Únor 2014

Vodafone Smart Tab III - Galerie obrázků

24. února 2014 v 16:14 | Jan Cicálek |  VODAFONE

Vodafone SMART TAB III - Obrázková symfonieO tom, že je tablet Vodafone Smart Tab III opravdu povedené zařízení není třeba nijak polemizovat. A co víc je hezké. Pokud vás tento tablet opravdu zajímá, či jste případnými zájemci o jeho koupi koukněte se na mou galerii. Všechny obrázky v tiskové kvalitě pak najdete tady: https://app.box.com/s/qb4lba63crjn77cce9dt

Koupě tohoto zařízení se rozhodně vyplatí a k dostání je ve všech prodejnách Vodafone CZ za 4977Kč, viz.: http://www.vodafone.cz/tablety/vodafone-smart-tab-iii-7/?1#mainOfferArea


Malý a velký - Vodafone Smart Tab III a Vodafone Smart Mini


Vodafone Smart Tab III - boční pohled


Vodafone Smart Tab III - čelní pohled (displej má opravdu hodně dobrý)


Vodafone Smart Tab III by Lenovo - Zadní pohled


Vodafone Smart Tab III - Čelní pohled


Za dobití předplacené karty se u Vodafonu soutěží o chytré telefony Huawei Ascend a nonstop volání

18. února 2014 v 11:52 | Vodafone |  Tiskové zprávy

Za dobití předplacené karty se u Vodafonu soutěží o chytré telefony Huawei Ascend a nonstop volání
Vodafone má nyní pro zákazníky, kteří využívají předplacené karty, soutěž o 70 chytrých telefonů Huawei Ascend G510 a 700 balíčků služby Nonstop víkend. Zákazníci mohou soutěžit v období od 15. 2. do 23. 5. 2014 v 7 čtrnáctidenních soutěžních kolech. V každém kole mají šanci na výhru 10 telefonů a 100 balíčků Nonstop víkend. Soutěže se mohou zúčastnit všichni, kteří si jednorázově dobijí minimálně 300 Kč na jakoukoliv předplacenou kartu. Zařazení do soutěže po splnění podmínky dobití je automatické.


Výhercem telefonu Huawei Ascend G510 se stane soutěžící, který si dobije přesně v polovině všech provedených soutěžních dobití vždy za dané 14 denní kolo. Pokud si tedy během jednoho kola dobije například 500 zákazníků na své předplacené karty částku větší než 300 Kč, vyhrává ten, který si dobil jako dvě stě padesátý. Další výherci budou ti, kteří se umístí v pořadí na druhém až desátém místě následujícím po prvním výherci.

Výherci sta balíčků Nonstop víkend budou pak na jedenáctém až stém místě následujícím po prvním výherci. Zákazníci, kteří vyhrají telefon, budou vyrozuměni telefonicky, výherci balíčků SMS zprávou.

Výherní telefon Huawei Ascend G510 je jedním z oblíbených chytrých telefonů, který se chlubí operačním systémem Android 4.1 Jelly Bean, 5 Mpx fotoaparátem, 4,5 palcovým displejem, nebo GPS. Balíček Nonstop víkend umožňuje neomezené volání o víkendu v síti Vodafonu, platí od páteční do nedělení půlnoci.

Více informací na www.vodafone.cz/dobijavyhraj

Vodafone jako první spouští zákaznickou aplikaci i pro operační systém Windows Phone 8

13. února 2014 v 18:53 | Vodafone + Jan Cicálek |  Tiskové zprávy

Vodafone jako první spouští zákaznickou aplikaci i pro operační systém Windows Phone 8Aplikace Můj Vodafone pro Windows Phone se mi opravdu líbí a je vidět, že se Vodafone o své zákazníky stará a nevěnuje se jen uživatelům operačního systému Android. Co přináší? Hezký "dlaždicový" design aplikace ve stylu Windows Phone, intuitivní ovládání a přadevším snadnou orientaci ve vašem účtu (vyúčtování). Víc slov není třeba, snad jen "Jen tak dál Vodafone".

Praha, 12. ledna 2014 - Oblíbenou aplikaci Můj Vodafone nově mohou využívat i zákazníci s operačním systémem Windows Phone 8. Stane se tak první aplikací zákaznické péče pro tuto platformu v oblasti telekomunikací na českém trhu.


"Vydáním aplikace Můj Vodafone pro operační systém Windows Phone 8 jsme vyšli vstříc mnoha zákazníkům, kteří tuto verzi žádali. I uživatelé Windows Phone 8 tak už mohou mít přehled o svých účtech a množství zbývajících minut, SMS nebo dat, popřípadě uhradit své Vyúčtování pohodlně platební kartou" říká Peter Baláž, manažer online péče ve Vodafonu.


"Vznik nové aplikace Můj Vodafone pro telefony se systémem Windows Phone 8 jasně deklaruje výrazný nárůst uživatelské základny tohoto systému, což je v souladu s rostoucím podílem na trhu chytrých telefonů. Vodafone tým odvedl skvělou práci při návrhu této aplikace, kde velmi citlivým způsobem aplikoval logiku ovládání vycházející z prostředí Windows Phone 8," říká René Keyzlar, Partner Account Manager pro operátory v oblasti střední a východní Evropy ve společnosti Microsoft


Aplikace pro Windows Phone 8, stejně jako verze pro systémy iOS a Android, zákazníkům umožní:

 • mít přehled o svém Vyúčtování včetně detailního výpisu
 • uhradit Vyúčtování platební kartou a zobrazit přehled již uskutečněných plateb
 • kontrolovat stav čerpání minut, SMS a dat
 • navýšit si dodatečně objem dat
 • zobrazit informace o tarifu a aktivních službách
 • dobít kredit platební kartou nebo kupónem
 • být neustále informován o nových nabídkách a zajímavostech v sekci Moje zprávy
 • vyhledat si odpovědi na nejčastější zákaznické dotazy v Centru péče
 • vypočítat si útratu za používání mobilního telefonu v zahraničí v Roamingové kalkulačce


Aplikace pomocí typických grafických prvků a animací navazuje na prostředí operačního systému Windows Phone 8.

Aplikaci Můj Vodafone vyvíjela firma Zentity a je ke stažení na stránce http://tam.je/wp

VODAFONE SMART TAB III a MÉDIA

4. února 2014 v 10:52 | Jan Cicálek |  VODAFONE

VODAFONE SMART TAB III a MEDIAV následující pasáži se zaměřím na média, přesněji na fotoaparát, video a audio. Žádný "dodatečný program jsem do tabletu k této činnosti nedoinstalovával a v pohodě si vystačím s tím co je v tabletu již z výroby.

Fotoaparát - Tablet obsahuje 5MPx (2592 х 1944Px) fotoaparát bez přisvětlovací LED (blesku). Na volbu máte ze 4 módů: Automaticky, Noc, Západ slunce a Párty. Jinak téměř nic jiného v menu takřka nenastavíte vyjma simulace světelných podmínek (viz obrázek níže). Nic složitého. Nejvíce oceňuji automatické zaostřování "kolečko na obrazovce", dobrá věc, která vám zaručuje, že fotografie se povede.


Fotografie vytvořené tabletem #SmartTabIII jsou povedené a zařízení tak občas, pokud ho mám zrovna u sebe používám i k této činnosti. V přední části (čočka nad displejem) se ještě nachází front kamera. Tato má rozlišení 0.3MPX (640 x 480Px) a je vhodná především k videotelefonování (např. Přes Skype) nebo pořizování autoportrétů, což není vůbec k zahození.


Galerii obrázků pořízených tabletem najdete zde:

Video - Nahrává v maximálním rozlišení 1280 x 720Px ve formátu 3GP. Proč zrovna formát 3GP a ne MP4, AVI?


Na tuto otázku neznám odpověď. Snad,že je menší a nesežere tolik paměti. Osobně jsem k tomuto formátu skeptický. Musím však uznat, že v případě Vodafone Smart Tab III nejsou tato videa co se kvality týče vůbec špatná, i když toto video bylo pořízeno za horších světelných podmínek).


MP4/MP3 Přehrávač - Jak jsem již psal vystačím si s tím co v tabletu je, vyjma aplikace #Tubemate . Asi nejsem tak náročný, ale zatím se mi nestalo, že by tablet nepřekousl nějaký audio či video formát. Vše je krásně plynulé, žádné zasekávání, zpomalování. Zvuk z reproduktoru čistý, prostě vše jak má být. Pozor, pokud chcete používat tablet i jako MP3 přehrávač budete si muset dokoupit sluchátka, která nejsou součástí balení. K poslechu hudby online (pokud nechcete platit) doporučuji aplikaci #Spotify , databáze je opravdu široká. Za vyzkoušení rozhodně stojí a můžete v ní ukládat celá alba, vytvářet playlisty. Hudba offline se vám zpřístupní pouze po zaplacení měsíčního poplatku.

Za zmínku stojí Movie Studio, které je již v tabletu se kterým si můžete vytvořit svůj vlastní projekt, importovat video a to posléze upravit

Pokud jste však trošku náročnější doporučuji aplikaci #Androvid , která je běžně dostupná na Google Play. Tato dokáže nejen videa přehrávat, ale především konvertovat videa do rozličných formátů, splitovat, rozdělit nebo z videa vytáhnout zvuk (např. Z hudebního klipu). Kvalita je více než dobrá. Kdispozici je placená i free verze.

Špehující Facebook

2. února 2014 v 13:17 | Jan Cicálek |  Android Aplikace/Hry

ŠPEHUJÍCÍ FACEBOOK HOĎTE DO KOŠE! FAST FOR FACEBOOK PŘICHÁZÍ.


Možná ani mnozí z vás nepostřehli, že s poslední aktualizací aplikace #Facebook jste odsouhlasili přístup k vašim SMS/MMS v telefonu. Ze strany Facebook je to taková malá cenzurka, nebo lépe řečeno špehování, které nejspíš považují za samozřejmost. Děkuji nechci, pryč s ním! Jaké je tedy řešení? Tím řešením je alternativní aplikace #FastForFacebook , která je běžně dostupná na Google Play. Malý úvodníček k aplikaci, včetně obrázků najdete třeba tady : http://jcicalek.tumblr.com/post/74930895937/misto-neustale-spehujici-aplikace-facebook


Fast For Facebook - není žádná podřadná aplikace a v mnohém předčí i originál. V prvé řadě v rychlosti a personalizaci, aplikaci si můžete přizpůsobit dle vlastního gusta.


Na výběr máte ze 5 témat - bílá, černá, šedá, oranžová a modrá. Jedno hezčí než druhé (jen modré je FB klasika), stačí si vybrat. Já jsem si oblíbil černou a šedou, přičemž ani oranžová není OUT. Ovládání aplikace je intuitivní, pohyb v ní hodně rychlý a pevně věřím, že i na ovládání si brzy zvyknete. Vše má svou logiku a je uspořádáno do záložek (stránek). Pro demonstraci přikládám několik "koláží" vytvořených ze screenů aplikace. Takže co říci závěrem? Bye Bye Facebook, Fast For Facebook přichází. Věřte, že za zkoušku nic nedáte (nikomu to nenutím) a pokud vám cenzura ala Facebook nevadí, klidně můžete i nadále používat originál.Sony Ericsson Xperia X10 Mini (E10i ) s Jelly Bean. Je to utopie?

1. února 2014 v 14:16 | Jan Cicálek |  SONY ERICSSON

Sony Ericcson X10 Mini s Android OS 4.1.2 Jelly BeanMyslíte si, že je to utopie a na zařízení s již ne zcela "aktuálními" parametry nemůže dobře fungovat? Omyl, viz obrázek níže.


Tak jednoduché to však nebylo a nakonec jsem to nedělal já sám, ale můj v tomto směru zkušenější kamarád. V čem byl problém? Zařízení bylo unrootable a software FlashTool pro Sony Ericsony a SONY mě nechtěl pustit dále. Prostě pořád trval na svém. Přečetl jsem toho hodně, ale tak lehce jsem se vzdát nechtěl, takže přišly na řadu kontakty na ty mnohem zkušenější a povedlo se. Netrpělivě jsem tedy čekal, až mi kamarád mou #XperiaX10Mini pošle nazpět, abych mohl vyzkoušet funkčnost zařízení na kterém je nyní #CM10 ROM. Od úterka tak již zkouším funkčnost X10 Mini s Jelly Bean.


Proti poslední originální ROM Android OS 2.1 Eclair se mi zdá telefon i živější, jak je to možné nevím. Prostě komunita nadšenců z #CyanogenMod je Boží. Po update se mi zpřístupnily mnohé aplikace/hry, které pro starší verzi operačního systému a především pak Google Play nebyly viditelné. Samozřejmě, nemůžu do telefonu nacpat tolik aplikací/her jak bych si představoval, brání mi v tom jen 192MB interní paměti. Proti originálu je to, ale ve všech směrech lepší, jelikož můžu nainstalované aplikace/hry přesouvat na paměťovou kartu. Chod je naprosto pohodový, i když je všechno trošičku menší než bych si předtavoval, X10 Mini je prostě prcek. Nečekejte však, že vám po update budou fungovat všechny poslední novinky, jako např. Angry Birds GO. Na to už opravdu telefon nemá parametry a navíc nemálo nových aplikaci jsou prostě žrouti. Jsem sportovní šílenec, tak i já jsem byl nucen dělat kompromisy. Primárně používám aplikaci #Runtastic , ale právě to je jedna z těch žravějších, tudíž jsem ji nahradil aplikací #Endomondo v poslední verzi a ta prostě šlape. Neoficiální ROM je vlastně čistý Android oproštěný od "sraček", takže v #CM10 jsem nahradil například aplikaci Mapy od Google těmi Seznamovými, Facebook (po posledním update ho nedoporučuji nikomu, jelikož čte vaše SMS/MMS v telefonu) jsem nahradil aplikací FastForAndroid, Twitter aplikací Twidere a Google+ beru prostě přes Operu Mini. Tak bych mohl pokračovat do nekonečna. Takže zjišťuji, že to s tím místem v telefonu není až tak zlé.

Problémy? I ty jsou, ale není to až tak tragické. Vlastně jsou jen 2, které jsem zatím objevil. Přičemž jeden se vyřešil sám a druhý já. Oć jde?

 • Rozhraní Bluetooth - ať jsem dělal co jsem dělal prostě jsem ho nemohl zapnout. Pořád jsem jen viděl hlášku "Zapínání Bluetooth", klidně tam vydržela i den. Nepomáhaly restarty telefonu, ukončení procesu, prostě nic. Opět jsem to zkusil až včera a ejhle mobil se chytl. Pro jistotu jsem už Bluetooth nevypínal. Samozřejmě jsem ho hned vyzkoušel spárovat s různými zařízeními, jako Bluetooth sluchátko, tablet Vodafone Smart Tab III a telefonem Vodafone Smart Mini (875), bez problému. Tak se vlastně jeden bug odstranil sám bez mého přičinění.


 • Audio Přehrávač Apollo (součást systému) - Povedlo se mi ho spustit vlastně jen jednou, pak se na mě z displeje telefonu zubila hláška: "Aplikace Apollo, přestala bohužel pracovat". Co s tím? Vyzkoušel jsem vše možné vyjma přeinstalace systému, do té se mi díky takové malichernosti nechtělo. Takže jsem aplikaci v Nastavení > Aplikace vypnul a poohlídnul se na Google Play po něčem co by nebylo moc velké a splňovalo mé požadavky.


Nehledal jsem dlouho, volba padla na aplikaci Hudba, je to snad originální aplikce z Androidu. Při své malosti, asi 1.30MB přináší vše potřebné co si jen může každý "normální" uživatel přát. Rozdělení na Alba, Interprety, Oblíbené, Poslední hrané, Playlisty...... Takže je po problému a na žádný jiný jsem zatím nenarazil a doufám, že ani nenarazím.


Závěrem, jen krátce. Jsem spokojen a update na #CM10 dokonce co se funkčnosti týče předčil mé očekávání.