VODAFONE SMART TAB III a MÉDIA

4. února 2014 v 10:52 | Jan Cicálek |  VODAFONE

VODAFONE SMART TAB III a MEDIAV následující pasáži se zaměřím na média, přesněji na fotoaparát, video a audio. Žádný "dodatečný program jsem do tabletu k této činnosti nedoinstalovával a v pohodě si vystačím s tím co je v tabletu již z výroby.

Fotoaparát - Tablet obsahuje 5MPx (2592 х 1944Px) fotoaparát bez přisvětlovací LED (blesku). Na volbu máte ze 4 módů: Automaticky, Noc, Západ slunce a Párty. Jinak téměř nic jiného v menu takřka nenastavíte vyjma simulace světelných podmínek (viz obrázek níže). Nic složitého. Nejvíce oceňuji automatické zaostřování "kolečko na obrazovce", dobrá věc, která vám zaručuje, že fotografie se povede.


Fotografie vytvořené tabletem #SmartTabIII jsou povedené a zařízení tak občas, pokud ho mám zrovna u sebe používám i k této činnosti. V přední části (čočka nad displejem) se ještě nachází front kamera. Tato má rozlišení 0.3MPX (640 x 480Px) a je vhodná především k videotelefonování (např. Přes Skype) nebo pořizování autoportrétů, což není vůbec k zahození.


Galerii obrázků pořízených tabletem najdete zde:

Video - Nahrává v maximálním rozlišení 1280 x 720Px ve formátu 3GP. Proč zrovna formát 3GP a ne MP4, AVI?


Na tuto otázku neznám odpověď. Snad,že je menší a nesežere tolik paměti. Osobně jsem k tomuto formátu skeptický. Musím však uznat, že v případě Vodafone Smart Tab III nejsou tato videa co se kvality týče vůbec špatná, i když toto video bylo pořízeno za horších světelných podmínek).


MP4/MP3 Přehrávač - Jak jsem již psal vystačím si s tím co v tabletu je, vyjma aplikace #Tubemate . Asi nejsem tak náročný, ale zatím se mi nestalo, že by tablet nepřekousl nějaký audio či video formát. Vše je krásně plynulé, žádné zasekávání, zpomalování. Zvuk z reproduktoru čistý, prostě vše jak má být. Pozor, pokud chcete používat tablet i jako MP3 přehrávač budete si muset dokoupit sluchátka, která nejsou součástí balení. K poslechu hudby online (pokud nechcete platit) doporučuji aplikaci #Spotify , databáze je opravdu široká. Za vyzkoušení rozhodně stojí a můžete v ní ukládat celá alba, vytvářet playlisty. Hudba offline se vám zpřístupní pouze po zaplacení měsíčního poplatku.

Za zmínku stojí Movie Studio, které je již v tabletu se kterým si můžete vytvořit svůj vlastní projekt, importovat video a to posléze upravit

Pokud jste však trošku náročnější doporučuji aplikaci #Androvid , která je běžně dostupná na Google Play. Tato dokáže nejen videa přehrávat, ale především konvertovat videa do rozličných formátů, splitovat, rozdělit nebo z videa vytáhnout zvuk (např. Z hudebního klipu). Kvalita je více než dobrá. Kdispozici je placená i free verze.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama