Glance je chytrý přídavek k „hloupým“ hodinkám

13. června 2014 v 11:15 | Applikace - Lukáš Bašta |  Příslušenství

Glance je chytrý přídavek k "hloupým" hodinkám


Autor: Lukáš Bašta

Datum: 08.06.2014


Možná jste si již položili otázku, proč si kupovat chytré hodinky, když už hodinky máte. Potažmo co s hodinkami, které jsou prostě blbé (umí akorát točit ručičkami a maximálně vám řeknou, jaké je datum)… Podobné otázky řešili i tvůrci nového projektu na Kickstarteru. Jejich Glance totiž nejsou chytré hodinky, ani náramek, je to periferie, která právě doplní to, co již na ruce nosíte!

Jde o malé zařízení s jednořádkovým displejem, které se spojí s vaším mobilem. Okamžitě tak uvidíte, kdo vám volá, případně co vám píše - Glance totiž podporuje technologii Spritz, tedy rychlé čtení zpráv po jednotlivých slovech (dokážete číst mnohem rychleji než když přebíháte pohledem po jednotlivých slovech na stránce). Glance navíc pošle omluvnou zprávu, když zrovna řídíte nebo jedete na kole - periferie dokonce pozná rozdíl.


A najen to, Glance dokáže rozeznat pohyby rukou ve vzduchu či gesta prsty. Můžete tak ovládat kurzor myši na svém PC, klikat na ikony, případně posouvat dopředu slajdy své prezentace. Autoři projektu se snaží najít štěstí na serveru Kickstarter.com, přičemž jejich cílem je vybrat 150 tisíc dolarů, aby se projekt mohl realizovat. Prvních tisíc kusů zařízení přitom prodávali za 70 dolarů, tedy nějakých 1400 korun.

Glance podporuje iOS a Android a když se zadaří, tak bude fungovat i s BlackBerry. Pokud vás projekt zaujal, můžete jej podpořit zde! - See more at: http://m.applikace.cz/novinka-286--8203-Glance-je-chytry-pridavek-k-hloupym-hodinkam#sthash.bbhHnqGA.dpuf
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama