Mé soužití s Gorilou (Gorila Mobil)

18. dubna 2014 v 10:28 | Jan Cicálek |  Virtuální Operátoři

Mé soužití s Gorilou (Gorila Mobil)

Za možnost testovat služby Gorila mobil děkuji klukům z Gorily Tomáši Křivánkovi a Danu Štěpánkovi.


Kdo (co) je vlastně Gorila Mobil?

Gorila Mobil je relativně nový hráč na poli virtuálních operátorů, který je provozovaný v síti o2. Zaměřuje se především na data (mobilní internet), ale pozadu nezůstává ani s levným voláním. V nabídce má předplacený tarif EASY a paušál PRO, druhý z nich je určený především pro ty "trochu" více náročnější surfaře. Pro ty ještě víc náročné doporučuji prozkoumat kompletní nabídku na http://gorilamobil.cz . Věřím, že určitě neodejde nikdo s nepořízenou.


Jak jsem se ke Gorile dostal?

Jsem známý rýpal a především rád rýpu do všeho nového hlavně na sociální síti Twitter. Možná jsem, někdy až trochu "agresivnější", jak tomu bylo nejspíš i v případě Gorila Mobil, ale to nedokáži posoudit. Jedno je jisté, že kluci na moje rýpání zareagovali a kontaktovali mě emailem. Jsem za to rád. SIM kartu jsem už měl, takže nic nebránilo tomu, abych začal. Tom mi aktivoval tarif EASY a navíc přidal ještě pajzku na volání. 31.3.2014 jsem tedy odstartoval svoji misi. Koneckonců SIM kartu s kreditem 10Kč si můžete objednat i vy zcela bez závazků (zadarmo) na http://gorilamobil.cz .


A jdeme na to.

Tarif EASY jsem měl aktivovaný, takže jsem se mohl s chutí pustit do "práce". Co vlastně tarif EASY obnáší?

  • Internet s FUP 0.5GB za 200Kč. Jak data vyčerpáte máte na výběr, buď pokračovat dále sníženou rychlostí, asi 200kbps nebo si data dokoupit. Tady to začíná být zajímavé, dalších 0.5GB stojí už jen 100Kč a dalších 0.5GB už jen 50Kč. Dobré ne?
  • Volání za 2.50Kč/min. Účtování je 60+1 (1min. celá, pak po sekundách). Řeknete si normálka, to mi dá každý. Omyl, po 2minutě již voláte do všech sítí ZADARMO. Tzn., že za hovor o maximální délce 1 hodiny zaplatíte pouhých 5Kč a to se vyplatí.
  • SMS je za 1.50Kč
  • MMS za 5Kč
  • Internet na den je u Gorily k mání za 50MB/20Kč

Jen okrajově se zmíním o tarifu PRO, který za 480Kč nabízí 5GB internetu. Dále platí to stejné jako v případě EASY. Při dokoupení dalších 5GB platíte už jen polovic, a tak dále... Ostatní ceny jsou stejné.

Hádejte do čeho jsem se pustil první? Samozřejmě do internetu a hned jsem musel změřit jeho rychlost a nebylo to vůbec špatné. Testování jsem pak ještě několikrát opakoval a rozdíly v rychlosti byly opravdu jen minimální. Prostě radost surfovat.

  • PING - 271ms
  • Download (stahování) - 3.23Mb/s
  • Upload (odesílání) - 1.17Mb/s


Jak je to s rychlostí po FUPu bez dokoupených dat zatím nevím. Ještě jsem se k tomu nedopracoval, nějak mi nevychází čas a nestahuji tolik jako v předchozích obdobích. Aby někdo neřekl, že jsem neobjektivní a rychlost po FUP je nižší než bývá zvykem u o2 virtuálů (Blesk Mobil a Tesco Mobile po FUP asi 140-230kbps) doporučuji mě sledovat na Twitter http://twitter.com/j_cicalek pro info o Gorila Mobil stačí jen zadat hashtag #GorilaMobil , který používám.

DOTESTOVÁNO :Když už mi Tom přidal ještě 50Kč na volání nedalo mi, abych ho nevyzkoušel. Nejspíš jsem měl špatně nastudovaný ceník, protože jsem o max. 5Kč/hod. neměl ani tucha, ale je to příjemné nikam "nepospíchat". Z 50Kč na volání mi už sice zbývá jen 9Kč, ale provolal jsem toho opravdu hodně a když to tak pozpátku počítám, tak je v přepočtu minuta volání za hubičku.


Gorila Mobil na internetu.

Domovskou stránku Gorily najdete na http://gorilamobil.cz a sámošku odkud pohodlně ovládáte svůj účet na http://moje.gorila.cz . Webové stránky jsou přehledné a vše najdete přehledně uspořádané do záložek, jen si budete muset zvyknout na to, že na vás odevšad civí Gorila. Mně se ten design však líbí. Vězte, že živého jedince při problémech nebudete vůbec potřebovat a vše si pohodlně nastavíte sami. Pokud však ano, stačí Gorilu kontaktovat např. přes sociální sítě Twitter, Facebook, Google+, emailem.... a hned se Vás někdo ochotně ujme. Já osobně musím Gorila Mobil za komunikaci pochválit. S klukama jsem komunikoval převážně emailem a jednou po telefonu. Potřeboval jsem vyřešit problém ohledně testování a bez problému jsme ho společně vyřešili.


To ještě není vše.

Ovládat svůj účet však nemusíte jen přes webové rozhraní. Gorila Mobil se to svým uživatelům snaží co nejvíce usnadnit a v Google Play tak najdete aplikaci Gorila Mobil pro operační systém Android. Ke stažení zde: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.ackee.gmobile . Rozhodně neváhejte s instalací. Díky této aplikaci budete mít jako na dlani profil, nastavení služeb, dobíjení kuponem + online dobíjení kreditní kartou, stav kreditu, čerpaná data a ještě mnoho dalšího. Na to, jak je aplikace malá přináší opravdu vysokou přidanou hodnotu.


Bonus o Gorila Mobil

Pokud se toho o Gorila Mobil chcete dovědět ještě více můžete si přečíst mé tweety (poznámky) na http://twitter.com/j_cicalek , stačí jen zadat hashtag #GorilaMobil .
Pozn.: Co je hashtag? Viz http://cs.wikipedia.org/wiki/Hashtag


Rekapitulace aneb co říci závěrem.

Rozhodně si dokáži představit dlouhodobé soužití s Gorilou. Její ceník mi vyhovuje a dá se proti jiným nabídkám i hodně ušetřit. Nemá žádné nesmyslné (skryté) poplatky a navíc internet v síti o2 je hodně "použitelný" i po FUPu, což se o zbývajících operátorech říci nedá. Proto bych ani chvíli neváhal a s klidným svědomím ji známým a kamarádům doporučil.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 karaya1 karaya1 | 18. dubna 2014 v 20:31 | Reagovat

200 po fup leda ve snu. v podminkach je 16....proto je gorila naprd. tocje lepsi blesk za srovku a jet cely mesic za kilo na 200

2 J.Boy J.Boy | E-mail | Web | 19. dubna 2014 v 14:05 | Reagovat

[1]: Všichni operátoři jedoucí pod o2 mají po FUPu rychlost v rozmezí 140-230 kbps. Nevěřím, že v případě Gorila Mobil tomu bude jinak. Tarif EASY mám aktivovaný až do 30.4.2014, takže relevantní data, včetně screenu dodám do recenze později.

3 Lukas Janousek Lukas Janousek | 20. dubna 2014 v 12:50 | Reagovat

Honzo, si delas kozy s touto tendencne neobjektivni recenzi. Sim zdarma nema kredit deset Kc. Kredit je 0. Rychlost po presazeni FUP je 16kb/s. Ne 200 kb/s. To si schvalne pletes s Tescem nebo o neco pomalejsim Bleskem. Za 18 testovacich dni si tendecne nevycerpal pul Giga. Tato recenze je schvalne neuplna. Kdyby net jel jako u Tesca, tak by si nikdo zadny net neprikoupil.

4 J.Boy J.Boy | E-mail | Web | 21. dubna 2014 v 15:03 | Reagovat

[3]:Lukáši, v příspěvku výše je psáno, že relevantní data po FUPu budou včetně screenu z programu do recenze doplněny, tak aby byla co nejvíce objektivní. Data (0.5GB) jsem nevybral z důvodu, že bych nechtěl. U Blesk Mobilu tahám průměrně 2.5GB, ale mám i jiné aktivity, tak mi to nějak nevychází časově.

SIM zdarma mi přišla opravdu s kreditem 10Kč, nevím jak tomu je nyní.

Jinak na internet používám Blesk Mobil a tam je součaně rychlost 130kbps (ale ta kolísá) stejně jako v případě Tesco Mobile. Recenze na tyto dva operátory jsou tu na blogu též.

Stačí Ti toto vysvětlení?

5 Lukas Janousek Lukas Janousek | 23. dubna 2014 v 15:03 | Reagovat

[4]:Nestaci. Kdyz srovnam predchozi recenze tak co ti u jednoho vadi, u GM ne. Cena 2.5, internet na den. Tahej za nohu nekoho jinyho s tim, ze si nevedel o volani po druhe minute gratis. Vcera byl na FB prispevek od nespokojeneho klienta, ze ceka 3 tydny na simku. Dnes neni. Medvidekpu si take na Twitteru stezuje na mazani prispevku. To co si napsal za recenzi je klamava reklama. Jsi doslova z Gorily inkontinentni. Kdyz nevis, ze je rychlost po FUP, tak vychazej z VOP. Da se vyplytvat pul giga pustenim par streamu. Zase tendencne upraveno. Bud das kompletni recenzi s objektivnimi daty, nebo zadnou. Tvuj zaver, hlavne posledni dve vety jsou jasne tendencni. V recenzi nejsou zadna negativa? Inkaso, LTE, prechod mezi kteditem a pausalem, internet na den jako u Blesku a mnoho dalsich. Toyo neni objektivni recenze. Je to neobjektivnu jednostranna slatanina. Z hovna bic neupletes. Ktedit je skutecne nula a reload dat neprodluzuje balicek tarifu na 30dnu. Nikde nemas uvedeno velkym pismem, ze volani po druhe minute je pouze po aktivaci tarifu. Bez aktivace je to jako Blesk. Klamava reklama. Vety a to se vyplati si nech pro Bedu Travnicka. Za me palec dolu.

6 J.Boy J.Boy | E-mail | Web | 23. dubna 2014 v 18:09 | Reagovat

[5]: Zkus akceptovat i jinou realitu a přečti si to znovu řádek po řádku znovu. Rozhodně na Twitteru Puovi nemůže smazat jen tak někdo příspěvek s hashtat #GorilaMobil nebo @Gorila_mobil , to je kec! ten příspěvek může smazat jen on sám. Mně žádný příspěvek smazán nebyl (nesmazal jsem ani Tvůj), SIM mi skutečně došla s 10Kč a za 3dny byla doma. Koukni se na Komunitu virtuálové na G+, konkrétně na vlastníka Petra Koumara. Nerozumím pojmu INKASO, já píši předecším o předplaceném tarifu EASY (aktivuješ jednou), který se Ti pak obnovuje automaticky, pokud máš dostatek kreditu. BTW, kdyby jsi vycházel ze současných VOP Blsk Mobil, jedeš po FUP 16kbps a není tomu tak.

7 Lukas Janousek nebo Roman Lukas Janousek nebo Roman | 24. dubna 2014 v 10:10 | Reagovat

Nikdy jsem nepsal, ze medvidekpu dostal simku za nekolik tydnu. Psal jsem, ze si jeden zakaznik stezuje na FB, jeho post uz neni. Medvidek si stezuje na twitteru 26.3. na mazani. Ctu na Twitteru, ze po tobe chteli jeste trosku reklamy na GM. Zes ty dostal kredit desetikacku anetesteri nedostanou je klamava reklama. Jsem rad, ze te vy

8 Lukas Lukas | 24. dubna 2014 v 10:17 | Reagovat

Se mi to odeslalo. Jsem rad, ze se mi diky zmene prijmeni na CEO GM podarilo upotat tvou pozornost a dobutil jsem te kontaktovat medvidka pu a znas timto i jiny pohled na GM. Skutecne se jmenuji Lukas

9 J.Boy J.Boy | E-mail | Web | 24. dubna 2014 v 17:43 | Reagovat

[7]: Tak ven s pravdou. Identitu jsi prostě ukradl Lukáši Janouškovi z CEO, řediteli Goril. O tom není pochyb. Takže není o čem diskutovat, jedná se o pouho pouhou provokaci. Daniel Dočekal alias @Medvidekpu mi to o te "prdeli" nepotvrdil. Takže konec provokací.

10 Eva Kolaříková Eva Kolaříková | E-mail | 17. července 2014 v 0:39 | Reagovat

Je naprosto pravda, že tenhle operátor je podrazák. Přesně: KLAMAVÁ REKLAMA. Nikde není uvedeno, že volání zdarma po druhé (placené) minutě hovoru se aktivuje až po aktivaci internetu v mobilu.
po dvou dnech mi přestalo fungovat: info na kredit a tak normálně mi při vyšší sazbě za volání kredit za 300,- vydržel tak dva měsíce a tady byl v háji doslova za pár dní. Bez možnosti kontroly ceny za hovor. Internet mám ještě na jiné simce od T-Mobilu, tak jsem ho zatím neaktivovala a asi taky po přečtení ostatních komentářů aktivovat nebudu a simku Gorily nepochybně i s jejich podrazy hodím do odpadků. Mám za to, že nehrají fér.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama