Sony Ericsson Xperia X10 Mini (E10i ) s Jelly Bean. Je to utopie?

1. února 2014 v 14:16 | Jan Cicálek |  SONY ERICSSON

Sony Ericcson X10 Mini s Android OS 4.1.2 Jelly BeanMyslíte si, že je to utopie a na zařízení s již ne zcela "aktuálními" parametry nemůže dobře fungovat? Omyl, viz obrázek níže.


Tak jednoduché to však nebylo a nakonec jsem to nedělal já sám, ale můj v tomto směru zkušenější kamarád. V čem byl problém? Zařízení bylo unrootable a software FlashTool pro Sony Ericsony a SONY mě nechtěl pustit dále. Prostě pořád trval na svém. Přečetl jsem toho hodně, ale tak lehce jsem se vzdát nechtěl, takže přišly na řadu kontakty na ty mnohem zkušenější a povedlo se. Netrpělivě jsem tedy čekal, až mi kamarád mou #XperiaX10Mini pošle nazpět, abych mohl vyzkoušet funkčnost zařízení na kterém je nyní #CM10 ROM. Od úterka tak již zkouším funkčnost X10 Mini s Jelly Bean.


Proti poslední originální ROM Android OS 2.1 Eclair se mi zdá telefon i živější, jak je to možné nevím. Prostě komunita nadšenců z #CyanogenMod je Boží. Po update se mi zpřístupnily mnohé aplikace/hry, které pro starší verzi operačního systému a především pak Google Play nebyly viditelné. Samozřejmě, nemůžu do telefonu nacpat tolik aplikací/her jak bych si představoval, brání mi v tom jen 192MB interní paměti. Proti originálu je to, ale ve všech směrech lepší, jelikož můžu nainstalované aplikace/hry přesouvat na paměťovou kartu. Chod je naprosto pohodový, i když je všechno trošičku menší než bych si předtavoval, X10 Mini je prostě prcek. Nečekejte však, že vám po update budou fungovat všechny poslední novinky, jako např. Angry Birds GO. Na to už opravdu telefon nemá parametry a navíc nemálo nových aplikaci jsou prostě žrouti. Jsem sportovní šílenec, tak i já jsem byl nucen dělat kompromisy. Primárně používám aplikaci #Runtastic , ale právě to je jedna z těch žravějších, tudíž jsem ji nahradil aplikací #Endomondo v poslední verzi a ta prostě šlape. Neoficiální ROM je vlastně čistý Android oproštěný od "sraček", takže v #CM10 jsem nahradil například aplikaci Mapy od Google těmi Seznamovými, Facebook (po posledním update ho nedoporučuji nikomu, jelikož čte vaše SMS/MMS v telefonu) jsem nahradil aplikací FastForAndroid, Twitter aplikací Twidere a Google+ beru prostě přes Operu Mini. Tak bych mohl pokračovat do nekonečna. Takže zjišťuji, že to s tím místem v telefonu není až tak zlé.

Problémy? I ty jsou, ale není to až tak tragické. Vlastně jsou jen 2, které jsem zatím objevil. Přičemž jeden se vyřešil sám a druhý já. Oć jde?

  • Rozhraní Bluetooth - ať jsem dělal co jsem dělal prostě jsem ho nemohl zapnout. Pořád jsem jen viděl hlášku "Zapínání Bluetooth", klidně tam vydržela i den. Nepomáhaly restarty telefonu, ukončení procesu, prostě nic. Opět jsem to zkusil až včera a ejhle mobil se chytl. Pro jistotu jsem už Bluetooth nevypínal. Samozřejmě jsem ho hned vyzkoušel spárovat s různými zařízeními, jako Bluetooth sluchátko, tablet Vodafone Smart Tab III a telefonem Vodafone Smart Mini (875), bez problému. Tak se vlastně jeden bug odstranil sám bez mého přičinění.


  • Audio Přehrávač Apollo (součást systému) - Povedlo se mi ho spustit vlastně jen jednou, pak se na mě z displeje telefonu zubila hláška: "Aplikace Apollo, přestala bohužel pracovat". Co s tím? Vyzkoušel jsem vše možné vyjma přeinstalace systému, do té se mi díky takové malichernosti nechtělo. Takže jsem aplikaci v Nastavení > Aplikace vypnul a poohlídnul se na Google Play po něčem co by nebylo moc velké a splňovalo mé požadavky.


Nehledal jsem dlouho, volba padla na aplikaci Hudba, je to snad originální aplikce z Androidu. Při své malosti, asi 1.30MB přináší vše potřebné co si jen může každý "normální" uživatel přát. Rozdělení na Alba, Interprety, Oblíbené, Poslední hrané, Playlisty...... Takže je po problému a na žádný jiný jsem zatím nenarazil a doufám, že ani nenarazím.


Závěrem, jen krátce. Jsem spokojen a update na #CM10 dokonce co se funkčnosti týče předčil mé očekávání.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Používáte Originální nebo Custom ROM?

Originální 0% (0)
Custom 100% (1)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama