SMARTWATCH2 BY SONY, ANO ČI NE?

2. prosince 2013 v 17:38 | Jan Cicálek |  Sony

SmartWatch2 by SONY, Ano či Ne?

Za zapůjčení děkuji firmě SONY Česká republika a PR Bison&Rose (Lucka Brochová)

Aktualizováno v pondělí · Vyfoceno v Mönitz


Hodinky SmartWatch2 se prodávají v pěkném "bakelitovém" balení, jak bych to jen jednoduše shrnul, ano jsou a bakelitové kostce přes kterou je nasunutý karton se stručným popisem a logem #Runtastic . Runtastic = sports tracker, aplikace pro vaše sportovní aktivity. V úhledné krabičce se nacházel microUSB kabel, několik variací uživatelského manuálu v různých jazycích a pak také aktivační kód pro již zmiňovaný Runtastic.


Design hodinek se mi líbí, jednoduchý ač efektní. Kostka na jejímž obvodu se nachází pouze aktivační kulaté aktivační tlačítko displeje, které slouží také k zapnutí a vypnutí hodinek a pak zdířka pro microUSB kabel k jejich dobíjení. Dobíjet budete muset cirka každé 2dny, což není moc, ani málo. Jak se to vezme. Jak se tak znám určitě bych byl stále bez šťávy. V základu si můžete vybrat ze 4 druhů ciferníků. Mě nejvíce oslovily černé/bílé analogové s datumovkou. Přes telefon jsem do SmartWatch2 dostal několik aplikací, namátkou uvedu Twitter, Počasí, Runtastic, Endomondo. Na Google Play však lze najít pro toto zařízení nemálo aplikací a to jak placených tak těch zadarmo.


SmartWatch2 mám k dispozici 2 dny a musím uznat, že pracují skvěle. To platí i pro připojení. Nejlépší variantou je použít propojení pomocí #NFC (zařízení musí tuto technologii podporovat) , v tom případě stačí hodinky o telefon jen "otřít", jak jednoduché :-). Horší je to v případě #Bluetooth , propojit zařízení se #SmartMini (neumí NFC, OS Andoid 4.1.1. Jelly Bean) se mi prostě nedaří a to i když mám nainstalované všechny podpůrné aplikace. Pro koho jsou hodinky vhodné osobně nedokáži určit. Je to vlastně informativní "panel", který vás informuje o dění v telefonu aniž by jste ho museli vyndat z kapsy či batohu. Hodí se i pro sportovní aktivity #Runtastic #Endomondo ...., kde Vás informují o probíhajícím workoutu. Vyzkoušel jsem přímo s aplikací Runtastic a komunikace mezi telefonem Xperia Z a SmartWatch2 byla bezchybná. Nicméně se nemohu ubránit dojmu, že jeden bez druhého (telefon+hodinky) nedají ani ránu. Raději si tak zapnu audio kouče a jsem na tom s informacemi možná ještě lépe. Za cenu kolem 3500Kč se, ale jedná o dobrou (zajímavou) geekovinu, která však nemusí oslovit každého.

Takže s vyslovenim výsledného verdiktu váhám a nechám ho na vás. ANO nebo NE?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Myslíte si, že jsou "chytré" hodinky od SONY užitečný doplněk k mobilnímu telefonu?

Ano
Ne
Nejsem si jist(á)

Komentáře

1 J.Boy J.Boy | E-mail | Web | 2. prosince 2013 v 18:14 | Reagovat

Galerie obrázků SmartWatch2 v plné velikosti a nejen to https://www.facebook.com/pages/MOBILN%C3%8D-KOMUNIKACE/212511645461555?ref=hl

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama