaných i několik výhod souběžně. Změna výhody se provádí vždy před dobitím v internetové samoobsluze Moje O2 nebo zasláním SMS kódu na číslo 999 111.

"Tímto tarifem reagujeme na zostřenou konkurenci na poli předplacených karet," říká Silvia Cieslarová, ředitelka segmentu mobilních služeb společnosti Telefónica Czech Republic. "S tarifem NA!VÝBĚR si každý zákazník může nastavit předplacenou kartu přesně podle svých potřeb - ať už potřebuje výhodné volání do O2 či preferuje výhodnější volání do všech sítí, nebo třeba posílá hodně SMS. Výhodu si zároveň může kdykoliv změnit podle toho, která výhoda se mu právě hodí. Nabídku výhod dále plánujeme do budoucna doplňovat," dodává Cieslarová.

SIM karty s novým tarifem NA!VÝBĚR budou k dispozici od 1. listopadu v prodejnách O2, ve většině obchodních řetězců a u dalších prodejních partnerů O2.Kartu si také bude možné objednat až domů prostřednictvím portálu www.simzdarma.cz. Stávající zákazníci s předplacenou O2 kartou budou moci na nový tarif přejít prostřednictvím internetové samoobsluhy Moje O2 nebo zasláním SMS ve tvaru TARIF NAVYBER na číslo 999 111.

Základní sazba tarifu NA!VÝBĚR je 4,90 Kč za minutu volání do všech sítí a 1,90 Kč za odeslanou SMS.

NA!VÝBĚR

Vodafone Smart Tab III - První info

31. října 2013 v 9:05 | Vodafone |  Tiskové zprávy

Nový Vodafone Smart Tab III nabídne sedmipalcovou podívanou
Praha, 30.října 2013 - Vodafone uvádí na trh již třetí generaci tabletu vlastní značky. Sedmipalcový tablet s čtyřjádrovým procesorem uvítají všichni milovníci surfování po internetu, aplikací nebo videí. Tablet totiž nabídne speciální IPS displej, který zaručí výrazně lepší kontrast a barvy. V poměru dostupné ceny a vysoké kvality se představuje tablet, který je vhodný jak pro teenagery, tak pro manažery. Tento nejnovější přírustek do rodiny značkových chytrých telefonů a tabletů Vodafonu si zákazníci mohou pořídit od listopadu za standardní cenu 4 977 korun.Technické parametry Vodafone Smart Tab III 7:

 • 7" displej s technologií IPS (In-Plane Switching), která zajistí jasnost a živost obrazu
 • 3500 mAh baterie pro skvělou výdrž
 • operační systém Android Jelly Bean 4.2. se speciálním rozhraním pro tablety
 • interní paměť 16 GB, která vytváří kapacitu pro ukládání dokumentů, fotografií nebo videí
 • rychlý 1.2GHz čtyřjádrový processor
 • podpora microSD karet až do velikosti 32 GB
 • vysokorychlostní připojení 3G HSPA+ s podporou stahování až 42.2 Mbps
 • podpora wi-fi připojení a bluetooth pro bezdrátovou komunikaci mezi zařízeními
 • nejnovější GPS technologii pro přesnou navigaci
 • přední i zadní kamera zajistí pohodlné pořizování fotografií a videí.

Výrobcem zařízení je stejně jako u minulého modelu firma Lenovo. Profesionální výrobce zajistil kvalitní produkt, který se může rovnat svým dražším konkurentům a zákazníkům zprostředkuje jak zábavu, tak pohodlí při práci.

Od začátku listopadu si budou moci zákazníci Vodafone Smart Tab III 7 pořídit v prodejnách Vodafonu, v partnerských prodejnách a na e-shopu.

Více informací na www.vodafone.cz

Ceny při půlnočním prodeji iPhonu 5c a 5s

24. října 2013 v 17:50 | Zdroj Vodafone CZ |  Tiskové zprávy

Ceny při půlnočním prodeji iPhonu 5c a 5s

Dovolil bych si malou glosu, "sociální" telefon - #iPhone5c za 15000Kč, který je navíc z bakelitu je přece jen trochu silný šálek kávy. Měl být původně určený pro širší portfólio uživatelů (potencionálních zájemců) než dosud. Cena za kus "plastu" je však poměrně vysoká, takže další expanze se na tuti konat nebude. Vždyť za tyto peníze už není problém si koupit daleko lepší dělo, namátkou uvedu např. novinku na trhu #LGOptimusG2. Co si o tom myslíte?


Produkt
Standardní cena
MMP 249 Kč
MMP 490 Kč
MMP 790 Kč
MMP 990 Kč
MMP 1290 Kč
Apple iPhone 5C 16GB - bílý
15377
13877
12377
11177
10177
9177
Apple iPhone 5C 16GB - modrý
15377
13877
12377
11177
10177
9177
Apple iPhone 5S 16GB - stříbrný
18177
16677
15177
13977
12977
11977
Apple iPhone 5S 16GB
18177
16677
15177
13977
12977
11977

Připomínám také, že zákazníci, kteří na půlnoční prodej dorazí v červené čepici, získají následně slevu 1 000 Kč na kterýkoliv model.

Slevu 1000 Kč mohou využít:
 • stávající nefiremní zákazníci, kteří mají nárok na zvýhodněný telefon dle standardních podmínek (nemají zvýhodněný telefon, uplynula jim dvouletá lhůta, …) a jejich minimální měsíční plnění je 249 Kč a víc; platí se závazkem na 24 měsíců
 • noví nefiremní zákazníci, kteří si pořídí tarif s telefonem za zvýhodněnou cenu se závazkem na 24 měsíců
 • firemní zákazníci mají nárok na slevu až 2 000 Kč

V obou prodejnách bude možné:
 • Zakoupit iPhone 5s nebo 5c za standardní cenu, tj. bez úvazku
 • Zakoupit iPhone 5s nebo 5c za zvýhodněnou cenu jako odměnu pro stávající zákazníky po dvou letech
 • Na jedno rodné číslo nebo IČO bude možné zakoupit pouze 1 kus!

Samsung Galaxy Gear - TZ

18. října 2013 v 21:12 | Jan Cicálek |  Tiskové zprávy

Cena téměř 8000Kč se mi zdá za chytré hodinky hodně přehnaná, i když vím, že za všechno se musí platit. Když k tomu připočtu poměrně úzké spektrum podporovaných modelů není co řešit. V tomto případě bych spíše upřednostnil chytré hodinky #SmartWatch2 od #SONY , které vás budou stát o více než polovinu méně a i designově se mi zdají o hodně povedenější.


SONY XPERIA Z TABLET - FAJNOVÝ OVOCÍČKO

7. října 2013 v 15:48 | Jan Cicálek |  Sony

SONY Xperia Z Tablet - Jak ho vidím já

Za zapůjčení děkuji firmě SONY Czech Republic a PR Bison&Rose (Lucce Brochové)


Několik slov úvodem:
Byl jsem osloven PR firmy SONY, jestli bych se nechtěl kouknout na zoubek kromě telefonů i na tablet SONY Xperia Z a samozřejmě jsem souhlasil. Taková nabídka se prostě nedmítá. Prostě kouknout se na takovou mašinu jako je #XperiaZtablet jen na pár okamžiků na prodejně prostě nestačí. Slovo dalo slovo a tablet se tak na 14 dní nastěhoval ke mně domů. Hned od prvního zapnutí jsem věděl, že je to opravdu mašinka do které se opravdu vyplatí investovat. Co mě na #XperiaZtablet tak zaujalo, se dozvíte z následujících řádků.


Specifikace tabletu:
Než budeme pokračovat dále měli by jste vlastně vědět s kým máte tu čest (jaké jsou parametry tabletu). Jedná se o technickou specifikaci, která pochází přímo od SONY. Jen snad doplním tolik, že se po updatech změnila i verze operačního systému Android JB na 4.2.2 a cena za kterou je možné si #XperiaZtablet zakoupit se pohybuje v rozmezí 12 888 - 13 313 Kč , čerpáno z http://heureka.cz


Design a popis:
Jedním slovem nádhera, jednoduše řečeno moc se mi líbí. V jednoduchosti je síla, je to prostě jen tenoučký obdelník s perfektně využitým displejem, který má opravdu věrohodné barvy a ani zvýšená odolnost proti vodě a prachu není k zahození. Zdířky pro konektory, SIM i paměťovou kartu jsou dokonale "zaslepeny" gumovými krytkami, které jdou však v případě potřeby pohodlně otevřít. Nyní již k samotnému popisu tabletu Xperia Z, opět za sebe nechám promluvit obrázek.


Jak jsem si s Xperia Z tablet porozumněl:
Hned na první pohled jsem si tablet zamiloval a byl jsem opravdu zvědavý, jestli i po tom druhém na tom bude stejně. Parametry jsou opravdu špičkové, viz specifikace výše, která je nascreenovaná přímo z tabletu.

Za 16 dní, co jsem měl tablet k dispozici jsem u systému nezaznamenal žádné zpomalování operačního systému, samovolný reset ani zamrzání. Prostě vše šlapalo jak mělo. Jediné co jsem udělal byl update operačního systému Android OS JB na v4.2.2. Je na něm vidět, že SONY si opravdu dalo záležet a systém je opravdu dokonale vyladěný. To znamená, že by mi bylo šumafuk, kdy do něj "připluje" verze 4.3 nebo 4.4 KK. Dávám tedy 1*


K dispozici jsem měl 16GB verzi a dá se říct, že mi úplně postačovala a ve slotu pro paměťovou kartu byla zastrčena pouze její 2GB verze, hodně totiž používám pro ukládání souborů cloud ( http://box.com ) , 50GB je již slušné uložiště . Nicméně pokud budete potřebovat paměť rozšířit, tablet pojme paměťové karty až do max. kapacity 32GB (info výrobce). Dle mého však v pohodě zvládne i 64GB verzi, ale to nemám odzkoušeno, takže pokud jste někdo tento experiment již provedl dejte mi prosím vědět.

Telefonování a SMS, je to vůbec kapitola pro tablet? Určitě! Telefonoval jsem samozřejmě tam, kde byla dostupná WiFi síť, pokud však máte neomezená data, může Vám to být úplně jedno. Pro tyto účely už dlouho používám Skype (telefonování, sociální sítě a občas i SMS) a Free SMS Sender (SMS). I přes Skype bylo telefonování v naprosté pohodičce a zvuk byl takřka dokonale čistý. Zkusit však již můžete volání přes ICQ, Facebook, Google+ i jiné programy. V marketu je jich habaděj a je jen na vás, který si zvolíte. Free SMS Sender pro odesílání SMS má příjmné uživatelské rozhraní, možnost výběru ze 4 skinů a celkém velké množství bran pro odesílání SMS. Z mého hlediska to je jeden z těch spolehlivých programů a málokdy se mi stává, že mnou odeslaná SMS si nenajde svého adresáta. SMS se díky "rozložitosti" displeje a vzdálenosti SW tlačítek od sebe píši pohodlně bez překlepů.


Fotografování a video na Xperia Z tablet, pohoda. Jen bylo každému divné proč, když chci udělat nějaký obrázek tahám z tašky takovou plácačku. Přiznávám, vypadá to komicky. Proč však tablet nevyužít k tomuto účelu, když se to nabízí. Fotografie takto pořízené jsou kvalitativně dost dobré. Jak by také ne, když rozlišení fotoaparátu je 8.1MPx. K dispozici je též front camera pro autoportréty nebo videohovory. Jediné co Xperia Z tablet chybí je blesk, ale ten mám na telefonu .


Přístroj nahrává video v HD rozlišení, takže je to pěkný žrout paměti. Nahrané video je ve formátu AVI a asi 3min. video mi sežralo 260MB paměti, jeho kvalita je však výborná. Co se týče přehrávání videí neměl jsem s různými formáty žádný problém, jen pro přehrávání ve formátu FLV jsem si doinstaloval Video Player (takový je oficiální název na marketu).

Zábava = Žádná nuda. Opravdu požitek (prožitek), takové Angry Birds či CSR Racing vás úplně vtáhnou do hry, je to prostě úplně něco jiného a vím proč to říkám, jelikož mám smartphone Xperia Z a ten má 5" displej. Nestalo se mi tak, že by mi prostě nějaká hra či aplikace nejela vinou "nedostatečně silného" hardware.
Taktéž jsem hojně používal Xperia Z tablet jako čtečku elektronických knih. Nainstaloval jsem si opět osvědčenou čtečku Moon Reader+. N atakovém displeji bylo vše krásně přehledné včetně zobrazení obrázků. Tuto aplikaci každému doporučuji.

Baterie a její výdrž:
To je věc individuální od toho, jak moc a čím zařízení zatěžujete. Avšak ani já jsem se nevyhnul každodennímu nabíjení. Můj cíl vždy bylo nějak přežít do večera. Výdrž baterie není však problémem SONY, ale všeobecně všech výrobců smartphonů a tabletů.


Co se vám může hodit:
Obrázky tabletu, pořízené fotografie, video, screenshoty obrazovky, to vše najdete na následujícím odkazu - https://app.box.com/s/b2xddk4c4jhridx9lzyo

Co říci závěrem?
Mohl bych pokračovat ještě dlouho, ale myslím si, že jsem vás přesvědčil o tom, že tablet SONY Xperia Z je opravdu kvalitní zařízení a investice cca 13000Kč tak není vůbec zbytečná.