Leden 2014

Tesco Mobile, komu se vyplatí?

31. ledna 2014 v 15:30 | Jan Cicálek |  Virtuální Operátoři

TESCO MOBILE - JAK JE NA TOM A KOMU SE VYPLATÍNa našem trhu se jako houby po dešti vyrojilo velké množství virtuálních operátorů kteří běží v sítích všech našich 3 hlavních operátorů. Kdo se v tom má vyznat? Konkrétně #TescoMobile , kterým se chci zabývat běží v síti #o2 . Jaké jsou jeho služby a opravdu se vyplatí? To je to, na co se vám budu snažit dát odpověď. Pro vaši představu, kolik za služby tohoto virtuála zaplatíte přikládám ceník.


Tak kdo je z toho ceníku moudrý? Ale jo, jde to, navíc při zaregistrování #ClubCard se vám kredit navýší rovnou o 100%. Tato výhoda platí (bude platit) minimálně po celý rok 2014. Podmínkou je jen založení ClubCard, které není nijak obtížné, stačí v kterékoli prodejně Tesco vyplnit jednoduchý formulář a už jedete na vlně #Tesco. Na ClubCard navíc můžete navázat až 10 SIM karet Tesco Mobile. Má to jen jediný háček, bonusový kredit musíte do měsíce vyčerpat jinak vám propadne. Dále pak pak máte vlastně vše za polovic:

· Volání do všech sítí (vyjma Tesco Mobile) za 1.45Kč
· Volání do Tesco Mobile za 0.75Kč
· SMS za 0.75Kč
· MMS za 2.50Kč
· Internet za 75Kč (FUP je 150MB)

K té poslední odrážce INTERNET tolik, testoval jsem službu v telefonu i tabletu a nemusíte mít žádný strach, že po vyčerpání FUP se vám internet moc zpomalí či dokonce zastaví. Služba je stále více než použitelná a rychlost se pohybuje kolem 200kbps, což je více než dobré. I to má však malý háček, který já osobně nijak neřeším ani nemíním řešit. Po vyčerpání FUP se nepodíváte na online videa, např. na youtube, neuskutečníte VOIP volání .... Vše ostatní však pracuje více než dobře takže si pohodlně uploadnete/downloadnete obrázky/soubory, můžete v klidu surfovat, používat sociální sítě (např. Facebook, Twitter, Google+ ....). Co víc si přát? Otázkou však zůstává jak se budou věci dít po 8.únoru 2012, kdy v #o2 začnou platit nové podmínky pro používání internetu, bude sice navýšena #FUP , ale po jejím vyčerpání už to zřejmě takový kvapík nebude. Toto omezení se pravděpodobně dotkne i všech virtuálních operátorů provozovaných v síti o2, tedy i Tesco Mobile. Dozvěděl jsem se, že o změně mají být zákazníci Tesco Mobile informováni včas SMS zprávou. Nechme se však překvapit, snad to nebude tak zlé.

Teď už k tomu hlavnímu, pro koho je vlastně Tesco Mobile výhodný? Pro všechny, kteří jsou zvyklí pravidelně každý měsíc dobíjet, klidně i jen 200Kč nebo majitele Tesco balíčku, kteří si na něj uváží celou rodinu. Tady není prostě co řešit. Na vyčerpání "běžného" kreditu máte 12 měsíců (to je více než slušné) a teprve po tom když si nedobijete vám bude SIM karta deaktivována. Ti ostatní, kteří jsou s pravidelností dobíjení na štíru je dobré poohlédnout se po jiné eventualitě, která jim volání/SMS/MMS či internet zlevní.

Jak je to s demokracií na čínských e-shopech?

19. ledna 2014 v 13:19 | Jan Cicálek |  Nezařaditelné

Demokracie na čínských e-shopech? Ani náhodou, zapomeňte na ni!

Možná na tom nic nezměním, ale není na škodu na tento jev blíže poukázat. Jak to tedy funguje? Dá se říci, že po každém nákupu po vás nepřímo vyžadují napsání krátké recenze k výrobku, který jste si u nich zakoupili.


Já jsem koupil duální kopii telefonu Lumia 920 na e-shopu prezentovanou jako model L920 http://www.tmart.com/L920A-4.5-Android4.1-Dual-Card-Dual-Standby-Dual-core-Bluetooth-Wifi-Cellphone-White_p212318.html . To je ona, viz obrázek níže. Telefon je to hezký, kvalitní zpracování s bohatým příslušenstvím. Nicméně ve specifikacích k jednotlivým produktům Číňané ne tak úplně hovoří pravdu a právě na tento nešvar jsem chtěl v minirecenzi poukázat. Prostě jsem byl trochu kritický a nedal telefonu tolik hvězdiček, kolik by si představovali. Ani by mi tak nevadilo, že minirecenzi nezveřejnili, ale neopravili záměrně udávaná chybná data (jsou tam uváděna dosud), která parametry telefonu navyšují. Např. u #L920 je uváděna paměť RAM 512MB, ale v reálu má jen 256MB na operační systém Android v4.1 Jelly Bean. Kdybych znal opravdový stav věci, asi bych s největší pravděpodobností do #L920 nešel. Nechci však telefon shazovat, prostě design je nádherný, proto jsem do něj šel a navíc jsem dostal slevu. Přístroj mě tak vyšel na hezkých CZK1,139.62 vč.pošt.

Co ve specifikaci nesedí:
 1. Úhlopříčka displeje není 4.5", ale jen 4.0"
 2. RAM není 512MB, ale 256MB
 3. Rozlišení displeje je 480x800Px místo uváděných 480x960Px


Až na 2.parametr bych vše skousnul. I když zrovna teď řeším problém se slabším příjmem GSM signálu. O tom, ale nemohli vědět. Nechce se mi ho však posílat na reklamační opravu do Číny (bylo by to na dlouho). Takže jsem nastavil citlivost na nejvyšší možnou hodnotu (pořád to není ono) a objednal pasivní zesilovač signálu pod baterii (čekám na něj).

To hlavní co jsem chtěl v tomto malém zamyšlení říct je, nenakupujte bezhlavě a data si raději ověřte z nezávislých zdrojů (od nezávislých recenzentů). To co je uváděno na stránkách jsou jen samá pozitiva a klady a o tom to rozhodně není. Vše má svoje PRO a PROTI.

Pokud máte vlastní zkušenost s nákupem na čínských e-shopech a je jedno jestli pozitivní či negativní, tak bych byl moc rád kdyby jse se o ni podělili pod článkem.


Vodafone Smart Tab III - Co víc si přát?

19. ledna 2014 v 11:47 | Jan Cicálek |  VODAFONE

VODAFONE SMART TAB III - 1. dějstvíZa zapůjčení děkuji firmě Vodafone Czech Republic a především Veronice Exnerové z PR


Nastal čas zaměřovat se nejen na mobilní telefony, ale též na tablety. Po Xperia Z Tabletu se mi díky pochopení vodafoňáckého PR dostal do rukou na dlouhodobé testování vynikající tablet Vodafone Smart Tab III. Nebojím se říci vynikající, neboť si s tímto skvělým zařízením se 7 palcovým displejem a více než dobrým hardware hraji již bezmála přes měsíc.

Aby jste byly v obraze, o jaké zařízení to vlastně jde a jaké jsou jeho technické parametry nepředložím vám jako většina recenzentů technickou specifikaci jako takovou, ale prostě jen log z tabletu. Byl pořizený programem Hardware Info v3.0, který je běžně dostupný na Google Play a může se hodit i na vytažení technických dat z jakéhokoli mobilního zařízení. Takže tady je, stačí jen kliknout na odkaz a můžete se s Vodafone Smart Tab III podrobněji seznámit.Jak je vlastně na tom? Za mě naprostá spokojenost a opravdu má co nabídnout. Za celou dobu co ho mám k dispozici se mi přístroj vůbec "nezanáší" (nezpomaluje, žádné restarty, sekání...), plynulý chod je samozřejmostí, vždyť také výrobcem není nikdo jiný než Lenovo. Navíc 7 palců je naprosto kompaktní velikost pro nošení zařízení sebou. Pro připojení k internetu můžete využívat nejen Wi-Fi, ale též data od některého operátora. Stačí si jen pořídít SIM kartu na datování, slot pro ni naleznete pod zadním krytem, přičemž baterii nemusíte vůbec vyndávat. Tablet je poháněn operačním systémem Android v4.2.2 Jelly Bean, a jsem jen zvědavý jestli se dopracuje na nejnovější verzi 4.4 Kit Kat http://cs.wikipedia.org/wiki/Android_KitKat . Doufám, že ano, neboť potenciál (dostatečně silný hardware) na to má. Cena tabletu je 4977Kč a vzhledem k "nadupanosti" přístroje a jeho možnostem se mi nezdá nikterak přehnaná http://www.vodafone.cz/o-vodafonu/o-spolecnosti/pro-media/tiskove-zpravy/detail/novy-vodafone-smart-tab-iii-nabidne-sedmipalcovou-/
Zakoupit tablet můžete na kterékoli prodejně Vodafone nabo třeba online na vodafoňáckém e-shopu (poštovné je zdarma).


Mylím si, že by to jako malý úvodník mohlo stačit. Jako demonstraci zařízení přikládám odkazy na to, cy by vás mohlo určitě zajímat - fotografie zařízení, obrázky pořízené fotoaparátem, screeny displeje a zkušební video.

* Fotografie pořízené Smart Tab III

* Fotografie zařízení

* Screeny displeje

* Zkušební video, pořízené ne za zcela ideálních podmínek + parametry videa


Xperia™ E1 – jednoduše ten nejlepší chytrý telefon ve své třídě1

14. ledna 2014 v 17:42 | SONY |  Tiskové zprávy

Tisková zpráva

Představuje se Xperia™ E1 - jednoduše ten nejlepší chytrý telefon ve své třídě1 • Neuvěřitelný pocit z hudby díky reproduktorům o výkonu 100dB a ultra-jasným zvukem
 • Díky nejrychlejšímu procesoru v dané třídě a rychlému datovému přenosu můžete sjíždět aplikace i internet rychlostí blesku
 • To všechno ve skvělé obrazové kvalitě, kterou nabízí super-jasný čtyřpalcový WVGA displej zasazený do nejmodernějšího designu od Sony

14. leden 2014, Praha - Společnost Sony Mobile Communications ("Sony Mobile") dnes představila model Xperia E1, nový chytrý telefon s operačním systémem Android, v němž se potkává špičková audio technologie od Sony s tím nejnovějším v oblasti displeje, designu, výkonu a obsahu. Výsledkem je chytrý telefon, který byl nezávislými stranami označen za "nejlepší chytrý telefon ve své třídě"1.

"Xperia E1 v sobě kombinuje špičkové audio technologie od Sony, prémiový design a skvělé hardwarové prvky. Vznikl tak chytrý telefon určený především těm, kteří 'chtějí slyšet a být slyšeni'," uvedl Calum MacDougall, ředitel marketingu řady Xperia společnosti Sony Mobile Communications. "Je to nový přístroj v modelové řadě Xperia, který klade důraz na hudbu, ale nezaostává ani ve špičkovém designu od Sony, kvalitě displeje i širokým možnostem obsahu."Nejlepší ve své třídě
Xperia E1 je model střední třídy s mnoha prémiovými prvky. Jeho zpracování je kvalitní, je vybaven rychlým procesorem a čtyřpalcovým displejem, který zobrazuje syté barvy. Rychlý přenos dat z něho dělá univerzálního a výkonného společníka, který ve své třídě1 nenajde soupeře. Kvalitní zvuk a široké možnosti obsahu ho staví na špici mezi konkurencí.

Skvělá hudba kdekoliv
Dlouhá tradice značky Sony v oblasti reprodukce zvuku je na Xperii E1 skutečně poznat - telefon je nabit špičkovými technologiemi, které dávají hlasitější a jasnější zvuk. Díky režimu ClearAudio+ si můžete okamžitě vyladit zvuk podle svého gusta a optimalizovat frekvence, zatímco funkce xLOUD se stará o to, že vaše skladby zní tak, jak mají - hlasitě a křišťálově čistě.

Intuitivní ovládání aplikace WalkmanTM
Technologie Sony WalkmanTM již déle než 30 let přináší prémiové audio zážitky a model Xperia E1 je dalším pokračovatelem této tradice. Snadné načtení skladeb a navigaci nabízí funkce Shake-to-shuffle a speciální spouštěcí tlačítko fungující na dlouhé stlačení WalkmanTM; s nejnovější verzí aplikace Sony WALKMAN je kombinování online a offline hudebního obsahu, vytváření playlistů, přehrávání a sdílení skladeb hračka.

Křišťálově jasný čtyřpalcový displej
Všechny uvedené funkce můžete ovládat prostřednictvím čtyřpalcového displeje. Rozsáhlé zkušenosti značky Sony s vývojem televizních technologií se promítly i do modelu Xperia E1, který takto díky digitálním obrazovým technologiím nabízí intenzivní vizuální zážitek. Ať již sledujete filmy nebo si prohlížíte fotografie, displej vše zobrazí v živých a zároveň jasných barvách.

Srdce vašeho vesmíru od Sony
Xperia E1 se umí přes Bluetooth™ propojit s velkým ekosystémem zařízení a příslušenství, například sluchátka SBH20 Stereo Bluetooth™ Headset pro ty, kteří chtějí poslouchat hudbu sami, nebo přijímač BM10, který je zase určen těm, kteří chtějí mít poslech hudby co nejhlasitější. Xperia E1 je za všech okolností srdcem všech propojených zařízení a příslušenství Sony, pro maximální pocit z hudby.

Duální SIM karta - už žádné kompromisy
Model Xperia E1 se také nabízí ve variantě chytrého telefonu s duální SIM kartou, který nabízí nové možnosti díky nejnovější generaci duální SIM technologie od Sony. Ke každé ze SIM karet lze nastavit samostatně například vyzváněcí tóny a skutečně jednoduše přepínat mezi SIM kartami před uskutečněním hovoru nebo odesláním textové zprávy; funkce pro řízení duálních SIM karet znamenají, že obě SIM jsou stále aktivní, takže nikdy nezmeškáte hovor - a to i když hovoříte přes jednu z nich.

 • WVGA (800 x 480) displej s úhlopříčkou 4 palce
 • Rychlý dvoujádrový procesor 1,2 GHz s 512 MB RAM a 4GB interní paměti
 • Tlačítko WalkmanTM, funkce náhodného přehrávání Shake-to-shuffle a hardwarové ovládací prvky pro snadné přehrávání hudby
 • Rychlý přenos dat díky Cat 14 HSPA+
 • V bílé, černé a fialové barvě

1 Xperii E1 pohání dvoujádrový procesor Qualcomm MSM8210 1.2 GHz Dual Core s 512 MB RAM. Model je vybaven čtyřpalcovým (233 ppi) displejem a velkokapacitní baterií 1700 mAh battery. Technické parametry byly ověřeny v testu firmou Strategy Analytics metodou srovnání 100 modelů chytrých telefonů z roku 2013, jejich globální průměrná cena při uvedení do prodeje činila méně než 175 euro. Zdroj: Strategy Analytics PriceTRAX & SpecTRAX Service, 29. listopadu 2013. Více informací zde: www.sonymobile.com/testresults

Sony představuje nejlepší prémiový kompaktní chytrý telefon na světě: Xperia Z1 Compact

7. ledna 2014 v 10:24 | SONY |  Tiskové zprávy

Tisková zprávaSony představuje nejlepší prémiový kompaktní chytrý telefon na světě1: Xperia™ Z1 Compact
 • Získejte to nejlepší ze Sony Xperia Z1 v kompaktním chytrém telefonu, který je tak akorát do kapsy
 • Stylový a odolný vodotěsný2 design v paletě čtyř výrazných barev - bílé, černé, růžové a limetové
 • Nejlepší fotoaparát v chytrém telefonu na světě3 využívající osvědčené foto technologie značky Sony: cenami ověnčenou optiku G Lens s obrazovým snímačem Exmor RS for mobile CMOS s rozlišením 20,7 megapixelů a obrazovým procesorem BIONZ for mobile
 • Neuvěřitelný zážitek ze sledování obsahu na HD displeji TRILUMINOS™ o úhlopříčce 4,3 s technologií X-Reality™ for mobile
 • Xperia™ Transfer Mobile pro rychlé a snadné sdílení kontaktů, a obsahu mezi mobilními telefony s operačním systémem iOS a Android

7. ledna 2014, CES, Las Vegas / Praha - Společnost Sony Mobile Communications ("Sony Mobile") dnes mění tvář trhu prémiových chytrých telefonů a představuje model Xperia Z1 Compact, v němž se potkávají ty nejlepší technologie od Sony známé z vlajkového modelu Xperia Z1, nyní ve stylovém novém kompaktním rozměru.

"S příchodem Xperie Z1 Compact je naše globální nabídka prémiových produktů nyní ještě širší a zákazník má skutečně z čeho vybírat," uvedl Kunimasa Suzuki, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Sony Mobile Communications. "Xperia Z1 je funkcemi nekompromisně nabitý chytrý telefon v krásném, ale odolném designu. S Xperií Z1 Compact vám přinášíme všechny prémiové funkce a výkon v menším provedení tohoto nejlepšího kompaktního chytrého telefonu."