VODAFONE SMART III - Levný elegán

31. října 2013 v 9:40 | Jan Cicálek |  VODAFONE

VODAFONE SMART III - Levný elegán


Za zapůjčení děkuji firmě Vodafone Czech Republic a taky Veronice Exnerové.


PÁR SLOV ÚVODEM:

Už jsem ani nedoufal, že se tento kousek #VodafoneSmartIII , ke mně vůbec dostane, což by byla škoda, jelikož jsem měl pod palcem dosud všechny smartphony prodávané pod obchodní značkou Vodafone a k tomu i pěknou řádku těch obyčejných (hloupých). Dobrá věc se podařila a já jsem se smartphonem Vodafone Smart III válčil a to doslova skoro 3 týdny.POPIS PŘÍSTROJE:

Než za mě promluví grafická podoba (použito z uživatelského manuálu), hodilo by se říci, alespoň pár slov k designu. Mně se líbí. Smart III má tvar cihličky se zaoblenými rohy, přičemž spodní část přední strany je zkosená, což vypadá velmi efektně. Konstrukce je festovní, vše lícuje jak má a nikde nic nevrže. K dostání je v několika barevných odstínech (černá, bílá, růžová, titanová), přičemž zadní kryt je variabilní. Skládá se ze 2 částí, přesně tak jako to bylo použito u předchozího modelu Vodafone Smart II, tedy z rámečku a krytu. Pokud Vodafone nabídne k prodeji různé varianty (komplety) zadního krytu bude to doslova skvělé a každý uživatel tak bude mít možnost si telefon vyšperkovat doslova podle svého gusta. Taktéž rozměry telefonu 123.2 x 64.4 x 10.9 mm jsou více příjemné, hmotnost je na běžném průměru 136 g. Téměř celou přední stranu zabírá 4 palcový kapacitní displej s rozlišením 480 x 800 Px. Vodafone Smart III je v prodeji za opravdu fajn cenu 2977Kč. Na to, že oplývá všemi nejnovějšími technologiemi, např. NFC, 3G a operačním systémem Android OS v4.1.2 Jelly Bean není cena vůbec přehnaná. Výrobcem je firma Alcatel a kódové označení, které Vodafone Smart III nese je 975N.


PLNÁ SPECIFIKACE VODAFONE SMART III V EN: https://app.box.com/s/me5uzyopq3x8x4bfstmu


JAK JSEM S VODAFONE SMART III VÁLČIL:

Přiznám se, bez mučení, že hned na úvod to byla muka. Telefon se mi minimálně, 4x denně sám od sebe restartoval. Říkal jsem si, to přece není možné. Vodafone Smart III se mi povedlo "stabilizovat" až s 2. obnovením továrního nastavení. Byl to, ale boj. Pak už se mi restartoval jen asi 1x za 2 dny. Zřejmě jsem narazil na špatný kousek. O hodně slabší je i citlivost GPS signálu, např. proti #XperiaPro je ten rozdíl markantní . Se sportovními aplikacemi, jako jsou např. #Runtastic či #Endomondo jsem doslova naháněl signál. Takže zatímco jsem měl s XperiíPro (model roku 2011) již najetý 1km, Smart III teprve ulovil signál. Se značkou Vodafone (v tomto případě se jedná o Alcatel) mám jen ty nejlepší zkušenosti, takže mě to hodně překvapilo. Proto jsem Smart III pro tyto aktivity pak již moc nepoužíval. Jak však říkám, mohlo to být tím, že jsem prostě dostal špatný testovací kus.

To byly jediné 2 problémy, které mě doslova vytáčely. Jinak jsem byl spokojený. Na to, že telefon disponuje pouze jednojádrovým procesorem 1GB a 512MB RAM je hodně svižný. Operační systém Android 4.1.2 Jelly Bean mi v mnohém (vzezřením) připomíná #CyanogenMod10 , který používám v XperiiPro k plné spokojenosti.

Telefonování a SMS
Telefonování, naprosto v pohodě bez jakýchkoli rušivých elementů. Zvuk ze sluchátka je naprosto čistý. Kapacita telefonního seznamu je omezena pouze dostupnou interní pamětí a organizace kontaktů je pevně dána operačním systémem Android. I tak si myslím, že není třeba hledat externí aplikaci a organizace prostřednictvím systému je naprosto dostačující snad pro každého uživatele.


SMS, Tlačítka softwarové klávesnice jsou dostatečně "daleko" od sebe a citlivost displeje je též celkem dobrá, tudíž se mi SMSky na #VodafoneSmartIII píší celkem pohodlně a zaznamenal jsem jen opravdu málo překlepů.

Pro odesílání, příjem a organizaci SMS však nepoužívám systém, ale software Free SMS Sender a jsem s ním velmi spokojený. Pro odesílání tak využívám internetové brány (což mi systémová aplikace neumožňuje) i klasické SMS prostřednictvím operátora. Doporučuji software vyzkoušet, za to nic nedáte.

Fotografování a video
Fotografování - jak to říct? K dispozici máte 5MPx fotoaparát a fotografie pořízené za bežného osvětlení jsou dobré, pokud berete v potaz cenu telefonu, které není nikterak vysoká. Zkoušel jsem však udělat několik málo snímků takřka za úplné tmy a i z těch se podařilo vybrat použitelné obrázky. Viz link níže na galerii fotografií pořízených #Vodafone SmartIII.Video - Tady bych neřekl, že jsem zklamán, ale spíš rozčarován. Telefon totiž nahrává video pouze ve formátu 3GP (to už jsem neviděl opravdu dlouho) v maximálním rozlišení 640 x 480 Px. Nicméně musím podotknout, že I tak je video nahrané telefonem celkem použitelné. S přehráváním různých video formátů si hlavu lámat nemusíte Smart III si poradí se vším a pokud ne stačí si jen doinstalovat appku z marketu, namátkou uvedu MX Player. Vždyť je to Android Usmívající se.


Zábava - Ani tady nebudete mít problém. Něco málo je již v základu a ostatní si jednoduše doinstalujete z marketu. Jak jsem již psal #VodafoneSmartIII by Alcatel je i přesto, že má pouze jednojádrový procesor 1GB a jen 512MB poměrně svižné zařízení. Proto se nebojte zkoušet i náročnější hry/aplikace. Ve většině případů pojedou bez problémů.

BATERIE A JEJÍ VÝDRŽ:

Baterie o kapacitě 1500 mAh vydrží cirka jeden den při trošičku intenzivnějším používání. Pokud budete Smartíka šetřit, je možné, že se dostanete i na hodnoty vyšší. Doba nabíjení z nuly na 100% je kolem 3hod. Je tedy vidno, že ani Smart III co se týče výdrže baterie se nijak nevymyká od jiných dotykových smartphonů.

OBSAH BALENÍ:

  • Telefon Vodafone Smart III
  • Baterie
  • Zdroj nabíječky
  • Datový/nabíjecí kabel
  • Stereo Headset
  • 2ks NFC Tagů
  • Uživatelský manuál

CO SE VÁM MŮŽE HODIT (STOJÍ ZA TO SHLÉDNOUT):


CO ŘÍCI NA ZÁVĚR?

Pokud pominu počáteční problémy, které však spíše připisuji tomu, že jsem prostě jen narazil na špatný kousek kliďánko bych #VodafoneSmartIII šel a doporučil bych ho i ostatním. Není to telefon vyloženě pro technoidy, ale méně až středně nároční uživatelé budou (mohou být) spokojeni. Navíc pro jeho koupi hovoří příjemná cena 2977Kč.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama